Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 110 825
  • 1 788
  •   2
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 8 861
Здравейте пак!
Моята одисея с колитната криза продължава. Успях преди няколко дни да спра разстройството и болките по дебелото черво, спря и подуването и бълбукането на червата и тръгнах да се оправям уж. От тази диета само на няклко солети и 1-2 сухара взеха да ми се подгъват краката, просто бях ужасно гладна. И вчера сварих ориз и изпекох на скара малко бяло пилешко месо. Не съм слагала абсолютно никакви подправки, освен съвсем малко сол. След като ядох, макар и малко, ми стана тежко, но не ме болеше нищо. Сутринта обаче се събудих още в тъмно, защото ме болеше корема, получих и разстройство и днес отново цял ден съм на изходна позиция с болки, разстройство, подуване, бълбукане и всички екстри. Не знам какво да правя. Приемам всякакви съвети.
ПП Свалила съм 1/5 от теглото си дотук.
и аз съм със синдром на раздразненото дебело черво от 10 години не знам какво да ям вече последно време спрях да ям и усещам цялото с черво Как е раздърпано прекалено раздърпано настрани и щипещо и парещо по цялата си час Дай някакъв съвет защото гори и пари целия колон не знам към кого да се обърна и какво да направя мисля да ми правят операция във Варна Това казаха че донякъде би подобрило положение състоянието ми на дебелото черво

Аз имам някакво чувство, че направо имам рани вътре в дебелото черво, боли като разразено вътре. Не търпи храна. Гладувам ужасно и не съм намерила какво да правя, за да облекча състоянието. През цялото време ям само сухари, малко солети и варен картоф, направен на пюре. Само от това не ме боли и го понасям горе-долу. Чакам да мине от само себе си. Ужасът трае около 10-15 дни, но после продължавам да се възстановявам още толкова, защото все ми е тежко, имам ужасни газове и сутрен като стана ми е тежко и ме боли корем. Така съм от 15 години, но състоянието ми търпи развитие. Първо беше само разстройство без болки, после започна да се редува разстройството със запек и започна и да боли. И да, пари понякога не само в червата, а и от устата до изхода.
ПП . Чудя се дали пак да не пусна калпротектин и окултни кръвоизливи да видя дали не вървя към отключване на улцерозен колит, че съм рискова с моите автоимунни....На какъв период пускате такива изследвания? Питам всиччки с проблемни черва, каквито сме в тази група.
Един гастроентеролог, при който ходих по едно време ми изписа гастрикс, микс от билки е, на хапчета. Не знам дали има кой знае какъв смисъл, но взимам. Това нещо е https://naturesway.bg/shop/237-gastritix-gastritiks-kh-100-kapsu … N_9IaAuUDEALw_wcB

# 1 726
  • Мнения: 10 354
    какво е това сибо мляко?
[/quote] Погледни няколко поста на горе. Пуснах линк, но е на английски.

# 1 727
  • София
  • Мнения: 1 311
Ън и Жоро, вашето не прилича на СРЧ. Но не знам какво да ви посъветвам.
СРЧ не прогресира в истинско заболяване, но можело да съществува заедно с истинско.

# 1 728
  • Мнения: 930
Чувство за парене и горене имам и аз (отдясно по хода на червото), макар да не е постоянно. Но нито едно изследване не показва наличие на възпаление.

# 1 729
  • Мнения: 8 861
Ън и Жоро, вашето не прилича на СРЧ. Но не знам какво да ви посъветвам.
СРЧ не прогресира в истинско заболяване, но можело да съществува заедно с истинско.

И аз имах такива съменния, затова настоявах пред гастрото, което ме следи, да прави нещо. Тя каза: рискова си за улцерозен колит или Крон, направи калпротектин и окултни кръвоизливи, защото съм имала пациент, който няма кръв при изхождане, но беше с улцерозен колит. Ако ти е висок калпротектина или имаш окултна кръв, отиваш на колоноскопия, да видим какво ще покаже там. Пуснах и двете изследвания и калпротектина се оказа в норма, окултни кръвоизливи отрицателно. След няколко месеца пак повторих и пак същото. Затова се отказах от колоноскопия, гледам да си спестявам травмиращи изследвания, ако няма наистина индикации, че трябва. Това беше още преди около 2 години. Продължих да си правя периодично такива изследвания, последно окултна кръв пусках през октомври, а калпротектин миналата пролет. Не показва нищо тревожно.
Диагнозата ми си остана СРДЧ, това е най-честото придружаващо при първичен холангит, и други  с моята диагноза го имат. Само че при мен проблемът е, че заради другите сериозни гастро заболявания, не обръщат внимание на това, а то много ме мъчи. Трябва някак сама да се справям, а не успявам. Ето сега след повече от 15 дни мъки, успях да овладея кризата. Спря да ме боли, не бълбука, няма подуване и аз започнах постепенно захранване. Днес реших да видя какво ще стане със зеленчуците и пробвах парче краставица. Сега  съм в изходна позиция. Пак ми е тежко, бълбука, но нямам разстройство. Само много газове. Явно не е било минало, само ми даде грешен сигнал ,че всичко е наред. Пак сварих картофи и купих солети....и ентерална храна, защото и без това съм 40 кг с дрехите и лесно отпадам.....Може да е и някакво възпаление на дебелото черво, по-различно от колит, но не знам....

# 1 730
  • Мнения: 2 077
Joro74, как така операция?
Ходихте ли във Варна при гастроентеролог д-р Николай Георгиев? Никога не изписва лечение без да са направени всички изследвания за всякакви бактерии и хранителни непоносимости.
 Но не работи със здравна каса, само платен прием.

# 1 731
  • Мнения: 11
Ън и Жоро, вашето не прилича на СРЧ. Но не знам какво да ви посъветвам.
СРЧ не прогресира в истинско заболяване, но можело да съществува заедно с истинско.

И аз имах такива съменния, затова настоявах пред гастрото, което ме следи, да прави нещо. Тя каза: рискова си за улцерозен колит или Крон, направи калпротектин и окултни кръвоизливи, защото съм имала пациент, който няма кръв при изхождане, но беше с улцерозен колит. Ако ти е висок калпротектина или имаш окултна кръв, отиваш на колоноскопия, да видим какво ще покаже там. Пуснах и двете изследвания и калпротектина се оказа в норма, окултни кръвоизливи отрицателно. След няколко месеца пак повторих и пак същото. Затова се отказах от колоноскопия, гледам да си спестявам травмиращи изследвания, ако няма наистина индикации, че трябва. Това беше още преди около 2 години. Продължих да си правя периодично такива изследвания, последно окултна кръв пусках през октомври, а калпротектин миналата пролет. Не показва нищо тревожно.
Диагнозата ми си остана СРДЧ, това е най-честото придружаващо при първичен холангит, и други  с моята диагноза го имат. Само че при мен проблемът е, че заради другите сериозни гастро заболявания, не обръщат внимание на това, а то много ме мъчи. Трябва някак сама да се справям, а не успявам. Ето сега след повече от 15 дни мъки, успях да овладея кризата. Спря да ме боли, не бълбука, няма подуване и аз започнах постепенно захранване. Днес реших да видя какво ще стане със зеленчуците и пробвах парче краставица. Сега  съм в изходна позиция. Пак ми е тежко, бълбука, но нямам разстройство. Само много газове. Явно не е било минало, само ми даде грешен сигнал ,че всичко е наред. Пак сварих картофи и купих солети....и ентерална храна, защото и без това съм 40 кг с дрехите и лесно отпадам.....Може да е и някакво възпаление на дебелото черво, по-различно от колит, но не знам....
   възпаление в ляво под реброто

# 1 732
  • София
  • Мнения: 1 311
СРЧ не е възпаление. Не знам лекар ли е казал това, за да прикрие некомпетентност или нежелание да се напряга. Щом има възпаление, значи е нещо друго. СРЧ е функционално нарушение.

# 1 733
  • Мнения: 11
СРЧ не е възпаление. Не знам лекар ли е казал това, за да прикрие некомпетентност или нежелание да се напряга. Щом има възпаление, значи е нещо друго. СРЧ е функционално нарушение.
Ами не знам к'во не компетентно си искат да прикрият но аз съм пил няколко пъти фортранс защото лекари се съмняваха за рак на дебелото черво и от тоя прием на няколко пъти на Ford Trans цялото Ми дебело черво с вие залепна за кръста след което отивам при доктор ми казва че имаш с ръч но определено със сърчато имам и abd 100% съм сигурен Защото винаги стои възпалено под лявото ребро нещо като тухла и камък там и ме дразни и ми пречи също стои като Раково туморно образование все едно съм погълнал чакъл стои там от лявото ребро това възпаление дразни нещо като щипане като шкурка не усещам и не мърда от там и решавам да се оперирам във Варна не знам какво да правя вече

# 1 734
  • Мнения: 8 861
Боже, ще пукна! Още не ми е минало. Нямам разстройство от около 10 дни. Обаче имам ужасно много газове и постоянно ме боли дебелото черво. Освен това ме заболя и зъб, чак ухото ме боли. Не ми издържат нервите вече....В понеделник съм на зъболекар, защото трябва да ми вади нерв на едни зъб, а ме заболя и друг. Направо не знам дали ще издържа целия ад дето ми се стовари на главата, много отпаднах. На зъболекар ще ме водят ,не мога да стигна до там сама...

# 1 735
  • под тепетата
  • Мнения: 9 530
Някакви свещички няма ли да помогнат?
Като съм с кризи( аз съм с ХУХК) , ми изписват свещички салофалк.

# 1 736
  • Мнения: 8 861
Тия свещички за какво ги дават? Не са ли за разстройство? Аз ходя напълно нормално до тоалетна от 10 дни. Просто има много слуз и газове. И болки. Не знам свещичките дали ще помогат за такова нещо? Ако е за спиране на разстройство само, не ми трябват, нямам.

# 1 737
  • Мнения: 1 264
За газове - активен въглен ми действа добре. Само се внимава, че и запича.

# 1 738
  • под тепетата
  • Мнения: 9 530
Салофалкът е нестероидно противовъзпалително. Може да прочетеш в нета за какво се използва, но е редно, ако е подходящо за теб, лекар да ти го изпише.

# 1 739
  • Мнения: 8 861
Нестероидните противовъзпалителни са ми забранени. Аз съм на стероиди за автоимунно чернодробно. Не може да го взимам. Взимам еспумизан, надявам се да помогне, но не знам....Болката също не мога да спра. Спазмоменът не помага, както и подобното му но-шпа.

Общи условия

Активация на акаунт