АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 8)☀

  • 22 977
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 219
Момичета , за тези от вас , които биха дали над 1000лв. за количка минавам да споделя тези марки , че много ми харесаха.Не съм гледала характеристиките обстойно , защото вече имам количка , а и нямаше да дам толкова пари , но ми хареса модела и хубавите цветове.
Та едните са Muuve ,  a другите Babydesign като моделите май са различни.



# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 792
Какви сладки домашни любимци имате всички! Благородно ви завиждам 🙂
Ние не можем да гледаме, по цял ден няма никой вкъщи и каквото животинче да си вземем, ще изтрещи самичко..
Като ви чета, имам чувството, че много неща сме взели- поръчахме климатик за детската стая и скрин. Дойде бебефона тези дни, купих си помпа за кърма (имаше намаление), оборудвах се с доста детски дрешки от 56-и до 74и. Абе, не си губя времето 😁 Лека полека се зареждам
Единствено много се уморявам на работа. Трябва да спирам да си почивам. Обучавам нов човек и си движа редовните задачи и ми е трудно. С нетърпение чакам края на април, когато приключвам с работата!

# 737
  • София
  • Мнения: 5 617
Единият от критериите ми за количка е теглото. Знаете ли някой сайт, в който има филтър? Изнервям се да отварям всяка количка и да гледам първо теглото 🤣

# 738
  • Мнения: 146
Официално мога и аз да се похваля с пола,ще си имаме момченце 🧢.Днес бях при аг-то по здравна каса всичко е наред ,каза да не се филмирам и мм да не ми дава да влизам в интернет и да чета глупости. Отностно количката и аз искам да е лека и функционална. Спряла съм се на cybex или anex.

# 739
  • Мнения: 543
Здравейте! Мина ми прегледът - всичко е наред с бебчето, развива се добре. Само забрави докторът да ми каже резултатите от последните кръвни изследвания, но утре ще звънна да питам.
Нооооо....друго ме шашардиса - килцата, килцата. Направо ме е срам да ви ги напиша, никога не съм била така ...дебела...а на ръст съм 164см. Проблемът, че аз преди да забременея доста напълнях. Като цяло до тук съм качила за около 6м - 7 кг. Но последните 4ри май са последният месец. Ще трябва да се стегна - аз по принцип от години си имам проблеми с храненето, но напоследък не мога да се контролирам, тъпча се и това е.
Много неприятно се чувствам в кожата си, да не казвам, че не мога да се гледам, а за дрехи да не говорим - нищо не мога да си избера.

# 740
  • Мнения: 2 143
Месец, два преди да забременея качих 5 кг, и след като забременях още 5,6 кг., та станаха общо 10,11, а в същото време хемоглобина ми е много нисък, белтъците също, лекаря ми казва че трябва да кача от 18 до 24 кг ( с близнаци съм).

П. С. Едва 17+4 гс съм, не ми пука колко килограма съм само децата да са здрави, на следващата ЖК, най вероятно ще ми предписват протеини, та още ще кача.
Здравейте! Мина ми прегледът - всичко е наред с бебчето, развива се добре. Само забрави докторът да ми каже резултатите от последните кръвни изследвания, но утре ще звънна да питам.
Нооооо....друго ме шашардиса - килцата, килцата. Направо ме е срам да ви ги напиша, никога не съм била така ...дебела...а на ръст съм 164см. Проблемът, че аз преди да забременея доста напълнях. Като цяло до тук съм качила за около 6м - 7 кг. Но последните 4ри май са последният месец. Ще трябва да се стегна - аз по принцип от години си имам проблеми с храненето, но напоследък не мога да се контролирам, тъпча се и това е.
Много неприятно се чувствам в кожата си, да не казвам, че не мога да се гледам, а за дрехи да не говорим - нищо не мога да си избера.

# 741
  • Мнения: 543
Месец, два преди да забременея качих 5 кг, и след като забременях още 5,6 кг., та станаха общо 10,11, а в същото време хемоглобина ми е много нисък, белтъците също, лекаря ми казва че трябва да кача от 18 до 24 кг ( с близнаци съм).

П. С. Едва 17+4 гс съм, не ми пука колко килограма съм само децата да са здрави, на следващата ЖК, най вероятно ще ми предписват протеини, та още ще кача.
Здравейте! Мина ми прегледът - всичко е наред с бебчето, развива се добре. Само забрави докторът да ми каже резултатите от последните кръвни изследвания, но утре ще звънна да питам.
Нооооо....друго ме шашардиса - килцата, килцата. Направо ме е срам да ви ги напиша, никога не съм била така ...дебела...а на ръст съм 164см. Проблемът, че аз преди да забременея доста напълнях. Като цяло до тук съм качила за около 6м - 7 кг. Но последните 4ри май са последният месец. Ще трябва да се стегна - аз по принцип от години си имам проблеми с храненето, но напоследък не мога да се контролирам, тъпча се и това е.
Много неприятно се чувствам в кожата си, да не казвам, че не мога да се гледам, а за дрехи да не говорим - нищо не мога да си избера.

Ами Lizi:) Simple Smile , аз съм 82кг. Едно е да качиш от стартови 50кг примерно, друго е от 70.
Аз последната година и половина не 5, а едно 12 кг качих. За мен е шок...но сама съм си виновна.
Но си права, че най- важното бебчето/ бебчетата да са добре и все пак мисля да се взема в ръце.

Последна редакция: вт, 05 апр 2022, 05:39 от ancho_82

# 742
  • Мнения: 2 494
Днес свеки ме пита за втори път дали бебето рита. Само на мен ли един такъв въпрос ми е прекалено личен и интимен? Приемам, ако е зададен от близка приятелка или друга бременна, ама от свеки ми е доста смущаващо и не ми е никак приятно..

Да кажа и за прегледа, док каза, че всичко е наред... И той измери бебето 490 гр... Вървяло било седмица напред. Чакам си прегледа в петък Simple Smile

# 743
  • Мнения: 1 454
Днес свеки ме пита за втори път дали бебето рита. Само на мен ли един такъв въпрос ми е прекалено личен и интимен? Приемам, ако е зададен от близка приятелка или друга бременна, ама от свеки ми е доста смущаващо и не ми е никак приятно..

Да кажа и за прегледа, док каза, че всичко е наред... И той измери бебето 490 гр... Вървяло било седмица напред. Чакам си прегледа в петък Simple Smile
Ежедневния банален въпрос от майка ми... Придружен с "рита ли, колко, кога.... Какво прави"... Искам да й кажа "не иска да излиза, като знае каква баба ще има" Grinning Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 05 апр 2022, 09:38 от Magic1720

# 744
  • Мнения: 1 219
Според мен е нормален въпроса.Не забравяйте , че свекървите ви ще стават баби и макар на вас да не ви харесва и те се вълнуват.Всъщност свекървата е един вид член на семейството и би следвало да можем да си споделим с нея повече , отколкото с приятелка.Разбирам ,че не всички свекърви са читави , но не се тормозете излишно за дребни неща.

# 745
  • Мнения: 3 322
Днес свеки ме пита за втори път дали бебето рита. Само на мен ли един такъв въпрос ми е прекалено личен и интимен? Приемам, ако е зададен от близка приятелка или друга бременна, ама от свеки ми е доста смущаващо и не ми е никак приятно..

Да кажа и за прегледа, док каза, че всичко е наред... И той измери бебето 490 гр... Вървяло било седмица напред. Чакам си прегледа в петък Simple Smile
Първият, който ме попита дали бебето рита вече и то преди 2-3 седмици беше началника ми. Тъкмо бях започнала да го усещам вече. Като му казах "да" беше толкова интосиазирам ще кажеш, че детето е негово. Наложи се да обяснявам, че на този етап е съвсем лекичко и го усещам само аз. Следващия въпрос някъде по нататък беше, ама защо не ти расте корема, всичко наред ли е. Пак обяснявах, че тъй като съм много кощилограми няма да проличи толкова бързи и че всичко си е наред. С началника ми реално се запознах декември месец като се върнах на работа. Обаче тези въпроси не ме притесняват, не знам защо ги приемам за нормални.

# 746
  • Мнения: 2 494
Питам, защото ми е интересно само аз ли го възприемам по този начин. Не ми е приятно и толкоз. Но не мога да си обясня защо Wink Иначе моята свекърва не е лоша, има си кусури, ама кой ги няма Wink И аз не съм перфектната снаха. Но този въпрос не, не и не! Кара ме да настръхвам като квачка около малките си. Пак се ядосах Smiling Imp

# 747
  • София
  • Мнения: 5 617
И мен ме дразнят много такива въпроси. Майка ми се съобразява, със свекървата не се виждам често, но колежката ми е адски досадна - ''айде дай да видя пупата'', ''расте ли коремчето'', ''рита ли бебето'', ''сега ще станеш една ДУНДА''. Едва я издържам, честно 🤣. И като почнат и другите роднини и близки с тия въпроси + ''знае ли се вече какво е бебето'' и '' ''как ще се казва'' и ми идва да се скрия в миша дупка до август.

# 748
  • Мнения: 3 322
Явно с първата бременност колегите добре са ме тринирали. Работех вече 7г с тях и с колегите в канцеларията бях относително близка. Споделяли сме какво ли не. Единия беше стар ерген и съвсем добронамерено ми казваше да си намеря някого, защото сам особенно като минат повече години не е добре. Като се запознах с ММ и нещата станаха сериозни беше много щастлив за мен и не само той, а всички, с който работех. Като забременях и им казах (бях в 6 седмица) бяха толкова интусиазирано всичките, сякаш съм им роднина. А колегата в канцеларията такива въпроси ми е задавал за бебето дето и ММ не се е срещал да пита. Че и после споделяше някой неща с останалите, то и те ме разпитваха. Никога не ми е пречело. Може би защото виждах, че наистина се вълнуват. Да не говорим, че ме пазеха като писано яйце. Повечето ми колеги са мъже и също така повечето могат да са ми родители. Като родих се обадих на тогавашния ми началник да им кажа, че преносвах и всеки ден някой все ме питаше дали съм добре и да не забравя да им кажа. Това вече беше почнало да ме дразни ама не само от тях, а от всички, защото аз повече от тях исках да излиза вече. След като началника им казал новината почнах да получавам поздравления, а едната колежка се обади да пита на другия ден вече как сме, защото шефа почти нищо не се сети да пита тогава. Колежката се смееше, че е успяла да удържи народа до днес и че сега всички чакат информация. Наистина повечето бяха около нея и ми беше много готино, че ги чувам и че наистина се интересуват. И явно тогава претръпнах и сега ама хич не ме притесняват такива въпроси. Обаче пък никой не е искал да ми пипа корема или да е правил опит да го пипа, защото пък това хич няма да ми хареса. Хич не обичам да ме опипват независимо дали са ми познати или непознати. Даже и колегата, който ме разпитваше на дълго и на широко особенно след преглед не е питал може ли да ми пипне корема да го усети как рита.

# 749
  • Мнения: 2 494
"Дай да ти видя пупата" Scream Ужасссс Flushed И моята майка се съобразява и не ми задава такива въпроси... Питала ме е само дали ми личи вече, защото не ме е виждала още. Ама свеки с тези въпроси...аз съм си дръпната и недай боже да поиска да сложи ръка на корема ми някой ден Smiling Imp

Общи условия

Активация на акаунт