ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО ВЪРХУ ДЕЦА

  • 12 252
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Подписах Peace

# 16
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Нещо нямам потвърждение

# 17
  • Мнения: 2 292
Нещо нямам потвърждение

моето беше в бълк маил

# 18
  • Мнения: 2 255
подписах се и аз  Peace

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Peace

# 20
  • Мнения: 985
Подписах се Peace

# 21
# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Малко новини от мен във връзка с петицията ни.
Говорих с dir.bg току що. В разрез с политиката им е да пляснат директен линк към петицията, но ми предложиха две неща, които на мен ми се струват интересни и подходящи.
Първото нещо е да пуснат новина за петицията ни в която ще има вече линк. А другото нещо е да пуснат на първа страница и анкета по темата, на която ще бъде упоменато, че се осъществява съвместно между дир-а и инициативният ни комитет и организациите които подкрепят инициативата.
Трябва да измисилм въпросите обаче.
Ако сте съгласни и одобрявате - давайте предложения за въпроси. Трябва да са 4-5 въпроса.

# 23
  • Мнения: 2 292
Бих дала следните предложения zа въпроси, но трябва да се оформят.
1. съгласни ли сте , да бъдат въведени zадължителни контролни прегледи, преz определени интервали,  zа деца до 16 години? При неявяване да се сигналиzира и да се прави проверка.
2. Трябва ли да има накаzание zа отговорни лица (учители, гледачки, лекари, социални) , които са zабеляzали нередности свърzани с отглеждането на дете, но не са сигналиzирали.
3. съгласни ли сте, да се правят zадължителни контроли при личен лекар на родители, zа да може да им се помогне в случай на психични проблеми (от депрессия, пренатовареност, чувство zа беzиzходица ... ).
4. кои случай смятате, че информирането на службите zа zащита на децата е наложително
ъ чести семейни скандали и детски плач
ъ побой над дете
ъ дете в недобро фиz. zдраве (недохранено, наплашено, агресивно)
5. zнаете ли телефони и контакти , на които можете да сигналиzирате zа насилие над деца и наясно ли сте с процедурата?
6. zнаете ли телефони и контакти на органиzации, към които моеже да се обърнете , ако имате желание да подпомогнете нуждаещи се деца ?


Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 13:22 от vivita

# 24
  • Мнения: 259
Подписах се.

# 25
  • Мнения: 377
Според мен трябва да има и въпрос наясно ли сме към кой точно да се обърнем, за да подадем сигнал за малтретиране на дете - АЗД, МВР, регионалните дирекции за закрила на детето и т.н. А също и от къде можем да намерим данни за контакти на тези институции.

# 26
  • Мнения: 147
И аз се подписах, но не получих майл в abv.bg  Sick

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Имайте предвид, че анкетираният има право само на един отговор, така че въпросите може би трябва да са от такова естество, че да може да бъде направен избор на един измежду тях.

# 28
  • Мнения: 147
Най-накрая получих отговор за потвърждение на майла, но много бавно 30 мин след като се подписах  Thinking

# 29
  • Мнения: 5 393
Подписах.Сега почвам да го разпращам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт