Малформация цепка на небцето

  • 102 552
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 89
Св Николай Чудотворец - Бургас , до Първа поликлиника .Търсете д-р Радославова.

# 511
  • Мнения: 6
Радостт, благодаря за светкавичния отговор  bouquet

# 512
  • Мнения: 34
... Ако някои от Вас знае къде в Бургас или Варна има аудиометричен кабинет моля да сподели (информацията, която намирам в нета е доста оскъдна).

Аз ти препоръчвам д-р Папуров от Варна.http://belmont.hit.bg/

# 513
  • Мнения: 34
   Момичета, споделете за шънтовете.На кого му се е наложило след година от операцията да ги отстранят оперативно? Или чакате повече?

# 514
  • Мнения: 2 531
Момчета , шънтовете често падат и сами! Така че трябва да ги следи постонно УНГ специалист! Наистина ако не живеете в Пловдив ще ви е трудно това, а и е от компетенцията на почти всеки сериозен лекар! Моя син има поставени за 3-ти път вече тръбички , и тук в Бг и в Германия. Има 2 вида- прави и Т- образни , които уж не падали , ама пък на всеки 2 г. се сменят тъй като материала старее ! Относно нуждата от тръбички- ами трябва да работи Евстахиевата тръба, да няма възпаления и тогава се махат! Моя син е вече на 10 г. и още има нужда  Confused Има ли сред вас деца и с трета сливица?

# 515
  • Мнения: 34
veni-b , благодаря за отговора, но това което си написала го знаем.Ние следим шънтовете на 2 месеца при специалист във Варна,но ни ги сложиха във Пловдив.И до колкото знам,ако не изпадат сами до година,трябва да се отстранят оперативно.Затова питам тези,на чиито деца им се е наложила операция за изваждането им.Докторът ни от Варна препоръчва,ако се налага операция,да сме ходили пак във Пловдив,ама на мен ми се иска тук във Варна да ги махаме.Има ли такива случаи, момичета?

# 516
  • Мнения: 2 531
baracuda а мнението на лекаря какво е- има ли още нужда от шънтове? Всъщност това е важно в случая! Конкретно на въпроса- на сина ми първите тръби паднаха сами след 1,5-2 г. не сме ги махали  специално използвахме другите операции за да се сложат нови! А със сигурност могат да ги махнат и във Варна, но лекарят ти е имал в предвид да не се дават допълнително упойки, а с една да стане. Ако няма да ви оперират повече- действай във Варна! Кой в лекар Пловдив ти сложи тръбичките?

# 517
  • Мнения: 34
...Ако няма да ви оперират повече- действай във Варна! Кой в лекар Пловдив ти сложи тръбичките?
Д-р Пазарджиклиев.Много ми беше полезен този отговор,благодаря ти.

# 518
  • Мнения: 2 531
...Ако няма да ви оперират повече- действай във Варна! Кой в лекар Пловдив ти сложи тръбичките?
Д-р Пазарджиклиев.Много ми беше полезен този отговор,благодаря ти.
Моля, д-р Пазарджиклиев е в дълга отпуска, така че в скоро време няма да го откриеш, едва ли има смисъл да идваш до Пловдив за едни тръбички!

# 519
  • Мнения: 34
Моля, д-р Пазарджиклиев е в дълга отпуска, така че в скоро време няма да го откриеш, едва ли има смисъл да идваш до Пловдив за едни тръбички!

Това не го знаех...щях да му звъня...До кога е в отпуска, знаеш ли?

# 520
  • Мнения: 2 531
Много дълга , 1 г. , а може и да напусне след това  Confused Така е добрите лекари се опитват да се реализират извън Бг !

# 521
  • Мнения: 34
Още веднъж ти благодаря, Вени!Кофти инфо...ама ще се оправяме.Бъди здрава!

# 522
  • Мнения: 34
    Само да кажа...може да е полезно на някой...Днес се обадих на д-р Пазарджиклиев и той ми каза да продължаваме да следим шънтовете докато изпадат сами и след това да направим тимпанометрия.Няма да се отстраняват оперативно след година от поставянето им, че чакаме.

# 523
  • Мнения: 776
 Юни месец ще ни е втората операция и нещо от сега взех да се шашкам. Ядем по 4 или 5 пъти на ден като 2 от храненията са ни млечни. С лъжицата нямаме никакви проблеми, от поне един месец не е ползвал шише. Мляко и другите течности ги пие с чаша на Нуби със силиконов накрайник, който е къс и като го натисне с венците, тогава само пие. Като нправи 8м. ще се опитваме и вече с обикновенна чаша. Когато е седнал и му дам мляко с лъжичка не знае какво да прави и всичко му изтича.
    Искам да ви попитам дали тези шишета, които са с накрайник лъжичка са удачни за след операцията?
  И ако някой скоро е минал през тази операция нека ако може да сподели.

# 524
  • Мнения: 2
ние се хранехме след операцията на небцето с пълнеща се лъжичка на Boon - много ми беше удобна, даже в началото освен млякото всичко разреждах и ядеше с нея

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 14:36 от milena.pavlova

Общи условия

Активация на акаунт