Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив - 2

  • 20 669
  • 408
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
Прием с изпити след 4ти клас правят МГ (там приемът е с национални състезания, еднакви за цялата страна, като се взимат най-добрите 2 резултата от 3 състезания), Патриарх Евтимий (официално техните пролетни състезания не се водят изпити, но реално класирането за паралелките с БЕЛ и с Математика става точно на базата на тези точки, които са изкарали на тези състезания и без тях няма шанс за профилирана паралелка), Княз Александър Първи (те си имат състезания по математика, БЕЛ, история и география и английски, с които приемат децата в профилираните си паралелки. Официално и те нямат право на такива състезания, неофициално без тях не може да попаднеш в профилирана паралелка). Останалите училища в Пловдив обявяват прием след 4ти клас за свободните места, но паралелките не се сформират изцяло от нови деца, а се допълват, като предимство за профилираните могат да имат отново деца, които са се явяли на вътрешни състезания (ОУ Яне Сандански). Деца, учили до 4ти клас в съответното училище се приемат автоматично в 5ти клас, но за Княза и Лиляната, където си имат изпити влизането в профилираните им паралелки е гарантирано само, ако си изкарат резултат на изпитите им.

# 16
  • Мнения: 494
Здравейте.
Може ли мнение за паралелките след 4 клас в СУ"П.Хилендарски"-по специално иновативната роботика и информационни технологии с английски език?

# 17
  • Мнения: 492
Здравейте! Как мога да разбера с какъв бал са приетите деца в СУ Патриарх Евтимий? Благодаря!

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 20:05 от stella1977

# 18
  • Мнения: 3 841
Здравейте,
Моето детенце е първи клас Simple Smile
Имам въорос:споделих на една приятелка, че има голям интерес към математиката още от по-малък и че ако продължава така би било добре да го насоча евентуално към МГ след 4-ти клас. Тя ми каза да го запиша на уроци още от сега... Не е ли рано? По мое време не беше така:)))))

# 19
  • Мнения: 911
Уроците не са задължителни, ако вие разбирате и можете да помагате. Каката ми учи в МГ след 4. клас. Подготвяла се с моя помощ и ходене по състезания. Малката също се справя добре, но нямам добра база за сравнение, т.к. последните години почти нямаше присъствено състезание, което да ми даде по-ясна представа дали има такива заложби.
Школите в Пловдив за подготовка за МГ започват май от 2. клас - Математическа занималня и Академия 21 век знам. Последната прави и входно ниво и по него определя кое дете в каква група ще е разпределено,. Преди години знам за дете, което е започнало там от първи клас и е най-добрият математик на випуска си в Пловдив.
Задачите за прием в МГ са специфични, повечето не се изучават в училище, а тънкостта е в разписването, което пък се претупва в училище, т.к. основно се работи в помагала, в които няма място за разписване на задача.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 431
https://Здравейте.Може би не е съвсем по темата,но искам да попитам за униформите.На всяко училище ги раздават по различно време, но мога ли да купя на момента 4 бр.  тениски или трябва предварителна заявка ?

# 21
  • Мнения: 3 922
Зависи кое е училището и коя е фирмата, която ги изработва. Някои имат наличности и размери, но други работят само с поръчки. За около месец примерно стават готови.

# 22
  • Мнения: 1 775
Здравейте, живеем в малък град и догодина ни предстои да се преместим в Пловдив. Синът ми е 4-ти клас сега, справя се добре, участва на всички състезания, които има в училище. Търся информация за училищата, след 4-ти клас в които мога да го запиша, но предпочитам да са новосформирали се паралелки за да може по-лесно да се адаптира. Може ли да ме ориентирате, за добри училища ( ако са в Южната част на града, още по-добре) или къде да търся информация?

# 23
  • Мнения: 911
Новосформиращи се паралелки има само в училищата с прием с изпити след 4ти клас. Такъв правят МГ (там приемът е с национални състезания, еднакви за цялата страна, като се взимат най-добрите 2 резултата от 3 състезания), Патриарх Евтимий (официално техните пролетни състезания не се водят изпити, но реално класирането за паралелките с БЕЛ и с Математика става точно на базата на тези точки, които са изкарали на тези състезания и без тях няма шанс за профилирана паралелка), Княз Александър Първи (те си имат състезания по математика, БЕЛ, история и география и английски, с които приемат децата в профилираните си паралелки. Официално и те нямат право на такива състезания, неофициално без тях не може да попаднеш в профилирана паралелка). Останалите училища в Пловдив обявяват прием след 4ти клас за свободните места, но паралелките не се сформират изцяло от нови деца, а се допълват, като предимство за профилираните могат да имат отново деца, които са се явяли на вътрешни състезания (ОУ Яне Сандански). Деца, учили до 4ти клас в съответното училище се приемат автоматично в 5ти клас, но за Княза и Лиляната, където си имат изпити влизането в профилираните им паралелки е гарантирано само, ако си изкарат резултат на изпитите им.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Ако не сте запознати с пловдивските училища да поясня, че Лиляната е Патриарх Евтимий.

# 25
  • Мнения: 492
Здравейте! Интересува ме приемът в пети клас на Патриарх Евтимий. За паралелка с БЕЛ трябва ли детето да се яви и на изпита по математика? В сайта им е написано неясно. Благодаря!

# 26
  • Мнения: 12
Не, за паралелка с БЕЛ не е необходимо явяване и на изпита по математика.

Здравейте! Интересува ме приемът в пети клас на Патриарх Евтимий. За паралелка с БЕЛ трябва ли детето да се яви и на изпита по математика? В сайта им е написано неясно. Благодаря!

# 27
  • Мнения: 1 356
Здравейте! Може ли мнение за подготовката по БЕЛ и математика в ОУ "Кочо Честеменски" след 4 клас?

# 28
  • Мнения: 558
Ако някой се интересува - обявили са свободно място в 5 клас в МГ.

# 29
  • Мнения: 492
В Патриарх Евтимий и Княз Александър след 4-ти клас изучава ли се компютърно моделиране? Не намирам учебната програма на сайтовете.  По принцип този предмет изучава ли се след 5-ти клас задължително?

Общи условия

Активация на акаунт