Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив - 2

  • 26 037
  • 511
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 603
Да, но е много относително година за година. Миналата година с 55 т по БЕЛ не можа да влезе племеницата ми. По БЕЛ почти не мърдат между първо и второ класиране-само едно дете приеха. До като по МАТ паднаха до 30, това е така, защото все пак едни и същи поне 40 деца циркулират и в трите училища.
Но тази година доколкото виждам резултатите са  по-ниски, но пък повече деца с еднакви точки, така че бройте 52 деца и най-много +-5 и докъдето стигнете. Успех!

# 91
  • Мнения: 517
Да, но е много относително година за година. Миналата година с 55 т по БЕЛ не можа да влезе племеницата ми. По БЕЛ почти не мърдат между първо и второ класиране-само едно дете приеха. До като по МАТ паднаха до 30, това е така, защото все пак едни и същи поне 40 деца циркулират и в трите училища.
Но тази година доколкото виждам резултатите са  по-ниски, но пък повече деца с еднакви точки, така че бройте 52 деца и най-много +-5 и докъдето стигнете. Успех!
Предполагам, че много от децата се явяват и на мат, и на БЕЛ. При това положение е възможно доста от децата да предпочетат математическите паралелки? Тогава няма ли да е 52 +повече от 5? А тези с еднаквите точки как ще ги класират?

# 92
  • Мнения: 511
Да, но е много относително година за година. Миналата година с 55 т по БЕЛ не можа да влезе племеницата ми. По БЕЛ почти не мърдат между първо и второ класиране-само едно дете приеха. До като по МАТ паднаха до 30, това е така, защото все пак едни и същи поне 40 деца циркулират и в трите училища.
Но тази година доколкото виждам резултатите са  по-ниски, но пък повече деца с еднакви точки, така че бройте 52 деца и най-много +-5 и докъдето стигнете. Успех!
Предполагам, че много от децата се явяват и на мат, и на БЕЛ. При това положение е възможно доста от децата да предпочетат математическите паралелки? Тогава няма ли да е 52 +повече от 5? А тези с еднаквите точки как ще ги класират?

От нашия клас знам за поне 4 дечица, които имат хубави резултати по БЕЛ, но са с преференции към математиката, със сигурност и от другите класове и училища ще има такива.

# 93
  • Мнения: 517
Да, но е много относително година за година. Миналата година с 55 т по БЕЛ не можа да влезе племеницата ми. По БЕЛ почти не мърдат между първо и второ класиране-само едно дете приеха. До като по МАТ паднаха до 30, това е така, защото все пак едни и същи поне 40 деца циркулират и в трите училища.
Но тази година доколкото виждам резултатите са  по-ниски, но пък повече деца с еднакви точки, така че бройте 52 деца и най-много +-5 и докъдето стигнете. Успех!
Предполагам, че много от децата се явяват и на мат, и на БЕЛ. При това положение е възможно доста от децата да предпочетат математическите паралелки? Тогава няма ли да е 52 +повече от 5? А тези с еднаквите точки как ще ги класират?

От нашия клас знам за поне 4 дечица, които имат хубави резултати по БЕЛ, но са с преференции към математиката, със сигурност и от другите класове и училища ще има такива.
Това имам предвид. А дали резултатът им по мат е добър?

# 94
  • Мнения: 511
Това имам предвид. А дали резултатът им по мат е добър?

На 3 от тях със сигурност (те си сравняваха отговорите още като излезнаха от състезанието и поне на моето дете точките са си толкова, колкото ги бяхме сметнали), за 4-то не знам още, но е от децата с медалите от състезания по математика принципно, та предполагам и то се е представило добре на математиката.

# 95
  • Мнения: 147

Тази година очаквам да е различна и следя с интерес, тъй като е единствената година, в която има трета паралелка в МГ, първо там ще се разводни мноооого резултата

Напълно съм съгласна. Чувам, че никой учител не иска да влиза там, та и на мен ми е много интересно как ще завърши този експеримент с трите паралелки.

# 96
  • Мнения: 969
Хм, не знам къде гледате, но по общ среден успех от двете НВО за миналата година, Драган Манчов не са дори в първите 5. Изключвам частното Слънчев лъч, тъй като от там се е явило само едно дете и се изкривява резултатът. Иначе както горе някой спомена, след светата троица МГ, Патриарха и Княза, обикновено са Алеко, Душо и Райна Княгиня, като е имало години, в които третото място се мени с някои от тези. Виждам, че само по БЕЛ Драган Манчов миналата година са се промъкнали до четвърто място, но това е по-скоро единичен случай, като цяло класацията на първите 5 е горе-долу една и съща с леки размествания на 3-то до 5-то място.
Тази година очаквам да е различна и следя с интерес, тъй като е единствената година, в която има трета паралелка в МГ, първо там ще се разводни мноооого резултата, отделно в Патриарха и Княза този набор ги приеха без състезания, и по до сега миналите състезания по БЕЛ си правя извода, че за първа година МГ може и да не е на върха по БЕЛ. Но това са само мои догадки, ще видим. И не, нямам седмокласник, просто се интересувам от статистики и анализи
Какво им е на състезанията по БЕЛ за МГ? Стана ми интересно, т.к. тази година освободените от НВО седмокласници от Пловдивска област  по български и литература са - 1 момиче от МГ и 1 момиче от Асеновград. На областен кръг на олимпидата по БЕЛ още 4 деца от МГ бяха близо до 91 т (изискването за национален кръг). Олимпиадата обаче се състои от есе или ОЛВ вместо преразказ, така че не знам дали е показател. Знам, че 3тата паралелка много ще изкриви статистиката.
Чак да не иска никой да влиза в тази паралелка не съм чула, но тя пък е основно мъжка. Не знам дали имат и 7-8 момичета, така че определено атмосферата е различна в сравнение с другите 2 паралелки, които са 50:50.

# 97
  • Мнения: 147
Атмосфера или липса на знания на учениците?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 603
Asita, говоря за Иван Рилски, конкретно. Тъй като пазя таблици от минали години, от големия ми син, и правя съпоставка. Винаги до сега първите 20 деца са били от МГ, и тук там е се е промъквало дете от друго училище, просто като отвориш списъка и виждаш МГ, МГ, МГ.... А сега... Шарена работа, да не говорим, че резултатите за мен са отчайващи! Едноцифрено число на преразказ, аз лично до сега не бях виждала! Това състезание е много показателно, доближава се до НВО, опитът ми е показал, че и резултатите се доближават до крайните. Нещо като пробна матура, на която обаче всички можем да видим как се движат нещата. Та най - високите точки на преразказ са на децата от Патриарха. Разбира се предстои последен етап, може и да се променят нещата. Ще видим 🙂

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 1 595
Не мисля, че от такива немасови състезания може да се правят съпоставки за подготовката в различните училища.
Аз за Иван Рилски чувам за първи път, съответно и децата ми, които са в МГ-шести клас. Масово състезание за всяко училище е Олимпиадата.

Та, ако погледнем олимпиадата по БЕЛ, Областен кръг /седми клас/:
Класирани 67 ученика от Пловдивска област. От тях 11 от МГ и 7 от Патриарха.
Вече се спомена, че със 100т има 1 ученик от МГ и по един ученик от Алеко Константинов и от Асеновград.
С резултат над 80т. има 5 от МГ и 2 от Патриарха. Над 70т. са всичките 11 от МГ и 5 от Патриарха.

Олимпиадата по БЕЛ, Областен кръг/шести клас/:
Класирани общо 98 ученика от Пловдивска област. От тях 16 от МГ и 6 от Патриарха.
С максималния резултат-29т има 2 ученика от МГ и 1 от Димитър Талев.
Със следващ резултат-28т има 3 ученика от МГ (едното от тях е моето Wink, 2 от Патриарха и по 1 от пет други пловдивски училища.
Колкото и да продължавам да сравнявам, въпреки, че в МГ няма паралелки със засилено изучаване на БЕЛ, както в Патриарха, учениците се справят по-добре от тях Wink

Последна редакция: чт, 04 май 2023, 16:48 от ilik123

# 100
  • Мнения: 969
За мен учителката на сегашните 7. клас е много добра. След НВО ще си проличи дали наистина е било така, но моето дете НЕ ходи на уроци по БЕЛ и се представи доста добре и на Иван Рилски. За паралелка, която не е с български, изискванията са високи. За Иван Рилски - февруари месец - от близки родителите на деца от К.К.Философ знам, че децата са правили същия тест в училище 2 дни преди самото състезание и по резултатите се виждат колко много деца при една и съща учителка са при първия кръг в челните позиции и след това къде са март месец.Самите деца също са го коментирали. Същото се говори и за учениците от Черноризец Храбър. Може да се види особено по преразказите март, където беше рязано с балтията, за да ги стимулират да се готвят по-добре за НВО по думите на проверяващ, но учениците в челните места от първия кръг месец са наистина със смешни точки на преразказа. До края на месец март децата от МГ се готвеха за олимпиадата по БЕЛ с писане на ОЛВ и есета, което си личи и от класираните за областен кръг на олимпиадата и достигналите до националния кръг.
Факт е обаче, че третата паралелка беше със значително по-слаби резултати на прием от първите две паралелки. Тя беше и приета един месец след като приключи официалният прием и изтегли деца, които сигурно не бяха и мечтали да са в МГ към онзи момент. И в нея има силни деца, като например класиран за нациолния кръг на олимпиадата по география и силни по състезанията по математика, но дали общото ниво е толкова високо, колкото е другите две паралелки не се наемам да кажа. Вижда се, че повече този експеримент с три паралелки не се направи.
В същия випуск се наблюда подобна тенденция и в Лиляната, където всички паралелки в този випуск са профилирани, но децата са влезли без изпит, а по документи от различни състезания и с приоритет от самото училище начален курс. Повече такъв експеримент не си направиха, а децата от самата Лиляна в профилираните паралелки е значително по-малък от тези в непрофилираните, от където има даже и недоволни, че и отказали.

Последна редакция: чт, 04 май 2023, 17:56 от AsitaNew

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 603
Не мисля, че от такива немасови състезания може да се правят съпоставки за подготовката в различните училища.
Аз за Иван Рилски чувам за първи път, съответно и децата ми, които са в МГ-шести клас. Масово състезание за всяко училище е Олимпиадата.

Да, знам че сте в МГ 6-ти клас. Повярвай ми това състезание е масово в 7-ми обаче. Както казах, формата е същия като на НВО и за това е много подходящо за да се види позицията на децата. За ОЛИ по БЕЛ никой не оспорва резултата, но не мога да я сравнявам с НВО, за което и не писах за нея.
Не отричам в никакъв случай подготовката на децата в МГ, нито постиженията, за мен там е онзи 1 % от връхчето на пирамидата, но започнах тази дискусия с това, че чисто статистически за първа година има шанс на НВО БЕЛ Патриарха да изпревари тази година. Както и аз писах в този набор се отразява приема на третата пралелка, които нито познавам, нито нещо знам за тях, но те увеличават бройката деца. Отделно липсата на подбор в Патриарха и Княза личи от километри, така че мисля резултатите ще се променят.
Що се отнася за Филососфа и дали са правили теста, още по-зле за тях, защото тяхните резултати точно ме потресоха...
Иначе за протокола, има 6-токласник в Княза, не защитавам никое училище, просто анализирам данни. И мисля, че за нашия набор, отново в списъците ще преобладава МГ, МГ...на първите места по БЕЛ...просто познавам децата и имам лично наблюдение.

# 102
  • Мнения: 969
Не мисля, че от такива немасови състезания може да се правят съпоставки за подготовката в различните училища.
Аз за Иван Рилски чувам за първи път, съответно и децата ми, които са в МГ-шести клас. Масово състезание за всяко училище е Олимпиадата.

Що се отнася за Филососфа и дали са правили теста, още по-зле за тях, защото тяхните резултати точно ме потресоха...
Е затова го споменах като факт, защото на първия етап и ние бяхме много изненадани. Сега за заключителния етап на ИР обаче най-вероятно много малко деца от МГ ще се явят, та няма да е представително. Резултати, публикувани чак на 05.06. по-скоро могат да навредят преди изпита.
Класацията тази година може да е обърната и по математика, ако пък наистина третата паралелка не е на нивото на другите две.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 1 595
Сега за заключителния етап на ИР обаче най-вероятно много малко деца от МГ ще се явят, та няма да е представително.
Това имах предвид и аз!
viara_iv, догадки, шансове и предположения, добре Simple Smile
Тогава и аз ще дам своите Simple Smile Нямам поглед върху трите паралелки МГ на седмокласниците в МГ, но предполагам, че няма да свалят драстично резултата на училището. Третата паралелка (предполагам) не е със случайно събрани деца. А деца, класирани по бал. Тези деца, ако не бяха приети в МГ, повечето щяха да са в Патриарха. Нима в Патриарха са "слаби" децата!?
А за нашия набор, поживём увидим Simple Smile

# 104
  • Мнения: 517
Патриарха още не са обявили приема за пети клас, а състезанието мина. Дали няма да има някаква промяна и приемът да не е обвързан с пролетните състезания? Реално ще е нечестно да го обявят като условие за прием.

Общи условия

Активация на акаунт