козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 577
  • 710
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 630
delena  здравей!

Чудесно е , че имаш добри резултати  bouquet

По принцип за белезите е по-добре първо да се третират с лосиона и после серума. Слага се на цялото лице за общо излющване и намаляване на кератиновия слой, а от там и намаляване  на вероятността за запушване на каналите и образуване на пъпки. АХА  стимулират новите клетки и колагена.
Дано съм помогнала  Hug


# 691
  • Мнения: 1 952
Айде и аз да питам.
На 23 съм, кожата ми може да се определи като смесена, с разширени пори и доста черни точки, които нищо не може да пребори.
Козметичката ми каза твърдо нищо против бръчки, защото ми  е рано. Интересува ме тоалетно мляко, крем и тоник евентуално. За измиване ползвам различни продукти и нямам нужда от такъв продукт.
Здрасти   bouquet
Правилно те е посъветвала козметичката - младичка си още за тежката артилерия  Mr. Green
Имам и една молба - препиши състава на обичайно използваното измиващо средство. Може да съдържа вещества, които прекомерно изсушават кожата и така стимулират отделянето на себум.
И да преминем към основната част:
1.Тоалетно мляко – мазен и смесен тип кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е
2.Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
Това са почистващите продукти, които препоръчвам - млякото ще отстрани грим, замърсяване и излишен себум, без да наруши хидро-липидния слой. Следва задължително измиване с вода.Тоника допълва действието на тоалетното мляко, като успокоява, тонизира и овлажнява кожата.
3.Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
-Премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата - лек “пилинг-ефект”
-Подобрява кожното кръвообръщение.
-Създава приятно усещане за свежест и хладина
-Регулира секрецията на мастните жлези
-Антибактериално
-Премахва и предотвратява образуването на “черни точки” (комедони) и акне.
След маската е задължително да се нанесе:
4.Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
Маската с кремчето използвай всяка вечер в продължение на 1 седмица, а след това разреди до 1 път седмично. След като свърши тази терапия  поддържай с маската от хума, розова вода и дермален разтвор на лавандулово масло.
5.Околоочен гел с Ройбос
Активни съставки: екстракт Ройбос, Д-пантенол, вит. Е (в златистите перлички)
Този силно хидратиращ гел, който не съдържа никакви масла е много подходящ за нанасяне на цялото лице за мазни и смесени кожи:
 Екстракт от Ройбос /Aspalathus Linearis/ е основният биологично-активен компонент в състава. Екстрактът от фините игловидни листа на РОЙБОС е богат на алфа-хидроксикиселини /АНА/, биофлавоноиди и цинк, които спомагат за поддържането на водния баланс и отстраняването на мъртвите епидермални клетки. Съдържа 14 антиоксиданта, притежава антибактериални, противовъзпалителни и антиканцерогенни свойства. Той подпомага лечебните процеси при кожни заболявания.
 Дано съм била полезна. Успешен ден   bouquet




Thank you, thank you  Wink smile3525
Обаче....не разбрах, крема в тубата да ог ползвам 1 седмица заедно с маската и после веднъж седмично ли?
И гелчето с ройбоса, кога да го слагам? И на цялото лице ли...нали е околоочен??
Иначе вчера в нашата аптека много хвалих продуктите и за половин час стоене там, няколко неща продадохме  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 223
delena  здравей!

Чудесно е , че имаш добри резултати  bouquet

По принцип за белезите е по-добре първо да се третират с лосиона и после серума. Слага се на цялото лице за общо излющване и намаляване на кератиновия слой, а от там и намаляване  на вероятността за запушване на каналите и образуване на пъпки. АХА  стимулират новите клетки и колагена.
Дано съм помогнала  Hug


Мерси за отговора Пламена Hug


# 693
  • Мнения: 630
Здравейте Веси и Амадис  Grinning ,

Хайде и на мен да ми изготвите "програма"  Laughing

Значи за мен информацията е:
- на 30 години съм, след месец - на 31 г.;
- кожата на лицето ми е смесена (на бузите нормална, на челото и носа мазнее);
- от известно време около овулацията по брадичката ми излизат единични страааашни пъпки  #Crazy , ужас, гнойни едни такива;
- от горепосочените пъпки  hahaha ми остават труднозарастващи рани и съответно червени петна, които стоят с месеци, да не кажа, че въобще не изчезват;
- в основата на носа имам спукани капилярчета, иначе не смятам, че кожата ми е чувствителна;
- между веждите и около устата имам вече леки две бръчици  Embarassed

Какво ще ми препоръчате? И дали ще може да се включи и защитен фактор, с оглед на идващата пролет/лято  newsm78 ?

Благодаря   bouquet !




Привет  newsm51
Ето и продуктите, които ти препоръчвам:
1.Тоалетно мляко – мазен и смесен тип кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е
2.Тоник – Ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Салвия, Слез, Хвощ, глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
3.Дневен крем за лице – мазен и смесен тип кожа
билкови екстракти от Репей, Хвощ, Хмел и Бял равнец, вит. А и Е, UVA и UVB филтри.
4.Тоник – Ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Салвия, Слез, Хвощ, глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
5.Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
6.Thalloderma ® Избелващ ЛОСИОН
С АНА (Гликолова, Млечна, Лимонена и Винена)
екстракт от Сладък корен
екстракт от Ябълка, Грозде и Лимон

А ето и последователността на използване:
Сутрин почистваме лицето с тоалетното мляко за мазен и смесен тип, отмиваме с хладка вода остатъците и тонизираме.  Като дневна грижа избрах крема за мазен и смесен тип - той има УВ филтри и няма да утежни омазняването в Т-зоната. За очи можеш да си вземеш гелчето с Ройбос на Лечител - не пишеш за торбички и бръчки. Той е като превенция само.
Вечер с млякото отстраняваме замърсяванията, грима и излишния себум, отново измиваме с хладка вода.
Както по- горе съм писала белезите от пъпките можем да третираме с избелващия лосион, а той и ще повлияе "чистотата" на кожата в Т-зоната. След него - маската с хума и розова вода. За по- мазните кожи препоръчваме и добавяне на дермален разтвор на лавандулово масло. Измиваме с вода преди да стегне.
Следва и нощната ревитализираща грижа, но не прекалявай с количествата крем. Колагена ще повлияе еластичността и хидратацията на кожата, а от там и първите бръчки.
В периодите, когато ти избиват пъпките, можеш да ги тушираш с MAСКА за мазен тип кожа и против AКНЕ
ментол, камфора, борна киселина, цинков окис, сяра
Първо - тест за чувствителност! Ако ти понася, можеш да нанесеш само на пъпките и да оставиш цяла нощ - действа антибактериално и противовъзпалително.
Лек и успешен ден ти желая!

# 694
  • Мнения: 630

Много ти благодаря за изчерпателния отговор, но аз по-скоро исках да я насоча и към ежедневена грижа за кожата - кремче, лосион Simple Smile . Пък вече й похвалих вашите продукти, а и тя подкрепя българското!  Мисля, че пъпчиците са си младежки пъпчици, но от тези дребничите, а не обрив.
Забравих да попитам, а все се каня - видях , че продуктите ви съдържат парабани, които не са много полезни за кожата? И другото - използвах тоника за чувствитена кожа, но ми оставяше някак неприятно лепкаво усещане. На какво се дължи?
Много ти брагодаря пак   bouquet
Здравей отново!
Като ежеднежна грижа мога да препоръчам следните почистващи продукти:
1.Тоалетно мляко – нормална до суха кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Салвия и Маточина, вит. А и Е
2.Тоник – нормална до суха кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Риган, Мащерка, Розмарин, Мента и Жълт кантарион, вит. А и Е, без алкохол
Почистването започваме с тоалетното мляко.Екстракта от салвия ще хидратира и тонизира кожата, а  има и епителизиращ и антисептичен ефект. Следва задължително измиване с хладка вода,  тонизиране и нанасяне на:
3.Дневен крем за лице – чувствителна кожа
Конкрет от Роза, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир, Сладък корен, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семки, UVA и UVB филтри
4.Околоочен гел с Ройбос
Активни съставки: екстракт Ройбос, Д-пантенол, вит. Е (в златистите перлички)
Избрах дневния крем за чувствителна кожа като дневна грижа, заради пъпчиците, но с условието, че се тества преди употреба. При условие, че няма оплаквания като омазняване, изсушаване - тя не се нуждае от специални грижи през нощта и може да използва гелчето с Ройбос на цялото лице.
Дано и се повлияе добре кожата   bouquet

По отношение на въпросите ти - отново се консултирах с колежката от отдел Козметика.
Парабени са одобрени консерванти, коите се използват дори в детски сиропи. Слуховете за тях са недоказани и не са обявени за опасни за човешкото здраве, така както се използват.
Лепкавото усещане при нанасянето на тоника за чувствителна кожа е заради голямото количество екстракти в продукта. След пълно попиване в кожата изчезва.

Лек ден!

# 695
  • Мнения: 630
Здравейте, досега четох старите теми  Crazy Все пак да помоля да ми препоръчате- дневен, нощен крем, окоолочен и крем за ръце.
На 33г., суха кожа, леко омазняване по челото понякога, бръчици около очите и торбички  Sad А и тенът на лицето ми не е равномерен сега след зимния сезон...
Предварително благодаря   bouquet
Привет PetiaK
Мисля да поосвежим малко тена на кожата с:
                 Дневен крем за лице – Ревитализиращ
Ихтиоколаген, билкови екстракти от Лайка, Салвия, Слез и Хвощ, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семки, UVA и UVB филтри
               
                 Magic from the Antarctic Sea ®Нощен крем за лице (и около очи)
ANTARCTICINE ®, соево масло, бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от гроздови семки, вит. А и Е, UVA и UVB филтри.
   
                Околоочен гел с Ройбос
Активни съставки: екстракт Ройбос, Д-пантенол, вит. Е (в златистите перлички)

ANTARCTICINE®: е гликопротеин, който хидратира кожата, стимулира синтеза на колаген и еластин, изглажда бръчките, укрепва епидермиса срещу вредните фактори на околната среда и го предпазва от преизсушаване;

Нощният крем се нанася на цялото лице - включително и под очите - така ще намалим първите бръчки. Гелчето с Ройбос може да го използваш в дневната грижа под очите, за туширане на отоците.
Дневния крем е с колаген - с него ще активираме регенерацията на клетките, ще подобрим хидратацията и еластичността на кожата.

Наистина предлагаме много добри кремчета за ръце.Предлагам ти да си избереш между   
-ECODERM E-1 – епителизиращ
конкрет от Роза, вит. А и Е, пчелен восък, урея
и
-ECODERM E-2 – регенериращ
конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, вит. А и Е, пчелен восък, урея
Вторият е по-богат и активира регенеративните процеси в епидермиса и дермата. Аромата му е на лавандула - по-специфичен. Лично на мен ми харесва, но ако не го харесваш - Екодерм Е1 е с аромат на роза. Той стимулира образуването на нови епителни клетки.
Отделно имаме и още 3 вида със силиконови масла:
   ECODERM B-1 – водозащитен
Силиконови масла,  глицерин, ланолин, пчелен восък, урея,
   ECODERM M-1 – маслозащитен
Силиконови масла, глицерин, ланолин, пчелен восък, урея
   ECODERM M+B – универсален
Силиконови масла, конкрет от Роза, вит. А и Е, урея

От тук нататък избора е твой.  newsm51


# 696
  • Мнения: 630
Здравейте момичета,бях писала по на пред в темата но никой не ми отговори.
 Моля да ми препоръчате козметика за моята кожа и възраст, на 32години съм,кожата ми е смесен тип,нямам особени проблеми,като изключим разширените пори около носа и малките бръчици около очите.
Предварително ви благодаря  bouquet
Здравей!
Моля да ни извиниш за пропуска. В такива случаи - МОЛЯ напомняйте ни  Hug
Според мен най-подходящи продукти за твоята кожа са:
1. Тоалетно мляко – мазен и смесен тип кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е
2.Тоник – Ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Салвия, Слез, Хвощ, глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
3.Нощен крем – за около ОЧИТЕ
Ихтиоколаген, екстракти от Див кестен, Слез, Глог и Ружа, вит. А и Е.
4.Дневен крем за лице – мазен и смесен тип кожа
билкови екстракти от Репей, Хвощ, Хмел и Бял равнец, вит. А и Е, UVA и UVB филтри.

Последователността на използване е следната - сутрин почистване с тоалетното мляко, измиване на остатъците от замърсяване с хладка вода. Тонизиране - тук включвам малко ревитализираща грижа. Ще активираме обменните процеси и ще подобрим кръвообръщението в кожата. Като дневна грижа мисля, че крема за мазен и смесен тип ще ти допадне - има УВ защита, а и няма да утежни Т-зоната. Ако имаш някакво остатъчно "лъщене" намали малко количеството и матирай с малко пудра.
Вечер - отново мляко, тоник и нощния крем за очи на Талодерма на цялото лице. Той ще премахне дневната умора на кожата, ще тонизира капилярите, ще забави процесите на стареене.
Ако порите ти правят проблеми - можеш да използваш терапията с избелващия лосион и маската с хума. Това ще избистри тена на лицето.
Дано съм ти била полезна   bouquet

# 697
  • Мнения: 630
...
Thank you, thank you  Wink smile3525
Обаче....не разбрах, крема в тубата да ог ползвам 1 седмица заедно с маската и после веднъж седмично ли?
И гелчето с ройбоса, кога да го слагам? И на цялото лице ли...нали е околоочен??
Иначе вчера в нашата аптека много хвалих продуктите и за половин час стоене там, няколко неща продадохме  Simple Smile
Здравей!
Да отговорим и на теб  Tired Днес ми дойде малко нагоре.
Кремчето в тубичката си го ползвай сутрин и вечер докато свърши. Внимавай с маската - непременно направи тест за чувствителност преди употреба. Апликирай само на проблемните участъци. Отделни единични пъпки може да се намажат и оставят за цяла нощ, но на по-големи площи - за 20 мин. Гелчето можеш да го слагаш под кремчето за допълнителна хидратация на цялото лице. Може да го ползваш и като нощна грижа за цялото лице, като алтернатива на крема за мазен и смесен тип в тубичка.
 
До скоро   bouquet

# 698
# 699
# 700
  • Мнения: 224
Хиляди благодарности! Още утре ще я заведа до халите да си ги вземе! Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 931
Здравей Плами,
моля те да ми препоръчаш някакъв противобръчков крем за смесена кожа-в момента се мажа с крема на талодерма за очи,но чета в темата и за ревитализиращ крем-не знам обаче дневен ли е или нощен?на 30 съм и днес забелязах,че около устата май са ми се появили леки бръчици...

моля те,помагай Praynig Praynig Praynig

# 702
  • Мнения: 1 254
СКЪПИ НАШИ, PLEASE, МОЛЯ ВИ СЕ, ПЛАМИ ОТГОВАРЯ ОТ УТРЕ В НОВАТА ТЕМА Wink
АЗ - умерено, да не се презорвам като за изпроводяк  Sunglasses

Хайде, приятна вечер и до утре в
козметиката на ТАЛОДЕРМА - 5

  bouquet

# 703
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Сега видях, че има нова тема. Прехвърлих си питането там.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 15:14 от Tedulina

# 704
Imam nujda i az ot pomosht......poiaviha mi se po kojata na liceto tamni petna ( moje da se ot roda na pigmentnite newsm78 ). Mojete li da mi pomognete?

Общи условия

Активация на акаунт