На 3 месеца - малки ли са за спално чувалче ?

  • 4 140
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 370
Калина се въртеше още от първия месец, така че спешно купихме спално чувалче и оттогава си спи само в него. А сега, ако се опиташ да я завиеш, вдига крака нагоре Rolling Eyes. Не желае да бъде завита, така че през деня я дебна да е съвсем заспала и тогава я завивам. Направо тичай да купиш, няма какво да го мислиш. Ние си взехме от тези на СТЕДА, беше десетина лева.

# 16
  • Мнения: 46 523
Цитат на: flavi
..............А да попитам, ако чувалчето е ватирано, отгоре  слагате ли друга завивка ?


Слагам одеалце, сгънато на две, защото е тъничко.

# 17
  • Мнения: 288
Много съм изненадана от отговорите, които прочетох. Мислех, че малко мами ги използват.
А на мен, защо ортопеда ми каза по никакъв повод да не слагам дъщеря си в чувалчета - нито за спане, нито за разходка? Thinking
Мислите ли, че ограничават движенията на бебоците?

# 18
  • Мнения: 3 211
Абсолютно не ограничават движенията, Габи си ходи свободно с чувалчето в кошарата, ние ползваме от тази зима и съм страшно доволна. Предната зима много се отвиваше (беше на 7мес.родена е м.март), но при никакви условия не искаше да я слагам в чувалче, спеше много облечена и абсолютно отвита. Съветът ми е: свикни я от сега в чувалчв, защото после е много трудно

# 19
  • Мнения: 4 414
Цитат на: flavi
..............А да попитам, ако чувалчето е ватирано, отгоре  слагате ли друга завивка ?


Не, не слагах. В стаята е около 20 градуса. Беба спи по тънка пижамка, без боди и без чорапки.

# 20
  • Мнения: 514
А с какво е най-добре да се завива новороденото?

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: iva 76
А с какво е най-добре да се завива новороденото?


всичко е що е памучно е подходящо.
испанските одеалца са много красиви, но са си изкуственяк, и спарват яко, не искам да съм на мястото на бебе завито с испанско одеално.
имам 2 на брой, след като установих колко са изкуствени, преустанових да ги използвам.
минах на чист памук.

# 22
  • Мнения: 514
А достатъчно ли е бебето да е завито само с едно памучно одеалце? Дали няма да му е студено?

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: iva 76
А достатъчно ли е бебето да е завито само с едно памучно одеалце? Дали няма да му е студено?


ами за мен е напълно достатъчно, още повече, ако у вас има парно отопление и се поддържа една постоянна Температура.
но тук всички знаят, че аз на тема обличане и завиване съм доста крайна, в смисъл гледам детето ми (и когато беше бебе) да е колкото се може по-голо.....в смисъл не съм от майките, които ще сложат 3 ката дрехи, чувалче, одеално и т.н. и после, защо бебето е неспокойно през нощта, пъпки от топлина, ..и прочие.

# 24
  • Мнения: 3 663
Извинете, че се намесвам в темата с въпросче, но кажете ми моля ви къде продават хубави чувалчета ? Памучни имам предвид.
Защото аз в пристъп на желание да купя чувалче и да я сложа да спи в него и от незнание какво трябва да е си купих едно което изглеждаше много добре, обаче е някаква твърда материя (не знам каква) и въпреки многото мачкане и пране не щя да омекне и аз така и не го сложих.. а пък ми се ще да спи в чувалче.. от коликите рита и си вири крачетата като за световно насън и одеялцето и е вечно или в крачетата или качено на врата - а второто определено не ме кефи (ще вземе да си го метне на главата...)

# 25
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Liorena
но тук всички знаят, че аз на тема обличане и завиване съм доста крайна, в смисъл гледам детето ми (и когато беше бебе) да е колкото се може по-голо.....в смисъл не съм от майките, които ще сложат 3 ката дрехи, чувалче, одеално и т.н. и после, защо бебето е неспокойно през нощта, пъпки от топлина, ..и прочие.

И аз така и в тоя дух, хайде да ми кажеш как я обличаш ? Сверка на часовника Simple Smile

# 26
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз слагам на бебо 4увал4е от края на 2 месец и отгоре го завивам с леко одеало, защото 4увал4ето  не е дебело
100% памук и е без ръкави. Незнам къде се продават такива 4увал4ете, падарък от майка ми е.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: T o n i
Цитат на: Liorena
но тук всички знаят, че аз на тема обличане и завиване съм доста крайна, в смисъл гледам детето ми (и когато беше бебе) да е колкото се може по-голо.....в смисъл не съм от майките, които ще сложат 3 ката дрехи, чувалче, одеално и т.н. и после, защо бебето е неспокойно през нощта, пъпки от топлина, ..и прочие.

И аз така и в тоя дух, хайде да ми кажеш как я обличаш ? Сверка на часовника Simple Smile


ама като бебе или сега? сега е на 2г и 4мес.
ама теб май те интересува повече като бебе Wink

Като бебе : боди с къс ръкав, или най-добе, ако имаш боди тип потник, това е най-удачно според мен боди тип потник за зимата на парно и една ританка, (как се казваше), цяла ританка с копчета отгоре до долу, че най-лесно се манипулира, естествено памучна.
ами това е.

за през нощта - пижамка, долу ританка, за мен беше по-удобно да не е рязана отдолу пижамата, да не е отворени крачоли, по-удобно за малко бебе, и много тънко и леко памучно чувалче без ръкави с цип отдолу, задължително отворен.

това беше при нас, ама като слушам тук - боди, пък блузка, пък костюмчета, пък памучна пелена, одеало, чорапи, някакви терлици, ужас просто.

но защо ли улових в постинга ти едно съвсееем леко заяждане, дали се лъжа или не Thinking

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката до 5.5 - 6 годишна спеше в чувал. Когато й се пишкаше нощно време ставаше, отваряше ципа, свършваше си физиологичните нужди и пак се пъхаше в него - затваряше ципа и заспиваше  Sleeping .
Синът до ден днешен е в чувал.  Sunglasses
Сложила съм ги на около 3-4 месечна възраст!

# 29
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: T o n i
Цитат на: Liorena
но тук всички знаят, че аз на тема обличане и завиване съм доста крайна, в смисъл гледам детето ми (и когато беше бебе) да е колкото се може по-голо.....в смисъл не съм от майките, които ще сложат 3 ката дрехи, чувалче, одеално и т.н. и после, защо бебето е неспокойно през нощта, пъпки от топлина, ..и прочие.

И аз така и в тоя дух, хайде да ми кажеш как я обличаш ? Сверка на часовника Simple Smile

Не, че мен питат, но и аз да си кажа. Бобо спи по пънко памучно боди с ръкав и пжама.
Спи в чувалче, което нито е от най-тънките, нито е особено дебело, но парното в стаята не бебо е изключено. Пускам го само, ако застудее много.

Общи условия

Активация на акаунт