Изтичане на околоплодни води в 26г.с

  • 1 776
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте, ще се опитам на кратко да споделя какво се случи с мен и ще помоля всяка от вас която може да помогне да коментира!
Беше 3та бременност, започнах терапии още преди бременност.. положителен тест фраксипарин, вливане заради високи НК клетки, пиене на прогестеронови препарати, аспирин 150мг заради риск от прееклампсия, вит Д, неофолик мета, бях на биохимичен скрининг, фетална морфология всичко вървеше наред... всеки месец урина, кръв, доплер и т.н
Бях в 26г.с започнах да кървя и да имам контракции ... постъпих в болница казаха ми че незнаят защо кървя, това беше най лошото което чух.... Аз кървя а те незнаят от къде и защо... при постъпването в болницата околоплодни води имаше .... минаха се 3,4 дена сложиха ми някаква банка венозен магнерот подух се ръце крака корем, на следващия ден като ме видя дежурния лекар побърза да види на видеозона и каза че са изтекли водите ми.... Толкова много преживях за да стигна до тук, изтекли води казаха ми че бебето трябва да се роди, попитах а ще оцелее ли... отговорът беше категорично НЕ! Момиче съм на 22г. да животът е пред мен но това беше голяма болка за мен, родих нормално бебето което издъхна след раждането. Помогнете ми, къде да отида, какво да направя защо се случи така... никой няма отговор на въпросите ми, какво обърках или объркаха те за да изгубя рожбата ми. Много ме боли, немога да преживея случилото се.

# 1
  • Мнения: 449
Здравейте, ще се опитам на кратко да споделя какво се случи с мен и ще помоля всяка от вас която може да помогне да коментира!
Беше 3та бременност, започнах терапии още преди бременност.. положителен тест фраксипарин, вливане заради високи НК клетки, пиене на прогестеронови препарати, аспирин 150мг заради риск от прееклампсия, вит Д, неофолик мета, бях на биохимичен скрининг, фетална морфология всичко вървеше наред... всеки месец урина, кръв, доплер и т.н
Бях в 26г.с започнах да кървя и да имам контракции ... постъпих в болница казаха ми че незнаят защо кървя, това беше най лошото което чух.... Аз кървя а те незнаят от къде и защо... при постъпването в болницата околоплодни води имаше .... минаха се 3,4 дена сложиха ми някаква банка венозен магнерот подух се ръце крака корем, на следващия ден като ме видя дежурния лекар побърза да види на видеозона и каза че са изтекли водите ми.... Толкова много преживях за да стигна до тук, изтекли води казаха ми че бебето трябва да се роди, попитах а ще оцелее ли... отговорът беше категорично НЕ! Момиче съм на 22г. да животът е пред мен но това беше голяма болка за мен, родих нормално бебето което издъхна след раждането. Помогнете ми, къде да отида, какво да направя защо се случи така... никой няма отговор на въпросите ми, какво обърках или объркаха те за да изгубя рожбата ми. Много ме боли, немога да преживея случилото се.
Много съжалявам че е се случило така с бебенцето ви,за съжаление и аз го изпита само че в 19 седмица.  Доколкото разбирам имате тромбофилия следихте ли коагулацията всеки месец, шийката как беше. Каквото и да ви кажа няма да си успокоите дано следващата ви бременност бъде успешна. Потърсете аг което разбира от тромбофилия и следи високо рискови бременности. Успех

# 2
  • Мнения: 84
Здравейте от мен и съжалявам за загубата Ви. Ще започна с това, че имам две деца родени от проблемна бременност. И аз като вас кървях без да ми кажат защо, и то по време и на двете бременности. Може би е хубаво да се консултирате с АГ, който да Ви даде насока какви изследвания предварително да си направите, за да избегнете усложнения при следваща бременност и най-вече да се следите при специалист, който се разбира от рискова бременност. Най-важното е да не губите надежда, както сама казахте-жквотът е пред Вас! Искрено желая успех!

# 3
  • Мнения: 58
д-р Гечева, имунолог, Клиника "Сърце и мозък", Плевен
Ако пожелаете ще Ви напиша телефон.
Аз имам сходен проблем с кръвта, само че загубих бременността в 9 г.с.

# 4
  • Мнения: 85
д-р Гечева, имунолог, Клиника "Сърце и мозък", Плевен
Ако пожелаете ще Ви напиша телефон.
Аз имам сходен проблем с кръвта, само че загубих бременността в 9 г.с.
Ще помоля за телефон

# 5
  • Мнения: 4 731
От опит ще ти кажа, че с времето болката се притъпява. Никога няма да забравиш какво се е случило, но в един момент ще можеш да говориш за него, без да плачеш. И аз през 2011 г. родих близнаци в 23 седмица. На ФМ лекарката установи, че шийката се е скъсила до степен да я няма вече и ме остави в болницата, където щях да остана до термина. Още през нощта започнаха контракции и рано сутринта родилна зала и по-нататък ти е ясно.

Много е важно да се разбере причината за случилото се. Да не би да си имала инфекция, да не би нещо с бебето да не е било наред, ако шийката се е скъсила, каква е причината. Идеята е да се предотврати подобен развой следващия път. При мен шийката се беше скъсила заради тежките бебета. Всяко от тях беше тежко, колкото едно бебе в тази седмица. На бебетата правиха кариотип, който беше в норма. В края на 2011 г. отново забременях. В 12-а седмица ми сложиха серклаж и цялата бременност изкарах в леглото въпреки че бебето беше само едно. И както беше само едно, още в седмия месец беше готов да излиза и лекарят му напипваше главата.

Пожелавам ти успешна следваща бременност и не се обвинявай. Не си виновна за нищо. Случило се е.

Общи условия

Активация на акаунт