Уважавате ли родителите си повече, след като се роди детето ви?

  • 2 354
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 564
За уважение, винаги съм ги уважавала, но след като родих ги РАЗБРАХ.
Peace

# 31
  • Мнения: 453
Винаги съм обичала майка си и баба си,
но сега ги  разбирам по- добре и не се
дразня на някои "прекомерни" грижи-
и аз ще съм такава (или поне ще се старая да не дразня).

# 32
  • Мнения: 1 370
Не съм забелязала промяна. Винаги съм уважавала родителите си и съм се отнасяла към тях с голям респект. Единственото, което се промени е разбираемостта ми към тях, защо ги е било толкова страх за мен

# 33
  • София
  • Мнения: 630

Отношението ми към собствените ми родители стана по-критично...обаче!


Това си помислих като прочетох темата. Даже понякога се чувствам виновна. Обичам ги, но сега по-ясно отвсякога, си давам сметка колко огромно е родителското влияние за децата.

# 34
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Винаги съм ги уважавала. Сега просто ги разбирам по-добре от преди. Peace


И аз така! Grinning

# 35
  • Мнения: 3 500
Мисля, че си гледам много по-добре детето, отколкото са ме гледали нашите.Те са раделени от 1-годишната ми възраст и почти не участват в моето детство.Затова много грешки няма да допусна с дъщеря си...надявам се  Praynig

# 36
  • Мнения: 6 206
Не.
Напротив, разбрах колко сериозно и отговорно нещо е това да си родител и постъпката на единия от тях ми се вижда съвсем безотговорна и без оправдание.
Така че - уважавам я по-малко.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Определено,даже онзи ден го споменах това на майка ми,че чак сега оценявам какви грижи е полагала за нас.   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 309
Темата за мен е право в десетката. Аз винаги съм поддържала по-скоро приятелски отношение с майка, отколкото родител-дете. Давам си сметка, че съм си позволявала много, сега обаче се замислих какво е детето ти да се обърне и да се държи зле с теб. Много пъти съм се държала гадно с нея и сега, когато си имам детенце го осъзнах.Казвала съм й неща, които ако някой ден дъщеря ми ми ги каже, ще умра на място.

# 39
  • Мнения: 966
ами еднакво ми е отношението.Обаче откакто не живеем заедно нямаме и време за спорове,щото те живечт далеч и се виждаме рядко

# 40
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
За уважение, винаги съм ги уважавала, но след като родих ги РАЗБРАХ.
Точно на място казано. Иначе любовта ми не се е променила. Примерно едно време, като излизах на дискотека, баща ми, лека му пръст, не мигваше, докато не се прибера. Все ми беше интересно защо, аджеба, се притеснява, какво толкова?! Ама сега, като съм вече майка и аз не бих мигнала, докато не се прибере детето. Дребни нещица, но се осъзнават по-късно.

# 41
  • Мнения: 3 491
Още повече не ги разбирам. Но съм по-толерантна към тях, защото си ценя повече спокойствието.

# 42
  • Мнения: 6 620
Винаги съм ги уважавала и разбирала, е като изключим пубертета де!

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Едва ли, и преди си ги обичах и уважавах много, и сега нещата не са се променили!

# 44
  • Мнения: 3 886
Винаги съм ги обичала.Но след като станах майка разбрах какви ядове съм им струвала и как съм я ядоствала  и определяно чак сега разбирам многооооо по добре нещата които ми казва. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт