Аблация на сърцето - 11

  • 36 709
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 16 585
Лек, в смисъл,че в сравнение с другите пристъпи на силно и продължително сърцебиене,прималяване,този беше слаб,без да съм имала физическо натоварване,бях легнала в покой.
Ритмонорма на мен не ми действаше. От него повръщах.
Този метод на Валсава не съм го чувала. Утре ще потърся инфо.

# 691
  • Мнения: 109
Лек, в смисъл,че в сравнение с другите пристъпи на силно и продължително сърцебиене,прималяване,този беше слаб,без да съм имала физическо натоварване,бях легнала в покой.
Ритмонорма на мен не ми действаше. От него повръщах.
Този метод на Валсава не съм го чувала. Утре ще потърся инфо.
Ами или си натискаш очните ябълки,или поемаш въздух ,докато си запушваш носа или бъркаш в гърлото,като да повръщане.При мен минава за около 15-20 минути по този начин,като ги изпробвам всичките ... А пусна колко е ?

# 692
  • Мнения: 54 995
Аз високо кръвно нямам и не съм имала.
Пристъпи имах повече от 20 години.
С метода с поемане на въздух и напъване ставаше до определено време. И с валидол. После вече не.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 16 585
Бъркане в гърлото и аз го правех.
И напъването.
Пулса ми беше около 200.
С ниско кръвно съм. Събирах и границите.

# 694
  • Мнения: 347
Пак питам дали има някой от вас хем с екстрасистули, хем с пролапси на сърдечните клапи. При мен има и пролапс.

# 695
  • Мнения: 109
Бъркане в гърлото и аз го правех.
И напъването.
Пулса ми беше около 200.
С ниско кръвно съм. Събирах и границите.
[/quote
 И моят е толкова 200-220

# 696
  • Мнения: 54 995
Пак питам дали има някой от вас хем с екстрасистули, хем с пролапси на сърдечните клапи. При мен има и пролапс.

И аз съм с малък пролапс. Но според кардиоложката не оказва влияние.
Пулс макс ми е бил 240, имам го на ЕКГ.
Д-р Трайков по нея каза, че съм за аблация.

# 697
  • Мнения: 347
DeVa®, доц. Трайков ми каза да направя МРТ на сърцето. Сега ще ходя в София. Правят го на две места - в Пирогов и Токуда.

# 698
  • Мнения: 30
Здравейте на всички 😊 След една седмица се навършват 10 години от втората ми аблация направена от д-р Трайков..
Какво да ви кажа,излизане от ритъм не съм имал,но има периоди с доста екстрасистули(някои по силни,сякаш ти се обръща сърцето,други по слаби,единични,двойни....всякакви) Веднъж даже усещането беше същото като излизане от ритъм за около минута но после се успокои сърцето...има дни и дни...има периоди с много прескачания,буквално през няколко минути и така с часове...има и дни в които нито веднъж...логика няма и отдавна не я търся..не живея особено здравословно,не пуша,но по една две водки вечер си позволявам...килограмите са в повече но това е.. напоследък забелязвам че след хранене ми се ускорява пулса и ми прескача сърцето....Имам час при д-р Трайков след няколко месеца,просто така за всеки случай.. Поздрави на всички и бъдете здрави и ритмични 😊

# 699
  • Мнения: 54 995
tritonus, радвам се, че писа! Hug
Спомням си, че и теб те търсих за полезна информация преди моята аблация! Точно преди 10 години!
Радвам се, че си добре, все така да си! Flowers Four Leaf Clover
Да е жив и здрав и нашият д-р Трайков, все го благославям този човек! Heart

# 700
  • Мнения: 373
Пак се включвам с моя проблем.
Момичета, за имах час за Шалганов, но той е много късно - за края на март, а аз не съм сигурна ще мога ли да чакам повече.
По повод острите режещи болки, постъпих вчера в ВМА за колоноскопия и гастроскопия, за да се отхвърлят проблеми там. Отхвърлиха се. Имам миниатюрна хеатална херния, но не знам от нея може ли да се получават такива неща.
Обаче, проблемите почнаха още с гладуването и пиенето на очистителното. При последната чаша, някъде към 19 ч. вечерта получих силно чувство за вцепенение и ми стана лошо, тръгнаха иглички, нещо като изтръпвяния по крайниците и задух, и учестен пулс. След няколко минути се върнах в норма. Понеже си бях вкъщи за изчистването, се върнах в болницата, но докато отида всичко ми беше ок на кардиограмата.
После, днес (понеже съм алергична) преди да ми сложат упойката Диприван, ми направиха урбазан. Подозирам обаче, че са ми сложили двойна доза, защото първо ми биха сутринта един (около час и половина преди изследването), после ме питаха в залата на самото изследване слаган ли ми е. Аз казах да, но мисля, че пак са ми сложили.
Приспаха ме, после се събудих и около един, два часа след изследването всичко бе ок. Но като станах да се преоблека и оправя, след като се нагласих по женски и се раздвижих, получих бързо учустяване и ми направиха кардиограма - 120 пулс, без прескачане. После спадна около 100 или 90, но не мога да го сваля повече.
И нещото, което много ме уплаши и ме накара да ви пиша в този късен час. Тъкмо си легнах тази вечер и съм заспала и отново получих следния пристъп. Този ми беше най-силен и вече наистина бях убедена, че си заминавам. Много се уплаших.
 Винаги се случва по следния начин, но този път беше най-силен и в края на пристъпа ми се върна и храна в тръбопровода:
Та... В най-първата дълбока фаза на съня, когато спя много дълбоко (това е съвсем в началото на заспиването) и когато ми е много трудно да се събудя, се случва силен задух и чувство, че нямам въздух и край - вече мисля, че ще загина. Аз си го обяснявам, че в този момент получавам сигурно пауза, защото усещам че съм в капан - хем вече не мога да дишам, хем не мога да се събудя. Когато се отпусна и вече съм се предала, явно сърцето възвръща ритъм и се будя, като рязко ставам и успявам вече да дишам. После пак бърз пулс, който или бързо се възстановява, или трае до сутринта. Или аритмия. В случая стана бърз пулс и този път имах леко чувство за гадене, замаяност и докато сестрата дойде и ми сложи кардиограмата, вече ми стана и много студено.
Кръвната захар не ми беше ниска. Кардиограмата беше без пресчскачания, не мога да си обясня защо, при положение, че аз се тресях от студ и почти не можех да говоря. Кръвното долната ми беше привисочка 120/90, при положение, че по принцип горната често ми е около 90-100, но за сестрата и киселия кардиолог, когото извикаха и събудиха, това обаче е нормално кръвно. Кардиологът въобще не се поинтересува как съм била през тези два дни, не пожела да ме чуе да му обясня, каза ми да ида на психиатър и си тръгна.
Сега стоя уплашена и не смея да заспя.
Дайте ми съвет какво да правя. Как да се видя по-рано с Шалганов?
Моля, ако някой от вас е имал същите симптоми през нощта, да ми пише нещо. Овладял ли ги е? Как ги е овладял?

# 701
  • Мнения: 54 995
Щом сърцето е добре - няма прескачания и пулсът не е толкова висок, явно са паник атаки. Изчакай си часа и пий нещо успокоително.

# 702
  • Мнения: 226
Получаваш паник атаки, класически симптоми. Вземи мерки.

# 703
  • Мнения: 373
Не са паник атаки.
От това, което прочетох току-що, симптомите са от хеаталната херния. Явно толкова време, това ме мъчи, без да съм знаела.
При хеаталната херния част от стомахът отива над диафрагмата и влиза в гръдния кош, при което се получават пристъпите на задух по време на сън, защото тогава стомашните киселини се изпускат най-много. Вчера имах и връщане на стомашно съдържимо, което за пръв път ми се случва. Едва успях да се оправя.
Доколкото разбирам пристъпът провокира силен задух, аритмия, учестен пулс и болки, подобни на инфаркт. Предполагам, че може да доведе и до него.
Така че, ако има някой с подобни симптоми и хеатална херния, моля нека да пише! Знаете ли тема, която да е посветена на такива хернии, за да попитам там?

# 704
  • София
  • Мнения: 945
Здравейте, може ли който е преминал през коронарография да сподели как протича изследването и може ли с пълна упойка и къде и кой специалист препоръчвате за София да се направи? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт