Лечение на хазартна зависимост, Варна

  • 4 634
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Съжалявам много, че си в тази ситуация. Опитай се да му помогнеш с каквото можеш, чудесно е, че искаш, но не се чувствай егоист ако поставиш себе си на първо място. За съжаление не винаги има оправия с хора със зависимости.

# 16
  • Мнения: 14
Съжалявам много, че си в тази ситуация. Опитай се да му помогнеш с каквото можеш, чудесно е, че искаш, но не се чувствай егоист ако поставиш себе си на първо място. За съжаление не винаги има оправия с хора със зависимости.
Така е, аз почти съм го решила просто виждам че иска да си помогне и искам да измина пътя с него.... да не е сам..... но и аз и той ни е супер непознато това... и се надявам ,някой който се е сблъскал с това да сподели😔😔😔

# 17
  • Мнения: 2 147
....като си счупим крак или ни боли нещо физически ходим на лекър.....  а и кара такси....винаги може да скатае пари....
Ще бъда груб.
Влюбена си и си решила, че трябва да спасиш поредния тиквеник, който няма волята да спре да си троши тиквата 100 пъти по един и същ начин. Няма доктор, който може да лекува хазартна зависимост. Медицината за съжаление е по-слаба от човешката алчност и глупост. Ако един ден му натрощат ръцете или краката някъде - тогава ще е по-лесно - "ходим на лекър". Сам трбва да се хване за косата и да се измъкне от блатато. А аз доколкото виждам, той даже е успял и тебе да вкара в проблема - "Мило имам нужда от помощ, това е по-силно от мен". И ти идваш като Червения Кръст. Сега и ти си част от провала, ако завалията не може да се спаси от зависимостта си. Тази битка е негова и само негова. Ролята на жената в една връзка не е да е спасител на мъжа си.
Лечението е едно - Воля ... Не влизаш в шибаната игрална зала, забравяш за всякакви казина, талончета и прочие глупости. Точка. Няма доктор дето да те излекува. Има институции дето ще ти вземат парите с обещанието че имаш 50/50 шанс. Една голяма нула, казана по заобиколен начин.
Абе не мога да разбера нещо. С какво живота на една жена с даден боклук е по-добър от живота й сама. Говоря за жени, които още нямат брак, нямат дете с тоя красавец, нямат дом заедно - какво е това нещо дето ви привлича и ви блокира хилядите рецептори, дето се активират на следващи ден след като родите от въпросния главоч. Защо нормални, добре изглеждащи, умни жени си провалят живота, опитвайки се да спасят някой идиот.
Има моменти в тоя живот, когато трябва да бъдете егоисти. И не трябва да имате скрупули за това. Живота е подарък от природата - не го пропилявайте на хазарт.

# 18
  • Мнения: X
Лекар се пише, не лекър. Така...
Не познавам човек измъкнал се от хазарта. Не знам дали има такъв, защото тези които знам си играят и се криятНо, това е зависимост и то тежка. Познавам обаче наркомани измъкнали се чрез евангелска църква, не знам точно коя, но вярата ги измъкна . Не всички разбира се. Тоест, смениха една зависимост с друга.Вече са на по над 45 г. и водят нормален живот. Подкрепят се взаимно и тнт. Говорят открито за проблемите, които да имали. Нито комуни им бяха помогнали, нито метадон, нито нищо. Не си мислете, че с пари става само или психиатри. Това са тежки психически зависимости. Трябва промяна и в мисленето. Да, може да оставите такъв човек ако ви е гадже, ами ако е син, дъщеря? Добре е, че го подкрепяте, но имайте предвид,че са много хитри  хазартаджиите и като нищо може да ви лъже дълго време и да не разберете, че пак играе. Гледайте поне да нямате общи финанси да не повлече и вас.
Дали няма някакви групи като анонимни алкохолици или при тях? Поне е безплатно.
И не му вярвайте много много. Това че ви говори, че иска да се откаже, може да не е вярно. Утре пак ще поиска и няма да има никакви скрупули да играе. Сетих се, и жена познавах такава. То трудно се разбира . Много се пазят със сладки приказки към околните.
На ротативки ли играе вашият човек?
На моя познат, даже сина му не може да го изкара от залата.Страшно е!
Успех!

# 19
  • Мнения: 1 993
Съгласна съм с предните мнения, най-добре финансите да са под твой контрол, независимо дали се подобрява, има желание и т. н. Също ако може да ти казва къде ходи, не мисля, че ще има против ако иска да се лекува...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аман от майки Терези... Тия мъже не са деца.

# 21
  • Мнения: 14
....като си счупим крак или ни боли нещо физически ходим на лекър.....  а и кара такси....винаги може да скатае пари....
Ще бъда груб.
Влюбена си и си решила, че трябва да спасиш поредния тиквеник, който няма волята да спре да си троши тиквата 100 пъти по един и същ начин. Няма доктор, който може да лекува хазартна зависимост. Медицината за съжаление е по-слаба от човешката алчност и глупост. Ако един ден му натрощат ръцете или краката някъде - тогава ще е по-лесно - "ходим на лекър". Сам трбва да се хване за косата и да се измъкне от блатато. А аз доколкото виждам, той даже е успял и тебе да вкара в проблема - "Мило имам нужда от помощ, това е по-силно от мен". И ти идваш като Червения Кръст. Сега и ти си част от провала, ако завалията не може да се спаси от зависимостта си. Тази битка е негова и само негова. Ролята на жената в една връзка не е да е спасител на мъжа си.
Лечението е едно - Воля ... Не влизаш в шибаната игрална зала, забравяш за всякакви казина, талончета и прочие глупости. Точка. Няма доктор дето да те излекува. Има институции дето ще ти вземат парите с обещанието че имаш 50/50 шанс. Една голяма нула, казана по заобиколен начин.
Абе не мога да разбера нещо. С какво живота на една жена с даден боклук е по-добър от живота й сама. Говоря за жени, които още нямат брак, нямат дете с тоя красавец, нямат дом заедно - какво е това нещо дето ви привлича и ви блокира хилядите рецептори, дето се активират на следващи ден след като родите от въпросния главоч. Защо нормални, добре изглеждащи, умни жени си провалят живота, опитвайки се да спасят някой идиот.
Има моменти в тоя живот, когато трябва да бъдете егоисти. И не трябва да имате скрупули за това. Живота е подарък от природата - не го пропилявайте на хазарт.
Не не съм влюбена в него вече.... живееем в общ апартамент.... не неискам да имам деца от него или да се женя за него... но за да ти тръгне този човек трябва да има къде да живеее неможеш да изгониш човек... който е и негов апартамента..... а за лекуването той прояви желание... аз се сетих да питам и вас... не съм заслепена тъпа или заблудена... наясно съм че няма вариант да се излекува или и да има трябва много воля и упоритост.... просто незнам как се постъпва в такава ситуация... а немисля и да оставя апартамента и да си замина.... прекалено много пари съм вложило в него за да го прежаля....

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Оле, оле, оле... Работата била дебела.

# 23
  • Мнения: 1 993
Апартамента е и на двама ви? Ще останеш с него само заради имота? Никога няма да го разбера това нещо, да търпиш емоционален стрес само, за да си осигурен материално. Да, има тежки случаи, когато има деца и други дългове, но като цяло. По-добре намери начин да се разберете за този апартамент, не знам как ще го търпиш толкова време, а и сама казваш, че трудно се оправя такава зависимост, току виж може да заложи апартамента.

# 24
  • Мнения: 14
Апартамента е и на двама ви? Ще останеш с него само заради имота? Никога няма да го разбера това нещо, да търпиш емоционален стрес само, за да си осигурен материално. Да, има тежки случаи, когато има деца и други дългове, но като цяло. По-добре намери начин да се разберете за този апартамент, не знам как ще го търпиш толкова време, а и сама казваш, че трудно се оправя такава зависимост, току виж може да заложи апартамента.
Хора,нали затова пиша тук за мнение за съвет.... от страни вярно лесно се дава акъл... не съм казала,че съм с него заради апартамента.... защо веднага слагате етикет че се търси материалното... какво забога материално мога да "извлача" от човек зависим към хазарт... имота е на ипотечен кредит..... целта ми тук беше друга... изместихте целия смисъл... аз знам работите който пишите... исках помощ дали някой знае добър лекър или специалист...  неисках съвети за живота... Забога не съм заблудена или живееща в саксия.... може и отстрани да изглежда така,аз съм съвестен човек... възпитан ако можеш да помогнеш... помогни... ако неможеш  все пак опитай.... нищо негубим, ако опитаме да помогнем.... лесно е да отпишиш нещо....

# 25
  • Мнения: 18 298
Добре де. Ако той спре хазарта, оттам нататък какво?

# 26
  • Мнения: 14
Добре де. Ако той спре хазарта, оттам нататък какво?
Ами като здраво мислещ,ще можем да изговорим какво прави от тук на сетне....Немисля, че от преживяното и двамата ще имаме същите чувства от преди разрушаването на всичко... доверието,искренноста,чувствата,желанието...

# 27
  • Мнения: 1 993
Хубаво е, че имаш желание да помогнеш, някои ти препоръчаха къде да ходите и действайте. Също ти дадоха съвети и опит с хазартно зависими. Успех и дано не отнеме много време.

# 28
  • Мнения: 14
Хубаво е, че имаш желание да помогнеш, някои ти препоръчаха къде да ходите и действайте. Също ти дадоха съвети и опит с хазартно зависими. Успех и дано не отнеме много време.
благодаря 😊

# 29
  • Мнения: 18 298
Не бе. Като се оправи (дай боже) ще продължите ли да живеете заедно, той ще си намери друго жилище или ще ти изплати твоята част, какво мислиш да правиш?
Не виждам как ще се мотивира да оздравее, та да напусне жената и дома и да излезе на квартира, където да почне от нулата. Ще се проточи работата. Имаш ли време да го чакаш, колко години от живота си ще посветиш на тая кауза? На колко си, деца имаш ли, какво ще стане, ако случайно забременееш от този мъж?

Общи условия

Активация на акаунт