Да преправим старите мебели с любов - тема 38

  • 50 339
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 732
Благодаря!
Друг въпрос...
Искам да шкуря едни мебели, каква машинка бихте ми препоръчали? Да е бюджетен вариант, но и да върши работА.
Може ли вратички на шкафове както са закачени да се шкурят или трябва да са свалени хоризонтално?

# 736
  • Мнения: 68 654
Свалят се. Нали ще се боадисват - да омажеш пантите ли искаш?

# 737
  • Мнения: 10 423
Може и вертикално. Предполагам само вънка ще боядисваш, пантите нямат общо. Ако е отвътре, с хартиено тиксо пантите и си мажеш..
Нашата е такава https://tashev-galving.com/product/136-DWT-338/shlayf-dewalt-orb … 00-ob-min-dwe6423

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 3 224
А наложително ли е шкуренето?
Наскоро попаднах на една страничка във ФБ, преправят стари мебели с тебеширена боя без шкурене, направо боядисват. Пускат и клипове на работата, много добре се получава.

# 739
  • Мнения: 68 654
Може и вертикално. Предполагам само вънка ще боядисваш, пантите нямат общо. Ако е отвътре, с хартиено тиксо пантите и си мажеш..
Нашата е такава https://tashev-galving.com/product/136-DWT-338/shlayf-dewalt-orb … 00-ob-min-dwe6423

То че може, може ..всякак.


А наложително ли е шкуренето?
Наскоро попаднах на една страничка във ФБ, преправят стари мебели с тебеширена боя без шкурене, направо боядисват. Пускат и клипове на работата, много добре се получава.

Може и без шкурене.

# 740
  • Мнения: 54 444
Тете, ти онази секция нали директно я боядиса? Тя полирана или лакирана беше?

# 741
  • Мнения: 68 654
Директно, да. С vivechrom ..лъскава беше, да.

# 742
  • Мнения: 732
Аз не питам за боядисването дали да са свалени, справям се и вертикално. Просто сега имам едни лакирани мдф като огледала са направо и за всеки случай искам да ги шкуря. За машинката питам дали работи добре на вертикално.

# 743
  • Мнения: 10 423
Аз не питам за боядисването дали да са свалени, справям се и вертикално. Просто сега имам едни лакирани мдф като огледала са направо и за всеки случай искам да ги шкуря. За машинката питам дали работи добре на вертикално.
Работи, и на таван също работи... Няма връзка с гравитацията

# 744
  • Мнения: 9 794
Вертикално машината се "мъчи" леко. Аз една така си прецаках - не знам дали от това беше или по друга причина. Шкурих каси на врати, там няма как да ги сваля - и вертикално, и напречната отгоре, та машината направо с главата надолу. Предполагам, че ако е малко - ще се справи, но за повече е по-добре да свалиш вратичките. И на теб ще ти е по-удобно.

# 745
  • Мнения: 68 654
А каква ти е машинката? Лентов, виброшлайф, друга....
Аз съм ползвала с вибрации, отскача, трабва здрава ръка..шкурих участък от паркет. За вертикално не е ок. Натиска се, и така..

# 746
  • Мнения: 10 423
Зависи от машинката ... Ако е била някоя измислена марка или с ниска мощност, или се е затлачила с прахоляк.
Показаната имаме няколко години, минала е през сумати квадрати шкурене на дърво и гипс.. справя се еднакво добре на земя, вертикално и на таван. Изобщо не подскача, вибрациите са минимални и ако се включи към прахосмукачка, няма и прах почти никакъв.

# 747
  • Мнения: 732
Гледах някакви в лидл, за по 50-60 лв,дали са читави?
То предполагам, че пръска прах и трябва да се сложи маска и найлони  наоколо? Извинявам се за елементарните въпроси, просто все намирам клипчета, където са в някакви работилници.

# 748
  • Мнения: 14 306
Лидълските са хубави, имам и много съм го екплоарирала. Имам и Бош и шлайфът на Лидл е по-добър.

# 749
  • Мнения: 68 654
Гледах някакви в лидл, за по 50-60 лв,дали са читави?
То предполагам, че пръска прах и трябва да се сложи маска и найлони  наоколо? Извинявам се за елементарните въпроси, просто все намирам клипчета, където са в някакви работилници.

За това се демонтират вратите и се шкури навън. Закачени ще ти се напълни с прах навред...и ще стане мазало. Нооо...всеки си преценя.

Шлайф машините са различни и на различен принцип, вкл.и продаваните в лидл...така че общ отговор няма.

Препоръчвам ти с шкурка на ръка да надереш...

Общи условия

Активация на акаунт