Бързи въпроси и отговори деца - 2

  • 28 572
  • 778
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 252
За имам предпочитания към Uriage. За яслата обаче съм дала - бочко 50 фактор (частна), мажат ги като ги вадят навън. Бяхме на почивка и за нас бях взела бочко 30 фактор и такъв хубав конюктивит ми направи, че още си слагам капки.

# 361
  • Мнения: 3 124
Ползвам wooden spoon
На есен не с песен, хаха, тръгва и дъщеря ми ...хич не очаквам да спи без мен т.като спи с мен, но каквото стане, ще видим ...по-скоро заспива, не спи с мен, на кошара долепена до спалнята ни спи, като заспи е ок, ама винаги заспива с мен

# 362
  • София
  • Мнения: 18 699
Ще спи много ясно.
И нашата заспива с нас, но там спи сама.
Поведението е различно в институцията. 😂

# 363
  • Мнения: 5 380
Да, синът ми също запсива с мен до кошарата, гушнал 2 големи плюшки.
Пиитах, дали мога да му занеса някаква малка играчка в яслата, за да спи по-спокойно и ми казаха, че попринцип не е разрешено, но дават да се прави, защото това подпомага адаптацията на децата и ги успокоява.
Та ще му дам да си носи един 20см. Йори, за да го гушка за сън. Simple Smile

# 364
  • Мнения: 15 356
Нашата заспива сама на пода или на нейното легло сама ,все пак на нея се учих с техниките за самостоятелно заспиване.Има яслен режим-става в 7.30(аз спя до 9 😁),заспива в 12.30-12.45 .Но за там не знам,когато свикне да спи на ясла,тогава.Все някога ще стане и това.

# 365
  • Мнения: 3 730
Ползвам Юриаж и Авен.

Дъщеря ми чака с нетърпение да започва детска градина. Всеки ден пита кога ще отива да играе с другите деца 🤣 Обаче от сега ми казва, че на обяд ще трябва да я вземам, за да спи на спалнята 😁 Дано да свикне бързо

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Аз за плажа ползвам мазилото на Baby Love, DMската марка и съм доволна. Детето изкара 10 дни на море с нас и не е изгоряло грам. Разнася се лесно и попива бързо.

В града не мажа с нищо.

Нашата тръгна на година и 9 месеца на ясла ( частна). Споменах май, че бързо се адаптира и много се забавлява. Този месец става на година и 11 месеца и сега ще остава и да спи там следобед. Дано и се получи добре и да и е Ок Simple Smile

# 367
  • Мнения: 6 921
И моята спи с плюшки, но не съм питала да го носим 😇

# 368
  • София
  • Мнения: 2 410
Моят заспиваше с кърмене вкъщи… На яслата си спеше Simple Smile Така че споко, децата се държат различно в колектива Simple Smile

# 369
  • Мнения: 3 124
Ще спи много ясно.
И нашата заспива с нас, но там спи сама.
Поведението е различно в институцията. 😂

Всички ми го казват, но аз въпреки това все още искам да е до мен, хаха, а не на ясла
Иначе често заспива със зор, ама здрави да сме, хихи, това да ми е оплакването

Бобчи, ти си я тренирала от сигурно 1г,хаха
Моята хич не е с идеален режим, но квот такоз
Става 7 или 7.30
Спането варира и там не е яслено
Лягаме 21, обикн.към 22ч се отпуска, като взе да говори много и вече не мога я накарам да се отпусне и да спре да разказва нещо ...ако не спи през деня я слагам 20ч и обикн е изморена и заспива...но не е ок да не спи, става лигава, капризна, уморена и превъзбудета в комбинация...

# 370
  • Мнения: 15 356
Децата имат различни модели на поведение на различни места и ситуации .Но аз сега работя със семейство с дете на 2 и 2м,което не спи на яслата и заспиваше доскоро с гърда Но то е доста чувствително и емоционално детенце ,но за 10 дни спря да заспива с гърда без протест,за 3 дни спря да се буди вечер изобщо.От другата седмица пак ще го пробват на ясла наобед .

# 371
  • Мнения: 3 124
Колкото си познавам детето като се адаптира според мен ще се получи спането, на мен ги прави номерцата, хихи
Адаптивна е
Но играта й е много важна и не иска да ляга много,много,хаха

Има дни,в които е като по учебник, но има и дни с голяма доза инат и накрая пропуска съня, отказвам се и аз...после следващите дни наваксва, но и тя е вече на 2г5м и всеки месец се променят доста според мен
За яденето си яде сама и си хапва всичко, не е проблем

# 372
  • Мнения: 1 751
Мамчета, вит.Д, давате ли сега на вашите мъници?
Питам, защото педиатъра на консултация, през месец май, ми каза да спирам вит.Д, до септември месец. Преди дни, една майка на площадката ми сподели, че детето й се изпотявало, докато спи, на тила и това бил дефицит на вит.Д и тя давала, даже през лятото.
Това, доста ме озадачи...

# 373
  • Мнения: 751
Аз не давам, не помня от кога. И моето дете се поти, особено ако му е горещо 😁 Тя да не е пускала изследвания, че да знае, че има дефицит? Аз не бих се водила по такива признаци..

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Има ли някой, който не се поти през лятото...

Общи условия

Активация на акаунт