Трябва ли бебето да спи в отделна стая!

  • 5 786
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 505
Чудя се има ли майки които да оставят бебето си да спи в друга стая newsm78Или май само по филмите го има това?!Аз ли4но немога да оставя беб4ето си само NaughtyА вие?

Бих я отделила отдавна,стига да имаше къде.

# 61
  • Мнения: 1 559
Тук където живея това е масова практика.


 newsm10
И тук е така...и нашата принцеска си спинка сама в стаята...какво е това мама и тати да нямат личен терен за нищо...аз мисля че 50% от изневерите на мъжете ,които стават след родилния период(има маи доста такива),стават заради това..мое мнение smile3521,не ми скачаите
 smile3525

# 62
  • Мнения: 2 952
От 6 месечен Саги спи сам в стаята си.Беше ми трудно, и аз исках да е с нас до късно, но знаех , че после ще е тежко , когато вече разбира да го преместим сам.Прехода мина за  детето много леко , от първата вечер си спеше спокойно....ама аз - не  Grinning  Даже плаках ...все едно се разделяме ..... Sad  Но е добре и за нас и за детето Simple SmileИ ниеспяхме по спокойни , гледахме си телевизия ...и други шумове са разрешени Mr. Green   А  Саги си хареса тишината , не се въртеше на всеки шум....има си приятелче - една лампичка на Дисни със Симба , нощтна ....лъвчето си го иска цяла нощ да си му свети....сега , когато му се доспи си иска в леглото....иима си негово мвстенце , тишина  , уютно му е .....играе си и си заспива .....

А сега според научните изследвания , а не според нашите чувства .....се препоръчва поне до 6 месеца дедето да е в стаята с родителите заради синдрома на внезапната детска смърт.Другото е въпрос на виждане на всяка майка....но е добре за отношенията между мъжа и жената да имат своята интимност , да останат сами за малко , дори да поговорят на спокойствие .....при този луд   живот .... Peace

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
не знам дали трябва или не, но като се върнах от родилното, оставих детето си да спи в стаята си, а ние с баща й в спалнята.
тя и досега не иска да спи при нас, а понякога така ми се иска да се гушнем тримата заедно.
това все едно аз съм го писала! И при нас се случи същото! От време навреме като "започне да ме вика" сутрин си я взимам при нас за да си се порадваме тримата един на друг! Heart Eyes Но иначе:  Naughty Всеки да си знае стаята и леглото!  Laughing

# 64
  • Мнения: 380
Според мен поне до 1-2 годинка бебето не трябва да спи в отделна стая, защото ако нещо се случи няма как да реагираш. След това вече е задължително. Поне аз така мисля.
Мисля,че в днешно време има необходимите устройства за да чуваш/наблюдаваш детето си от другата стая.
За да реагирам, имам бейби монитор или бебефон както му викате. А във връзка със СВДС, под матрака в кревата му има специален сензор които веднага отчита ако няма движение или дишане няколко секунди Peace.

# 65
  • Мнения: 742
Не мисля че трябва, ще стане и това но по късно. PeaceЩе има достатъчно време да спи сама.

# 66
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен поне до 1-2 годинка бебето не трябва да спи в отделна стая, защото ако нещо се случи няма как да реагираш. След това вече е задължително. Поне аз така мисля.
Мисля,че в днешно време има необходимите устройства за да чуваш/наблюдаваш детето си от другата стая.
За да реагирам, имам бейби монитор или бебефон както му викате. А във връзка със СВДС, под матрака в кревата му има специален сензор които веднага отчита ако няма движение или дишане няколко секунди Peace.
Ето тези неща винаги са ме изумявали - самото съществуване на бейбифона е абсурд. Всичките ти инстинкти не просто подсказват, а крещят, че бебето трябва да бъде постоянно наблюдавано и в непосредствена близост, но заради някакви културно наложени модели (на съвсем криворазбрано изграждане на самостоятелност във време, когато детето НЕ Е В СЪСТОЯНИЕ да бъде самостоятелно и зависи от родителите за всяко нещо) грубо се пренебрегват и потискат и се заместват с `модерен` вариант - наблюдение, но отдалече. За мен е нелогично, неестествено, машиноориентирано (а не човеко-ориентирано, както би трябвало), скъпо и неоправдано.

# 67
  • Мнения: 3 886
не знам дали трябва или не, но като се върнах от родилното, оставих детето си да спи в стаята си, а ние с баща й в спалнята.
тя и досега не иска да спи при нас, а понякога така ми се иска да се гушнем тримата заедно.
това все едно аз съм го писала! И при нас се случи същото! От време навреме като "започне да ме вика" сутрин си я взимам при нас за да си се порадваме тримата един на друг! Heart Eyes Но иначе:  Naughty Всеки да си знае стаята и леглото!  Laughing
   


евала .ама ви е много по добре.И мооите така не искат да спът с нас.

# 68
  • Мнения: 11
Аз също смятам, че трябва да се отделят веднага. Моите близначки от изписването са сами в отделна стая. Това си е тяхното място - лична тяхна територия. Напълно подкрепям модерните устройства - бебефони и т.н. Спането с мама и тати за мен е изцяло за удобство на майката, за да не става нощем да тича в друга стая, да не се разсънва... Аз съм с близначки и ако науча и двете на гушкане и глезотиики, какво става с мен? Има време за всичко. Възпитана съм да бъда самостоятелна и искам и моите деца да са същите.
Това не е липса на любов към децата ми, чакали сме ги доста, от инвитро са и съм лежала цялата бременност, и 1 мес бяха в кувьози, така че... ОБИЧАМ ГИ. Но това не означава, че трябва да го задуша от обич.

# 69
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Началото на пролетта ще е на година и 6 месеца. Планирам тогава да я отделя в нейната си стая. За момента през деня само си играем в стаята, чувства се комфортно, харесва й.
Единствената причина, поради която все още спи в нашата стая са зачестилите й нощни будения покрай зъбоникненето.

# 70
  • Мнения: 380
Според мен поне до 1-2 годинка бебето не трябва да спи в отделна стая, защото ако нещо се случи няма как да реагираш. След това вече е задължително. Поне аз така мисля.
Мисля,че в днешно време има необходимите устройства за да чуваш/наблюдаваш детето си от другата стая.
За да реагирам, имам бейби монитор или бебефон както му викате. А във връзка със СВДС, под матрака в кревата му има специален сензор които веднага отчита ако няма движение или дишане няколко секунди Peace.
Ето тези неща винаги са ме изумявали - самото съществуване на бейбифона е абсурд. Всичките ти инстинкти не просто подсказват, а крещят, че бебето трябва да бъде постоянно наблюдавано и в непосредствена близост, но заради някакви културно наложени модели (на съвсем криворазбрано изграждане на самостоятелност във време, когато детето НЕ Е В СЪСТОЯНИЕ да бъде самостоятелно и зависи от родителите за всяко нещо) грубо се пренебрегват и потискат и се заместват с `модерен` вариант - наблюдение, но отдалече. За мен е нелогично, неестествено, машиноориентирано (а не човеко-ориентирано, както би трябвало), скъпо и неоправдано.
Ако прочетеш внимателно постингите ми, ще видиш че никъде не съм споменала думата "самостоятелност" Peace
Ник спи до мен откакто се е родил. Кърмя го на поискване и ми е много по-удобно и приятно да е до мен. НО,детето ми спи много леко. Буди се от абсолютно най-незначителен шум, като изпукване на костите ми,изскърцване на легло и т.н. Както знаем сънят е изключително важен и за да му осигуря тих и необезпокояван сън съм решила след 6-тия месец да го слагам да спи в неговата стая нощем точно поради тези причини.
Наясно съм,че на тази възраст е невъзможно изграждането на самостоятелност Peace.
Относно машиноориентирането, това е неизбежно явление в цивилизованите общества за добро или зло Simple Smile.

# 71
  • Мнения: 326
Преди да навърши 1-1,5 мисля, че не е желателно.... Аз поне няма да го направя

# 72
  • Мнения: 3 089
да трябва - не трябва. но мисля, че е разумно да се направи.
петра вече е минава годината, живеем в 4-5 стаен апартамент, а 3-мата сме се завряли в спалнята. защото детето плаче, реве, буди се, растат зъби, кърмя на поискване, кърмя през 3 часа или там каквото. съответният период си има своето оправдание. и все още си намирам оправдания. второто навярно също ще бъде навряно в същата тая спалня. а уж съм здравомислеща...

# 73
  • София
  • Мнения: 480
И аз не мога да го оставя да спи самичък все още. Ще дойде и този момент, когато детето само ще поиска да спи в своята стая. Мисля си, че по някакъв начин ще ми даде знак за това. Ще се почувства голям и самостоятелен за да спи с нас. За сега така ни е добре и на тримата да си се гушанкаме заедно. Колкото за интимността между мъжа и жената (някой по-горе беше писал) - отношенията ни не се изчерпват само в леглото и само през нощта.

# 74
  • Мнения: 74
Тук където живея това е масова практика.


 newsm10
И тук е така...и нашата принцеска си спинка сама в стаята...какво е това мама и тати да нямат личен терен за нищо...аз мисля че 50% от изневерите на мъжете ,които стават след родилния период(има маи доста такива),стават заради това..мое мнение smile3521,не ми скачаите
 smile3525
 
 newsm78

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 21:58 от ivet

Общи условия

Активация на акаунт