На ресторант с куче. Къде?

  • 3 716
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 754
Знаете ли в кои ресторанти може да се ходи с куче? За София и страната питам. Тези, които знам засега са Бохо и Спагго. Animal Dog2

# 1
  • Мнения: 1 574
По принцип навсякъде където масите са на открито, с пряк достъп от улица/алея, няма табелка "забранено за кучета" и седнете така, че питомеца да не безпокои другите клиенти и персонала.

# 2
  • Мнения: 777
 За закрито заведение ли говорите? Не ме разбирайте погрешно, харесвам кучета,но на ресторант да е позволено , а в градския транспорт не. Странна работа! Иначе на открито съм виждала клиенти с кучета, не съм чувала за проблеми.

# 3
  • Мнения: 1 754
Имам предвид и закрити и открити места като ресторанти, барове, където кучетата са добре дошли. В градския транспорт е позволено.

# 4
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
За закрито заведение ли говорите? Не ме разбирайте погрешно, харесвам кучета,но на ресторант да е позволено , а в градския транспорт не. Странна работа! Иначе на открито съм виждала клиенти с кучета, не съм чувала за проблеми.
В градският транспорт Е позволено, стига кучето да е с намордник и да му купите билет .
чл. 5 т. 4 от наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни:
При пътуване със средствата на обществения транспорт да води кучето на къс повод и с намордник или в транспортен кафез.
 в затворени заведения не е позволено от хигиенна гледна точка има си изисквания на хеи

# 5
  • Мнения: 777
Говорите за София , предполагам. В Бургас е разрешено само за кучета водачи.

# 6
  • Мнения: 1 754
Да, наредбата е за Софийския градски транспорт.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 014
За дребни породи е разрешено на много места. В откритите части и в градините в 98% от заведенията. В закритите заведения е позволено, когато кучето стои в стопанина или под масата. На някои места (обичайно в ресторантите в моловете) осигуряват транспортна клетка, в която стои животното.
Единствено има проблем ако качите кучето на масата и му давате да яде директно от чиниите.
Повечето заведения са добре настроени и осигуряват вода на кучето, дори гранули на някои места.
Ние доскоро бяхме с 3 кучета, сега сме с 2. Едното по-едро и не сме го водили с нас по заведения, освен на кафе в парка. Дребните кучовци почти навсякъде са с нас - хотели, ресторанти.
По света дори има още повече свобода, защото кучетата се приемат за компаньони и придружават своите хора дори в магазина. Нас също ни пускат и по магазините с кучовците, но самите ние не им позволяваме да влизат в хранителните такива.
Дори наскоро се редувахме да ги гледаме пред църквата, докато всеки от нас влезе да си запали свещичка и отчето ни се скара да не ги държим навън, защото и те са Божии създания и да влезем с тях.
Разбира се, предполага се, че човекът следва да си контролира кучето и да не лае, да не се изхожда и да не пречи на останалите посетители. Същото е като с малките деца.
В градския транспорт в София може навсякъде да се качи домашен любимец, стига да е с билет и да се спазват определени правила (да е в транспортна клетка или на къс повод, а големите кучета и с намордник).

# 8
  • Мнения: 1 347
Моето е ходило веднъж в мола, много го беше страх и се наложи да го нося. Не съм го мъчила повече. Иначе на открити заведения сме сядали без проблем стига да не се заседяваме много, защото му доскучава и иска да си ходим.

# 9
  • Мнения: 188
Здравейте! Мисля, че в CRAFT - прекрасно бистро в Сф - няма да има проблем, звъннете им на телефона специално за зимната им градина. Може и да се лъжа, но съм виждала преди година куче, което лежеш в краката на стопаните си. Хуби брадърс в Княжево, на верандата - също няма да има проблем - собственикът има и обича кучета. Дедо Мацо - сега вече става топло / масите им са навън /  - няма да ви направят проблем. Виждала съм куче и в Добро на Парчевич - залата за пушачи - вероятно става с предварителна уговорка.   

# 10
  • София
  • Мнения: 5 136
В пицария "Парма" (София, ул. Паренсов 12) кучетата са добре дошли и вътре, и вън. Дават купичка с вода и се радват на любимците.

# 11
  • Мнения: 188
И съвсем прясна информация - Намоос на Паренсов. И двата пъти , които бях - някой беше с кученце.

# 12
  • Мнения: 2 687
бар енд грил младост софия Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт