АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 8)☀

  • 22 957
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Честит да е рожденика, много години да сте заедно Blush . Нашата котанка и тя прави 1 година след 4 дена, ама нищо не усеща, даже бяга като я сложа на корема Joy .
Бебка става вече по- активна, че дори и нощем я усещам и не ми харесва режима, който започва да си създава Joy . ММ още не може да я усети, как разбира нз, той като си сложи ръката и тя спира да рита Grinning .
Ние днес след няколко дена търсене на матрак, най- накрая си намерихме че беше и много намален, сега ще чакаме в събота да го докарат.
Много хубави дрешки, момичета, аз още нищо не съм вземала, ще чакаме най- рано юни месец поне за по- скъпите неща, а дрешки по- късно.

Аз вече започвам да се отчайвам, търсим жилище вече година и все още не можем да си намерим нашето, всичко е много скъпо, а много ми се искаше да посрещнем бебка на ново място, така ще купуваме мебели по сегашното място, а то не е голямо Disappointed.

# 706
  • Мнения: 701
Не е бременна, кастрирана е, така ми я подариха. Просто е ужасно лакома и е Шишка. И тя и ММ качват на коремче, солидарни са с мен Wink
Честит рожден ден на рошавия рожденик. Страхотен е ❤️
И аз цял ден гледам филми. Бебетата са доста активни около 20 часа и котката определено ги усети. Наостри уши, беше много смешна.

Иначе и двете цял ден сме в леглото. Мързелива неделя. А имам да довършвам списък, но и утре е ден Wink

Обожавам котки. M_lady да не е бремена и тя? 😆🤣Доста в пухкава и е само за гушкане❤Много обичам да ми мъркат и да ги барам за възглавничките им на лапичките☺

# 707
  • Мнения: 1 111
Момичета разтопих се гледайки тези сладки гадинчета и коремчетата ви.Heart
Нашата котешка дъщеричка става през юли на 3, но е игрива като бебе коте, много е шугава и няма шанс да я снимам така на коремът ми.
Ето я тук:

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Честито рождениче 🥰
Аз само ви чета, че нямам какво да кажа 😅

Съвсем близо до нас (Пловдив, кв. Смирненски) отворили Пепко, днес видях.Ще го преслушам в най-скоро време.Не помня точно на кого беше идеята за купуването след 30та седмица, но мисля и аз да я последвам.Нищо не сме купили, май и не ми се ще.Има време.Моята ФМ е в четвъртък и ще пътуваме до София заради нея, после се връщаме, почиваме няколко часа и поемаме пак към Истанбул.Бебчо не го усещам много много 🤔 Успокоявам се като  се разшава и спира веднага.Ама корема, краката, задника - всичко расте.Ще стана кит аз, имам данни 😄

# 709
  • Мнения: 1 454
Plamingo_ и ние решихме да се прибираме в БГ и да вземем жилище. Ядосах се, жалко е, смешно е... Какви цени, какво чудо... Един ден точно гледах обяви навсякъде където качват, и се отказахме.
Намерих апартаменти в Палма де Майорка на същата цена,като тристаен във Варна... И така замина надеждата ми за България Disappointed
В Англия за същите пари, живеем в къща с два двора, големи стаи, спокойствие, чистота, тишина, гаражи, улици! - не кутийки ... Но не е България! ...
За съжаление!
Извинявам се, че се отплеснах от бебечовците, ама вече знаете сигурно колко мразя Англия, и колко си искам в БГ...
И ние днес имахме премеждения иначе, купихме си хладилник, че нали ще ставаме голямо семейство Grinning
Едвам го вкарахме, аз помагах най много Grinning
И за сравнение с цените, само да кажа че е 90£... После ме питат хората, защо искам да се прибирам.... Ами пак искам!
Извинявайте, пак яхнах метлата Grinning

# 710
  • Мнения: 1 111
Моята фетална морфология е едва във вторник, много късно според мен ми дадоха час. Пада се 23+0, не било според тях проблем. Вече няколко дни сънувам кошмари от този преглед и едва издържам вече.

Иначе аз купих вече някой дрешки и мисля да дам на стоп за сега, и да изчакам края на месеца когато ще вземем скрин за повивалник от икеа. Така поне ще имам къде да слагам дребните неща и дрешките. Днес си харесах и музикална играчка, мисля да си я слагам на корема след 28ма седмица когато бебето вече чува. Така се успокоявало по лесно после когато се роди.  Не съм се „ хвалила” тук все още, но вече цял месец съм без кръвоизливи и дори без абсолютно никакво зацапване.
Допълвам се: Меджик благородно завиждам за хладилника, дано ни се отвори парашута за по голямо жилище, че сме в кутийка. Simple Smile))
Иначе какво да кажа за цените във Варна...безумие.

Последна редакция: нд, 03 апр 2022, 22:51 от Cinnamon Cookie

# 711
  • Мнения: 2 797
Аз съм живяла в чужбина и не бих си го првчинала пак. Ние сме на квартира и ще ние малко дядовата ръкавичка. Мислихме да вземаме жилище,но цените рязко скочиха и за сега го отлагаме.
Аз писах че след 30 седм ще пазаря,не се чувствам готова за сега. Всичко ще купя на веднъж☺
Cinnamon Cookie радвам се нямаш кървене и твоето момченце е добре. Котката ти е хмммммм,абе личи си че е с характер😻😚

# 712
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте, момичета. Честито на рошкото, който има рожден ден. Да е жив и здрав и много да се разбира с бебчето 😁
Много сладки животинки си имате всички😍 Щеше ми се и при мен да имаше едно животинче, което да ми лежи на коремчето, но ние ще си взимаме кученце чак след като се роди бебчето.
Розовата рокличка е супер сладка, червените обувчици за фотосесията също.
Аз на преглед съм на 06.04, а на фетална съм чак на 12.04. Даже не знам дали не съм последна с феталната. Да идва вече, че ще ми е по-спокойно. Не че съм от притеснителните, но все пак си е важен преглед.
И аз още нищо не съм взимала. Абсолютно нищо бебешко още няма вкъщи. За всичко мисля да изчакам, че с ремонта сега не ми се местят и бебешките неща от стая в стая. По-лесно ще ми е ако започна с покупките като приключим с ремонта, за да мога да си пера и подреждам всичко после на спокойствие.

# 713
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Ох и аз така чакам да свършим с ремонта, за да започна покупките..
Мариелка, иначе ако ще си взимате куче ви препоръчвам да е сега защото иначе ще имате две бебета.😄 А ако изчакате според мен подходяща възраст за куче е чак след 4-5 годинки, защото когато са малки и не разбират и кучето е малкоо и не е свикнало с детето само ще се стресират взаимно, а кученцето трябва да порастне с добри навици, ще ви отнеме поне 4-5месеца за да го научите да си върши работата навън, иска много чести разходки и търпение, а с бебе или малко дете не знам как ще се получи, но вие си решавате де. А ако си вземете кученце сега ще има време да свикне с новостите и докато бебето е малко. Не го казвам за друго, просто съм чувала за случаи в които взимат кученце бебе на 2 годишно дете и то само го мачка и стресира защото не разбира, и се е наложило в последствие да махнат кучето. Разбира се всеки случаи е различен но все пак, като знам че едно бебе куче има толкова грижи за него в началото, не си представям да се случи това с бебе или с малко дете и да трябва да възпитавам тепърва и кучето и детето едновременно. 😅

# 714
  • Мнения: 466
Здравейте момичета, аз най-после намерих време да пиша. В Бг сме си от няколко дена и бягаме по задачи. Свекърва ми е тук с племеницата на 10месеца и че виждаме в чудо. Много капризно дете, не го казвам с лошо, то е ясно че е в стрес без майка си, до вчера е спало под звука на бомби, после е пътувало сумати дни да дойде на друг климат при непознати хора. Не яде(то и там е имало проблем със захранването) само виси на баба си като маймуна и ако тя се скрие от погледа му пищи. ММ е в повече от шок. Вика как ще я караме, ако и нашето е такова. Предложих му да минем на твърди наркотици. Поне даде на заден с идеята да ги вземем да живеят при нас, докато се успокои всичко. Много ме притесняваше тази мисъл, имаше дни изпадах в паника. Свекърва ми не е лош човек, но всяка жаба да си знае гьола. В безопасност са на страхотен климат. Точка. (Знам, лоша снаха съм)

За килограмите аз от първите седмици имам едни 2кг които качвам и свалям постоянно, но мисля че от стреса съм свалила от моето си тегло. Видимо са ми по-слаби краката, лицето, ръцете, а коремът ми е огромен в сравнение с това което виждам тук по снимки. Утре пак ще се тегля, правя го веднъж на две седмици. Но тук съм на ол инклузив при майка и вярвам, че ще имам някой друг кг отгоре.

Не ме влече пазаруването, бяхме да пазаруваме за племеницата и погледнах количките. Тази Nuna, която Меджик е показала, е много хубава, аз я гледах в бяло и сиво, но в Бг без столчето за кола е 1900лв, при нас същата комплектация и цвят е 525£, не знам как се справят хората с тези цени тук. Другата, която ми хареса е сайбекс балиос, но ми се струва тясно седналото кошче. Братовчедка ми даде сега за бежанското бебе buba, полска, бая е тежка и трудна за транспортиране (не се сгъва лесно и заема много място в багажника), но е повече от идеална за разбити улици. Та определено всеки трябва да търси според нуждите си.

И още исках да пиша, но ми се спи а и стана дълго.

# 715
  • Мнения: 543
Червенокоса, де да имах и аз такава свекърва/майка да се грижи за внучето си. И от двете страни нямаме никой. На мъжът ми майка му си гледа животеца и спокойствието. Вече съм писала, че до този момент тя дори за пола не е попитала камо ли за термина. И с дъщеря ми нищо не ни е помогнала. Беше дошла тя като се роди, но отиде при роднините си тук да спи и ходеше да бяга в парка вместо да идва да стои при мен. А аз съм пък мноооого лоша снаха щото такива хора по- добре далеч от мен/ нас.
Когато нямах дете се възмущавах на подобни " капризни" деца, които съм срещала и си казвах моето няма да е така. Нали сме възпитани, културни хора с мъжът ми. Е, ами имало е моменти идвало ми е в земята от срам да потъна с нашата хубавица. Иди се обяснявай къв си що си. Особено тука за немците щом си чужденец автоматично те причисляват към нисшата класа. Та затова вече не окачествявам много много децата какви са. Разбира се, че подбирам какви приятели има малката, но там е друга тема.
Аз съм днес на преглед и започват вече да са  на две- три седмици. ФМ втора така и не съм правила и май няма и да ходя.
А на 24.04 ми казаха да отида закусила и ще правят изследване на захарта. Но не защото имам проблем( поне така се надявам), а е според седмицата от бременността - стандартна контрола.

# 716
  • Мнения: 3 322
Червенокоса_вещице описанието на детето не е на капризно дете. Това е съвсем нормално поведение на 10 месечно бебе, особенно на бебе, което е на съвсем ново място със съвсем непознати хора и без майка си. На тази възраст малко или много са си точно такива, и не само на тази възраст. Мойте тъй като съм си ги гледала сама не се отделяха от мен. Дори и да идем при баби и дядовци може да се заиграе с тях само ако съм в стаята. Даже и присъствието на ММ не помагаше на непознато място ли са. Синът ми на около 3г остана за първи път сам без мен и баща си за няколко часа при баба си. Дъщеря ми на 2г. Такива са си. Синът ми без мен оставаше за малко само при леля си, но там бяха братовчедите му. Сега се надявам новото бебе да е по различно, но нямам много надежди.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 891
Червенокоса_вещица, и аз сега се чудя между Nuna Mixx и Balios (те се събират в колата ми - Mini Cooper), ноо Нуна-та е 2000 лв за 2 коша, а Балиоса е 1500 за 2 коша + кошница за кола и не мога да реша дали тези 1000 лв отгоре си струват изобщо. Вярно че Нуната е с по-хубави материали, има дървена основа, всичко е с магнити и тн, ама много ме тормози тази цена.

Иначе аз днес съм 23+0 и определено от 1-2 дни усещам по-често движения, явно става по-силна госпожицата.

Не съм качила особено, но се очертава коремче. Изобщо става още по-вълнуващо. Вчера ни донесоха 2 торби дреши 0-3 м и осъзнах, че май почти нищо няма да трябва да купувам .. то кой знае колко неща ще ни дадат. Аз още нищо не съм взела, само правя списък. За някои неща като помпа мнооого се чудя, май няма да вземам предварително. Като цяло искаме да започнем с по-големите неща като количката и кошарата, а после аз да си избирам дреболийките

Хубава седмица, момичета!

# 718
  • Мнения: 466
Ох, за детето не си правя илюзии че моето ще е по-спокойно. Капризно повече имах предвид това че не стои в количка, не стои на столче, и не яде. Ама като казвам не яде, не си измислям, мляко, каши понякога са ок, чат пат плод, всичко друго се плюе или пищи само като му го предложиш. И енергията и силите на бабата не могат да се сравнят с тези на майката. Свекърва ми и майка ми само подскачат и суетят около него да не издаде звук.
Иначе да, аз си нямам на идея какъв родител ще съм, защото изобщо си нямам идея как се гледа дете 😂 и моето ако се метне на мен ще е 1000 пъти по-проклето. Но ще е мое. Да живея с 2 деца и свекърва, която да водя за ръка, не съм се подписвала в гражданското. Още повече свеки не е лоша, но суеверията и и неисканите съвети ми идват ту мач. Ако не знаете не се дава до година риба, иначе няма да проговори детето.

Exsberry аз намерих Nuna 2в1 (без кошница за кола) в Англия за £550 на промоция, но е с бял сенник и това ме притеснява, инче е към £750. Ако има някакъв вариант да ти я пратят, мога да ти пратя линк.

# 719
  • Мнения: 921
По темата с кучето ще говоря от моя опит! Вземете го сега, сега е топло първите разходки ще са в нормален сезон, а те трябва да са през няколко часа зада изгради по-бързо хигиенни навици и до август ще е топ. Иначе са си 2 бебета и всяко си иска своето.
Ние още не сме почнали с ремонта(боядисването). Реших да взема един икейски скрин за нещата на бебката, който не е наличен в момента, но го следя и появили се на минутата го поръчвам. Имат голям проблем с доставките и наличностите, ходих на място в магазина да гледам бебешките легла преди няколко седмици…направо е празно.
Скоро пробвах Balios S, натоварена с бебе и чанта в парка с познати. Хареса ми! Лесно се сгъва. Те са я взели миналата година лятото, 3в1 за около 800-900лв, но сега цените са съвсем други.

Общи условия

Активация на акаунт