Родени през март - тема 1

  • 20 256
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 563
Някой да го мъчи хемороид... По време на бременността нямах, но сега след секциото имах запек няколко дни... Явно трябва още да увелича водата с това кърмене. Аз не съм сигурна, че е хемороид, но при изхождане ме боли(като боцкане) и след това има малко кръв. Външно не се вижда нищо, явно е вътрешен. Ако някой е използвал нещо съвместимо с кърмене, може да сподели. Освен скокове в разтежа изразени в постоянно мрънкане, носене на ръце и постоянно ядене... Имаме и другата крайност. Вчера спа почти цял ден, будеше се за ядене само, нощта преди това също спа цялата до 7:00. Хубаво е, но малко ме стряска изведнъж така, като прекара толкова време в сън 🤣

# 691
  • Мнения: 626
Ели, раздвай се Grinning За хемориди докато бях бременна ползвах Фитороид. По спомен беше подходящ и за бременни и за кърмачки - даже след раждането го ползвах, но просто все забравям. Моят случай е с външен хемороид обаче.

# 692
  • Мнения: 380
Ели, по време на бременността ползвах цикратидина свещички. Много помагат.

# 693
  • Мнения: 479
Vesnik2 , ако имаш възможност за консултация първо ще е по-добре.Аз още не мога да дам отзив ,защото съм я използвала 5 мин. Но определено по този начин бебето не тежи 😁 В нашия град няма къде да се пробва,а само онлайн поръчка. Както писах по-горе аз я взех втора употреба,защото гледах ,че нови са 195лв и да инвестирам без проба за нова не посмях...а и нали се ползват за кратко време.Има много добри попадения втора употреба и са  като нови с кутията и касовата бележка.

За скока в растежа тепърва ще кажа и аз.От днес е 8ма седмица. До сега не съм усетила нещо различно. Кротичка си ми е много, ще видим как ще е сега ,че и по празниците точно се пада 🤷‍♀️
Ние сме си тук, всичките  роднини са около нас на близо.Ще си ходим по гости 😏

Газирано пия през деня от време на време,но по няколко глътки.Може е да се събират 2 чаши за деня.Обаче от сладкото ми  е трудно да се откажа и лишавам.Може би защото не я мъчат коликите и няма последствия от храненето ми.Абсолютно нищо не й давам аз.Само вит. Д , Био Гая давах около седмица и имам чувството, че от нея се запече и не беше акала 3 дни.Наложи се клизма на 4тия ,че много се мъчеше,напъваше и плачеше.Спрях ги и всичко се нормализира с акането.

Аз след раждането бях супер зле с външи хемороиди от напъването.Не ме болеше от раждането при сядане,а от тях. Дори при вървене болеше.Пробвах някакви мазила-Масту беше едното.Обаче не помагаха.Накрая взех животинското, което препоръчват (Антифлегмин) и минаха за 3-4 дни.Прибраха се,все едно ги е нямало никога.И си кърмих, не съм усетила да влияе по някакъв начин.

# 694
  • Мнения: 1 804
Явно снощи е била тежка нощ за повечето от нас. Нашия сладур не спа, плака (което не е много типично за него) и се напъваше доста. Казвала съм и друг път, че той спи предимно върху някой от нас. Обаче снощи се предадох и заспах докато е върху мен. Знам че не е правилно, но нямахме повече сили. Та 4-5 часа сме спали. Той ако не го мъчеше това напъване и връщане нон стоп щеше да си спинка душицата, по цели нощи.

Vesnik, да ходихме на боуен. Нямаше ефект, но си мисля че е заради терапевтката.. Нещо не ми хареса тази жена, а беше доста препоръчвана. Някак надменна ми се стори и направи няколко кофти коментара. Може би ще потърся друг.

# 695
  • Мнения: 1 389
Bubbless я сподели какво е коментирала тази, да я нахраним дружно и да ти олекне. ☺️🤣 Това в рамките на шегата, разбира се. Иначе каката така спеше върху баща и редовно, та и двамата си заспиваха. Сега нещо ме е страх така, а и по-добре да не я уча де.

При нас нощта беше горе/долу добре. От 2 дни прави дълга пауза от 4 часа след къпане, дано да продължи така. После си яде на 2 часа, но яде малко и затова е така, просто стои малко на гърда и заспива. Съответно нямаме ама никакъв режим. През деня понякога и на 1 час я кърмя. Вчера я оставих на майка ми и беше изпила 90 мл изцедена кърма, а след час още 50. След още час и нещо пак беше гладна. Учудих се, но явно толкова си трябва да яде, аз даже не знам каква е нормата за бебе на месец и половина.

Миленка, натурални сокове от магазина ли купуваш? От тях и аз даже имам киселини и затова спрях да ги пия. Но щом ще трябва окончателно да спра газираното, мога да пробвам.

Айде още една нова тема за разговор да предложа. Ще ходите ли на море с бебоците, кога, къде? Смятате ли, че нещо полезно е добре да знаем за морето с толкова малко бебе.
Каката я водихме чак на 3 години, но сега плануваме да отидем.

# 696
  • Мнения: 1 334
За Боуен терапия препоръчаха Др. Хамамджиев (Физио-мед). Някъде около бул. България се намира и е безплатно за дечица.
Препоръча ми го една от майките в болницата, където раждах. Тя сподели, че и на нея много е помогнал за проблеми с крака.
Реално няма какво да се загуби, ако се пробва.

II. За море смятаме да отидем, да. Полезно според мен е да подготвим много дрешки, отделно палатка за нея за плажа, добра слънцезащита и да сме отседнали в близост до плажа.

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 11:40 от « Benedetta »

# 697
  • Мнения: 82
mety, да, добре е вече, благодаря, още след първия ден престой изчезнаха симптомите. Тъкмо му беше отшумяла жълтеницата, но в болницата се позасили и беше на две фототерапии. Все още е леко жълт и педиатърката каза да давам водичка. Още не съм го пробвала дали ще пие въобще.

Сега е в скок, яде по-често и показва интерес към въртележката, издава и нови звуци. Имаше моменти, в които се предавах и заспивах, докато спи върху мен. Хич не ми е спокойно и като го взема на спалнята през ноща и му давам да цока в просъница, ама не искам да се разсънвам. Няма режим, за ужас на свекърва ми, която от прибирането от родилното ми реди за пустия режим. На толкова малко бебе не знам какъв режим очаква с тия скокове и колики... Наддава много повече от кака си. Роди се 3390, а на 44 дни беше почти 5000 гр. Вие как/кога давате вит д?
Имаше крусти между веждите, които мазах с балсам на La Roche Posay Lipikar серията преди баня и след това измивах. Появиха се и в косата и пак ще опитам с балсама.

# 698
  • София
  • Мнения: 744
Аз давам сутрин на гладно по две капки Вигантол. Това е единствения витамин д3, всички останали са хранителни добавки-така ми казаха. Крустите почти изчистих с крем за млечни корички на Биодерма с две измивания. При следващото няма да има и малкото, които са останали. Иначе педиатърката каза да мажа скалпа следобед с бебешко олио и вечерта да го къпя, но ми се струва абсурдно цял ден да седи с мазна глава или да прилагам бабешки методи при положение, че има специализирана козметика за това с мигновен резултат. След измиване преди кожата на скалпа му беше супер суха и червена, а кремчето го хидратира, като се отмива е едно такова лигаво. 🙂

# 699
  • Мнения: 1 804
Скрит текст:

Bubbless я сподели какво е коментирала тази, да я нахраним дружно и да ти олекне. ☺️🤣 Това в рамките на шегата, разбира се. Иначе каката така спеше върху баща и редовно, та и двамата си заспиваха. Сега нещо ме е страх така, а и по-добре да не я уча де.

При нас нощта беше горе/долу добре. От 2 дни прави дълга пауза от 4 часа след къпане, дано да продължи така. После си яде на 2 часа, но яде малко и затова е така, просто стои малко на гърда и заспива. Съответно нямаме ама никакъв режим. През деня понякога и на 1 час я кърмя. Вчера я оставих на майка ми и беше изпила 90 мл изцедена кърма, а след час още 50. След още час и нещо пак беше гладна. Учудих се, но явно толкова си трябва да яде, аз даже не знам каква е нормата за бебе на месец и половина.

Миленка, натурални сокове от магазина ли купуваш? От тях и аз даже имам киселини и затова спрях да ги пия. Но щом ще трябва окончателно да спра газираното, мога да пробвам.

Айде още една нова тема за разговор да предложа. Ще ходите ли на море с бебоците, кога, къде? Смятате ли, че нещо полезно е добре да знаем за морето с толкова малко бебе.
Каката я водихме чак на 3 години, но сега плануваме да отидем.


Като попита какъв е проблема (рефлукс, колики) каза - Е, то това са неща, през които трябва да минете.... Не думай, жено 🙄😅 После изкоментира, че бил много навлечен, че било 20 градуса на вън, а аз съм сложила якенце. Ами това е бебе, по къс ръкав ли да го изведа. Ние сме във Варна и често духа, както и в конкретния ден. Както и да съм му говорела, докато го обличам, което по принцип правя. Изобщо някакви такива, които изобщо не са уместни, според мен.
Иначе е безплатно, да. За цялата страна е така.

Сок ябълка, круша и касис в родилното казаха че са най-подходящите. Мъхестите са алерген, но гастроентеролога каза че мога от компот да ям и пия праскови, кайсии и тн.

Вит. Д давам вигантол и аз, но когато се сетя, че то какво ли не му давам вече..

За морето.. Ние сме на морето 😅 но ме е страх толкова малък да го водя на плажа.

# 700
  • Враца
  • Мнения: 286
Eli, аз след раждането се сдобих с хемороиди за пръв път в живота си, абсолютно същото, което описваш, болки и боцкане и след това кръв. Ползвам Цикатридина свещички, но общо взето не трябва да се допуска запек, защото тогава се появяват пак.
ХЕРА, ние ще ходим на море през юли, с каката също ходихме като беше на 4 месеца. Истината е, че почти нищо няма да разбереш от почивката, особено ако кърмиш. А иначе ходене на плаж сутрин и  следобяд с бебето, то това е ясно. Ние ще сме All inclusive, по друг начин честно казано не си го представям, да търся с бебето място за обяд и вечеря.

# 701
  • Мнения: 1 389
Ние ще сме в Гръцко, че иначе пътя ми е страшно много и не ми се занимава. А така ми се искаше all inclusive, ама няма.

# 702
  • Мнения: 1 825
Хера аз взимам 3л уж истинска ябълка от Лидл на родна стряха, или на пфанер круша, ябълка и на Гранини ябълка с вишна открих много е вкусен, док каза да си цедя... ама нямам такова време. С ръка на сърцето като някой домъкне кола в нас съм пила 2 -3 глътчици Simple Smile или фанта. По принцип и моята няма колики, ама виждам, че някой неща и влиаят . Прекалих с шоколада 1 път и после беше доста превъзбудена... за това ям сладко ама избягвам чист шокллад.

Давам витамин Д на Вигантол по 1 капка.

На море се надявам да я заведем края на август или началото на септември. Защото знам че не е полесно юлското слънце за никого. Малката мисля да е на сянка защото е много бяла, а нали не препоръчват слънцезащита..  та ще трябва да я пазя и от отразената светлина. Чудим се м/у Созопол и Гърция, ама ще търся алл инклузив

# 703
  • Мнения: 479
Втория опит с раничката мога да кажа,че ми е успешен.
Разбрах си грешката.Платката я  превъртах 2 пъти както е показано, но явно си е за по-малки или новородени бебенца и е идвало малко на моята госпожица.След 5 мин носене обаче се затопли и заспа ☺️ Като цяло днес цял ден спи и дали има час будуване не знам и то е докато се храни.

Скрит текст:

# 704
  • Мнения: X
Ще ходим и ние на море към края на август, за да има към 6 м. С баткотл също не сме пропускали, преди годинката е най-трудно чисто логистично, после други неща са по-трудни, ако е палаво детето, но въпреки това почивките на море с детето са ни най-хубавите почивки и не бих ги пропуснала Heart

Ако имате кой да вземете да ви помага или сте изцяло на АМ е доста по-лесно. Ако нямате и кърмите в трудно, но не невъзможно. Ние ходехме сутрин на плаж с бебето, но то беше за малко. Аз по принцип нямам проблем с кърменето навън, но единственото място, където не бих кърмила е плажа и от хигие ична гледна точка също. Та аз се прибирах за кърмене и оставях таткото да си доплажува. После се срещахме за обяд в едно заведение покрай плажа. Следобяд, докато бебето спи, аз отивах на плаж и оставях едно пюренце на татко му като се събуди, тъкмо бях започнала със захранването. Вечерта излизахме на вечеря на заведение, а той си спеше в количката, като се приберем или го прехвърлях в кошарата или го оставях в количката до нощното кърмене.

За слънцезащита - до 6 м. нищо не се ползва, след това може. Той беше навършил 7 м., така че си ползвахме 50-ти фактор. Друго важно за разходките е да си вземете комарника за количката, иначе има и репеленти, но за бебе трябва натурален и тий е единв общи линии - Занзи.
За къпането си бяхме взели надуваема ваничка и в нея го къпехме. Също бяхме избрали място с пералня, без това щеше да ми е много трудно и трябваше да помъкнем много дрехи.
Пробиотик преди и по време на морето задължително. И също чантичка с неща от първа необходимост - Панадол, Нурофен , физиологичен разтвор, аспиратор, нещо за зъби, ако са започнали да никнат.
Лятна шапка, ако го вадим от количката. В общи линии това са нещата , които се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт