В момента чета ... 75

  • 35 282
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 536
Миж, мерси за новата тема!

Дори в най- гнусната книга има нещо полезно, със сигурност. Затова и не обичам да оставям непрочетени книги. Но пък вече започнах да си ценя повече времето, отколкото да търся непременно частица полезност в нещо нечетимо.
Точно, при този недостиг на време и толкова много книги за четене... Аз пък се отървах от 'задължението' да дочитам книги и така ми се облекчи ежедневието. Взимам си от книгата каквото ми е нужно и ако повече не ми е нужно и започва да ме натоварва, спирам.

Кокомилк, според мен доколкото си спомням от малкото ми четене на Крис Картър, могат да се четат поотделно. Даже и Ирса с поредицата за Фрея и Хюлдар може, аз започнах от втората, в началото бяха описани набързо отношенията между главните герои в първата част и си се четеше без проблем.

Дес, и на мен точно това не ми хареса в Крис Картър - съсредоточаването върху изтезанията и кървищата. Нямам нужда от такъв тип драма. В драмите предпочитам такива от реалния живот, не, че в него няма и изтезания де.. Юси е къде-къде по-добре. Гадостите в Ирса и Юси ги толерирам, т.к. са по-малко някак си.
 "Съседката" съм си я записала в списъците, но съм с резерви, по същата причина.

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 12:59 от Минерва

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Абсолютно съм съгласна с последното мнение. И категорично не мисля, че във всяка книга има нещо полезно. Поне не и такова, че да преглътна всичкия талаш и гнусотии в търсенето му. Има толкова много книги, как па няма да чета насила. Зарязвам смотаните и още как.

# 17
  • Мнения: 3 998
Благодаря за новата тема 🌷

Аз лежерно чета Свекървата,не ми е нещо уау. Хем ми е интересно хем нещо ми е мудно и леко ми доскучава на моменти..

За книгите с извращения мисля, че винаги има какво да научи човек най-вече за самите психопати ,така или иначе са сред нас за съжаление. Само ме притеснява ако един психопат ги чете,да не събира идеи🙄

# 18
  • Мнения: 36 474
Психопат не значи извратен. Гледах едно предаване, в което обясниха, че доста голям процент от хората са с психопатия (и не е на степени, като лудостта, това не е болест) и си функционират напълно нормално в обществото. Не са социопати, не ги бъркам (за да не стане спор), даже са обратното на социопати, защото обичат да са сред хора. По-скоро са от типа хора, които в днешно време се определят като много амбициозни и "корави" (те реално не са нито по-силни психически, нито по-устойчиви, а само по-нечувствителни - не им пука от много ситуации, които биха разстроили нормален човек и не изпитват емпатия към никого, дори към близките си). И това е вродено. Фактът, че не им пука, може да ги направи добри манипулатори. Не означава, че им доставя удоволствие да карат други да страдат, това е садизъм (който е нещо отделно - може един човек да е психопат и садист едновременно, но не е задължително).

# 19
  • Мнения: 6 149
Ехаа, след последния анализ, чак ме досрамя да си кажа, че психопатиите не ги чета с научна цел, ми просто са ми интересни. И то много. Grinning Както в момента Саймън Бекет с неговите червейчета и ларвички в етапите на разлагане. Дано някой не яде, докато ме чете. Joy
Само на "Съседката" се опъвам все още, ама и тя ще си мине по реда. Още не ми е дошла музата за нея.

# 20
  • Мнения: 3 998
Вярвам, че тук в темата думата "психопат" се използва, като един общ знаменател за всички Психични и поведенчески разстройства. Психологията е много обширна тема и не мисля, че всеки би задълбал с конкретни термини ровейки се из учебници и т.н.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 110
Може ли да ми помогнете да се ориентирам със Сторител?
Ползвах 14 дневен безплатен период и си спрях абонамента преди да ме таксува.
На сайта им виждам, че имат някакви опции за 6 -месечен и 12-месечен абонамент, който е по-евтин - съответно 10,80 лв. и 9,80 лв. като порядък (сравнено с 15 лв. в приложението). Но не успявам да се ориентирам като вече съм свалила приложението и съм се регистрирала там, мога ли да платя през сайта за 6-месечен период примерно (на по-ниска такса) и да го ползвам в приложението?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
"Прочетох  "На смелите се прощава" от Крис Клийв. Много ми хареса. Цялата книга мина по време на бомбардировките на Лондон и двугодишната опустошителна обсада на остров Малта. Четирима мрадежи току-що запознали се и трябва да се разделят. Книгата си продължи с тънкия хумор, и наистина звучеше много оптимистично, както обещаваха в анотацията. Много ми харесаха "Бележки на автора" накрая на книгата - защо я написал, как я написал и става  ясно защо е посветена на родителите на неговите родители. Оказа се, че има и други книги на автора, които са оценени високо.

# 23
  • Мнения: 4 382
Zazu1, аз ползвам Сторител в номента на руски и мога  да плащам првз сайта (с данни за карта) и през самото приложение (автоматично с картата, която съм регистрирала  в телефона си). При мен през сайта е по-евтино, но не ползвам дългите абонаменти, а правя месец за месец, спирам, ползвам на друг език, те често ли пращат оферти. Иначе да, като платиш през сайта, влизаш със същия акаунт в приложекието. На български не съм го ползвала, но мисля, че няма никаква разлика.

# 24
  • Мнения: 3 509
Започнах сериала Pieces of Her, който е базиран на книга от Карин Слотър. Не съм чела нищо от авторката и виждам, че в България се издава от две издателства.
Заслужава ли си и кои издания? Виждам, че тези от Сиела са поредица, а тези на Колибри са независими.
Доста е хвалена, а сериалът е интересен.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 110
Нещо през сайта изобщо не ми дава опция да си платя - дали защото имам още един ден от безплатния 14-дневен трайъл, а същевременно анулирах абонамента през приложението. Нещо не мога да се оправя.

# 26
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Благодаря, Миж, за прекрасната нова тема.
Продължавам си лека полека със "Злодениянието".
По последните обсъждания. Не съм чела Крис Картър. Идваш скоро и ще стигна до него. "Съседката" май също ще пропусна.

# 27
  • Мнения: 2 224
Благодаря за темата,Миж!
След като изгледах с голям интерес Inventing Anna,изслушах в ютюб интервюто с Анна Сорокина,интересни ми станаха коментарите на психоложката Мария Коникова,която е издала няколко книги,мисля да захвана “The confidence game”..но след “Камък…хартия”.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не знам как съм платила Сторител. Всеки месец ми дърпат автоматично парите. Ама се заинтригувах и ще видя за оферти, ако излиза малко по- евтино, да предплатя.

# 29
  • Мнения: 452
Купих си "Вода за цветята" на Валери Перен и въпреки че и други книжки ме чакат, ще я започна още днес. Заинтригува ме видеото на Лора, споделено в предната тема. Благодаря й!  

Благодаря за темата! Gift Heart

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 18:54 от kleo*

Общи условия

Активация на акаунт