Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 50

  • 19 767
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 31 651
Мерси Таис, ще търся.
И патешка някъде ще търся.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 601
Долче, ще пробвам тази напитка, признавам  понякога си взимам и аз такива неща, но слава-богу цената им е такава, че не позволява да е редовно, а по-скоро изключение. Тези на Милбона ми харесват като вкус, колко протеинови и полезни са е друга работа... Изварата ми допада също.

# 737
  • Мнения: 581
Елора, патешка мазнина винаги намирам в Метро....аз само това използвам за готвене....има и гъша мас...и с нея готвех преди време....много си върви/вървеше/ с картофки на фурна Simple Smile))))
За яйца ползвам краве масло....Не е ли ок? Гхи купувах само ведъж, но то струва майка си и баща си, а като знам как върви маслото в нас, просто няма начин да изкараме само на гхи......

Излезе ми резултата от цитонамазката.....2ра група съм....както и преди бях същата...моята докторка казва, че е съвсем нормално и че едва ли не само девствена девойка би била 1ва група Simple Smile Обаче имам някакви бактерии дамусеневиди....та ся ще ползвам някакви вагинални глобули...Sad Все някъде ще изкочи проблем.....аман...

Днес бях на козметик и се заговорих с мацката, имала завишени МАТ антитела, които сваляла с някакви масла....едното разбрах чее от тамян.....ама не разбрах повече подробности...след 10 дена пак ще я видя и ще доразпитам Simple Smile Твърдеше, че имало ефект......
Трябва да си пусна скоро нови за щитовидната, да видя как се движат нещата, но направо финансово съм една голяма 0нула.......

5ти ден БЕЗ метформин......Simple Smile Тази сутрин КЗ 5.7...само 1 сутрин имах 6.1......общо взето нямам над 6 Simple Smile През деня се движда около 5.2-5.4 пИрфектна съм Simple Smile)))

ПОлучих си днес ампулите за косопада и Алпецин-а.....ще споделя скоро има ли резултат Simple Smile

За среща само свиркате и съм на линия....много обичам да хайманосвам

Тайс, безсмислено е да се хабиш да вкараш хора в правия път...ако те НЕ го искат......Който има желание -ще намери начин...Simple Smile

# 738
  • Мнения: 12 702
Хубави неща има в Метро... само дето най-близкото е на близо 50км, та хич не са ми чести посещенията там.
Гхи се прави лесно вкъщи, ако ти се занимава - то си е преварено краве масло, отстранен е млечният остатък дето иначе прегаря. Е, намалява с малко количеството ама разликата няма нищо общо с разликата в цените на нормално масло и на гхи. Пък и е трайно и си струва да се направи повече наведнъж ако ти попадне масло на изгодна цена. Гледах някакви клипчета из нета, просто изглежда, бях се навила преди време да си правя. Но то като храня само себе си през голяма част от времето, количествата храна и продукти дето отиват са много различни от тези за цяло семейство. Освен че на мен не ми пречи да си готвя с мас много неща.
За готвене точно лесното прегаряне на кравето масло не ти дава да го ползваш за всичко. А яйцата не ти ли харесват и те с патешка мас?

# 739
  • Мнения: 31 651
Ох, Азара чудя се.
Знам, че свинската понамирисва и се чудя как ще си правя яйцата.
Аз често това ям.
Или пък като си правя месо или скумрия с печен лук слагам зехтин за готвене, но как би вървяло с мас.
Може би да потърся патешка.
В метро за колко я взимаш, какво количество и къде се намира горе долу?
Тя има ли някакъв странен мирис?
Маслото ми е ок, просто ми се ще да опитам с мас. И се зачудих за патешка или свинска. Може би патешка.
А гъшата как мирише?

# 740
  • Мнения: 12 702
Пак питам, ако си запържила бекон, тая мазнина гадно ли ти мирише да си опържиш и яйцата в нея? Свинска мас от магазина всъщност мирише по-слабо от това.
"Понамирисва" може да каже някой който просто не обича свинска мас, тогава няма смисъл да се мъчи с нея. Но ако не си пробвала, поне аз бих дала шанс. Сестра ми беше скептична отначало, обаче тя като мина на режим от раз смени готвенето предимно с мас. И точно тя ми хвалеше яйца изпържени с мас - на очи или бъркани, а аз това не го бях пробвала макар че бях вече 1-2 години на режим тогава. Може пък и на теб да ти харесат.
За мен примерно чушките смърдят отвратително, макар че другите едва ли да се съгласите с мен и си ги ядете с кеф.

# 741
  • Мнения: 581
Нати, не съм пробвала в интерес на истината яйцата с мас....аз по принцип много си обичам вкуса на кравето масло......обожавам го даже Simple Smile ПЛанирам скоро време ходене до Габрово...ще ти донеса една кутийка патешка  подарък/ако намериш време за кафенце Simple Smile

Елора, 7 лв и нещо струва 900 гр една кутия патешка маз....Аз я ползвам доста врееме...не съм засичала точно, но около 3-4 месеца мисля ...стои при екзотичните колбаси/във витрина/...разни филета от еленско, конско и разните му там не традиционни, но който и служител да питаш в магазина- ще те насочат.https://shop.metro.bg/shop/pv/BTY-X219117/0032/0021/900%D0%93%D0 … D0%90%D0%A1-VOLEX Пише, че е налична в София, може да си провериш в кой магазин я има.....Аз не усещам никакъв вкус....единствената разлика е, че когато манджата я извадя от хладилника....мазнината се стяга и отделя на повърхността, но за мен това не е недостатък....Гъшата маз е по-скъпа, и ако не се лъжа е доста по-мазна.....мисля, че цената /по спомен/ беше около 7-8 лв за 400-500 гр./сега не я намирам в сайта им обаче/
Преди съм я ползвала, но не съм купувала скоро, и нея не съм я усещала да има специфичен вкус, освен че става по-мазнички/и съответно вкусно Simple Smile/

# 742
  • Мнения: 12 702
Не е силна миризмата, аз я оприличавам леко като на хубав бульон, но то на мен асоциацията ми е с патешка супа когато варя Grinning Сравнително неутрална е де, каквото сготвиш в нея - на него си мирише. То и аз една кофичка свинска мас по сума време я търкалям из хладилника, те нали мръвките си пускат като се готвят и не слагам кой знае колко.
За кафе стига да успеем да се засечем, аз съм навита.

# 743
  • Мнения: 31 651
Трябва да се пробва просто.
Със свинска не съм готвила досега.
Помня, че като дете ми мажеха гърдите с мас и ми миришеше гадничко.
И са ми давали прясно мляко с мас.
Просто ще взема и ще опитам. Все ще се изяде.
Просто ще реша дали ще е патешка или свинска.
900 гр патешка за 7 лв си е доста добре като цена според мен.
Иначе и маслото го уважавам ежедневно.
Ето, вечеря омлет палачинка от две яйца, само със сол и го опекох с масло. Много е вкусно.
Е, и 1 домат и малко маслини. В доматите не сложих този път зехтин, просто си го ръфах.

# 744
  • Мнения: 1 047
Пак аз с глюкомера😂, този път в правилните часове.
На гладно 4.3
След час 5.1 /пилешка кавърма, зелена салата и чаша айрян/
След 2 часа 4.6
Доволна 😀
Ще пробвам след плод или кисело мляко, да проверя как ми се отразяват.

Иглите колко често се сменят?

# 745
  • Мнения: 27 487
Моята вечеря беше задушени моркови, лук, коприва и лапад (овкусени със сол, чесън на гранули и зехтин)+ бъркани яйца.

Яйцата са извън кадър. Много беше вкусно. 🙂
Аlice, аз имах купон за протеиновата напитка (шоколадова само имаше в нашия Лидъл) и както бях гладна, реших да я изпия. Очаквах да е някакъв свръхсладък химичен "бълвоч", но не беше зле на вкус всъщност.
Аз изобщо не сменям иглите, само когато меря на други хора...Мерила съм и със смяна, и без- не виждам да се отразява на резултатите. А и едва ли ще се гътна от инфекция заради това. 🙂

# 746
  • Мнения: 310
Аз на всяко мерене игличка. 😂 То как става този номер два пъти? Дори не ми беше хрумвало. Бутонът на убождащото устройство не позволява второ изстрелване.

# 747
  • Мнения: 27 487
Лесно става...дърпаш "спусъчето", което е в горната част на боцкащото устройство и е готово. 😉

# 748

Общи условия

Активация на акаунт