АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 8)☀

  • 23 284
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 696
По-скоро тези, които имаме ние са за бременни Grinning

Гестационен диабет има при следните стойности на кръвната захар:
Кръвна захар на гладно 5,1 - 6,9* mmol/l;
Кръвна захар на 1-вия час ≥ 10  mmol/l;
Кръвна захар на 2-рия час 8,5 – 11,0* mmol/l;


Същите стойности посочва и д-р Яначкова, гастроентеролог в Щерев: https://kidso.bg/mamapedia/kakvo-e-gestaczionen-diabet-po-vreme-na-bremennost/

Сайтът в който проверявам за стойности при бременност са същите стойности като по-горе https://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/2OGTT.htm

Хахахха ужасссс, моите са от Яначкова точно!

# 691
  • Мнения: 2 534
А, така Grinning Аз много я харесвам и уважавам. Може да са били за измерване с глюкомер след хранене. Както и да е, да не досаждам повече с тази тема Innocent

Момичета, къде се губите? Да рече човек, че сте на разходка в хубавото време, ама то и времето не става Smile Какво си правите? Купихте ли нещо ново за бебоците? Аз пусках поръчка от Синсей за мен и за каката. Искаше ми се и бодита бебешки да поръчам, но не посмях... Дотук си оставам с чувалче за количка и едно ромпърче за 3-6 месеца от ХМ. Добре намалено беше и не се сдържах Grin

# 692
  • Мнения: 696
А, така Grinning Аз много я харесвам и уважавам. Може да са били за измерване с глюкомер след хранене. Както и да е, да не досаждам повече с тази тема Innocent

Момичета, къде се губите? Да рече човек, че сте на разходка в хубавото време, ама то и времето не става Smile Какво си правите? Купихте ли нещо ново за бебоците? Аз пусках поръчка от Синсей за мен и за каката. Искаше ми се и бодита бебешки да поръчам, но не посмях... Дотук си оставам с чувалче за количка и едно ромпърче за 3-6 месеца от ХМ. Добре намалено беше и не се сдържах Grin

Купихме това:



Ходихме до ХМ да пазаруваме за номер 2 Simple Smile, ама и за бебата взехме.

Иначе още дооправям детската стая, за съжаление в Икеа нямаха наличност скрина, който исках, за да преместя сина ми там и да освободи място за бебето съответно, та само едно бюро взехме днес, но вече има легло там, така че само едно скринче го дели от самостоятелния живот Simple Smile и после се заемам да деля по размери бебешките дрехи, че да ми е лесно после, но аз още работя и нямам много време, та малко бавно го давам с всичко.

# 693
  • Мнения: 2 812
ShurkM  много е красива рокличката-боди. Аз си гледам филми днес и разпускам. Мисля да пазаря всичко като вляза в 30 седмица. За дрешките се двоумя много за размерите. Моя приятелка ми вика да взема 50см,а аз си мислех 56см напарво да вземам. Чудя се 🤔Сина ми се роди 55 см,но баща му беше едър и все пак е момченце.Сега с момиченце нз как ще е с размерите

# 694
  • Асеновград
  • Мнения: 1 372
Ние тия два дни, си бяхме в нас, мм правеше шпакловка на детската стая, кучето има рожден ден днес, става на 1г.😀☺ И вчера бяхме само до Зора забързо да купим електроуреди че ще правим кухнята в апартамента на морето скоро и това е. Нищо интересно. Искам да купувам някои неща, но като не е готова стаята къде да ги сложа, ще се напълни хола, а още има време, но много ми се иска вече стаята да е готова и да почваме с покупките..😁

Ето ви един рошав рожденник с кучешка торта.😂💙

# 695
  • Мнения: 2 812
Ние тия два дни, си бяхме в нас, мм правеше шпакловка на детската стая, кучето има рожден ден днес, става на 1г.😀☺ И вчера бяхме само до Зора забързо да купим електроуреди че ще правим кухнята в апартамента на морето скоро и това е. Нищо интересно. Искам да купувам някои неща, но като не е готова стаята къде да ги сложа, ще се напълни хола, а още има време, но много ми се иска вече стаята да е готова и да почваме с покупките..😁

Ето ви един рошав рожденник с кучешка торта.😂💙
Ох,красота. Да е здравичко и много да ви слуша и бързо да свикне с бебче❤

# 696
  • Асеновград
  • Мнения: 1 372
Благодаря!☺💕

# 697
  • Мнения: 1 456
Ние тия два дни, си бяхме в нас, мм правеше шпакловка на детската стая, кучето има рожден ден днес, става на 1г.😀☺ И вчера бяхме само до Зора забързо да купим електроуреди че ще правим кухнята в апартамента на морето скоро и това е. Нищо интересно. Искам да купувам някои неща, но като не е готова стаята къде да ги сложа, ще се напълни хола, а още има време, но много ми се иска вече стаята да е готова и да почваме с покупките..😁

Ето ви един рошав рожденник с кучешка торта.😂💙

Малък сладък рошльо Hug Cookie (една виртуална бисквитка от мен) Blush
Моят започна да усеща май, вчера имаше заигравка с бебчо, незнам всъщност, кой кой усети, но малчо риташе, кучо се натискаше Grinning
И аз нямам нищо купено още, нищичко Confused чакам си 9ти май (последния ми преглед Grinning)

# 698
  • Асеновград
  • Мнения: 1 372
Ох голям сладур меджик, и аз искам вече нашия да усети нещо, ама е голяма шматка.😂 бебето рита всяка вечер ама той лежи по-надолу в леглото ни и не ми седи до корема и нищо не усеща. Даже някой път ме прескача като си играем и ме натиска по корема, той е лекичък все пак ама се пазя, че той е още много игрив. И се чудя как да му покажа че нещо мърда в корема ми хахах.😂😂😄

# 699
  • Мнения: 1 456
Хаха ами то и аз не съм сигурна, дали усеща или просто легна, защото е голям мързел и там му се доспа. И по принцип е много гушлив, но също е шматка, тъй е че много вероятно и само да си лежал. Не са от  най усетливите породи факт е Grinning
И моя скачаше отгоре ми, но вече знае че не може. Пази иначе хората, ако покажеш, че те боли или ох-каш и той се паникьосва. Като го стреснах два пъти и вече не се качвал на корема ми Grinning

# 700
  • Мнения: 251
Аз още нищо ме съм купувала,струва ми се доста рано и не съм го почувствала още,че е време.Само тези обувчици взехме,защото бяха останали последни,намалени на 5,99 и така или иначе ще ми трябват за фотосесията ми❤❤Иначе абсолютно нищо не сме вземали😃

# 701
  • София
  • Мнения: 5 619
Нищо не сме купували, чакам ФМ за потвърждение на пола, че последна останах несигурна май.

Както ми беше минал уж грипът, днес съм като парцал с 37.5. Отделно снощи се изкривих някак и ме боли допълнително кръста. Утре съм на работа..прекрасна картинка.

# 702
  • Мнения: 701
Честит рожден ден на рошавия рожденик. Страхотен е ❤️
И аз цял ден гледам филми. Бебетата са доста активни около 20 часа и котката определено ги усети. Наостри уши, беше много смешна.

Иначе и двете цял ден сме в леглото. Мързелива неделя. А имам да довършвам списък, но и утре е ден Wink

# 703
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 747
И ние имаме куче идея си нямам как ще се гледаме с него и бебчо .Тя е женска на почти 7години,но е много привързана към мен и вече не ми ляга в краката а по дължина на целия корем .Като щит е  мисля че усеща бебето .Тъй като  вече знаем пола . ММ неможе да си намери място от радост .Почти нищо не съм купувала доста неща ще ни дадат ,дори имам и от каката от преди 17г.Само оглеждам засега .

# 704
  • Мнения: 2 812
Честит рожден ден на рошавия рожденик. Страхотен е ❤️
И аз цял ден гледам филми. Бебетата са доста активни около 20 часа и котката определено ги усети. Наостри уши, беше много смешна.

Иначе и двете цял ден сме в леглото. Мързелива неделя. А имам да довършвам списък, но и утре е ден Wink

Обожавам котки. M_lady да не е бремена и тя? 😆🤣Доста в пухкава и е само за гушкане❤Много обичам да ми мъркат и да ги барам за възглавничките им на лапичките☺

Общи условия

Активация на акаунт