Родени през март - тема 1

  • 20 257
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 825
Трудно преглъща или издава звук? Моят започва да преглъща и все едно не може да си поеме въздух. Слагам го на ефна страна за да преглътне, разплаква се и го вдигам.

Понякога даже и като спи... и аз подскачам, пък тя се успокоява и си спи...

Преглъща, все едно се дави и при скърцва, все едно поема въздух, а не може, размята глава и ръце и тамън да я взема да я обръщам да изпюе и тя се успкоява и отпуска глава и ръце .. а от устичката и нищо не  излиза. Според мен явно сънува нещо поне моята... или и отива в нослето, защото след това ма сутринта чистя сополки.

# 721
  • Мнения: 380
Да същото, само че в будно състояние.

# 722
  • Мнения: 563
Ох точно и аз щях да пиша за чуството за малко кърма. Дойдохме при свекърите цял ден почти спи бебето... Еех вечерта сега отвори едни очи.... Суче и се сърди и разплаква, точно сякаш не получава мляко захапал ме и дърпа, като куче кокал... Стискам гърдите излизат капчици, значи трябва да има мляко, но защо се сърди не разбирам. Точно както и Таня и някои други момичета и аз хем съм кърмила успешно големия ми син, хем си мислех, че няма какво толкоова да ме изнендава, но... Явно винаги има нещо ново. Помислих си даже дали лецитина дето пих заради запушения канал дали не намаля малко кърмата и преди съм имала такива съмнения, когато трябваше да спра кърменето с голямото дете. Но определено най пълни да ми гърдите за първите 2 3 хранения през деня и после някак меки гърди не успявам и да цедя.
Относно морето понеже едното момиче казва, че не разбира защо е наложително да се води малко бебе... И аз бих искала примерно след първата годинка, но пък голямото дете има нужда и от слънце и от вода, няма как едното да водим, другото не... Сложно е понякога с повече от едно дете

# 723
  • Мнения: X
Ели, и ние го минахме това с дърпането и реването от гърда, някъде май 6-та седмица беше, даже рових да търся има ли скок в растежа тогава, но май не пткрих. Според мен си беше някакво настроение и отмина за пколо 5-6 дни, но честно да си призная поопънаха ми се нервичките. Нищо специално не съм правила, продължавах да давам нежеланата гърда и изтърпявах пколо 20 мин. борба, сега все едно нищо не е било...И аз с баткото не бях имала такъв проблем, явно все по нещо ново може да изскочи наистина.

# 724
  • Мнения: 652
Храненето преди нощното лягане ми е най-голямата драма. Суче си добре отначало и в един момент се настървява, почва да се дразни на гърдата, да я пуска и после да я търси, следва рев, явно болки в корема, опъване на крачета… Мисля че вечер го боли коремчето и затова се държи така странно.

# 725
  • Мнения: 1 804
Това с дърпането от гърдата - все едно описахте кърменето, което току що приключихме.. Явно просто си имат такива моменти. Днес приключва седма седмица.
А за задавянето, връща им се мляко. Всеки ден минаваме през 186372717 такива момента и ми спира сърцето всеки път. Моя, освен така в съня, се дави и докато яде, защото бърза и също всеки път в който му дам вода. 😔

# 726
  • Мнения: 479
Чудя се аз по телепатия ли се наговарят тези нашите деца 😄
Току що и нашето хранене протече по същия начин,ама без рев.И при такова въртене,мърдане и блъскане се дави не знам колко пъти...И също цял ден само яде и спи.Мислих си,че през нощта няма да спи,но от 21ч след банята се събуди чак сега 🤷‍♀️
В 8-ма седмица е от вчера.

# 727
  • Мнения: 142
И при нас е същото. Цял ден плаче за гърда, а като ѝ се даде започва да дърпа, плюе, после пак търси. Също и през деня, въобще не спа и беше яко нервна. И аз цял ден мисля, че няма нищо в тях, даже по едно време се чудих дали да не ходя да купувам АМ.
И при нас го има това с давенето. Като се случи направо се ужасявам.
Дано да се успокои Бебка, че миличката много се мъчи - то колики, то връщане на мляко, то давене . А бе един ужас е.

# 728
  • Мнения: 1 825
Аа да като яде има също това давене, но не го броя защото толкова настървено дърпа понякога все едно с дни не е яла милата, та от лакомия и бързане се дави. Тогава я позипрсвям и чакам да успокой дишането и като почне рева значи е време да продължи яденето... вчера от 11-12 до нощната манджа в 22 -23 ядеше през 1-2ч само една 3ч пауза има докато бяхме на вън. Тоз скок в растежа ме съсипва ама няма как. Поне като заспа в 23ч сега чакам да се събуди за закуска Simple Smile . Момичета пожелавам ви светъл и топъл Великден.Heart

# 729
  • Мнения: 626
Момичета, проверете дали и при вас не е скок в растежа. Някой се характеризират с често хапване, други с оскъдно и съответно рев без причина. Не бързайте с АМ, поскоро проследете нааканитв и напишкани памперси за 2-3 дни кли следете кг след толкова как са.

Светли празници на всичкии!

# 730
  • Мнения: 563
Хайде бебетааа да боядисваме яйцаа😄😄😄
Та снощи дави се плюва, ръмжа, рева по късно заспа, но сега в 6:30 чак се събуди, коетоооо е просто някаква мечта, но гърдите щяха да ми гръмнат. Какво да ви кажа, пак се убеждавам, че тези групи са си голяма работа, еми някак, като прочетеш още 5 6 коментара за подобни ситуации, се успокоява човек, че не е сам, че и при другите се случват тези неща, че е нормално. 😘😘Аз не спах много, нали съм свръх емоционална и на чужди места не успявам, но днес се надявам да съм адекватна.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 854
И Адриана се дави често, опъва гърдата, нерви се. Тъй като цедя едната (заради мастита и разраненото зърно), давам и от шише, така, че знам долу горе колко изяжда (и колко има в самата гърда). Тази от която я храня, има повече мляко, а определено е по-мека от другата. Хубави празници ви желая!

# 732
  • Мнения: 652
Момичета, днес бебо ака по-скоро зелено на цвят отколкото жълто. Дали е повод за притеснение? Единствената разлика е, че намалих адаптираното и пие чай от копър на хипп (той е леко оцветен). Също доста усилия му костваше да се изака, няколко часа напъване, даже от от вчера започна с напъните, но само пръцкаше.
Светли празници и на вас!

# 733
  • Мнения: 380
Зеленото ако значи, че може да е понастинал. Не мисля, че е притеснително. И моят преди време беше така и се оправи за няколко дни.

Какъв крем за дупе ползвате? Взех бепантен, но нещо много не ми харесва.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 854
Аз ползвам Судокрем.  И с първата ми
дъщеря го ползвах, доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт