Бързи въпроси и отговори деца - 2

  • 29 071
  • 778
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 18 800
Твърдоглово, инатливо и правещо на пук, октомври става на 5 и все още се прави на луда.
Синът ми беше и е разбрано дете, това малките масово са ужасни.Като гледам и тези от групата й нз госпожите как издържат. Въпреки, че сега са им прибрали играчките и са наказани.

# 76
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Голямото ми е везни и направо ме подлудява все още. Като малък беше ужас. Няма такъв инат.

# 77
  • София
  • Мнения: 18 800
Същото, везна на 20.10.е. Вики, сестро😂

# 78
  • Мнения: 5 462
Ох, ако говорим за зодии се записвам с диване БЛИЗНАЦИ! 😆

# 79
  • Мнения: 7 366
Аз пък си мислех че Козирог са най-проклетички хахах

# 80
  • София
  • Мнения: 18 800
Мм е близнаци Рокет, чакай да порасне само, още по-страшно.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 10 368
От трите ми деца средното е близнаци - е той ми топи силиците основно! На другите две съм им хванала цаката, ама с него е чудо. Както казваше баба ми - Ни се води, ни се кара.

# 82
  • Мнения: 3 295
И аз се записвам с малка принцеса от близнаци. Която ми казва, аз не съм лошотия, аз съм гардже. И като й кажеш ти си гардже и тя казва, не съм и почва да реве.. На 2г и 10 месеца.

# 83
  • Мнения: 4 193
Преди 5-6 дена спрях да давам сироп за кашлица prospan на сина ми, които е на 2години и половина. Давах го 7 дена, по рецепта на лекар. Сега отново започна да кашля. Дали да започна пак да давам сироп (мисля да давам един друг) на моя глава? Дали има проблем да се дава толкова често сироп за кашлица?

# 84
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Аз не съм фен на сиропите, защото кашлицата не трябва да се поддтиска. Сиропите това правят, не лекуват, а само подтискат.
По принцип зависи каква е кашлицата, ако е от секрети, не бих се впечатлила. Бих откарала детето да го преслушат.

# 85
  • Германия
  • Мнения: 3 469
Това за сиропите не е точно така. Специално проспан е за отхрачване. Последната ми информация е, че вече не се предлагат сиропи, които подтискат кашлицата, особено пък за деца. Не съм се ровила да проверя дали е така, мисля че педиатърът ни го каза преди няколко седмици.

# 86
  • Мнения: X
Когато малкия се разболее веднага гледам да започна да пускам дифузер с една капка лавандула или от както е на 1г много слаб имунен бленд. Водя го на вилата ни и да седи на планина да диша. Пускам и веднага инхалации. Давам коластра на лъжичка и много плодове. Обикновенно се разминаваме, ни той е боледувал два пъти сериозно, иначе няколко пъти така.

# 87
  • Мнения: 5 462
Синът ми започне ли да хремясва и веднага се получава и кашлица заради секретите. Досега няколко пъти сме използвали Стодал, по преценка на личната, и според мен ефект има. Поне вечер кашлицата е намалена и спи по-спокойно.

Може ли да споделите какъв е режимът на дечицата в яслата?
Кога лягат на обяд да спят там и следователно кога лягат за нощен сън?
Чакаме класирането следващия месец и ми се иска да се подготвим лека-полека. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 295
Rocket, в нашата ясла лягат на обяд в 12.30 и спят до 15.30. Съответно вечер преди 10 не ляга. Но е на 2г и 10 месеца. Като я пуснах на 1 година, на този режим едвам до 8 изкарваше.

# 89
  • Мнения: 2 989
За вечерното лягане е както сте си го организирали вкъщи. Големият ми син е на 3 г. 6 м., ляга си в 20.30 ч. Докъм 2-годишна възраст лягаше в интервала 18.30-19.00 ч. Иначе в яслата лягат към 12.30, в частната преди към 13.

Общи условия

Активация на акаунт