Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 109 784
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 428
Това нещо сезон има ли?? Направо.. Не знам вече. Ако е СРДЧ де. Въобще няма значение какво ям, то си пука, къркори и аха да ме разкара до тоалетна.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 309
Знаете ли добър лекар от Токуда - София? Или някъде другаде пак в София.
Като под добър имам предвид да разбира от модерните болести на СРЧ, бактериален свръхрастеж, кандиди и други подобни.
Преди 3 години ходих на гастро, диагнозата беше "нищо-ти-няма", т.е СРЧ. Препоръча ми да намаля фибрите и стреса. Иска ми се да намеря някой, който разбира повече, защото това лечение не работи.

# 77
  • Мнения: 1 105
Здравейте! Изчетох новата тема и реших да поискам мнение - проблемите ми започнаха от прием на лекарства в комбинация със стрес преди два месеца. Ходих на гастро скоро - хроничен гастрит + СРДЧ. Пия Креон, Пулсет, Дуспалитин, Ксанацид. Капките Гастритол, но 2 пъти на ден. От днес и пробитиотик си взех.
Основните ми оплаквания са болка ниско в корема, усещам го издут и панталоните ми стягат адски. Въпреки лекарствата пак имам тези болки (не постоянно). Нямам голям апетит, запек (но и преди не съм ходила всеки ден).
Според гастрото, няма нужда от други изследвания. Каза поне месец да пия предписаните лекарства. Аз се притеснявам дали диагнозата е точна, защото четох, че с ехограф е много трудно да се гледат черва и диагнозата е общо взето гадаене. И какво следва след спиране на лекарствата...
Другото, което ми е много трудно е диетата - ям ориз, картофи за гастрита, ама за СРДЧ май не е добре. Какво мислите?
За споделената добавка с алое вера от Nature's way - има я в сайта им, даже намалена: https://naturesway.bg/shop/98-aloe-latex-with-fennel-aloe-lateks … -100-kapsuli.html

# 78
  • Мнения: 709
Здравейте! Изчетох новата тема и реших да поискам мнение - проблемите ми започнаха от прием на лекарства в комбинация със стрес преди два месеца. Ходих на гастро скоро - хроничен гастрит + СРДЧ. Пия Креон, Пулсет, Дуспалитин, Ксанацид. Капките Гастритол, но 2 пъти на ден. От днес и пробитиотик си взех.
Основните ми оплаквания са болка ниско в корема, усещам го издут и панталоните ми стягат адски. Въпреки лекарствата пак имам тези болки (не постоянно). Нямам голям апетит, запек (но и преди не съм ходила всеки ден).
Според гастрото, няма нужда от други изследвания. Каза поне месец да пия предписаните лекарства. Аз се притеснявам дали диагнозата е точна, защото четох, че с ехограф е много трудно да се гледат черва и диагнозата е общо взето гадаене. И какво следва след спиране на лекарствата...
Другото, което ми е много трудно е диетата - ям ориз, картофи за гастрита, ама за СРДЧ май не е добре. Какво мислите?
За споделената добавка с алое вера от Nature's way - има я в сайта им, даже намалена: https://naturesway.bg/shop/98-aloe-latex-with-fennel-aloe-lateks … -100-kapsuli.html

Аз я пия при нужда.Изписана ми е от гастро.Много е добра за запек.Пия я по 1 на седмица.  Вие пробвалили сте я и  доволна ли сте от нея.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 23:09 от lavaca

# 79
  • Мнения: 1 105
Да, и аз щях да си поръчвам алое за запека. Но проверих дали е ок за гастрита и имаше различни статии. По-натам ще поръчам за профилактика.

# 80
  • Мнения: 11 778
Това издутото ниско долу идва ли като позив? Тоест, все едно фалшив. Като напън/тежест/ но без изхождане?
При срч е типично. Уж Дуспаталина помага, ама чакаш едно 2 месеца резултат.
Доста са добавките.
Супер Ензимите на Нау са много добри, но скъпи. Е, съпоставено с бройката на Креон- даже май излизат евтино.

# 81
  • Мнения: 2 284
Дуспаталина го спрях след 10-ия ден защото не усетих никакъв ефект. Не знаех че се пие толкова продължително за ефект.  Някой има ли рецепта за лек чай, който човек да изпие вечер за сутрешно изхождане? Пробвала съм няколко неща, които в различни моменти са ми работели: лъжичка две сладко от рози вечер, лъжица зехтин на гладно. Имам чувството че трябва да разнообразявам подобни методи. Боя се да не стана зависима от натуралакс и разни подобни.

# 82
  • Мнения: 1 105
Merelenda, не бих го определила така. В различни моменти започва болката, мисля, че стреса опрелено влияе (някъде го четох). От време на време наистина искам да отида до тоалетна, усещам позив, но нищо не става. Дуспалитина май е облекчаващо болката, не знам дали лекува. На мен явно не ми влияе особено, защото си имам периодично силни болки.
Тази добавка на Нау е на много приемлива цена (в Биомол я има, не съм поръчвала засега от там). Т.е. като приключа с Креона да заменя с ензимите на Нау ли? По колко време ги приемате или за постоянно? Май това е хронично състояние и няма лекуване...

# 83
  • Мнения: 11 778
Да, за болки е Дуспаталина, но при мен действа с голямо натрупване, т.е, буквално над месец трябва да мине, че да започнат да се успокояват нещата.
Аз бих взела добавката на НАУ. Изпий си Креона и после продължи с НАУ. Аз вече забравих колко време пих. Имах 180 таблетки и отначало пих май 3 месеца всеки ден на закуска и вечеря по 1 таблетка. После само при нужда. Ако ме заболи стомах и взимах по един ензим с пълна чаша вода и ми минаваше.
Хубаво е, че все повече добавки започнаха да ми действат. Преди каквото и да пиех - все тая. Болки, болки, болки...
С днешна дата и Мастихата ми помага при нужда, и ензимите на Нау, а сега и Гастритола, който форумка ми даде. И действат от 1 прием, а не да чакам седмица, две, месец.

# 84
  • Мнения: 709
Да, за болки е Дуспаталина, но при мен действа с голямо натрупване, т.е, буквално над месец трябва да мине, че да започнат да се успокояват нещата.
Аз бих взела добавката на НАУ. Изпий си Креона и после продължи с НАУ. Аз вече забравих колко време пих. Имах 180 таблетки и отначало пих май 3 месеца всеки ден на закуска и вечеря по 1 таблетка. После само при нужда. Ако ме заболи стомах и взимах по един ензим с пълна чаша вода и ми минаваше.
Хубаво е, че все повече добавки започнаха да ми действат. Преди каквото и да пиех - все тая. Болки, болки, болки...
С днешна дата и Мастихата ми помага при нужда, и ензимите на Нау, а сега и Гастритола, който форумка ми даде. И действат от 1 прием, а не да чакам седмица, две, месец.
Бихте ли  показали кои са ензимите на НАУ!

# 85
  • Мнения: 11 778
Скрит текст:

# 86
# 87
  • Мнения: 1 105
Сега видях, че има два варианта на тези ензими на Нау - таблетки и капсули. Почти на една цена са, но таблетките са намалени в момента на 36 лв. Капсулите ли са за предпочитане?

# 88
  • Мнения: 709
Някой ползвал ли е тези ензими?

# 89
  • Мнения: 95
Попаднах на една дама диетолог и не знам как се води всъщност, но се занимава изключително с тази тема. Следя я в инстаграм, но е на английски. Та тя обяснява че всъщност по-голямата част от ензимите, фибрите и пробиотиците всъщност усложняват положението. И всъщност трябва да се намери точния дразнител за всеки. Та по нея се водя за фодмап и ми се искаше специалист от тук да ми помогне за въвеждането на храните и “разчитането” им, но явно нямаме такъв специалист в България Sad

Общи условия

Активация на акаунт