АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 8)☀

  • 22 172
  • 759
  •   1
Отговори

Анкета

Усещате ли вече бебето?

Опции:

# 15
  • Мнения: 146
И аз задължително ще взема овлажнител за въздух, защото и ние сме само на климатици и е доста сух въздуха. Наистина доста са нещатата за купуване и много се вълнувам тъй като ми е за пръв път. И трябва да започваме според мен с пазаруването, че после наведнъж всичко не искам да купувам.

За болничните и аз ходя на комисия всеки месец, плащам по 30лв. Имам и познати които нищо не са плащали но техните лекари явно са част от комисията и им ги издават веднага като идат на преглед. Ще го имам в предвид за другия път.😅




И аз плащам по 30 лв за болничен от комисия. За следващия път ще знаем 😀😀

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 848
Благодаря за новата темичка! Flowers Hibiscus

Аз пресякох кашлицата с флудитек (АГ ми го изписа) и си правя чай от черупките на орех и една глава лук.

Днес и аз бях на ФМ, успокоих се че всичко е наред с госпожицата, голямо шило се оказа Grinning, ще ми разкаже играта, когато започна да я усещам Joy . Увеличиха ми магнерота, включвам и нош па с папаверин, че имам болки и се надявам да спрат, че шийката ми 3.1 и АГ не е много доволен Confused .

# 17
  • Мнения: 146
Здравейте, момичета! Пак сте писали много и едва ви изчетох 😊 Днес бях на втора фетална и съм много много хепи 🥰 Бебчо е мнооого добре, развива се чудесно, ииии категорично е мъж. 💙 Успяхме и да видим част от личицето, въпреки, че почти през цялото време беше със свити юмручета пред лицето. Пускам и снимка.
Относно покупките, вече мисля да си отпусна душичката след днес и малко по-малко да започвам.
Още не можем да изберем име ние. Аз искам Виктор, защото значението му е важно за мен, но ММ не иска понеже кръщелника ми е Виктор. И аз като си харесам едно име после не мога да харесам друго, но явно ще трябва да се пренастроя.
Вуйна ми ходи почти всеки месец в Одрин и се чудя дали да не пратя майка ми с нея да ми вземе някои неща от там, но нямам наблюдения никакви за там и какво е изгодно да се вземе.


Много сладка снимка 🥰😍😍

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 354
Много сладичък бебчо.😍 И аз искам вече да си го видя моя бебок, усещам го, но друго е като си го видиш.
Днес бях до един магазин и си взех дънки за бременни, и три тениски, само едната е за бременни, но и другите ще ми стават.
Иначе за овалжнител засега съм избрала на cangoroo мече е, и от ушите му излиза пара, и може да си нагласяте колко пара да излиза. И като цена е добре сравнение с другите. Най-вече ми харесва големия резервояр от 5л защото другите са с много по-малко и трябва да се спива вода постоянно което е досадно. Ще се опитам да сложа линк.
https://www.hippoland.net/cangaroo-ultrazvukov-ovlazhnitel-za-vazduh-misty-sk602

# 19
  • Мнения: 146



Във висвиталис има много намаления. На какви шишета сте се спряли или сте ползвали? Аз ве чудя между нук и авент.

# 20
  • Мнения: 3 301
С двете деца използвах Авент нейджерал, сега мисля пак такива, а и помпата ми за кърма е за такива шишета.

# 21
  • Мнения: 227



Във висвиталис има много намаления. На какви шишета сте се спряли или сте ползвали? Аз ве чудя между нук и авент.
Точно същите си взех,тцтц на доста висока цена 😁

# 22
  • Мнения: 896
Нашата бебка е 300грама 🥰, 20та седмица.
Продължавам с утрогестан и магнезий.
Тия дни…рязко се сдобих с коремче.
 За шишета съм се спряла на два модела и не мога да реша кой.
https://chicco.bg/shishe-perfect-5-150-ml-silikon-rozovo/ Този осигурява постоянен ритъм на сукане, заради клапата.
А другият модел е този, който е стъклен и аз по принцип държа да е стъклено шишето.
https://chicco.bg/st-kleno-shishe-original-touch-150-ml-uni/
 Искам формата на биберона да е максимално “естествена”, на повечето са едни сплескани…и се притеснявам ако се кърми и се дава от шише това да не е проблем и едно от двете да не се хареса.

За биберони моят избор е BIBS.
https://lovedbebe.com/bg/detska-grizha/biberoni/biberoni-bibs-2b … pa-free-0-6-23579
Някъде обаче четох или гледах клипчета, и се казваше, че залъгалките се давали след 3та седмица, когато се изгради ритъм на хранене/сукане.

# 23
  • Мнения: 2 357
За гърло последния път ми помогнаха лукчета. Почти през цялото време ги смучех.

Не се следя по каса, защото ще ми дойде в повече да ходя и на тези прегледи, защото в момента се следя при двама и ходя на две седмици. Цитонамазката ми е отпреди точно една година... Искам да ида и на мамолог преди да започна със следващото кърмене. Надявам се, че няма да е проблем, че съм бременна Thinking

Покупки... все още се въздържам. Имам някакъв страх, че недай боже нещо ще се случи. Иначе се изкушавам да купувам разни неща на добра цена, но...  ще почакам още малко. Единственото, което купих беше едно зимно чувалче за количка.

Какво още исках да коментирам, ама много пишете и забравям Grin Първия път и аз имах повечко свободно време да пиша, но сега е много различно. И малката е болна все още, със супер обилна хрема. Не дава да й капвам капки, не дава да й дърпам сополите, не си издухва носа, та даже и с клечка за уши пак не дава да почистя каквото е на входа на ноздрите поне. Побърква ме. И днес по-честичко кашля.. Утре ще я водя на лекар ми се струва Sad

# 24
  • Мнения: 2 730
За гърло последния път ми помогнаха лукчета. Почти през цялото време ги смучех.

Не се следя по каса, защото ще ми дойде в повече да ходя и на тези прегледи, защото в момента се следя при двама и ходя на две седмици. Цитонамазката ми е отпреди точно една година... Искам да ида и на мамолог преди да започна със следващото кърмене. Надявам се, че няма да е проблем, че съм бременна Thinking

Покупки... все още се въздържам. Имам някакъв страх, че недай боже нещо ще се случи. Иначе се изкушавам да купувам разни неща на добра цена, но...  ще почакам още малко. Единственото, което купих беше едно зимно чувалче за количка.

Какво още исках да коментирам, ама много пишете и забравям Grin Първия път и аз имах повечко свободно време да пиша, но сега е много различно. И малката е болна все още, със супер обилна хрема. Не дава да й капвам капки, не дава да й дърпам сополите, не си издухва носа, та даже и с клечка за уши пак не дава да почистя каквото е на входа на ноздрите поне. Побърква ме. И днес по-честичко кашля.. Утре ще я водя на лекар ми се струва Sad
Мамограгия мисля,че не е желателен по време на бременост. Аз имам правена на 25 години след установена фибро кистозна мастопатия вследствие на първата бременост.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 770
Аз имам ъпдейт за първа страничка: термин: 28/07 момиче 🙂

За покупки: направо ме изненадахте колко много неща сте купили. Все още плахо взимам това онова, но не мога да кажа, че са много нещата, закупени до този момент.
Ще се поохарча живот и здраве началото на май, като изляза в отпуск от работа.
Сега тук там щипя нещичко от интернет.

# 26
  • Мнения: 771
Medelin13, Напиши, моля, пола! Пропуснала съм.

Много хубава снимка на бебето! Моето постоянно се въртеше и следващия път се надявам да имам такава.

Бутилки сме поръчали на NUK, стъклени, комплект.

Колички ще взема две.





Стаята и ваната:




И допълнително легло:



Има и други неща, като например кош за памперси, шезлонг и т.н. Тези неща големите ги поръчвам от Amazon. Ако някой иска линкове.

Тук по интернет съм поръчала вече дрешки за новородени и 0-3м. Предимно бодита, чорапки, две жилетчици, ако е по-студено. Дрехите за бременни са ми грозни, така, че си поръчвам по-голям размер широки роклички, с които сега ходя с яке, а лятото ще съм по тях. Купих си и две пижами за бременни, много са удобни. От сега нататък вече ще се водя и по някой списък, да не пропусна нещо.

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 20:55 от Королева

# 27
  • Мнения: 1 444
Королева благодаря и аз за темата Blush
 И аз мислех за такава вана, направо с всичко, изглежда удобно.
И за твоите 20кг, искам да пиша цял ден ама нямах време.
Ако не ме лъже паметта, която е много зле сега - ти беше +15/17 кг преди няколко седмици и изглеждаше повече от добре, така че не вярвам 20 да са проблем,нищо че звучи много Grinning
Ако се бъркам простете! Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 28
  • Мнения: 771
Плюс 20кг. съм. И собствената ми майка не вярва. 😂 Голяма мистерия са моите килограми. Как съм ги качила - знам. Не се движа много, не ходя на работа, а и в началото не ми се гадеше изобщо, никога не съм повръщала. Но наистина не изглеждам чак толкова налълняла. Сигурно, защото не съм ниска.

# 29
  • Мнения: 1 444
Наистина, и аз незнам къде си ги сложила, радвай се Hug

Добавям се тук, че като видя повече от един мой коментар на страница, се чувствам досадна Grinning
Мислех за такава стойка, но незнам може ли да се сложи в ваната, удобно ли е, има ли нужда? Някой използвал ли е, да каже мнение Blush


Или пък такава


И докато ги търсех, ми излезна и това, има ги и високо, да е по удобно за кръста.
 
https://www.mamasandpapas.com/products/aquascale-bath-v3-digital … by-bath-544802701

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 21:05 от Magic1720

Общи условия

Активация на акаунт