Да преправим старите мебели с любов - тема 38

  • 50 322
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 018
Благодаря ви много, ще прегледам предложенията!

# 211
  • Мнения: 10 604
Момичета, напълно съм боса по темата. Искаме да пребоядисаме седем интериорни врати и каси от кафеви в бели. Дойде един майстор, гледа, чуди се и ни каза 250-300 лв на брой. Това ми се струва много. Вратите са тези:
 
Скрит текст:


Мъжът ми е много сръчен. Мисля, че можем да се справим и сами, ако купим правилните продукти и следваме технологията.
Според майстора, това е блажна боя и трябва да боядисаме също с такава. Нямало нужда да се шкури.
Съвети приемам всякакви! Hug

# 212
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Момичета, напълно съм боса по темата. Искаме да пребоядисаме седем интериорни врати и каси от кафеви в бели. Дойде един майстор, гледа, чуди се и ни каза 250-300 лв на брой. Това ми се струва много. Вратите са тези:
 
Скрит текст:


Мъжът ми е много сръчен. Мисля, че можем да се справим и сами, ако купим правилните продукти и следваме технологията.
Според майстора, това е блажна боя и трябва да боядисаме също с такава. Нямало нужда да се шкури.
Съвети приемам всякакви! Hug

zigizagi, на нас преди година ни направиха интериорни врати по 400 лв. за брой. При това с нестандартна височина. Този майстор явно е искал да се отърве от вас. Без да съм специалист, мисля, че с контактен грунд и добре покриваща боя ще се справите чудесно.

# 213
  • Мнения: 68 647
Ние вавремето махахме старата блажна с пистолет за горещ въздух и шпакла. После леко шкурене и нанесохме бял автоемайл лак.
Не харесвам напластени слоеви боя.
Но си е доста работа...

# 214
  • Мнения: 10 604
А имате ли представа дали това се предлага като услуга от работилници, автосервизи?
Майсторът твърди, че няма нужда да се сваля старата боя..

# 215
  • Мнения: 68 647
Дърводелец по-скоро...такъв ни прави дограмата в едната стая, стара дървена беше. Свали, шкури, поправи, боядиса.
Само там оставихме дървена дограма...

Може и да не се сваля. Но става напластено...пробвай на една и ако ти харесва, не сваляйте.
Ние свалихме до дърво, станаха добре..

Нови колко са, проверихте ли..да не излезе същото...

# 216
  • Мнения: 10 604
Същите нови 600-800. На промоция.

# 217
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
А имате ли представа дали това се предлага като услуга от работилници, автосервизи?
Майсторът твърди, че няма нужда да се сваля старата боя..
Може да не се сваля, все пак е само един пласт боя. Тъмния долен цвят обаче, ще се покрие по-трудно, поне с две минавания. Ще се справите, не се притеснявайте.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Този майстор за боядисване с блажна боя, без махане на старата ли калкулира такава цена?
Само ще ти кажа, че преди две години сами си направихме абсолютно същите врати. Излязоха ни по 100 лв/бр. (Всички материали+боя) Мога да ти изпратя снимки на лс.
Вратата не е дървена, а е направена с мдф пано
https://balkanyug.bg/bg/materiali-za-vrati/kora-za-vrata-dubai-turtsiya-000006
Възможно е да е боядисана с боя със сатенен ефект и затова да лъска, но няма как да разбера от снимката.
Нашите сме ги боядисвали със сатен боя на Сократес за дограми.

# 219
  • Мнения: 10 604
Ket_G, да, без махане на старата боя е тази цена.
И нашите не са масивно дърво, вероятно са някакъв МДФ. От снимките изглежда гланцирано, няма сатенен ефект на живо.
Да разбирам, че от този сайт сте си купили и направили всичко сами?
Бих се радвала на снимки на лично съобщение Hug.

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Ket_G, да, без махане на старата боя е тази цена.
И нашите не са масивно дърво, вероятно са някакъв МДФ. От снимките изглежда гланцирано, няма сатенен ефект на живо.
Да разбирам, че от този сайт сте си купили и направили всичко сами?
Бих се радвала на снимки на лично съобщение Hug.
Да, цялата врата. Прави се рамка, вътре си сложихме фибран (станаха шумоизолирани) после се лепят паната, боядисват се и се слага обкова.

# 221
  • Мнения: 54 420
Зигизаги, същите врати са и у нас, дори същия цвят. Не е блажна боя това. Но за да ги боядиса, той трябва да ги демонтира, после пак да ги монтира, това е труд и за мен цената не е супер висока. То е най-добре да умееш сам, но не всеки може.
Ще следя как сте се справили. И аз искам нашите да ги пребоядисам, бели обаче, че кучето ги съсипа.

# 222
  • Мнения: 9 787
Големият проблем е да се направят "дупките" във вратите (и в касата) за бравата най-вече, и за пантите. И да съвпаднат. Изисква се инструмент(машина, предполагам). Имаме в къщи мераклийски правени врати от дървесни плоскости (не знам какви, но не са ПДЧ или МДФ), като за лична употреба, вътре не са кухи. Но без "дупките". Ами мъка е да се намери дърводелец за пробиването, да се напаснат отворите... И поне при нас не стана като поръчана от фирма.  С боядисване щяхме да се справим, ама с "дупките" - резултатът не е добър, като за 4-ка.

# 223
  • Мнения: 10 604
Благодаря ви!
Предавам цялата информация на съпружеското тяло и той да решава Simple Smile.

# 224
  • Мнения: 9 787
Роси също предлагат много видове табли за врати, както и други части - первази, каси и т.н.

https://rosi.bg/materiali-za-vrati-30/

Общи условия

Активация на акаунт