Отговори
# 270
  • Мнения: 393
Забравих  Sad Кръц благодаря!!!  Simple Smile

# 271
  • Мнения: 689
                                          Здравейте!
     Повечето бебоци станаха на по 2 месеца,а моята Сара е родена на 25-ти октомври,така,че ние пък празнуваме един месец!
    Днес беше първият контролен преглед и много се натъжих,защото е качила само 820г.и е порасла с 2.3см SadОчаквах повече,даже мислех,че ще кажат,че е много пухкава,но...Сестрата каза,че теглото и е нормално,защото се роди 4.775,а при изписването беше само минус 5г.Изглежда се балансират нещата,знам ли.Иначе я кърмя на поискване и тя никога неотказва!
  Крем ,,Здраве,, ми се струва ,,тежък,, за личицето.Теди,аз за пъпчиците ползвам крема,с който я мажа при сменяването на памперса,така бързо изчезват.
  За домакинството-когато си организираш времето,няма проблем.С първото ми бебе се налагаше да готвя,гладя(много),чистя,пазарувам и естествено-кърмя ден и нощ.Имах ей-такива сенки под очите,но пък бяк щастлива,че се справям абсолЮтно сама!Сега вече,с второто само кърмя и седа пред компа Laughing
           Спокоен ден на малки и големи!

# 272
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Да се разпиша и аз, и ние днес правим питка за 40 дена, вчера заведохме бебко попа да му чете, а днеска от 9 часа меся питата, вече е готова стана една такава огрооомна, благодарение разбира се на уменията на таткото, който се смили над мен и довърши замесването и я опече, бебко вече е облечен и нахранен готов за гости, отивам сега и аз да се приготвя и гостите може да идват вече.

 Hug

# 273
  • Мнения: 322
Здравейте на всички Hug
Малък Сашко и тая нощ не остави мама Теди и тате Йосиф да спят,играе му се на момчето Wink
Хванал ни е запек и отварата от овесени ядки не помага много,с нея разтварям АМ,ама горкото ходи само веднъж по-голяма нужда,и акито ние е тъмно.Днес му направил сок от круша и съсем малко ябълка дано да има по-голямо аку,иначе май ще се наложи Дуфалак,хич не ми се иска
Я кажете имало някое октомврийско лакумо човече подобен проблем,пишете как излекувахте запека
Поздрави на всички мами Hug
Мама Теди и Сашко Simple Smile

# 274
  • Мнения: 278
Здравейте, мами и бебоци!

Днес най-накрая се разходихме, времето беше чудно, дано да се задържи такова, че напоследък с тия мъгли беше ужас. Момичета, вие оставяте ли бебетата на свекитата? Моята има желание 1 път седмично и е много пипкава и смотана, държи бебето като порцеланова кукла, то се чувства несигурно и плаче в нея. Днес я оставихме да я храни и излязохме, че аз направо не мога да гледам, но мъжа ми държи да я приобщаваме.... И като се върнахме познайте - бебето неоригнато е оставено да спи и като го взехме да го обличаме за разходка, си повърна манджата, после двамта с мъжа ми отичли да й сменят памперса и незнайно как бебето си опикало всички дрешки и ми го носят преобуто... Ами как да й го оставям и да излизам спокойно??? Направо ми се обръщат червата, като чуя, че ще идва да я види! Сяда и я гледа втренчено и само чака да се събуди да я гушела! А майка ми като дойде, като се развърти, за 2 часа оправя цялата къща, пазарува ни, готви, глади и изобщо всичко и накрая не й остава време да се порадва на бебето! А онази най-обича да дойде на изчистеното и да седне до бебето, че много я успокоявало!
Не мога да се сдържам вече, пък трябва да има дипломация и да се дъжа добре, но като си тръгне само я плюя пред мъжа ми, а и това не е работа... майка му е все пак и въпреки, че вижда колко е смотана му става гадно, а аз се настървявам още повече....

Ох, тежеше ми и затова ви занимавам  Grinning

Иначе бебка е добре, пак се храним много трудно, тя заспива на шишето, едвам й наливам... то тече, тя някой път плюе и се гърчи, тогава я вдигам да се оригне, пък тя вземе че заспи и после не мога да й набутам шишето пак  Sad Много злоядо дете... А напоследък преди лягане, след банята към 10 се сеща да яде и тогава изгълтва по 180 гр.! Но пък яде към 1 1/2 часа, не знам дали не е вредно така, но пък иначе не може да заспи, пищи и иска! А през деня яде по 90 - 110 най-много.

Една приятелка ми разказа какви масажи и гимнастики прави на бебката си и аз направо се притесних как ние нищо не правим! Но нашата педиатърка нищо не иска да ни покаже, каза да гледам картинките в бгмама, а на всичкото от горе идва в къщи и вс. посещение е 30 лв! Как не я е срам не знам! Сега ще викна една друга педи., която била мн. подробна и да ни ги покаже!

Целувки на всички мами и на малките бебешки дупета!

# 275
  • Мнения: 689
Теодора-аз съм кърмеща мама,но съм чела,че най-често бебетата хранени с АМ получават запек заради по-малкото вода,в която АМ е разтворено-виж указанията и слагай точно колкото е написано.
Веничка-и аз немога да сравнявам моята майка със свекито,която е отгледала 3 деца и 2 внука,ама моята щерка не искаше нито да я цуне,нито да я гушне,а с майка ми дори спеше ноща(нещо необичайно за нея)+сменяне на памперси,хранене,разходки...Усещат децата!Споко и никакви коментари пред съпруга-само мир да има Simple Smile
Значи педиатърката ти предпоръча да гледаш картинките в бг мамма и ти взе 30лв Rolling EyesБез коментар.(иначе сигурно картинките са по-добрия вариянт,но...)

# 276
  • Мнения: 458
Ето ни и нас  Hug
И ние бяхме днес на разходка ,времето беше супер чак не ми се прибираше  Party
Веничка не се дразни мила ,явно всички баби са така и нашите чакат само да отвори очи и я грабват да не лежало горкото че му се схващал гърба Crazy
Каква бучка си цедих тази нощ не е истина,мислех че времето да ми се бучкосват цицитата е отдавна отминало ,ама не е ,цял час си правих масажи и я парих с топла вода но важно е че я хванах на време и има резултат Blush
Това е за сега от нас че ми изфиряса всичко от ума като се сетя ще се включа пак Mr. Green
А да сетих се искам да питам Yani какво става с кърмата оправи ли се ,вече по увеличи ли се ??

# 277
  • Мнения: 490
А здравейте! Днеска си имам "гледачка"-сега съм връчила бебо на тати и единия си мрънка пък другия му вика "Стига". "Стига" ама не-да види на кво съм подложена през седмицата. Не се оплаквам, ама е така, а после получавам обвинения, че аз си го уча на ръце.Сега взех да се успокоявам сама и да си викам, че докато има нужда детето ще иска да е на ръце...
Днес цял ден не се прибрахме, как да пропуснем такъв прекрасен ден? А сега пък в Пловдив - докато се завъртим в Хиполенд за 20 мин. и вън една гъста мъгла.
 Теодора - и аз напоследък само кърмя, но детето ми пак се запича и както разбрах вие акате поне веднъж на ден, а ние на 3 дни веднъж и не ни помагаше и термометъра. Водата от овесени ядки също не помогна. От вчера се наложи пак да дохранвам, защото едва снощи разбрах, че като се кърмим не рита и драска от колики, а затова че не пуска цицата. Днес опитах един бабешки метод и съм очарована - взимаш листо от мушкато и намазваш дръжката с бебешко олио и я мушкаш в дупето на бебо-резултата : днес акахме 2 пъти.
Веничка, разбирам те прекрасно. Моята свеки идва 2 пъти в месеца, ама ми стига за цял месец. Като не съм свикнала някой да ми се бърка и умирам от нерви като и слушам "компетентностите" и като ми шънка в кухнята, а за детето да не ти разправям. После и аз мърморя на мъжа ми, ама понякога се сещам че прекалявам -все пак му е майка. А тая твоята педи - много безочлива бе. Мен ако питаш за 30 лв - не само до вас трябва да идва, ами и интернета да ти плаща. Търси си друга.
Айде изоставям ви засега, че положението с "леличките" се влоши и таткото е напът да се изнерви. Hug

# 278
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
веничка какво да ти кажа за свекито ми...каквото и да кажа направо ще те забия с твоята като пирон в кисело мляко..ние равни нямамме Mr. Green На както казва Ели може веднъж да идва на месеца /живее в друг град/ ама ми стига не за месец...за година напред. Като разбера, че ще идва направо ме тресе нервата чесно. Не за друго ами защото стои, стои, че като изтрещи нещо...пада ми като кравешко лайно наред хола Twisted Evil Най-пресния пример...говорим си, че ще изчакаме година и започваме работа за второ, че и без това ни трябват две години за бебе и аз много искам близначета. Тя стои и като вика "Аааа стига толкоз деца" Shocked Ама жена..ти ли ги гледаш мари Crossing Arms Нито помощ съм и поискала нито пари. Виж моята майка си е нещо друго/не че е моя/ идва шета, глади, готви и наистина и остава 10-15 мин да види Слави и бяга към тях, че и там работа има. А като дойде "съкровището/ направо се разтрепервам...и само глупости говори. Още от началото ми говореше, че аз няма да кърмя щото и тя не била кърмила Shocked Rolling Eyes и да не съм се мъчила с тая помпа и все едни такива ми ги дриска...ама аз съм я отсвирила като синя слива и въобще не я отразявам Crossing Arms Въпроса с кърменето приключи след като и казах да не ме мисли..аз си се тормозя и то в името на бебчо. Има многооооо да ви говоря за нея но това е направо за друга тема Mr. Green

# 279
  • Мнения: 1 128
Като отворихте темата за свекитата и аз да добавя.Моята е добри4ка,но си приказва и прави коментари,който мен по някога не ми се струват на място,но знам,4е не го прави наро4но.В нищо не ни се бърка,за което съм благодарна.Пък и аз съм от толерантните,та не се връзвам.Оба4е малко ме заболя,4е още нищо не е подарила на бебо,едни 4орапки даже.И за сватбата нищо не ни подари.Тогава не ме заболя,защото знам,4е парите са и кът,но на внука си за  еднно боди или поне лигавни4е от фризиорския салон можеше да спести,поне нещо символи4но та за спомен да остане.Или една карти4ка да беше надписала....Не искам големи подаръци,не съм материалистка,само някакво детайл4е.Ина4е ние за 4истене,готвене и подобни сме се разбрали 4е са си наши отговорности,та да не идват тук да 4истят...нито едната баба нито другата.Така си нямаме проблеми,кой какво и колко и по какъв на4ин направил Mr. Green

# 280
  • Мнения: 793
Хай и от нас едвам ви изчетох и пак не е много само последната страница. Днес правихме питка и гости и т.н. Бяхме на гости на моята мама пък там няма нет Sad Утре ще разправям че и мама свеки е тук и ще има време  Hug

# 281
  • Мнения: 5 178
Здравейте и от  нас..
честит рожден ден на Са, на огроомна патерица
Честитя масово всички празници на всички.. Сори, но покрай грижите за бебко рядко се добирам до PC-то Даже и трафика остана не използван този месец  newsm12
И при мен и свекито, и мама се суетят яко около бебето.., но пък за всяко нещо се допитват до мен smile3534 smile3508
И ние посрещнахме първите си гости, а питката ще е сигурно следващата седмица.. За съжаление на 40 дни ние бяхме болнички и не успяхме да стигнем до църквата за чиста молитва
Хайде някой друг път пак ще се включа, че зверко се размърдва

# 282
  • Мнения: 2 152
ИМАМЕ НОВА ТЕМИЧКА МОМИЧЕТА Grinning

Хера, ще заключи тази

Общи условия

Активация на акаунт