Въпроси - Ендометриоза

  • 817
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте,
 Търся дами диагностицирани с ендометриоза, за да задам няколко въпроса, преди прегледа ми при гинеколога ( за жалост чал другия месец).
   Какви бяха симптомите Ви, които ви накараха да потърсите лекар?

# 1
  • Мнения: 513
На мен ми я откриха с кистата Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 190
На мен ми я откриха с кистата Simple Smile

След спирането на противозачатъчните които пиех е Ад - болезнен цикъл по 14 дни.. Уж се нормализира, от последния цикъл пак 12 дни, страшно подуване на корема и остра болка... Не се търпи направо.. Последно и половия акт беше болезнен в дадени пози 🤦‍♀️
   Всичко ме води към тази гадост..

# 3
# 4
  • Мнения: 49
Здравейте, искам да ви попитам какво означава ендометриозно огнище 2см в яйчника .. ?

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте! Аз имам една лапароскопска операция преди година и половина на ендометриозна киста. Всичко мина нормално и няма оплаквания към момента. След операцията ми изписаха или инжекции 1 път в месеца мускулна ил хапчета зафрила всеки ден по1. За да се спре цикъла и да не се образува пак киста. Пия ги вече година и половина, защото лекаря така ми каза. Реших да отида при друг доктор за второ мнение дали да пия хапчетата все още, защото на който кажа, че пия хапчета все още и нямам цикъл ме гледа въпросително. Съответно доктора се учуди, че ги пия толкова много време. Каза ми, че се пие 6- 8 месеца само. Също ми каза, че кистата може да се появи може и да не се появи. Обаче ако се появи отново единственото лечение е оперативно. И сега не знам какво да правя. Хем не мога да пия вечно хапчета, хем не искам пак да ме оперират ако се случи така пак да се появи. Някой ако може да сподели опита си ще се радвам. Какво в приемал след операцията, колко време, сега как е и т. н.
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт