Родени през март - тема 1

  • 20 218
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 380
И аз съм много доволна от судокрема. С баткото го ползвах, но на него много му се подсичаше дупето. И си мислех за ежедневна употреба дали да не взема друг, а судокрема, ако е зачерви.

Аз ползвам Судокрем.  И с първата ми
дъщеря го ползвах, доволна съм.

# 736
  • Мнения: 1 804
Аз ползвам бепантен от както се е родил и съм много доволна.
Зеленото ако, ако е единично май не е проблем. И Мишо имаше няколко пъти.

# 737
  • Мнения: 489
Зелено ако може да означава настинка, претопляне и дори при колики се оцветява в зелено понякога.
Аз за крем ползвам Бочко и бепантен. Ако се зачерви Судокрем

# 738
  • Мнения: 1 804
Някой от вас сблъсквал ли се е с млечница по езичето на бебето? Струва ми се че има налеп и нв мога да разбера дали е от млякото или е гъбичка. И друг път се е случвало да има, даже преди една консултация и лл нищо не каза тогава, но сега ми се струва повече.. Как да разбера такова ли е?

Весели празници! 🌷

# 739
  • Варна
  • Мнения: 854
Някой от вас сблъсквал ли се е с млечница по езичето на бебето? Струва ми се че има налеп и нв мога да разбера дали е от млякото или е гъбичка. И друг път се е случвало да има, даже преди една консултация и лл нищо не каза тогава, но сега ми се струва повече.. Как да разбера такова ли е?

Весели празници! 🌷
И на Адриана езичето е бяло. Гледам след ядене да й давам чайче за коликите, хем да си промие устата, но не виждам особен ефект. Мисля , че ако е само по езичето, не са гъбички. С голямата нямах такива проблеми, въпреки,  че на нея след кърмене нищо не съм й давала.

# 740
  • Мнения: 142
Ние ползваме Судокрем.
И на Бебка езичето е бяло. ЛЛ каза, че това не е проблем ако е само по езичето. Ако има по венците или небцето вече е проблем и най-вероятно гъбички. Препоръча да давам по няколко капки вода след ядене, но с метална лъжичка, която да си е само за нея - така се изплаквало

# 741
  • Мнения: 1 825
Аз за дупе не ползвам нищо при всяка смяна, само ако видя леко червено или пъпчица или при нощтна дълга пауза мажа с крема за дупе на Биодерма. Ако някога се подсече (надявам се да не де случва) съм взела галофарм по съвет ма Таня6 и имам и судокрем, но судото е за екстремна ситуация защото е с цинк.
 На Кари също назад е леко бял езика, огледах бузите и венците розови са.

# 742
  • Мнения: 1 804
И още едно въпросче - Вашите мъници усмихват ли се?
Мишо е вече на 7 седмици и още не се усмихва... 🤔 Говоря за социална усмивка.

# 743
  • Мнения: 380
Матей се усмихва, утре става на 2 месеца.  От известно време започна, но сравнение с баткото е доста по-пестелив и дори си мислех, че няма шанс. Вече като му кажа ' Къде е усмивката' и той знае. 😁

Какво правят бебчетата като са будни? Аз съм сежвидяла в чудо. Може да поседи на шезлонга 10ина минути макс и почва да мрънка. Иска да го вземеш и да седи изправен и да гледа. Дори в количката вече спокойно не може да се разходиш, ако не спи. Започва да мрънка и да плаче. Изобщо не иска да лежи.

# 744
  • Мнения: 549
Всеки си има мнение и си преценя сам за децата. Аз обаче също смятам, че деца до 1 г нямат работа на плажа. Прегряване, бактерии, чувствителна кожа... Каката я заведогме на 1г.5м. Стояхме най-много по 2 часа сутрин. Сега с бебчето ще отидем, но на бунгала в горичка. Ще се редуваме с ММ кой да е при бебето и кой с каката на плажа.
Вчера и моята бебка откачи с яденето. Хем реве на 2 часа, че е гладна, хем оървите минути се мръщи на биберона като на отрова. Направо ми спря тока. Днес пък яде на 3,5часа и то по малко. Думи нямам. На 10 седмици е за статистиката.
Хубав и весел Великден!

# 745
  • Мнения: X
Има ли някое бебче с много лиги? Бебка се лигави много и от ден два пикашля леко, все едно си прочиства гърлото. Мисля, че е заради лигите, но се чудя да не би пък нещо да е настинала. Иначе си е жизнена, няма температура, яде си.

За плажа, явно си представяте истински плаж, а дали ще разходиш бебето сутринта в количката из града или то ще поседи в същата тази количка за час-два на плажа сутринта, де факто не е кой знае колко по-различно, просто локацията е различна.

# 746
  • Мнения: 549
Има ли някое бебче с много лиги? Бебка се лигави много и от ден два пикашля леко, все едно си прочиства гърлото. Мисля, че е заради лигите, но се чудя да не би пък нещо да е настинала. Иначе си е жизнена, няма температура, яде си.

За плажа, явно си представяте истински плаж, а дали ще разходиш бебето сутринта в количката из града или то ще поседи в същата тази количка за час-два на плажа сутринта, де факто не е кой знае колко по-различно, просто локацията е различна.
Ето какво пише в едно приложение за лигите:

# 747
  • Мнения: 759
Аз използвам Павловича мас за дупето. За сега не се е подсичал, но имам Судокрем за такъв случай. В чантата на количката имам един Бепантен, който използвах в болницата, навън още не съм му сменяла памперс.
Много се усмихва, някъде малко преди да направи 1 месец започна осъзнато да го прави и от тогава все се усмихва на играчките си, като му говорим или се правим на идиоти, на мен най-много се усмихва.

# 748
  • Мнения: 1 804
Заповядайте в новата тема:
https://bg-mam.ma/t/1438247

# 749
  • Мнения: 1 825
В края на 7седмица началото на 8 беше 1вата осъзната/социална уснивка към мен разбира се Simple Smile

Mety , благодаря ти тамън се шашнах, защо толкова рано се плюнчи и съм цялата мокра, а утре става на 2месеца

При нас спокойствие в бодуването също е за малко, евентуално в кошарата 15-20мин с пусната въртележка, или в люлката..  иначе иска да я разхождам и да говороя. Simple Smile и като отмалея слагам в раницата и хоп спокойствие, тя заспива и мога да свърша нещо.

Общи условия

Активация на акаунт