❤И вече коремчето порасна,а октомврийче пола ще показва❤Тема2

  • 36 092
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 35
И аз да се включа по темата с покупките, понеже вече има много ревюта на всичко и разни инфлуенсъри обясняват некви неща, други се хвалят и хората хвърлят едни пари на вятъра.
Количката ми Mama's and Papa's беше 50 паунда с 2 коша, със зимен чувал, с чадър и дъждобран, втора ръка, супер запазена, на ММ братовчед му тогава живееше в Англия и неговата жена ми я прати от там, ще си я ползвам и сега със второто. Супер доволна съм че не дадох хиляди за някаква количка, моя позната даде 3 бона за Стоке и все нещо не и харесваше. Като стана на 1, купихме Макларън за да имаме за пътуване по компактна, дадох 400 лв нова от някаква група във ФБ, Еми не са толкова удобни за Бг тротоарите но докъм 2 и половина си я ползвах.
За леглата на мен ми дадоха такова текст то ми, нещо не можахме да го прилепим към леглото така че да няма фуга, ползвахме го 5 месеца и после го преместихме в такава сгъваема кошара от плат с 2 нива, и до днес на 2 и 10 месеца си спи в нея.и от нея съм си доволна, като почна да се изправя и да пада поне не се удряше понеже е мека, съща така много се въртеше през нощта и никога не съм се притеснявала че може да се удари или да си промуши ръка/крак и да се заклещи. Скоро мисля да го местя направо на голямо легло.
То и моя съвет е да не давате купища пари за нови неща, вземете ако има от кой или купите втора ръка. Спестете си парите за почивка или нещо по хубаво.
А като се има предвид че ще раждаме есента и зимата излизанията няма да са за дълго още по не си струва скъпите колички.

# 586
  • Мнения: 1 914
Абсолютно подкрепям мненията по-горе, че е излишно да се дават много пари.
За да забременея с първото ни дете ми отне 10 години и въпреки вълненията, че най-накрая ще имаме рожба, съм благодарна, че не постъпих безразсъдно да даваме пари за скъпи неща.
Кошарата му е купена втора употреба от тези трансформиращите с повивалник и я платихме 100 лв. За нас се оказа топ пападение. Много ми е удобна. Малкия спи в нея от ден първи, откакто се прибрахме от болницата, до ден днешен, а вече е на 18 месеца.
Изкушавах се за легло next to me, НО добре че не сме купили. Въпреки огромното ми желание да кърмя, не се получиха нещата.
Количката ни е полска, пак втора ръка. Беше мега запазена. Дебнах почти 7 месеца и накрая излезе, това което исках. Три коша, помпащи се гуми, чанта, дъждобран за цена от 80 лв.
И най-важното е, че бъдещата майка има идеалистични представи за нещата.
Ще роди, ще кърми, ще го разхожда със супер яката и скъпа количка...
В действителност обаче не винаги нещата се получават така.
Някои не успяват да кърмят по една или друга причина.
Повярвайте ми има деца, които грам не искат да стоят в детска количка. Имам познати, чиито деца пищяха като ги сложат в количката. Искаха на ръце и то не защото така ги бяха свикнали в тях. Просто характер на детето.
А и не на последно място бих казала, че всички скъпи вещи, които уж купуваме за бъдещите си деца, са реално за наше удоволствие. Детето няма да различи мега скъпата количка от една, която е доста по-евтина, както ѝ няма да му пука дали има легло с балдахин, вместо рагъваща се кошара, които са за път.
Не написах това защото нямам възможност да купя на детето си скъпо легло, количка или каквото щете.
Имала съм ситуации в живота, които ме научиха, кое е важно и смятам, че успявам да отсея добре нещата.
И последно ще дам за пример моя приятелка, чиято количка за близнаци с всичките ѝ там аксесоари струва около 3000 лв Astonished
За мен това си е безразсъдно, но пък живеем в свят, в който всеки може да направи своя избор.

Последна редакция: сб, 14 май 2022, 13:34 от m-angel

# 587
  • София
  • Мнения: 829
Който има възможности нека си вземе каквото поиска,но имайте предвид и факта ,че много от вещите се ползват за кратко време и после трябва да им се търси място къде да се складират,ако не ги подарите или продадете. Такъв тип кошара некс то ми ни дадоха,но не беше моето нещо и я върнахме бързо бързо. Купихме дървена кошара от по-големите 70/140 , в която малката си спи и до днес ,дори и не съм слагала никога обиколници ,въпреки че се мята като риба на сухо. Единственото,което променяме е нивото на матрака,вече е на най-ниското ниво. Купихме и кошара от тези мобилните ,но не е особено удобна,ползваме я само като ходим някъде. Количка взехме нова с два коша летен и зимен ,но за около 500 лв , ще я ползваме и сега с бебето. С каката не сме пропускали ден да излизаме навън ,независимо от времето. Но зимата с тези непочистени улици и тротоари изобщо с количката е мисия невъзможна излизането. Ергономичната раница вършеше чудесна работа за целта. Лятната количка ни я подариха втора употреба, но нейната возия и маневреност  никога не може да се сравни с другата с големите гуми. Не харесвам помпащи гуми на количка,защото по разбитите тротаари през седмица две си при гумаджията за смяна. Слеед това се почват проходилки,уокъри,триколки,колела и т.н вещи дето се чудя вече къде да прибирам Laughing

# 588
  • София
  • Мнения: 198
Включвам се за да дам малко пояснение на новите мами. Както знаете моето бебче е на 11 месеца тоест миналата година ми се наложи да купувам всякакви простотии. Та.. Кошарката на малката струваше около 200 лева . Суперска е,но не спи в нея🤷🏻♀ Количката е Чиполино Адора 3в1 не я препоръчвам! Бъджита,проходилки и пр. По-добре вземете втора употреба защото след 11 месец вече няма да ви бъдат нужни. Ако не бях бременна сега всичко щях да подаря на майка в нужда. Отделно при раждането ще ви трябва помпа за гърдите(тук подчертавам) вземете си електическа.Предимство е защото с ръчната идват моменти в които ще ви се схващат ръцете.

# 589
  • Мнения: 345
Момичета от коя седмица приемате магнезий и  при втвърдяване на корема ли ви го изписаха?

# 590
  • Мнения: 302
Момичета от коя седмица приемате магнезий и  при втвърдяване на корема ли ви го изписаха?

На мен при феталната в 13 седмица ми казаха, че имам спонтанна контракция, а после на редовния преглед в 14 седмица лекарката ми каза, че матката ми е малко стегната. Оттогава вземам Магнерот по едно сутрин и вечер, вече една опаковка почти я изпих, вдругиден ще питам колко време трябва да го пия.

Момичета, как се справяте с подутите крака (и ръце)?

# 591
  • Мнения: 1 102
Май не е мн добре да има подути крака и ръце. Сподели го на АГ. Като ме приемаха за раждане ме питаха това, но нз какво означава. Кръвното как ти е?
Иначе на мен винаги в по-топло време и движение ми се понадуват пръстите на ръцете.

# 592
  • Мнения: 329
Здравейте , минавам да питам как вървите с килограмите Hushed аз съм в 18 седмица и въпреки, че си следя калориите, защото искам да сме добре аз и бебчо и да не прекалявам с храната, нито да я ограничавам рязко - , но ям не много (под 2000 калории на ден ако помага като ориентир) и качвам по над 0,600 гр на седмица , което ми де струва много. Чувствам се подута постоянно, имам и една тежест в коремчето и не зная дали и това е окей !

# 593
  • Мнения: 302
Май не е мн добре да има подути крака и ръце. Сподели го на АГ. Като ме приемаха за раждане ме питаха това, но нз какво означава. Кръвното как ти е?
Иначе на мен винаги в по-топло време и движение ми се понадуват пръстите на ръцете.
Кръвното ми е нормално, по-скоро ниско - около 110/70. Напоследък обаче сутрин се будя с подути пръсти на ръцете - усещам как трудно ги свивам в юмрук. Краката също ми се надуват, казах предния път на гинеколожката, че мажа с лиотон, каза, че е нормално да се подуват и ако ме облекчава, да продължа с мазането. Снощи като се намазах и легнах, си вдигнах краката нависоко и определено имах облекчение. Но вече домашните чехли са ми тесни, трябва с джапанки да ходя из къщи... Пак ще говоря с лекаря, и без това ще ми пуска кръвни.

# 594
  • Мнения: 481
И аз имах притеснения относно кг, но смятам, че се нормализираха нещата. Започнах от 54-55, а сега в почти 20 седмица съм 60. Като последните три седмици не съм качила нищо. Но и следя храненето повече, а и правя 10000 крачки всеки ден. Също ходя и на йога за бременни два пъти в седмицата по 90 мин. Смятам, че движението е много важно в този период ако няма някакви препоръки от лекар да се лежи. Така че спокойно, тялото си знае колко да качва.

# 595
  • Мнения: 1 914
Аз пък не стига, че основно лежа и ям, си от последната консултация съм с половин килограм надолу.
В сряда АГ ми се накара. Иначе съм 175 см, като в 13 г.с. като ме тегли бях 67.5 кг.
Но това, което тегли при нея е много относително според мен, тъй като се качвам на кантара с дрехи и обувки. Единствено махам якето Scream

# 596
  • Мнения: 161
Мамии, днес направихме “Gender reveal party”.
И за нас беше изненада- чакаме момиченцееее ❤
Толкова съм щастлива!
Исках да ви споделя!
Хубава вечер на всички!

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 08:31 от HriMi

# 597
  • Мнения: 1
Здравейте! Бихте ли споделили за теста Invitae. Интересува ме дали някой го е правил в София и къде. Намерих информация, че доста момичета са го направили със записан час във Варна, но за София не намерих нищо.

# 598
  • Мнения: 481
Мами един малко по интимен въпрос. До кога смятате да правите любов с половинките? Аз чувам доста различни мнения, покрай мен сестра ми и най добрата ми приятелка почти не се правили секс през 9те месеца, което ми се струва странно и ненужно. Аз съм в средата на 5 месец и все още си правим като планирам ако всичко е наред да си правим до 7я поне. При вас как е? Разбира се, изключвам случай, когато лекар е забранил.

# 599
  • Мнения: 1 914
С първата си бременност правихме секс винаги, когато сме имали желание. Нямам спомен до кой месец, но се сещам, че имах огромно желание.
Това е другото, което ми липсва сега. Хормоните бошуват, но изрично имаме забрана и от двамата доктори, които посещавам.

Общи условия

Активация на акаунт