СНБМ - инициативи

  • 17 192
  • 357
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 671
Инвестбанк

# 271
  • Мнения: 4 181
За съжаление българската действителност е такава - повечето многодетни семейства са от малцинствата и използват децата си за пари.
Разберете, че искаме да ограничим това.
Искам да те питам нещо, ти лично детски взимаш ли?
Ако имаше 4 деца и ти дадат детски за 3-те толкова ли ще обеднееш без 20 лв?
Сега ще кажеш , че въпроса е принципен, е да ама не е.

Българската действителност е такава каквато ние си я направим!Лошото е, ако българският модел тръгне към семейства с едно дете!  В страните накъдето уж българия върви е нормално семействата да имат по 3-4 деца! И държавите им се грижи за децата им! Сигурно и там има злоупотреби, но трябва да се намери механизъм,чрез който да се обвърже качеството на децата и парите,които те получават! Защо една ромка напр. да не иска детето и да е учено? При тях положението също ще се промени!

Лично аз на практика взимам детски,но де факто след удръжки по карти и т.н. банкови комисионни - не получавам никога това,което ми се полага уж по закон!
 Затова евентуално дали ли сте предложение - парите по дебитна карта майките да взимат 1:1? Направете го, ще е от полза на всички майки! Защото не е честно да те задължават да имаш карта, а тяхното задължение за 18лв. да става на практика около 10лв.

Въпроса е принципен, и искам не едно дете,а ако може близнаци...... Защото държавата ако е майка не би трябвало да си дели децата! Коя майка би казала,че обича повече първото си дете,а по-малко второто си дете? Така че, ако държавата мисли за всички - трябва да отделя средства за всички! Защото всички участват в т.нар. брутен вътрешен продукт на страната! И за да получи нещо - първо трябва да даде!

Първо за съжаление България не е тръгнала към модел с едно дете, тя отдавна е там. На едно семейство се падат средно по 1,3 деца, като това 0.3 идва предимно от това,че малцинствата имат повече деца.
Второ не си права за ЕС, в повечето страни вече е тенденция също семействата да са с едно или две деца. Разпитвали сме майките в чужбина как стои въпроса с детските и те уверявам , ч е там не ги заливат с пари. Още повече, че те въобще нямат евтини детски градини и кухни.

На въпроса за банковите карти обясни ми моля те какво имаш предвид?
Как така от 18лв да взимаш 10? Няма комисионни, има единствено такса като теглиш от банкомат , която е стотинки.
Има едни 3 или 5 лв, които трябва да си стоят в картата и не могат да се теглят. Но това е просто 1-ят път като са ти превели детски са останали тези пари и това е.
Другият проблем, ако не можеш да теглиш да речем точно 18 лв, можеш да пазаруваш с тях в магазините. Предполагам, че си пазаруваш в някоя от големите вериги, можеш там да си платиш с картата. Кажи , ако има някакъв друг проблем? Rolling Eyes

И какво значи да обичаш по-малко 2-ти си дете, средствата в един бюджет винаги си ограничени, за едни има за други няма. Все едно аз сега да кажа, ми то на държавата пък за моето дете въобще не й пука, защото аз не взимам детски.
Всичката тази енергия, която я пилеете да мислите за детските, ако я впрегнете за реалното семейно облагане ще е просто чудесно.
Ние ще се борим за това и пак казвам, там най-облагодетелствани ще сте вие многодетните семейства, така че не виждам за какво ни се обиждаш и ще получавате много повече от смешните 20лв.

# 272
  • София
  • Мнения: 6 215
Вчера прочетох за пловдивските придобивки (макар че от прочетеното днес, в друга статия, която не касае децата, май там не всичко е толкова безкористно), а не съм видяла какво ни готвят в София
Цитата е от "Монитор", но го прочетох и в "Труд"
Цитат
Детската градина в София поскъпва с 10 лв.
С 10 лева трябва да се повиши таксата за детска градина в столицата, каза зам.-кметът по финансите Минко Герджиков на семинар за общинския бюджет за догодина в Банско. Сега родителите плащат по 40 лева на месец за дете.
Приходите от таксите за всичките 20 000 деца, настанни в софийските градини са 9,2 млн. лева, а разходите са 22 млн. лева, обясни Герджиков. Издръжката на едно дете на месец струва на общината 120 лева, а с харчовете за ремонти, сумата стига до 500 лева.
Трябва да се направи финансов разчет, на базата на който да се прецени дали таксата да поскъпне, коментира шефът на Столичния общински съвет Владимир Кисьов  Издръжката на детските градини е изцяло ангажимент на кметството и не се превеждат пари от държавата. Общините са поискали от догодина държавата да им дава по 10 лева за всяко дете.

# 273
  • Мнения: 4 181

Дес, розовото лого го искай от Рада. На мен в червено ми харесва, както е, в оранжево не знам как би стояло, ако го видя ще мога да дам мнение. Единственото ми възражение е, че както и Инето каза, червеният цвят е твърде агресивен. Още една последна молба, ако логото в подписа ни ще остане така, мисля, че трябва да се коригира надписа и всичко да е с главни букви.


Ами в последния линк, който съм дала логото е точно с големи букви. Кали те видя ли го? Така като му е направил обем и на мен чак почна да ми харесва, иначе беше плоско малко и като запетайки, блясъка също допринася за ефект. Ще го пробва и в оранжево, според мен червено ще е по-добро и изобщо не ми изглежда агресивно, а и за самия сайт ако е оранжево лого на оранжавеещ сайт - няма да е добре. Но както се реши от всички в последствие. Утре ще го пусна и във вариант коригираното лого, но със стария шрифт, само Ради, моля те, прати ми пак на лични линка към снимките, че съм ти изтрила съобщението. А това последното е фотошопски вариант и като си го запазите ще може да го видите, ако имате фотошоп май, не съм сигурна. Но е така, защото е по-добре за този, който ще прави визитките и като цяло от професионална гл. точка. Ще го накарам да го пусне и в jpg формат, за да го видят и тези, които нямат фотошоп.  Приятна почивка!!!

Дес, не съм видяла, че и аз нямам фотошоп.
Но относно червеното. В сегашния вариант, който ни  е в подписите много ми харесва. Много топло изглежда именно заради изсветляванията, които дават обем.
Благодари много на приятеля ти от наше име Hug

# 274
  • Мнения: 4 181
Вчера прочетох за пловдивските придобивки (макар че от прочетеното днес, в друга статия, която не касае децата, май там не всичко е толкова безкористно), а не съм видяла какво ни готвят в София
Цитата е от "Монитор", но го прочетох и в "Труд"
Цитат
Детската градина в София поскъпва с 10 лв.
С 10 лева трябва да се повиши таксата за детска градина в столицата, каза зам.-кметът по финансите Минко Герджиков на семинар за общинския бюджет за догодина в Банско. Сега родителите плащат по 40 лева на месец за дете.
Приходите от таксите за всичките 20 000 деца, настанни в софийските градини са 9,2 млн. лева, а разходите са 22 млн. лева, обясни Герджиков. Издръжката на едно дете на месец струва на общината 120 лева, а с харчовете за ремонти, сумата стига до 500 лева.
Трябва да се направи финансов разчет, на базата на който да се прецени дали таксата да поскъпне, коментира шефът на Столичния общински съвет Владимир Кисьов  Издръжката на детските градини е изцяло ангажимент на кметството и не се превеждат пари от държавата. Общините са поискали от догодина държавата да им дава по 10 лева за всяко дете.


Неприятно наистина Confused Възможно е да стане, защото бюджета на София откакто Б.Борисов е кмет е доста орязан.
Дано да измислят нещо

# 275
  • Мнения: 9 050


Лично аз на практика взимам детски,но де факто след удръжки по карти и т.н. банкови комисионни - не получавам никога това,което ми се полага уж по закон!
 Затова евентуално дали ли сте предложение - парите по дебитна карта майките да взимат 1:1? Направете го, ще е от полза на всички майки! Защото не е честно да те задължават да имаш карта, а тяхното задължение за 18лв. да става на практика около 10лв.


Първо, комисионните на банките са си политика на самите банката. Държавата не може да забрани на банките да имат комисионни. Но пък всяка майка може сама да си избере тази банка, която има най-малки или изобщо няма комисионни за теглене на банкомат. В банката, в която аз си получавам заплатата, няма комисионни за теглене на банкомат, нито за плащане на ПОС терминал.

Освен това, кой Ви задължава, мила госпожо, да имате дебитна карта? Това не е вярно. Вие ако мислите, че баба ми си получава пенсията по дебитна карта, много се лъжете. Защото в селото, където живее няма нито банка, нито банкомат. Парите могат да се изплащат по банков път за Ваше удобство, за да не се редите на опашки всеки месец. Но никой не Ви задължава да имате банкова сметка или дебитна карта.

Съгласно КТ, заплатата се изплаща на работника в брой! Единствено по молба на самия работник, работодателя може да му я изплаща по банков път. Т.е. работодателя Ви също не може да Ви задължи да си направите картова сметка, по която да ви превежда заплатата. А когато работите на трудов договор, този текст важи и за обезщетенията, изплащани от НОИ. Можете да подадете молба да ви се изплащат по сметка, но можете и да не го направите.

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 08:18 от ZinaSt

# 276
  • Мнения: 9 050
..Фирмата, в която работя, не е от тези, в които като чуят, че си бременна и почват да ровят КТ за основание да те уволнят. Радваме се на всяко "фирмено" бебче...

ZinaSt, дано фирмите, като тази, в която работиш, стават все повече.

Всъщност промените трябва да стават и отвън и отвътре.
Удължаването на срока на платеното майчинство само по себе си е много добра стъпка, но ако фирмите продължават да осигуряват бременните си служителки на МРЗ, няма кой знае каква полза от промяната.

Дано! И аз се надявам. Защото сега като работя там, ако тръгна да си сменям работата, никак няма да е лесно. Ще ми наговорят едни глупости, как ще ме осигуряват на МРЗ и други подобни и аз най-вероятно ще ги направя на сол и пипер и ще си тръгна Simple Smile

А всичко това си е до политика на фирмата. Проблема на повечето фирми е, че тези от отдел Човешки ресурси само се чудят как да си набутат всички роднини и приятели във фирмата, в която работят и изобщо не си дават труд да разработват програми за стимулиране на персонала.
Когато ние започнахме да плащаме тези суми за раждане, на практика си разработихме програма и като си направихме сметката, се оказа, че работодателя не губи и лев от това. А за служителите подобни жестове са много стимулиращи!
Но все пак аз работя в международна компания. Българските мениджъри имат толкова още да учат! Много, много далече са от тази действителност, в която служителите се радват, че работят за тях.

# 277
  • Мнения: 3 336
Това за освобождаването от данък на премиите за раждане е супер! Ние даваме такива премии. За сключване на брак не даваме, но пък за раждане, задължително. Фирмата, в която работя, не е от тези, в които като чуят, че си бременна и почват да ровят КТ за основание да те уволнят. Радваме се на всяко "фирмено" бебче. Купуваме подаръци ( аз си бях накупила и креватчета и колички, затова от фирмата ми е бебефона Simple Smile) и тъй като смятаме, че 200-та лева, които държавата дава за раждане са абсолютно недостатъчни за нищо, а пък и може да си ги чакаш с месеци, даваме и по един финансов тласък. Тъпото досега беше, че фирмата дава една сума, а майката взема доста по-малко. Тъпотия пълна. Но, нали сме си изрядни и нямаме "черна каса"...
Много се зарадвах на тази новина.

Зина и аз се включвам с пожелание всички фирми така да третират новородените. Аз от нашата фирма нищо не получих като премия, нито за бременността, нито за раждането, да не говорим че дори колегите едно копче за децата не подариха Rolling Eyes Хем са първите "фирмени" бебчета Rolling Eyes За протокола - работя в испанска фирма Tired

Вчера прочетох за пловдивските придобивки (макар че от прочетеното днес, в друга статия, която не касае децата, май там не всичко е толкова безкористно), а не съм видяла какво ни готвят в София
Цитата е от "Монитор", но го прочетох и в "Труд"
Цитат
Детската градина в София поскъпва с 10 лв.
С 10 лева трябва да се повиши таксата за детска градина в столицата, каза зам.-кметът по финансите Минко Герджиков на семинар за общинския бюджет за догодина в Банско. Сега родителите плащат по 40 лева на месец за дете.
Приходите от таксите за всичките 20 000 деца, настанни в софийските градини са 9,2 млн. лева, а разходите са 22 млн. лева, обясни Герджиков. Издръжката на едно дете на месец струва на общината 120 лева, а с харчовете за ремонти, сумата стига до 500 лева.
Трябва да се направи финансов разчет, на базата на който да се прецени дали таксата да поскъпне, коментира шефът на Столичния общински съвет Владимир Кисьов  Издръжката на детските градини е изцяло ангажимент на кметството и не се превеждат пари от държавата. Общините са поискали от догодина държавата да им дава по 10 лева за всяко дете.


Мими, Дес, тук трябва да се намесим. Не може за догодина да няма увеличение на детските, а пък да увеличават таксата за детска градина. Още повече с 10 лв. Дори и да има увеличение на детските няма да е повече от 2 лв на дете, а те искат допълнителни 10 лв за детска градина, малко нагло ми се вижда #Cussing out

Дес, видях знака плюс надписа с главни букви, това е за визитките, но мисля, че трябва надписа и на подписите ни да е с главни букви. А за целта трябва да се разположи новия вариант с големите букви на фона, който вече имаме. Нещо явно не  успявам да се изразя добре, затова не ме разбираш newsm78 Ще се постарая да обяснявам по-добре. Peace

Махнах си подписа със знака на Сдружението, защото се получава много дълъг подпис и ме разкритикуваха модераторите. Така че като имаме вече логото с големи букви, тогава ще си го сложа Wink

# 278
  • Мнения: 2 070
На мен много ми се иска да видя някаква що годе реална статистика колко са българските многодетни семейства /с повече от 3 деца или от две плюс две близначета - тоест от тре раждания.../които получават помощи.

# 279
  • Мнения: 2 070
Ине, всякакви фондации и институции може да ни финансират, не е задължително да е само министерството. Предполагам знаеш де. И сроковете са различни за всяка.

Коала, ти си добра в писането, прочете ли ми предложението някой да напише резюмирано текстче за нас, което да ни е представително, кои сме и къкво сме направили досега и към какво се стремим. Може да е за менюто За нас в сайта, а и да имаме готова информация като ни питат, за брошурки също...

# 280
  • Мнения: 2 070
Обърнете внимание и на вариата в подписа ми, ще го оставя така за известно време...След малко ще ви го пусна и с вариант а завъртян надпис, да кажете как повече ви харесва...

# 281
  • Мнения: 4 978
Обърнете внимание и на вариата в подписа ми, ще го оставя така за известно време...След малко ще ви го пусна и с вариант а завъртян надпис, да кажете как повече ви харесва...

Дес, на мен не ми харесва така.
Вече става претрупано, майката и бебето/детето не са акцент, кръговете създават представа за затвореност и ограничение, което не е добре...

# 282
  • Мнения: 2 070
Да, без кръговете ще е... той каза, че си права... Дайте му още малко време,че е зает, може и нещо по-хубаво да се получи, засега го оставям до довечера в подписа си да го видят и другите.


Ето и линк за логото, което харесвате, но със завъртян надпис, на мен ми харесва повече така. Ако ви хареса ще го направи във фотошопски вариант за визитките и бланките, а за подписите ще му сложи тези оранжевите концентрични кръгове, които толкова ви харесват. Каза, че утре ще гледа да ни обърнне повече внимание и ще изкарам всичките линкове за сайт и лого в един постинг, че стана доста объркано и не може да му се хване края...

http://mammas.hit.bg/logo5.jpg

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 17:01 от deshtovidi

# 283
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И на мен не ми харесва така Дес. Това в подписите ни е много по-хубаво.

# 284
  • Мнения: 4 181
Ине, всякакви фондации и институции може да ни финансират, не е задължително да е само министерството. Предполагам знаеш де. И сроковете са различни за всяка.

Коала, ти си добра в писането, прочете ли ми предложението някой да напише резюмирано текстче за нас, което да ни е представително, кои сме и къкво сме направили досега и към какво се стремим. Може да е за менюто За нас в сайта, а и да имаме готова информация като ни питат, за брошурки също...
Дес, Доли се е заела с това Peace Беше нахвърляла нещо още след протеста

Общи условия

Активация на акаунт