Любов или отговорност?

  • 8 721
  • 319
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте. Знам, че ще ме нападнете, за това, което ще напиша, но съм на кръстопът, колкото и глупаво да изглежда за Вас. От 12 години живея с жена си(нямаме брак) и си имаме дъщеричка на 4 год. Аз съм на 33 , тя е на 32. Брака ни е сравнително скучен, не се караме, откакто и малката започна да щъка и секса е все по-рядко, няма на кого да я оставяме да я пази, а аз работя на две места, та преди 3год срещнах момиче, което е 96набор. Запознахме се случайно, докато бях на работа, тя беше като обладана от мен и веднага започнахме да се виждаме, за секс и за кафе, нищо сериозно, но времето мина в години, момичето стана част от живота ми, постоянно си пишем, постоянно се чуваме и се виждаме почти всеки ден. Три години аз се правех на студен, без нито едно липсваш ми, без обичам те, но от скоро(което е нормално) "любовницата" ми ми даде ултиматум, за да избера нея или жена ми. Дори ме отряза за два месеца, опита се да излиза с друг мъж на 38, много богат, но още от втория ден той бе започнал да и обяснява колко я обича, държеше се просташки и тя не го допусна до себе си. За два месеца постоянни писания с любовницата и дерзания, и признах, че имам чувства и наистина се чувствам щастлив когато съм с нея, но когато си представя, че се отдалечавам от детето си и отида ли при другата, то ще търси татко си и сърцето ми се къса. Разкъсан съм на два полюса и не знам какво да правя. Аз знам, но когато си представя, че оставям другата ме обвзема депресия и тъмнина и не ми се прави нищо. Разума би казал да запазя семейството си, но сърцето ми говори друго. Представям си и всички последици и не знам на къде да тръгна. Някой бил ли е в такава ситуация?

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 19:06 от djtriples

# 1
  • Мнения: X
Явно не си достатъчно щастлив с жена си. Дали ще се получи с “любовницата” не се знае, но и “брак” като твоя не си пожелавам.

# 2
  • Мнения: 55
Може би бях щастлив преди да срещна другата, но сега мислите ми са постоянно там. Дали ще се получи с другата не знам, показва голямо желание и иска да се грижи за малката, самата тя е била без баща и знае какво е някой да те лиши от него,  дори предложи да направи ремонт на другия ми апартамент, за да живее детето ми с майка си нормално, когато е при нея. Обещава ми всичко , а дали ще остане с мен след като ме получи, никой не може да знае. Може след два месеца да реши да си тръгне...

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Раздялата с жената не означава да не виждаш детето си. Вашето не е връзка, студенината и отчуждеността се усещат. Ако можеш адекватно да поемеш отговорност за детето, финансово, емоционално и т.н-взимай си нещата и дай шанс и на майка му да срещне човек, който да я обича и да е отдаден на нея, а ти си изживей трепетите, но като мъж. Не като мишок.
А с майката се разберете като големи хора как ще си поделите отговорностите и ангажиментите около общото ви дете.

# 4
  • Мнения: 55
С години да оравя семейство, показвам загриженост, да обещавам и второ дете и след това да оставя жена си и да си тръгна... Освен това ще я оставя в лошо финансово положение. Чувствам дълг тя и детето ми да са щастливи, но не знам дали аз ще съм щастлив в това. Трудно ми е да я оставя и захвърля в нищото, тя не заслужава това.

# 5
  • Мнения: 2 566
Лично аз, ако някой почне да ме изнудва или да ми поставя ултиматуми, директен край. Без обяснения. Тя приема статуквото, или ако не я устройва, да си търси свободен.
А ти не си направил добрия избор. Да останеш с някого само заради детето е тъжно.
Но ще пораснеш Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 12 646
В момента лъжеш и мотаеш и двете. И единият, и другият избор вървят със загуби. На ако си мъж, трябва да избереш и да си поемеш отговорността и в двата случая. Кой от двата пътя, ще трябва да решиш сам. Има реден и нереден начин да оставиш някого. Винаги можеш да подпомагаш жена си. В момента лъжеш и нея, губиш и времето на любовницата. Време е да бъдеш мъж.

# 7
  • Мнения: X
Вината и щастивто вървят ръка за ръка, казва психологът д-р Стефанов. Има тема тук във форума, в която се пишат интересни неща.

Ако търсиш щастието си, явно с жена си няма да го намериш. Не й обещавай нищо, винаги можеш да се грижиш за детето си и връзката с детето да бъде пълноценна.

Въпросът е ако любовницата те разкара след два месеца, да не се присетиш, че пак искаш да си домашен котарак на дивана на жена си.

# 8
  • Мнения: 31 664
Какво искаш? Ние да ти кажем дали да напуснеш жена си, защото ти било скучно с нея и с детето ти.
Горката ти жена. Май наистина ще и направиш услуга ако я напуснеш.
Не си читав човек, нито читав мъж, нито съпруг, нито баща.
Явно само жена ти го гледа това дете, то за теб е като саксия.
Иначе може да я напуснеш, да се събереш с любовницата. Тя ще ти роди друго дете, ще ти спре секса, ще ти стане скучна, после друга любовница ще намериш. И те така за едното чукане ще си ги сменяш.
Действай.
Какви са тия приказки как любовницата ще ти гледа детето. Мислиш ли, че жена ти ще е очарована много да има  контакт детето и с нея? Смея се...

Скрит текст:
Една позната беше напът да се разведе с мъжа си. По цял ден се занимавала с малки деца - три на брой. То готвене, чистене, пране, деца. Мъжът и само имал един 8 часов работен ден. И се сърдил защо не искала секс. Кога точно да го иска като нейния работен ден е доста над 8 часа, че и на работа ще се връщала, а на него не може да разчита. Господина я е заплашил, че ще се разведе и имало жени дето пускали. Съгласила се. Установила, че и е по-леко само с три деца, отколкото с три деца и мъж. Ама на онзи не му се получи с другите жени. Върнал се, ама тя вече си имала условия, че може, ама да не си мисли, че ще е пак на хотел.

Любовта впрочем е грижа, а не чукане. Но ще го установиш малко късно.

# 9
  • Мнения: 12 755
Няма кой да ти каже как да постъпиш.
Малко са нелепи очакванията ти приятелката ти да гледа детето ти и да ремонтира за майка му твой апартамент.

Вие сте охладнели с "жена" ти, защото се е родило детето и е започнало да щъка. Нямало е кой да го гледа и ти си започнал да излизаш с любовница. Тоест, "жена" ти е поела отглеждането на детето, а ти си се забавляваш със свободна жена. На всичкото отгоре новата е била "обладана" от теб, тоест ти си едва ли не една невинна жертва на нейната страст.

Не изглеждаш много добре в тази ситуация. Като ти се роди дете от новата, трета ли ще търсиш? Имаш ли още неремонтирани апартаменти, да ги настаняваш поетапно?

# 10
  • Мнения: 1 847
Детето ти е на 4 ти имаш връзка от 3 с другата жена..хм, тъкмо когато е било на 1 г ти си решил, че не ти е важно детето, защо чак сега се сещаш?
Жена ти знае ли за другата жена? Защо не и кажеш и те нещата сами ще станат ясни...накрая от 2 стола на земята.

# 11
  • Мнения: 55
Може би имам нужда точно от критика, да прочета разни размисли. Още, когато любовницата тръгна да ме изнудва с другия ..я пуснах и избрах жена си, но все си пишехме и сме в изходна позиция, пак се виждаме. Знам кое е правилно и знам, че за сега другото е просто секс с някакви чувства...незнайни , просто ме успокоява да виждам и упреци и гледни точки , благодаря на всички! Не съм спирал да гледам детето си, обикновено излизам вечер, когато те заспят например, или се виждам с другата, когато детето е на детска, а жена ми на работа. Когато малката е болна си я пазя аз, че в работата на жена ми е сложно да почива. Не съм си зарязал семейството и не искам. Да, не е мъжко да не знаеш какво искаш , но съм зодия Близнаци, винаги съм бил на кръстопъти..... ама тоя път не е човешко. Знам, че и за другата не е лесно да си ляга сама мислейки си, че съм с жена си, и нея я измъчвам. Мъча всички, заедно със себе си ...

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 19:40 от djtriples

# 12
  • Мнения: 3 678
Какво искаш? Ние да ти кажем дали да напуснеш жена си, защото ти било скучно с нея и с детето ти.
Горката ти жена. Май наистина ще и направиш услуга ако я напуснеш.
Не си читав човек, нито читав мъж, нито съпруг, нито баща.
Явно само жена ти го гледа това дете, то за теб е като саксия.
Иначе може да я напуснеш, да се събереш с любовницата. Тя ще ти роди друго дете, ще ти спре секса, ще ти стане скучна, после друга любовница ще намериш. И те така за едното чукане ще си ги сменяш.
Действай.
Какви са тия приказки как любовницата ще ти гледа детето. Мислиш ли, че жена ти ще е очарована много да има  контакт детето и с нея? Смея се...

Скрит текст:
Една позната беше напът да се разведе с мъжа си. По цял ден се занимавала с малки деца - три на брой. То готвене, чистене, пране, деца. Мъжът и само имал един 8 часов работен ден. И се сърдил защо не искала секс. Кога точно да го иска като нейния работен ден е доста над 8 часа, че и на работа ще се връщала, а на него не може да разчита. Господина я е заплашил, че ще се разведе и имало жени дето пускали. Съгласила се. Установила, че и е по-леко само с три деца, отколкото с три деца и мъж. Ама на онзи не му се получи с другите жени. Върнал се, ама тя вече си имала условия, че може, ама да не си мисли, че ще е пак на хотел.

Любовта впрочем е грижа, а не чукане. Но ще го установиш малко късно.

 Е, само грижа ли е? Ако ме оставят без секс, никаква грижа няма да видят.

# 13
  • Мнения: 366
Не завиждам на жена ти... Дори да се хванеш с малката, как виждаш връзката ви? Ще е интересно 2-3 или няколко години и после рутината ще ви е обърнала по същия начин както теб и жена ти в момента. А може даже да е по-зле. Не разваляй семейството си заради една тръпка и секс. Или пък не, развали го, за да си дадеш сметка след години какво си загубил и да си блъскаш главата (както става в 90% от случайте)

# 14
  • Мнения: 1 847
А защо не кажеш на любовницата ти да ти даде 2 месеца гратис да решиш.През това време никакви чатове, нищо.
Опитай се да съживиш скучния си брак, ако не се получи тогава мисли кое какво.
Опитай се да прекарваш повече време с детето, рисувайте нещо, ходете на разходки.

Общи условия

Активация на акаунт