Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 50

  • 19 731
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 536
Преди това каква му е обработката на това филе?
Мммм, много добре изглежда.
4-6 часа в хладилник с морска сол, маха се солта и се слага смеската за кайзер пастърма или подправки смес червен пипер, чимен мисля, има рецепти в нета.
Фиоре, на всяко хранене имаш млечни. Сведи ги до веднъж на два дни макс. Храненията са 2 до 3 на ден. Калориите вместо от млечни ги вземи от мазнини, месо, яйца и риба. Това е НВ-ВМХ. Авокадо, маслини, рибни мазнини, орехи, бадеми, 2-3 бразилски ореха и май лешници стават, аз не ги обичам и не съм се интересувала. ААА, най-добрата ядка -макадамията.Цената е соленка, но за 2 пъти месечно се търпи. Сусам и ленено семе ръся на зелените, имат полезни мазнини и калории. А, ябълков оцет. 2 връзки магданоз и всеки ден зелени салати поне по веднъж.
Ако беше Невена в темата, щеше да каже 200 калории от зелени листни, това са 900 грама. Аз докарвам до 300 макс, ако имам спаначена супа, която готвя поне веднъж седмично, да станат 500 и пак не е достатъчно. Зелените листни са ти за вит.К, ако не го взимаш в добавка. Или вит. Д да ти е спрей комбиниран с К. Чети за вит. Д, К и Б12, те са ни проблем на нас. Изобщо макс. зеленчуци със зелен цвят.Брокол, краставица, тиквичка, брюкселско зеле, селъри.
Медни стевия не са в режима.
Зелена ябълка веднъж седмично, за всеки ден млечни и плодове и дума не може да става.
Тайс, 5,4 е лоша захар, до 6,2 я вдигнах за някакви си месеци. Показва тръгнал процес, вероятен повишен инсулин и знаеш, всички екстри.

Последна редакция: пт, 25 мар 2022, 19:20 от Минерва

# 31
  • Мнения: 27 410
К2 е важен, ако се приемат големи дози вит. Д. К1 се набавя лесно от зеленолистни, той е за кръвосисирване...и не помня...и за инсулиновия отговор на 1-ви или 2-ри час...🤔

# 32
  • Мнения: 320
Цъкам днеска викам много малко сте писали, то нова тема имало. 🤣
Елора Благодаря ти за споделянето за хапчетата. Оставам на 2х1 защото вчера ми беше много много зле. Ядох ябълка и малко ми разкара. Днеска съм свежарка и кантара ми показа 57.5 😀😀 та, съм доволна.
Свързах се с д-р Гериловска и ми каза 10 дни  да 2х1 и после да пробвам да увелича с 1/2. Да пробвам да фаствам ако съм гладна за закуска да си хапвам. Не ми се яде особено, ям значително по малко от преди. 😀
Днеска съм без закуска направо обяд, но снощи вечерта си хапнах добре гюведже. И пак не го изядох цялото. 🤣
Днеска съм на малко свинско задушено на обяд, на вечеря бъркани яйца със сирене. Ама нямам салати днеска, имам една зелена ябълка.
Тука може ли да си споделяме менюта, ако имаме някакви съмнения?
Когато има готвено месо с картофи. Аз ям само месото, става ли, но са готвени заедно? 😀 Може тъп въпрос ама да си питам.

# 33
  • Мнения: 581
Дол1е, заради качените кг ли ми отбягваш поканата за кафе Simple Smile))))

Аз си купих йод най-накрая, но няколкото неща които накапах не станаха черно/лилави.....какво "разочарование" хахахах козе кис.мляко на Бор Чвор, крема сирене Лидълско и заквасена сметана от Кауфланд.....обаче сега видях от клипа на Елора, че трябва да се изчака 15 мин.....отивам пак да тествам Л))))

ssladkymeche- вероятно не ти понася дозата метформин...колко време приема само вечер ? МОже би ще привикнеш, но ако все така се чувстваш зле трябва да се консултираш с ендо.....
моя позната при консултация с ендо,... някакъв професор й казал, че най-изчистен метформинов препарат е Глюкофаж......също така й казал, че много добре прави че чете постоянно и сама предприема мерки, защото лекарите нямали време да четат...демек да "лекуват" качествено /естествено не директно казано/хахаххахах
споменал й също че Берберина не бил много препоръчителен....ама тя не успяла да запомни всичко, та я разпитвах доста, но само това разбрах от нея.

# 34
  • Мнения: 92



ssladkymeche- вероятно не ти понася дозата метформин...колко време приема само вечер ? МОже би ще привикнеш, но ако все така се чувстваш зле трябва да се консултираш с ендо.....
моя позната при консултация с ендо,... някакъв професор й казал, че най-изчистен метформинов препарат е Глюкофаж......също така й казал, че много добре прави че чете постоянно и сама предприема мерки, защото лекарите нямали време да четат...демек да "лекуват" качествено /естествено не директно казано/хахаххахах
споменал й също че Берберина не бил много препоръчителен....ама тя не успяла да запомни всичко, та я разпитвах доста, но само това разбрах от нея.
Аз й писах за това как се чувствам,защото на първия час беше 4.2 , на втория 4.0. Каза ми,че е нормално и ще се оправи. 10 дни пих по 1 вечер. Мисля дали да не изкарам тези 6 месеца преди контролния преглед само на 1 вечерта?Сега КЗ е 4.9,но ако пия и вечерната доза се притеснявам. Цял ден се чувствам все едно не съм яла от два дена Sad
П. П и съм на диета. Рязко спрях сладкото и плодовете,картофи,ориз,пакетирани храни. Не знам дали не си помагам и по този начин да сваля захарта + лекарствата….може би ми са в повече. Дали да се вслушвам в тялото си?

# 35
  • Мнения: 12 571
Не знам на кое се вика най-"пречистен" метформинов препарат... чист метформин няма как да турят в хапче, всичките имат и помощни вещества, разбира се. Нито има вариант да не сложат колкото пише като доза. Вече кой пациент как понася различните марки наистина има разлика, но и това не е правило само за Глюкофаж или само за Метфогама или само за някой от всичките амнайсет други марки.
Всеки лекар хвали това с което е работил най-много или това което е обещал на съответната фирма да препоръчва тяхното. Грозно звучи ама е така.
Много пъти са писали в темата че сменят по няколко метформинови препарата докато си намерят кой е "техният" и че понякога лекарите започват да ги изпробват с най-евтиния и изреждат от там вече. Но повечето лекари не се занимават, те си пишат една или най-много две марки и туйто.

# 36
  • Мнения: 309
Ох, уж четох, писах, драсках.
Викам си, шЪ си мълча, доде не се подготвя теоретически, да не ги дразня тез хора с питанки.
И колкото повече ви чета сега....... ми то нищо не знам.
Егати работата. 😂😂😂
Дано се справя.

# 37
  • Мнения: 14 964
Кога ще си пуснеш гликиран и инсулин.
Да не се окаже, че четеш само за обща култура 😜
На мен ми разправяха приятели, че кз 6,4 може да е инцидентна. Не вярвам на подобни случайности, но на мен гликираният ми показа проблема.
Ако не беше той, сутрешната ми този, същия ден, ок. 10 дни след 6,4, беше 4,97.

# 38
  • Мнения: 27 410
Дол1е, заради качените кг ли ми отбягваш поканата за кафе Simple Smile))))
Ъъъъ, каква покана? 😃🤔 Пропуснала съм нещо...😅
Сладко мече (?), а как се храниш всъщност, да не би да е оскъдно?!
Метформиновите препарати, сами по себе си, не водят до хипогликемия. Вече, ако дозата идва висока, може да има неразположения...
Натка, "пречистен препарат" е много модерен израз...😉
Фиоре, че така е 😆 Колкото повече чете човек, толкова повече осъзнава, че има още мноооого за четене 😁 Но поне, веднъж схванати, основните неща са си основни. Другото е за надграждане.

Последна редакция: пт, 25 мар 2022, 20:18 от dolce miele

# 39
  • Мнения: 31 537
Азара, да уж 15 минути трябват, но то винаги веднага си проличава.
Но аз и ги оставям да си преседят.

# 40
  • Мнения: 536
Ох, уж четох, писах, драсках.
Викам си, шЪ си мълча, доде не се подготвя теоретически, да не ги дразня тез хора с питанки.
И колкото повече ви чета сега....... ми то нищо не знам.
Егати работата. 😂😂😂
Дано се справя.
Aз да се извиня, ако съм звучала рязко, но бях навън на детската площадка и писах набързо от телефона.
Наистина трябва да си изследваш нещата, за да знаеш за какво точно става дума, иначе е наизуст. Ааа, забравих да кажа, на холестеролите не им се впрягай много много за момента.
Ха ха, аз в началото бях започнала почти само зеленчуци и глад, ама жените тук бързо бързо ме оправиха. Наяж се бе жена, викат ми. Та така, затуй ми харесва режима, защото мразя да гладувам. Пък така, хем сита, хем показалите се смъкват и слабея. /Напоследък слабеенето се позабави де, но докторката е доволна. На практика 5 кг. за 3 месеца са си 20 за година, с това темпо, така че няма драма/. Абе инсулинът да се смъкне, кг. са по-лесни /предполагам и се надявам/, но при теб няма такъв проблем де.
Абе моят спорт като е плуване - това става ли за превръщане на мазнина в мускул? Сега като се стопли започваме и колелата?
За фастовете ти писах, понеже останах с впечатление, че фастваш, може и да е друг потребител, за което се извинявам.
Синеочка, от известно време и ние си позволяваме да сготвим месо с картофи, аз ям само месото. Па че и по 1-2 картофа си позволявам, ама не бива де, не го рекламирам Simple Smile Резенчета картоф де, да не си помислите, че цели Wink

Последна редакция: пт, 25 мар 2022, 20:30 от Минерва

# 41
  • Мнения: 92
Дол1е, заради качените кг ли ми отбягваш поканата за кафе Simple Smile))))
Ъъъъ, каква покана? 😃🤔 Пропуснала съм нещо...😅
Сладко мече (?), а как се храниш всъщност, да не би да е оскъдно?!
Метформиновите препарати, сами по себе си, не водят до хипогликемия. Вече, ако дозата идва висока, може да има неразположения...
Натка, "пречистен препарат" е много модерен израз...😉
Фиоре, че така е 😆 Колкото повече чете човек, толкова повече осъзнава, че има още мноооого за четене 😁 Но поне, веднъж схванати, основните неща са си основни. Другото е за надграждане.
Ами днес закусвах филия пълнозърнест хляб с маслини,защото трябваше да пия хапчето а сутрин не мога да ям и сложих просто нещо в корема. В 12:00 ядох 1 кебабче от една бутка и в 17:00 дюнер в кутия. Да,знам,но цял ден съм по пътища и влакове на лекари ( имам психологичен проблем,пия антидепресанти)това е друга тема,та май днес не съм се хранила нормално Sad

# 42
  • Мнения: 27 410
Сладко мече, значи...пиеш хапче само сутрин? И, за да го пиеш...закусваш? Е, не е ли по-лесно да пиеш хапчето заедно с обяда, примерно? 🙂 Филията хляб с маслини не е хубава закуска, а не е и кой знае какво като количество и нутриенти. Кебапчето също не е ок (като количество) за обяд, освен, ако не е инцидентно. Дюнерът...явно е заради пътуването, а и не е ясно какво точно е съдържал.

# 43
  • Мнения: 1 221
Денят мина като на филм, един таксиметров шофьор ме блъсна с колата, не можах да стигна до работа, стрес полиция и тн.
Днес  храната :
 —  сутрин кафе
— обяд яйца и салата краставица
— вечеря пилешки шницел и малко салата.

# 44
  • Мнения: 536
Леле, Брия, съжалявам.
Малко като черна станция съм днес, но да си кажа - утре увеличи мазнините Simple Smile

Аз пак да се изкажа за антидепресантите, вдигат КЗ и инсулина. Единственият, който става, е Прозак /и българския еквивалент Бифлокс/. Точно от тях ми се влоши проблема и получих едно 15-18 кг. отгоре.
Нали знаеш, че трябва да си изследваш кортизола в такъв случай?

Общи условия

Активация на акаунт