Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 49

  • 17 324
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 509
Тайс, аз със сместа за лавите правя и блатовете за тортите от известно време /даже това е любимата шоколадоваторта на малката/. 🙂 Ако преценя, добавям по още малко режимно брашно /ако е за повод- и друго съм слагала, то се добавя съвсем малко/ или щипка-две кафява захар. Добавила съм и ядки. Понякога слагам и бакпулвер, понякога разбивам белтъците на сняг, друг път не...Винаги се получава отличен резултат.🙂
Т.е. ако опечеш повече лавите, ще станат просто шоко кексчета. Пак са хубави. 😃

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 17:34 от dolce miele

# 16
  • Мнения: 14 966
Точно, шоко кексчета.
Замислих се и аз, дали като Нати, да  посрещам гости с тях.
Като търсех снощи рецепти из нета, се сетих, че такива лави, ама с млечен шоколад, ядохме в Кюстендил, в един спа, там ни глезеха със следобедни закуски. Та онази лава имаше топка сладолед отстрани, а отгоре беше гарнирана с розичка сметана и ягодка , плюс стръкче мента. Много идейно и вкусно беше. Имах и снимка някъде, нали съм си чревоугодник. Жалко, че не я намирам.

Да кажа какво става с кз обаче.
На първи час след яйцата и лавата - 5, 00. На втори час обаче стана 5, 6 оффффффф  Tired Face
А не ми се излиза да препускам сега и ще си нося греховете . Пих ябълков оцет. Лави лави, ама нА ми сега.
Дано устискам с фаста и довечера ще меря пак.

# 17
  • Мнения: 27 509
Тайс, и аз съм пускала тук снимки на шоко лавите с плод, сметана, сладолед 😛 Със заквасена сметана също много ги харесвам.
За КЗ не виждам какво те притеснява стойност 5,6 след хранене? Е, освен, ако не си мислиш, че ще скача с 0,6 на всеки час...ама едва ли 😜

# 18
  • Мнения: 14 966
Нали на първи час трябва да е по-висока ?

Ти си пускала, ама аз така съм била игнорирала всякакви сладки неща, че не съм и видяла Blush

Снощи ме подгони някакъв порив за сладко, иначе аз и шоколади не поглеждам, нищо, че има у нас.
Трябва да направя стаж на режима като вас с Елора и Миоки , и Невена, за да се наредя барабар Петка с мъжете, рано ми е да си подритвам здравната книжка.

# 19
  • Мнения: 12 732
Шоколад харесвам, ама тая работа с тия кексчета само докато я прочета и може да ми мине меракът Grinning Не съм чак толкова по сладкото. Тесто и картоф или ориз много по-лесно могат да ме отклонят от пътя. Добре че вкъщи такива неща просто нямам.
Скрит текст:
Иначе лава кейк баш така си се сервира - горещ от фурната че да се разтече хубаво, отстрани сладолед - ако има ментов още по-добре. Сметанов с листо мента или струйка ментов сироп също става. Свеж плод от сорта на ягодка, малинка и прочие за да стане още по-шарено и да има нещо свежо. И се покланяш при аплодисментите Laughing  Вкусно е ама познайте дали съм правила повече от 2-3 пъти и то за гости, за себе си не съм свикнала да търся десерт.
Пазарува се по план при мен, планът съответно не включва глупости. Пазаруването ми е пешеходно така че се замислям за всяка глупост която не ми е изрично нужна да я мъкна, освен че някои очевидно не бива и да ги ям. Това ми е в помощ за дисциплината, работеща система си е.
Купих си преди малко тъмни шоколади от Лидл де, не се знае кога ще ми се дояде ама да имам там из шкафовете. По-скоро си намерих повод да се разходя - реших че точно днес трябва да си купя свинска мас от там Grinning Най-дългата разходка ми е от над 2 седмици насам, не че е далеч иначе. Да се пораздвижвам вече полека-лека че много се заседях.

# 20
  • Мнения: 27 509
Натка, че то не е нужда голяма философия или подготовка за шоко лавите 😛 И продуктите ми се намират винаги вкъщи...А стават и без замразяване, аз например само топя масло и шоколад, слагам яйца и ванилия и мятам във фрайъра. Фасулска работа, а и детето се радва. 🙂
Аз си купих един Броколито от Кауфланд 😅 Намален на 2 лева...да си го стискам, похвалих ли ви се? От нещо като твърда мемори пяна е, добре ми се отразява на ръцете 😁 Вижте само колко е симпатичен 😍 А и пише, че е подходящ за деца от всички възрасти... 😁


# 21
  • Мнения: 14 966
В нашия квартален най- после вчера докарали любимата ми патешка мазнина на Маджаров. Беше 5 лева, сега е 9 за 420 грама. Свинската си е на старата цена. Взех, де. Май ще ми е повече на сметка да готвя с масло. Уж да не се впечатлявам, квот- такова, ама най- много ме притесняват промените в менюто ми. Тъкмо съм нагласила нещата .
То е ясно, че пак ще купувам, стига да има, че повече от месец липсваше, ама да си порева тука.
Нати, наваксвай. Animal Beetle

Долче, това като гума за заякване на китките ли е,  ако е такова , ехеее, супер сладурско и полезно. Някога стисках гумено кръгче, да наяквам в захвата.

# 22
  • Мнения: 31 669
Какво готвиш с патешка мас?

# 23
  • Мнения: 27 509
Ъъъъ...за тази цена...по-добре някое масло? 🤔

# 24
  • Мнения: 12 732
При мен какво да кажа като патешка мазнина по квартални магазини просто няма... нито пък има край мен верига дето да продава такова нещо. Имам един тъп Лидл и Била наблизо и туйто. Ами, отидох и си купих кило свинска мас за 5 кинта и си готвя с нея. То аз даже имах, ама реших че точно днес в снега е крайно време да ида да си купя още Grinning Тя им е сезонен продукт в Лидл и не съм сигурна при следващо ходене дали ще намеря вече. А пък е съвсем прилична и на такава цена другаде няма.
За довечера ще мятам дроб и лук в тигана, точно със свинска мас. ПиснА ми от супи, то само сърбам и се озъртам после за храна Joy

# 25
  • Мнения: 27 509
Аз много харесах спаначената си супа от онзи ден. И други вкъщи също. Но имаме и такива, които като видят спанак и отсичат, че няма да ядат/дори не опитват/. Та...с какво да заменя 300 гр спанак в рецептата, което да не е спанак (и за предпочитане да не е и нищо зеленолистно)...300 гр зеленчук (без картоф) ако сложа, дали ще стане?🤔

# 26
  • Мнения: 14 966
Какво готвиш с патешка мас?
Почти всичко. Когато започвах режима преди две - три години, / тогава пробно и без здравословни причини, от любопитство/ ,в Лидл имаше една кокосова мазнина, като маргарин, с нея свикнах. Не миришеше на нищо, перфектна. Те я спряха от асортимента и тогава , вече не помня къде, прочетох за тази мазнина, много е чиста и също  не мирише на нищо, въобще, идеален продукт ми е. Слагам в супи, запържвам манджите с нея, в тавата, когато ще запичам, задушавам. Вместо олио , демек. Рядко използвам зехтин, и то само за поръсване на риба или пържоли. Всичко друго правя с тази мазнина като готвя.

Сега се замислих, вие с какво готвите ? С масло ясно, ама и то има един специфичен аромат, аз него в супи го слагам, с гъби, яйца, основна ми е свинската и патешката мазнина.

Нати, в нашата Билла има свинска мас на Маджаров,  макар че и аз от лидъл вземам тяхната.

# 27
  • Мнения: 27 509
Аз готвя със зехтин, за някои неща- мас, масло. Или смес от тях. Кокосово масло понякога за палачинките. Ако е обезмирисено- и за друго, но много рядко (обикновено го консумирам без термична обработка към кафе или по лъжичка натюр). Олио използвам, ако ще правя някой стандартен кекс, примерно.
Междудругото, при пристъпи на глад е много добро кокосовото масло (за мен върши работа и парченце масло)- взима се чаена лъжичка кокосово масло. Ако гладът не отмине до 15 минути- значи сте наистина гладни. 😃

# 28
  • Мнения: 12 732
Това беше полезно за Била, ще се огледам като ходя другия път. Макар че аз сега имам 2 кила в хладилника, ще ми стигне за много време за готвене. Те мръвчиците си пускат също мазнинка и не се налага да слагам кой знае колко допълнително.
С патешка мас действително почти всичко може да се сготви, тя понася и височки температури ако не се лъжа. Вземала съм си от Метро но хич не ходя често до там, най-близкото до мен е във Велико Търново.

# 29
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Какво готвиш с патешка мас?
Почти всичко. Когато започвах режима преди две - три години, / тогава пробно и без здравословни причини, от любопитство/ ,в Лидл имаше една кокосова мазнина, като маргарин, с нея свикнах. Не миришеше на нищо, перфектна. Те я спряха от асортимента и тогава , вече не помня къде, прочетох за тази мазнина, много е чиста и също  не мирише на нищо, въобще, идеален продукт ми е. Слагам в супи, запържвам манджите с нея, в тавата, когато ще запичам, задушавам. Вместо олио , демек. Рядко използвам зехтин, и то само за поръсване на риба или пържоли. Всичко друго правя с тази мазнина като готвя.

Сега се замислих, вие с какво готвите ? С масло ясно, ама и то има един специфичен аромат, аз него в супи го слагам, с гъби, яйца, основна ми е свинската и патешката мазнина.

Нати, в нашата Билла има свинска мас на Маджаров,  макар че и аз от лидъл вземам тяхната.
На кубчета ли?

Общи условия

Активация на акаунт