Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 49

  • 17 311
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 467
Не съм Тайс, но не, не беше на кубчета в Лидъл. В кръгли/цилиндрични кутии с капак беше.

# 31
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Значи не е това, което си мисля, иначе те пускат в големи буркани отвреме навреме (ама вече втори буркан макар и малка част от него плесеняса).

# 32
  • Мнения: 12 665
Имаха преди в някакви други разфасовки, това дето беше на кубчета помня че не беше читаво, само това съм запомнила за него. Заглеждах го отначало изрично, понеже не харесвам миризмата на кокос и търсех обезмирисено.
Накрая ми писна от опити да готвя с кокосово масло и храната ми да мирише на торти и пасти, измазах остатъка за козметични цели и приключих с кокосовото Grinning
Странно ми е да плесеняса обаче, та то не би трябвало да съдържа кой знае колко вода а само мазнина...

# 33
  • Мнения: 14 966
Елора, вече го няма този продукт. А го харесвах, защото не се спогаждам с друга кокосова мазнина, а  съм вземала , ей така си стоеше. Не мога и да си правя бронирано кафе, у нас подмятах бурканите, едва съм чегъртала за готвене. Ми то едно като скреж. Тази , дето и Долче ти е написала, направо си беше на консистенция като маргарин. И патешката мазнина е като свинската, гребваш, то мазничко.
Нати, за Метро не съм се сещала, иначе прерушвам всички вериги наред за патешка и наистина няма. Но тази, дето вчера я взех, е в срок до 14.04. Ще ми стигне дотогава. А ако някъде намеря, ще буам в камерата. Ох, навремето не исках тези камери, та взехме хладилник с малка камера, сега и фризер трябва да купувам Joy
Сега се сещам, че в билла има едни буркани с кокосова мазнина без мирис, пише за готвене, освен да ходя да си взема и да пробвам пак кокосово масло за готвене. Трябва да търся алтернативи, защото патешката я нямаше дълго дори и на тази цена в нашия магазин, явно ще свикваме с новите реалности и това е.

# 34
  • Мнения: 27 467
Джерами, кубчетата съм ги виждала в Кауфланд...Кокосово масло от Лидъл (в стъклен буркан) никога не ми е плесенясвало...а и не би трябвало. Може би е възможно да се случи, ако е замърсено с нещо, което плесенясва- млечни, вгх...🤔 От началото на август 2019 или 2020 г ми е този буркан (бавно ми върви😄), съхраняван е само на стайна температура...Винаги взимам с чиста лъжица, ако има значение:

Натка, Тайс, имам и обезмирисено кокосово масло- то ми е точно като мас...Обожавам кокосовия аромат и ми е едно такова странно (не знам защо очаквах да е различно от мас). 😆

# 35
  • Мнения: 12 665
Таис, бях срещала някъде патешка на килограм, от някаква ферма беше и работеха с доставка, ама като не запомних името... Имаше минимално количество за поръчка и не ме устройваше, иначе цената беше добра. Ама беше нещо дали 5 кила, дали 10 кила наведнъж, абе нямаше как само за мен.  Ако бях намерила тогава с кого да поръчаме заедно, сигурно щях. Но щом си склонна да купиш повече наведнъж, потърси из нета, може и да се уредиш така.
Скрит текст:
За фризера си права, много нужно нещо си е. На мен ми се чудиха защо си купувам голям хладилник че и с фризер като е само за мен си. Казах им да си гледат работата и не съжалявам. Празен не остава, къде по промоции се зареждам с едно или друго, заготовки за свещените ми кюфтета ако щеш, замразявам си разни неща за готвене, краве масло също от промоции, абе помага си ми да се храня по-добре.
Долче, то едно че трудно за намиране обезмирисеното, друго че си права че е също като мас, та си купувам мас и не се занимавам с глупости. Баба ми сякаш все с кокосово масло е готвила Grinning

# 36
  • Мнения: 941
Купувате си патешки фенер, варите си го, оставяте да се охлади и обирате маста, а патешкото на супа. Друг вариант, наскоро купих патешки бутчета, не помня, 6 май бяха. Отрязахме частите с кожа и мазно,които висяха, бутчетата ги изпекохме, а изрезките изпържихме и получих около половин кг мас.

# 37
  • Мнения: 581
Aз готвя само с патешка мазнина, писала съм ...купувам от Метро 900 гр кутия за 7 лв/и забравям кога съм я купувала:)/....но сега не знам дали не е повишена/нали всичко скочи/. Междудругото се канех да ходя тези дни, че моята е на свършване и ще видя дали е на старата цена....
Днес обиколих целия град да търся от къде мога да си взема месо и да ми го смелят на кайма.....ами няма.....егати скапаната работа...само в 2 месарски магазина в целия град предлагали тази услуга.....Sad Май ще купувам месомелачка.......

МИнерва...5.6 КЗ след хранене изобщо не е много.....съвсем ок си е.....няма място за шашкане Simple Smile Хапвай си лавички.....и аз ще се пробвам тези дни.....само да проуча добре рецептатат....обещала съм на малката....тя много трудно свиква с факта че не може да яде сладки.......предупредих баба й да не й дава, и онзи ден й купила Барни.......откачам....Sad Ще се разправяме пак.....

# 38
  • Мнения: 14 966
Азара, аз писах за лавите и кз, ама нищо,  и Минерва да ме наричаш Stuck Out Tongue Winking Eye

В Метро каква марка е тази патешка, сега ме заинтригува. Като ходиш, моля те, снимай ми, че съм си шемет.

За месомелачка - изчакай в Лидъл пускат едни роботи, по 40 лева са, аз с такъв меля, освен това става и за рендосване на тиквички , моркови, много ми е добра машинката и много я ползвам.
Като ще правя кайма, вътре бутам директно и лука и карфиола, щот съм си мързел. Ако не ми трябва чиста кайма , де.

# 39
  • Мнения: 27 467
В Кауфланд сега има на -50% месомелачка, май е 600 вата. Не правят проблеми при връщане и връщат пари при рекламации...нямат сервиз. 😉 Иначе в Т-маркет и в Била мисля, че мелят месо на кайма!
Натка, 100 гр мазнини има в 100 гр кокосово масло. Та и затова ми е чудно как плесенясва...да гранясва- може би...ама след колко време (моето бая време си изкара и си е ок).
Междудругото, затрила съм му точно срока на годност! 🤣🤣🤣 Отъркал се е в нещо бурканът и точно там е излющено...

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 18:12 от dolce miele

# 40
  • Мнения: 12 665
Не ми вдъхват доверие където мелят месо в магазин. Аз откъде да знам колко добре и колко често почистват мелачката там? Не съм видяла някъде да търчат да я мият веднага след като са смляли месото на някого, хеле пък в магазин от сорта на Била и подобни. А то така ми убягва ползата.
Вкъщи най-добре, ако има възможност разбира се.
Сестра ми направиха така, купиха месомелачка и отделно фризерче, действат в количества наведнъж и така занимавката идва по-малко като не е често. А и се възползват от промоции или отстъпки за количества, правят си каймата колкото мазна те решат като добавят сланинка, абе хубаво нещо си е.

Патешки фенери не намирам около мен, освен в един магазин дето да толкова обрани че и само за супа не ги вземам. Иначе е добър вариант наистина, ако има материал от къде.

# 41
  • Мнения: 950
Подкрепям за машинка за месо.Моята е 1800 вата и всичко става много бързо.Купила съм си още две по-едри решетки освен тези в комплекта.Използвам ги за кълцано месо.Различно смляна кайма използвам за различни ястия.Абе удобство си е.

# 42
  • Мнения: 581
Тайс, извинявай....бъркам ви двете ......тъкмо бях изхвърляла кутията, че изразходих последната......и срока й изтича като гледам, тъкмо навреме, мисля че около Коледа я купувах Simple Smile

.... изобщо не се бях сетила, че и това не е вариант...не се знае как се поддържа месомелачката в магазина......значи твърдо ще се купува такава, аз много обичам да готвя с кайма...ММ все иска да купуваме фризер, защото този на хладилника е безкрайно недостатъчен, въпреки че аз много мразя да замразявам...и пак са вечно препълнени чекмеджетата/незнайно с какво:)/ Абе като цяло и хладилника ми никак не ми е достатъчен/искам да си купя двоен....ама нямам място в кухнята/
На кауфланд съм мяркала, че май мелят месо на място, но и там като цяло месото ми е силно съмнително от към произход....зеленчуци също не купувам от там.....там ходя да се разхождам общо взето...когато имам време за убиване...или някоя добра промоцийка.. Simple Smile


# 43
  • Мнения: 27 467
Азара, можеш да погледнеш месомелачките в Кауфланд. Ако не ти допадне- връщаш. 🙃
Ние сме с 2 хладилника😜 Не един двоен. Т.е. 2х3 фризерни чекмеджета имаме...и все са почти пълни. Че и вадя от тях, не е само да си стоят там нещата...

# 44
  • Мнения: 289
И аз готвя със свинската мас от лидъл или въобще без мазнина и после добавям зехтин непосредствено преди ядене. Установих, че много от манджите няма никакъв проблем да се готвят без мазнина.
Майка ми си купува патешка мас от кварталния месарски магазин, така че ако имате наблизо такъв питайте там.
А аз днес каква тъпотия направих! Нали ме боли гърлото пореден ден и викам я да си направя отварата с куркума и захар мусковадо. Сварих си я, изпих я на екс и в тоя момент се усещам, че тая захар хич не трябва да я консумирам…. Много се ядосах колко съм заблеяна! И резултата е на лице - цял ден глад за сладко и все там ми е акъла. На всичкото отгоре на обяд забравих да си пия и метфогаммата, та картинката е чудна просто. Сега си гладувам нещастно докато дойде време за вечеря и се надявам утре на чисто да не ми се яде пак сладко.
Между другото, ПСР-ът ми е отрицателен и поне това ме успокоява до някъде.

Общи условия

Активация на акаунт