Мама се радва на ритничета безчет, юлчето усеща - пролет е навред! - Термин Юли - тема 5

  • 28 449
  • 768
  •   1
Отговори
# 75
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 795
Малиновите листа са по схема принципно и се пият в края на 8, началото на 9 месец някъде.

# 76
  • Мнения: 373
Мерси, наблягам на чай от мента и Биобронхо(стрък босилек, стрък мента, стрък мащерка, цвят бъз, сладък корен и корен ружа) Благодаря ви  за пояснението  за Малиновите листа, понеже никък не обичам чайове и съм много зле с тия билки 🤭

ПП: Bubblezz, кое е приложението? 😁

Лотосче, бързо оздравяване пожелавам!
За чая пращам скрийншот, безопасните билки са липа, шипка, лайка. Джинджифилът може да помогне за затопляне и откашляне.
Малиновите листа - по-близо до термин, не сега.

# 77
  • Мнения: 1 260
Панцефът е силен и бързо ще ти помогне, аз го пих при ангина и при цистит, когато имах съмнения че съм бременна, но АГ-то потвърди,че е много по-важно да нямаш активни инфекции,които могат да направят беля, отколкото приема на антибиотик. Пожелавам бързо оздравяване!

# 78
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 795
Момичета, понеже се рових в началото на Б за инфо, мосля че и тук го дискутирахме: дори от разрешените чайове количеството е 2-3 не прекалено концентрирани чаши чай на ден, защото и те в големи количества предизвикват контракции.
Мащерката специално предизвиква спазми (контракции), неслучайно това ѝ е бронхолитичното ѝ действие, стимулира спазмите и изхвърлянето на секрет от бронхите.

# 79
  • Мнения: 787
Лотос, приложението е Feia бременност, това е част от платената версия, плаща се веднъж 20 лв.
За сладкия корен знам, че не се препоръчва при високо кръвно, но не съм видяла се оплакваш от кръвно, така че трябва да окей.

# 80
  • Мнения: 373
Bubblezz, ниско ми е кръвното или макс нормално, поне за сега там проблеми нямам 😁. Телефона ми няма гугъл и не поддържа приложението и аз се бях опитала да го изтегля.
АГ каза да не се притеснявам за Панцефа, съгласна е с него. Питах я за 29.03 за ЖК, че ми е съвестно да отида и тя каза в нинакъв случай да не я пропускам, че с мен не може да си позволяваме да пропускаме. Ако още съм толкова зле да стоя на една страна, но да съм там за да ме прегледа.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 725
За кашлица можеш да пиеш и Тавипек. Иначе черната ряпа е топ. Аз напоследък съм по-доволна от Лихенсед отколкото Гринтус. Пожелавам ти скорошно оздравяване!
И за нямането на търпение да родиш се припознах, миналия път чаках датата на секциото с огромно нетърпение и само броях дните колко време остава да го извадят. Толкова ме беше страх за мен и него, че изобщо не ми пукаше нито от упойки, нито че за пръв път ще ме оперират. Прехвърлили сме вече средата, горе главата не остава много!

# 82
  • Мнения: 105
Момичета някоя от вас има ли проблем със суха кожа или напукани ръце? Кожата на пръстите ми е много зле и постоянно ми се цепи. Пия си достатъчно витамини, но няма ефект. Дайте съвет. Кремовете за ръце също не помагат особено много.
Пускам си кръв, боли ме.. не знам какво става вече.

# 83
  • Мнения: 1 260
 Аз имам проблеми заради честото миене на ръце и ми става като атопичен обрив, мажа с чисто  кокосово масло и ми помага, защото в повечето медицински кремове има съставки, които не са много ок за бременни.

# 84
  • Мнения: 373
А съм така всяка зима. Цепят се, лющят се, стават на кървави петънца и болят. Преди се мажех с медименто, а сега с

Не съм го чела като състав, но обожавам аромата му на бисквитки.  От медименто бях по- доволна, но по- често се мажа и с този и пак успокоява и хидратира.

Деси, да никакво търпение нямам. Няма да му се разсърди, ако излезе и в началото на 9-ти месец. Болката ще я издържа, само да го извадят.

# 85
  • Мнения: 1 606
Аз си реших проблема с  Dexeryl. Става и за деца. Има му състава в нета, може да го погледнеш преди да си вземеш, но го ползвам и за цялото тяло, че е доста като количество. Сутрин и вечер  и е напълно достатъчно, а бяха супер сухи, а и от инцекциите кожата ми много се изсушава (от спирта преди това) та доста ми помогна.
Ох малкия в началото на 9тия месец беше 2 кг, родих го на термин точно 3кг, та и сега няма да си правя илюзии за началото, а директно за края на 9ти месец, че и малката си върви като него. Но да видим, има време.
Момичета, гледам че масово бременните ядат мед, аз и преди и сега съм го спряла изцяло, а толкова много обичам. Имам две приятелки, които направиха алергия към него по време на бременност. Знам, че алергията е май към пчелния прашец, но в истинския мед, често попада. Та се чудя, вие като си хапване, дали да не пробвам и аз. Сега захранвам малкия с мед и съм на косъм да си оближа пръстите Joy

# 86
  • Мнения: 322
И мойте ръце са така хем от студа , хем от прекаленото миене. Взех си чисто кокосово масло - нищо , какаово масло - нищо. Страх ме е от кремове, защото не знам кои стават. Най-много ми помага ако ги намажа със зехтин , попива супер бързо и не е мазно , а когато вече са много зле и кървят ги мажа с мед - върши чудеса. Намазвам ги отгоре , слагам по една чинийка отдолу , че капи и гледам филм 😁 Стоя около 30-40 Мин , но ефекта е видим още след 1 измиване.
А относно чакането на 9 месец - всеки ден броя дните и се моля само да влезна и да излиза, ако ще и същия ден да е 😁 Толкова ми омръзна от лежане и чудене кое, как и защо се случва, че ...

# 87
  • Мнения: 248

Дерматологът ми изписа този крем за ръце. Помогна ми.

Моят АГ каза да пия топла вода с мед 1ч.л., за да раздвижа червата, че бях се спекла.

# 88
  • Мнения: 373
Александрия, облизвай смело, докато не пробваш няма да  разбереш. Аз лично мразя мед. Не харесвам и чай, но когато съм болна пия чай с мед за да може ужаса да е пълен. Обаче сега ми е интересно, защото не ми е толкова отвратителен меда както преди, а даже и малки лъжички си хапвам 🤔 дали ще съм го заобичала е въпроса, при положение, че преди ми се повдигаше от него, и съм си го изсипвала със спринцовка от детски сироп директно в гърлото 🤣 а сега и чая ми допада, ама и аз слагам по 1 лимон на 2-3 чая

# 89
  • София
  • Мнения: 3 725
Аз пак съм скептична, не виждам как може да отключилш алергия по време на бременност, а до сега да си го ял. Според мен им се е натрупало, не е бил само меда. Ние всички обичаме мед и в чай и да си хапваме, малкия го захраних на 2 г с мед и не сме имали проблем. Аз и ягоди ям сега и много алергени, нищо ми няма. Пробвай с малко и ако нямаш реакция яж смело.

Общи условия

Активация на акаунт