Отговори
# 45
  • Мнения: 393
Здравейте мамчета:-)

Днес както ви казах бяхме на ортопед и той за наша радост каза, че всичко е наред! newsm53

Във вторник бяхме на консултация. Еми е станала вече 4 килограмово бебче и от неделя започваме с масажите и гимнастиката:-)

АИР просто подлагам ръка под главичката и вратлето и с длан я хващам под мишницата. На мен ръката ми се опира на коритото и не ми тежи, поне все още не ми тежи:-) Все пак на Кръц бебока е цяло кило по-тежък  Grinning Така ни показаха в училището. Когато я мия през деня на чешмата подлагам ръка под двете й ръчички или над едната и под другата. Дано да съм ти обяснила добре. Ако не съм ще пробвам пак Embarassed

За книгите и ние имаме последното 8-мо преработено и допълнено издание на Спок, както и една две други книжка. Определено си струва човек да си има нещо такова под ръка.

Хайде лека, спокойна и безпроблемна нощ ви пожелавам Hug

# 46
  • Мнения: 393
Честито племенниче на ВилиSimple Smile Нека да е здраво и щастливо!!!
По въпроса за дните, които ни се полагат, като болнични това което аз знам е следното:
Това за 315-те дни обхваща всички, чиито 135 дни не са изтекли към 01.01.2007 г.
Под въпрос е дали ще хване и тези, чиито деца не са навършили 9м. към 01.01.2007 г., но до средата на Декември ще пуснат официална наредба в здравните заведения, за това на кого и какъв болничен да се издава.......

# 47
  • Мнения: 209
Добър вечер и от нас
Нощната птица си е нощна птица но какво да правя с тия двама разбойници  Laughing
Днес милото ми братче си счупи пръстче и на мен сърцето ми се къса от жал  newsm45
Освен това и двете ми дечица са болни Дари се пооправи но ми разболя Алексчето и ми е доста притеснено защото е толкова мъничък
Дано се оправят по-бързо Praynig

Иначе и ние сме качили  1 кг за 3 седмици  но другата седмица сме на консултация и ще дадем пълен отчет

За режима ние се храним денонощно през около 3 часа и не виждам признаци за промяна Но и каката ми беше така - така че от опит знам че търпение му е майката Пък живот и здраве след втората годинка ще се понаспим Laughing

Ние се къпем в анатомично корито и не се придържаме Вдигам го за под двете мишници за да го изплакна

Евелинче и на мен миналия път веднага ми дойде а сега няма никой Пазете се поне до 6 месеца за да се възстанови матката и после давай да даваме Laughing

Айр и аз веднъж пробвах да му сменя режима и от тогава режим не пипам

Поздрави и лека нощ Hug

# 48
  • Мнения: 1 128
Привет.Аз се сдобих със запушена дясна гърда CryКато знам майка ми с мен какви мъки е брала с маститис се ориентирах набързи4ко към болницата.Зна4и като се нахранихме в 00.30 се 4увствах ок,а като се събудих в 4.30 пак да се храним половината гърда беше на камък.Бб4о сука,но не се подобри,посл действах с помпата,но същия ефект.Така 4е пиготвих бебо и се вдигнахме към болницата.Плана е следния.Су4ещо бебе,горещи кърпи,кръгови масажи,атибиотик на всеки 6 4аса в продължение на 10 дни и още едно лекарство,което не про4етх за какво е.Ако вдина пове4е от 38 Т пак до болницата.Сискайте палци да се подобри,защото си е болезнено.

# 49
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 473
Еййй, поспаланки, ставайте!!!!! Laughing Laughing Laughing

При нас нощта мина добре, сега пък се събуди 3ч след кърменето след банята,т.е. в 23.30Нахранихме се и после си поспа цели 5ч до 4.30ч и след 3ч пак храна-в 7.30ч.

Яни, ами като не знам, че не трябва да се пипа режима newsm78 newsm78 newsm78. нО да ми е за урок......., ако има второ...... Wink

Фрики, дано всичко е наред и бързо се оправиш Praynig

Днес пак се очертава слънчев ден поне в Пловдив, ще има дълги разходки........

А да ви питам, специално майчетата, чиито бебета са на кърма : какво е разтройство при кърмачетата. Снощи четох в Кърмаческия, че едно кърмено бебе имало разтройство и му изписали лекарства. Та нали изпражненията сА ТЕЧНИ....... newsm78. Ради досега са му само течни, като водичка с разни работи, някой път като семчици, друг път като влакънца  newsm78 newsm78 newsm78 за цвета е ясно, че са жълти. Та не мога да разбера по какво се разбира, че кърмено бебе има разтройство newsm78 newsm78 newsm78

Това е засега! Чао и целувки на бебоците!  bouquet

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
От рано рано съм на крак ама пусти му мързел Crazy
Слави снощи от 22 часа ядене след банята ми се събуди в 05,00 часа. Мама и тати са доволни. Имаше после смяна на пампи и игра поне час ама аз и баща му сме свежи като репички Mr. Green Смее се вече и аз разтопена..прави разни чупки с устата и се кипри..голяма е кайсия Mr. Green
Аз съм във инструментална криза Twisted Evil Мъжо изтърва цифровия фотоапарат и го разцентрова нещо..сега на ремонт требе да ходи. Ако не му признаят гаранцията и е много пара ремонта то по-добре нов да си купим. Плащах и данък жилище и смет...105лв. Shocked Предният ден ще излизаме и аз реших да сменям пампата на Слави и в бързината не подложих отдолу нищо...естествено той се напика като свалих пампата и резултата е опикан диван Confused Решавам да го изуща по-бързо и пускам сешоара..той гърми Twisted Evil айде пари и за нов Close Въобще като тръгне...А да..и свещи на колата + труд..80лв...абе направо издухах парите. Естесвено сега му свършавта пампите и АМ-а..познайте Mr. Green
AIR-че немога да ти дам съвет за акото..въобще не съм наясно..знам само, че ако стане по-зеленко е или претоплено бебето или изстудено.
Фрики прави компреси с горещи кърпи...или влез в банята и с много гореща вода се заложи откъм гърдите и постой така...после излиаш от банята и на Бебчо гърдата а после помпата. Дано бързо се оправиш Hug

# 51
  • Мнения: X
Добро утро и от нас!
Най-после и ние да се отчетем!
Честита ни нова темичка и благодарности на Кръц за оформлението й!
Фрики, дано бърза се оправиш! От опит зная, че е много болезнено, но с компреси и постоянно цедене и кърмене ще се отпуши;-)
Аир, моят педиатър каза, че зелено става акото и от преяждане.
Яни, дано бързо да оздравеят малките душички, че не си е работа. Аз заради болестите в градината не я пуснах Алекс, дакота поотхвръкне малкият и сега си е зор с две в къщи, ама татито много ми помага, да си го похваля!
Честита племенница на Вили!
Скоро, да седмица и аз ще ставам леля! Дано всичко мине нормално с раждането и се роди здлавичко бебче Praynig
И аз къпя Мартин в анатомична ваничка и няма нужда да го държа и така са ми свободни и двете ръце! Продават се отделно анатомечне приставки за обикновени ванички - голямо е удобство!
За режима - Мартин се храни 6 пъти в денонощието - вечер го къпем към девет, после хапва 3.30-4 часа и после в осме сутринта Laughing
Хайде че стана дълго, а и работа ме чака
Приятен ден на всички!

# 52
  • Мнения: 639
Привет и от мен Hug Днес пак ще се радваме на хубаво време,големи късметлийки сме,други години по това време е студ,вятър,сняг а сега за нашите бебоци само слънчеви дни Party В парка където се разхождаме с мъжо,вчера имаше две големи банди майки и си викахме че са само от форума и така излезна,бяха много сладки,толкова много бебоци на една възраст Party ЗА ваничката- ние сме с анатомична и сме много доволни,бебка обожава да се плацика с баща си,стоят си поне 20 мин. и после не иска да излиза от там,яко надува гайдата.Ние я къпем в 20.00ч. после я мажа като прасенце,обличам я,папкаме и я давам на баща и да се лигавят аз докато сложа и ние да вечеряме.Нощен режим още няма,понякога пропуска яденето в 01.00ч. друг път пропуска в 03.00ч. но по често си иска всички папканя Joy baby_neutral  ЧАО за сега аз отивам да си доспя smile3507

# 53
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ох да се разпиша и аз най сетне, нещо ми се прецака Експлорера и сега съм с Нетскейп, че не ми се преинсталира ненам какво, ще карам така докато сбъгне целия комп и тогава ще го преинсталирам целия.

Бебо успя да си хване първата болест вече, сополи, кашлица, и 5 вида лекарства, то по скоро витамини и капки за нос , че е малък за антибиотици, но взе да се пооправя че се бях шашнала онзи ден като парцалче беше отпуснат, но слава богу температура не е вдигал.

Моите гърди и те вечер стават като бомби, твърди ще експлоадират, бебко ми оправя едната аз поизцеждам другата да ми олекне и така за сега нямам проблеми, преди като се събуждаше вечер да хапва нямах проблем ама сега спи като къпан като го нахраня след банята от 9.30 до към 6


 Hug малките бебоци

# 54
  • София
  • Мнения: 234
Здравейте,

Днес при нас ще идват много лели и подаръци Simple Smile - в понеделник Митачи стана на 40 дни. Водихме го в църквата, а той като се разпръцка преди чистата молитва (реши да се пречисти) и дядо поп щеше да се окопава - помисл, че има бомбандировка, яки залпове бяха, голям срам за мама.
Вчера пък нашият белян реши да измие очите на чичо доктор точно преди тегленето. Наддал е 400 гр. за 1 седмица и вече е 4.400, та докторът не му се разсърди много за душа Wink Теглихме го по препоръка на хирурга, заради повръщането, но щом наддава значи не е страшно. Може би повръщането се дължи на рефлукс, ама много повръща де. За тестисчето хирургът каза, че след като навърши 4 м. пак ще го гледа и ако не се е разкарала тая течност ще го цепне  #Crazy Ама дано се разкара.
Снощи като го нахраних в 3 ч. бебчо не спря да се гърчи, напъва и пръцка спейки до 7, а аз нали не знам защо се напъва и все го вдигах да не би да иска да орига, че често ако се напъва за оригане и не го вдигна, повръща. Абе лудница. Кога ще мине това с тия напъни, гърчене, оригане и повръщане е знам, ама се моля да е по-скоро та поне нощем да не се разнасяме, и без това по цял ден е рев незнайно защо...
И ние си имаме сополки и малко кашлица, ама много рядко де, но онази вечер след доста рев като му премерих Т под мишницата - 37.2, направо полудях, ама док каза да се притеснявам над 37.5.

# 55
  • Мнения: 108
Евелинар, и на мен ми дойде оня ден  Embarassed. И аз съм много нещастна, даже пуснах тема в кърмаческия форум. Поне там ме успокоиха, че било нормално ... при всички различно, било до организъм.
Така, че явно такъв ни бил късмета  Tired.
Поздрави на всички майчета и бебчета от нас!

# 56
Здравейте, мили мами!
Днес времето беше отново супер и ние с Влади и тати се разхождахме 2 часа.
Дано и утре е също толкова слънчево и приятно да се разхождаме.
Мами да питам за тази прослува погача-Кога се прави, преди 40 или след 40 дни?Мойта майка не е правила такива неща нито на мен , нито на брат ми.Аз си мислех да си поканим като минат 40 дни приятели.
Всъщност не ми се занимава с разни там ритуали, не че знам какви са, ама бабата на моя въж чакала с нетърпение деня и  май много држала на него.
Абе аз съм против тези бабини девитини.
Хайде лека вечер!
Утрото дано ни донесе още един топъл и слънчев ден!

# 57
  • Мнения: 2 159
здравейте момичета,
Да се разпиша и аз най-накрая Laughing
Нещо все не смогвам, а и нямах какво да разкажа.. страшно еднообразие.
Ядем на 3 часа, нощем го докарваме на 4 часа, имаме колики понякога доста се дерем, пада ни косата и на нас, много е смешна. започнали сме много да мрънкаме и капризничим Rolling Eyes
Днес бяхме на консултация: казаха ни да взимаме вигантол, да правим гимнастика и масажче.
Станали сме 4510кг. и сме 55см. Наддали сме 1550кг. за един месец, което много ме радва. Докторката подозрително ме пита дали не я дохранвам с АМ, малко ме ядоса, да не си мисля че ще я лъжа Close
Каза ни за ваксината, ние сигурно ще слагаме Пентаксим.
Ходим на разходки редовно и се радваме на хубавото време Sunglasses
Поздрави на всички от нас Hug

# 58
  • Мнения: 393
Здравейте и от нас с Еми:-)

Днес времето беше страхотно и Еми с мама, тати и техни приятели беше на планина:-) Много й хареса!!! Спа си цял ден на въздух и слънчице. Храних я навън (много е приятно като усещане) Crazy Много й се радваха, а получи и подарък - кенгуро. Аз бях доста против, но това се оказа доста добро. Държи гръбчето на бебето изправено, има коланчета за регулиране според ръста и теглото и твърда пластинка за гърба на този, който носи бебето.

За ваксините, нашата педиатърка каза, че ако няма да пътуваме в чужбина е по-добре да сложим Tetraxim и в края на първата годинка да сложим еднократно ваксина против менингит. Ваксините ще си ги закупим, защото тези с убит полиомиелит и ацелуларен коклюш ще се отпускат от здравната каса едва след като наличните количества от живи ваксини не бъдат изчерпани.

За погачата... ми то си е събиране на гости (жени) Simple Smile, но има погача и мед. Погачата се разчупва върху кърпа над главата на майката и бебето. Има различни твърдения за това кой трябва да чупи погачата (аз знам, че е хубаво да е някой с двама живи родители, но съм чувала и доста други варанти). След това в кърпата се слагат метални монети, майката завръзва кърпата и я поставя на някое високо място. Накрая всички си похапват от погачата.

Стана време да къпем Еми, пък и доста пописах. Като знам какви са ни режимите, кой ли ще чете толкова......... Rolling Eyes

Пожелавам ви лека, спокойна и безпроблемна нощ  Hug

# 59
  • Мнения: 192
Здравейте и от нас!
Прекрасен ден! И ние с татито се разхождахме дълго и сега Али спи в мен, като коремчето й е плътно долепено до моето и така коликите й минават. Гърчи се по малко, но спира аз като започна да й говоря.
И аз да се похваля, че моя заьо е с 1 кг. по-тежка и 5 см по-дълга от раждането. Доволни сме! Simple Smile
На нас също ни се появиха някакви сополки, но те са към гърлото и най вече нощем се появяват. И на нас, Херка, ни изписаха Низима. Май помага.
Иначе си акаме вече нормално. И ние започнахме с усмивките и физиономиите! Simple Smile
Ами това е от нас! Радвам се на всички добри новинки, които публикувате!
целувки  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт