Мама се радва на ритничета безчет, юлчето усеща - пролет е навред! - Термин Юли - тема 5

  • 27 820
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 274
Нали Марков се води най-голямото гуру на феталните, а го няма в този списък. Аз се доверих на препоръката на проследяващата ме, която го препоръча, и тя самата измрънка какви били тези АГ-та дето са специализирани по всичко Simple Smile Имаше предвид Вецев май, щото и казах че съм ходила при него. Според нея просто искат да вземат те парите за феталната - дали е така не знам. Моята АГ и да иска няма техниката да прави нещо по-сложно от следене на развитието на бебенцето. В същото време пък се понацупи че съм ходила да се консултирам за тромбофилията, а Паскалева, която накрая взехме за последна инстанция по темата с дозата ми, нарече лабораторен лекар - откога разбирали от такива неща Simple Smile нещата са относителни в тия среди, всеки си има негова представа, кое е нужно и не, затова наистина човек трябва да си слуша вътрешния глас, доколкото си го чува от разнопосочни мнения и притеснение Simple Smile половината от нещата, които направих, бих си ги спестила, ако знаех, ама това го казвам сега когато съм минала през 7-8 специалисти за какво ли не.
Марков пък доста бързаше като бях на фетална в 20та седмица, написа ми некоректна информация в амбулаторния лист, заради която после се стресирах и тръгнах да обикалям по други лекари. устно ми каза друго но после от притеснение не бях сигурна. Сега ми предстои трета фетална, и имам вече записан час при него и много се чудя дали пак да го посетя и дали този път ще е по-щателен. Чувам че Атанасова от неговия център била много подробна и внимателна, та съм на ръбче да се обадя да си сменя часа...

# 61
  • Мнения: 1 174
Аз съм на мнение,че трябва да се доверявате на препоръките на АГ-то си най-вече. В крайна сметка,те са хората, които ни наблюдават от ден 1! Аз не съм вярвала,че доктор, който изражда буквално всеки ден,в малък град,ще разполага с толкова хубава техника,а и освен нея,в неговия си кабинет,макар техниката да е на 20 и повече години, не ми е казал нищо грешно и различно от ФМ, която правих в Надежда! При всяко зацапване,болка и т.н е адекватен в решенията си. Критичен е когато е нужно,и обратното,когато прекаля с четене на безмислени сайтове! Всяка има различно мнение и в крайна сметка,дето се вика,една може да е доволна от даден лекар,ама той да не е в същото настроение за друга! Строго индивидуално и понякога чист късмет!

# 62
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
Аз пък уважавам факта, че моята АГ не се прави на всевъзможен специалист и не ми се бърка нито в назначенията на хематолога, нито на ендокринолога, нито оспорва мнението на морфолога (при условие, че вижда абсолютно същото и го коментира независимо).

# 63
  • Мнения: 248
Аз съм на мнение,че трябва да се доверявате на препоръките на АГ-то си най-вече. В крайна сметка,те са хората, които ни наблюдават от ден 1! Аз не съм вярвала,че доктор, който изражда буквално всеки ден,в малък град,ще разполага с толкова хубава техника,а и освен нея,в неговия си кабинет,макар техниката да е на 20 и повече години, не ми е казал нищо грешно и различно от ФМ, която правих в Надежда! При всяко зацапване,болка и т.н е адекватен в решенията си. Критичен е когато е нужно,и обратното,когато прекаля с четене на безмислени сайтове! Всяка има различно мнение и в крайна сметка,дето се вика,една може да е доволна от даден лекар,ама той да не е в същото настроение за друга! Строго индивидуално и понякога чист късмет!
Много зависи от АГ. Моята ЖК е води репродуктивният ми лекар, досега никога не ме пращал при други специалисти, все той ми изписва лекарства. Просто съм го забелязала, че е малко нарцис Joy Въпреки това, аз си ходя при специалистите, които трябва да ми изпишат лекарства, за сега всички са съгласни с него.
Сигурно ще се повторя, но януари м. ми излезе течение и той по телефона ми изписа глобулки, но аз си знам, че е хубаво и микробиологията да се пусне и така отидох си при моята гинеколожка, която винаги ме е лекувала успешно от гъбички и бактерии. Тя се съгласи с неговото лечение, но ми пусна и още изследвания и се оказа, че имам бактерия, която засега бъбреците и е опасна за бебетата. Благодаря, на това, че съм потърсила второ мнение все още съм бременна и ги усещам как си купонясват в коремчето ми.
Мое лично мнение хубаво е при двама да се ходи, защото и те се хора допускат грешки, а специално тези двамата АГ-та много добре се допълват. Blush

# 64
  • Мнения: 185
Честит Благовец, само благи вести да чуваме!

Д-р Велев ме следи на частно и доколкото знам има специализация и за морфология. Както вече бях споменала, на мен всеки преглед ми прилича ма ФМ, но заради тромбофилията предполагам винаги се гледа на доплер, следи се кръвоток, артериите, гледа се сърцето. Доволна съм от загрижеността, с която ме наблюдава, та дано не съм направила грешка да не ходя и при друг за ФМ. По ЗК вече разказвах перипетиите ми, надявам се през април вече официално да приключвам с Майчин дом и да съм при д-р Абаджиева.

krisstiA, въобще не се притеснявай, нищо му няма нито на бебето, нито на теб. Както е казала АА, трябва системно да се излагаш на вредни въздействия, за да има някаква вреда.
По този повод да кажа нещо, знам че ще звучи много странно и сигурно не ви се случва: знаете как някой хора обичат миризмата на лак или на изгоряла нафта, или всякакви такива. От известно време изпитвам някакъв невероятен "апетит" към миризма на химикали. Естествено не си позволявам да дишам такова нещо, но го забелязах като отпушвах сифона на душ кабината. Имам една паста за зъби, която е с въглен, та мирише "химикално", да ви кажа иска ми се да си мия зъбите по 100 пъти на ден!

# 65
  • Мнения: 322
Момичета честит празник, нека във всеки дом има много здраве, усмивки и само благи вести 🍀🍀🍀

# 66
  • Мнения: 782
Честито Благовещение! Нека в домовете ви да има благи вести, здраве и късмет!
Записвам се в новата ни тема Simple Smile
Започва да ми тежи вече по малко. Blush От два дни към обяд ми се приспива така жестоко! Мога да помрънкам и малко за кошмарите, които имам, пълни глупости! Grinning
Иначе всичко е наред за сега и си чакам следващия преглед, мисля вече да си остана вкъщи.

# 67
  • Мнения: 1 260
Честит празник на всички!

По отношение на феталната морфология аз съм на мнение, всяка жаба да си знае гьола- в случая в България рядко може да има специалисти,които разбират еднакво и от пренатална фетална медицина , израждане и репордуктивни проблеми , но сигурно са 2 ма-3 ма в страната, на мен не ми пречи да си ходя при отделни лекари и определено има смисъл. От опит видях че до 12-13 седмица ме следяха в ин витро клиниката , искаха и там да меря Нухална гънка и носна костица, обаче ми беше ясно,че там техниката е добра за следене и ин-витро процедури, не фетална морфология и съответно си се следя отделно. Наблюдаващият ме АГ настоява да си ходя на ФМ, защото тя самата казва, че е специалист по следене на бременности и израждане, не ФМ. Това със сертификата за ФМ е подобно на много други сертификационни програми, плащаш на определена организация, изкарваш курс към нея и си сертифициран, това не означава, че няма други легитимни специалисти, просто се информирайте повече. Била съм при лекари от въпросния сертифициран списък, е не стига че чакаш по 100 часа, но накрая идват за 15 мин и те  претупват,защото след теб има още 20 жени и айде или пък безумието да чакаш седмици за коментар на изследването, след като специално си си платил само за коментара. Такъв лекар и да е златен, не ми трябва, все пак искам да мога да разчитам на него когато имам нужда, не след месец. От друга страна, има специалисти/ за София говоря/, които наистина има доказана многогодишен опит и отделят по 40-50-60 минути за такъв преглед  и макар че не са в този списък, старанието и желанието с което си вършат работата е много по удовлетворяващо и успокояващо за мен, че ако има нещо специфично, ще му обърнат внимание.


И малко офтопик на тема  ЧИСТОТА- с какво чистите банята, най-вече тоалетната? От 1 триместър ми се повръща от всякави силни миризми и ММ се занимаваше с тази дейност, обаче доместосът смърди дори и след измиване и с часове не можем да проветрим даже с вентилатор, а нямаме прозорец. Хем искам нещо хубаво да дезинфекцира, хем да не мирише на хлор и белина с часове?

Последна редакция: пт, 25 мар 2022, 14:06 от mexicana___

# 68
  • Мнения: 373
Честит празник момичета!
Сега в 13:20 излезе теста и е Отрицателен. Личната не ми вдига 🤦‍♀️ Антибиотик изрично ми е казано, че трябва да е на живот и смърт заради тромбоцитопенията, както и ако вдигна Т да не пия повече Парацетамол, че достатъчно съм изпила (5 хапчета за 3 дни) . Можела сам с това заболяване Аналгин или Хексалгин (но те пък са едно и също), както и Но-Шпа само извънреден случай да пия. Много е трудно с това, че и някои позволени за нас лекарства трябва да избягвам. Пия само Гринтус за кашлицата, а тя е някаква адска и постоянна дори днес имам непрестанни болка в корема от нея и като кашлям са по- силни, а гърлото е на ранички и отхрачвам доста големи храчки. Днес получих и бонус, гной от носа... Поне вече температура няма.
Пия чай в конски дози, само че може ли да кажете кои билки не бяха за нас.
Александрия, никога не съм си помисляла каква ще ми е бременността. Просто се молех да се случи, понеже на 18 ми бяха заявили, че няма да се случи и ще остана кофа без деца.. Но това е друга тема. Знаех, само че ще ми е много тежко заради проблемите ми с гръбнака, но здравословно не съм си представяла, че няма да имам един здрав ден.
Деси, от Бургас съм. И аз го правих ПСР-а в Рамус, но вчера към 16ч., че часът ми за личната беше за 15:20, а тя отказа да ме прослушва без тест. Каза, че ако не съм заразна тогава. А това , което хванах не е като да не е заразно, но както и да е. Само се моля да не развия някоя пневмония и да се напълнят дробовете.

Нямам търпение да дойде 9ти месец и да родя, че да могат и със синузита да се заемат и с тромбоцитопенията. Че хематолога каза да избутаме до раждането, а после щял да му мисли какво да ме прави. Че този бебешок не може да го подлагат на яко лечение заради мен. Просто нямам търпение да родя, нито изпитвам страх, нито нищо. Просто тези 6 месеца здравословно се чувствам ужасно, така и за 1 седмица не можах да се зарадвам на това пъсто уж по- леко второ тримесечие.

Бъдете здрави момичета и много се пазете!
Лотос няма ли начин по-рано да ти излезе резултатът утре?
Ако можеш иди на някой друг да те чуе. Пиеш ли антибиотик? Стискам палци бързо всичко да се нареди

# 69
  • Мнения: 322
Лотос бързо възстановяване, за чайове не мога да помогна , но за кашлицата вземи една черна ряпа , издълбаваш я и слагаш няколко лъжи мед в нея. Остави я за няколко часа, тя ще си пусне сок и с една лъжичка си пийвай от време на време. Няма кое да ти навреди от двете Simple Smile

# 70
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
Лотосче Heart За ряпата подкрепям, добра идея е.

# 71
  • Мнения: 373
Личната се свърза с мен и каза да започвам Понцеф, щом вече храчките и секрета от носа са жълти и има гной няма да се оправя без антибиотик. Чу ме как постоянно  кашлям и каза изобщо да не се бавя и да звъня на АГ да се посъветвам и тя какво мисли, но да действам да го пия по 1 на ден щом вече 4-5 дни съм така, а няма подобрение .  А довечера да отида до болницата, тъй като има договор с тях и да ми прослушва гърдите.
Ще мина да взема и ряпа за да пробвам 🤗

# 72
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
Има ли вариант за локално АБ лечение на синусите са капки примерно?

# 73
  • Мнения: 373
Каза, че Панцеф трябва да свърши работа. Нищо не ми е казала за синусите. Тъй като за нея секрета слиза и надолу, защото и в изпражненията имах храчки, а аз ги къртя постоянно, но вече с много усилия ги отхрачвам, защото са по-далеч от гърлото и дори и от толкова напъни повръщам и храчки.
ПП: дават го и при бронхит, синузит, пневмония и още

# 74
  • Мнения: 782
Лотосче, бързо оздравяване пожелавам!
За чая пращам скрийншот, безопасните билки са липа, шипка, лайка. Джинджифилът може да помогне за затопляне и откашляне.
Малиновите листа - по-близо до термин, не сега.

Общи условия

Активация на акаунт