За ползата и вредата от клизмата преди раждане

  • 41 551
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз пък не виждам нищо неприятно в клизмата...какво толкова...???
и определено има полза от нея....

# 16
  • Мнения: 46 436
Цитат на: sunny_zt
..........Не си представям да ме напъне веднага след операцията, още по-малко да ти дадат някаква подлога.


Сутринта си отидох до тоалетна както обикновено, оперираха ме в 15 ч. и отидох на другия ден сутринта, не съм се напъвала, може би, ако нямаше нищо в стомаха трябваше да се напъвам. Не съм усетила болка или нещо друго. От всички родили секцио без клизма в болницата, нямаше жена с проблеми.
Може би, ако жената има някакъв проблем запек или нещо друго - тогава да, но при нормална перисталтика????

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Просто не знам как да гласувам, защото от епидуралната бях напълно обезчувствена по време на напъните и абсолютно  нямам представа дали е имало някакво изпускане или не.Докато получавах разкритие обаче със сигурност имаше, защото не можех да си контролирам сфинктера, пак заради упойката.Но не беше проблем, просто си ходех с лигнин между краката и притичах на 2-3 пъти до банята, която предвидливо беше направена точно до предродилна зала.Ако не ми бяха направили клизма, с този ефект на епидурала, мисля че щеше да е по-зле положението Embarassed Така че - доволна съм, че ми направиха!

# 18
  • Мнения: 3 880
В болница, в която аз раждах, я правят не само заради пречистването и да не стават "бели", а защото по този начин се стимулира матката към "работа" (дебелото черво и матката били в непосредствена близост и когато червото "работело" работела и матката, т.е. засилвали се контракциите) и по този начин се ускорявал процецът на раждането. Ако се бях възпротивила нямаше да ми направят, но аз го сметнах за нормално, а и изках да съм спокойна, можеше и без нея нищо да не се случи, но притесненията щяха да ми останат. На всичкото отгоре за раждането после ми бяха сложили система+ епидуралната и други кабелчета и тръбички, та бях "вързана" в леглото около 5 часа и бях доволна, че поне няма да ми се приходи по голяма нужда през това време, щеше да е сигурно по-неприятно.
А самата клизма на фона на останалите манипулации ми се видя не чак толкова неприятна, колкото очаквах...

# 19
  • София
  • Мнения: 985
Гласувах с втория отговор. ЗА клизмата съм. Чувствах се много по спокойна, въпреки че преди това се страхувах повече от клизмата,  отколкото от самото раждане.

# 20
  • Мнения: 768
Понеже бях чувала от много жени че трябва се прави клизма преди раждане и да се брьсне жената, аз попитах в болницата и те ми казаха че тук няма такова нещо.
В смисьл ако иска да се брьсне жената да се брьсне ако ли не никой няма да я накара на сила. А клизма никой не прави.
Ама сигурно си е по-добре за да и е спокойно на жената ако има желание и да се обрьсне и клизма да си направи.
В Русия сьм чувала че като усетят пьрвите признаци преди раждане, жените пият касторово масло и то действало очистващо.

# 21
  • Мнения: 421
и аз съм "за" клизмата...поради няколко причини:
1. Не ти се налага да мислиш и за това дали ти се ходи до тоалетна или не
2. Не се изпускаш по време на раждането (поне аз бях така)
3. Ако имаш епизиотомия или по трудно се възстановяваш от секциото, това си е едно гайле по-малко през първите 2-3 дни.

Освен това изобщо не е толкова неприятно, по-скоро е малко конфузно...
Йогите например го практикуват доста често като пречистване на организма...
Не ми звучи логично да се изпуснеш след клизма...шото то няма кво, е освен ако не си изяла един слон предишния ден:) /майтап/
Аз бях доволна, но си се чувствах неловко....

# 22
  • Мнения: 1 533
И аз не виждам нищо лошо в клизмата. Още повече, че при напъните е трудно, да не кажа невъзможно, да различиш раждаш ли или се изпускаш или и двете Laughing Така че за собствено успокоение, какво лошо да ти направят клизма преди това.

# 23
  • Мнения: 421
Но виж относно бръсненето, мисля че се втеляват. Щото аз си се бях обръснала преди 2 дни, ама те пак ми теглиха бръснача. Малко ми се вижда като в казармата...ако се подстрижеш 1-ви номер и постъпиш, пак ще ти лъснат кубето, ей тъй на, за кефа...и унижението.

# 24
  • Мнения: 2 489
Аз не мога да ви се начудя как може да обръщате внимание на някакво бръснене и някакви косми.
Отивате, ЗА ДА РОДИТЕ! Най- вълнуващото събитие!, а се притеснявате за някакви косми. Да ви имам проблемите!
Нали ги гледахте всички онези клипчета, в които раждаха обрасли и вълнясали жени! Харесаха ли ви?

# 25
  • Мнения: 910
Аз съм за клизмата. Не беше толкова неприятна, колкото я описват. Радвам се, че я направиха. При последните напъни се изпуснах по малка нужда. Ако се бях изпуснала и по голяма, сигурно щях да умра от срам и да потъна в земята. За бръсненето, да ме бръснат с някакъв съмнителен бръснач от 32-ра година, хич не ми беше приятно, не е и хигиенично, според мен... Ей така се разнасят разни бактерии...

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
#Shocked  ти май не си в ред...егати тъпата анкета. Не, родих с ако и пико...

# 27
  • Мнения: 46 436
Цитат на: DEianaZ
#Shocked  ти май не си в ред...егати тъпата анкета. Не, родих с ако и пико...


И какво, излиза, че  всички по целия свят са луди, само в България са нормални, така ли?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Andrea$
)
В много страни не се практикува бръснене и клизма преди раждане. За съжаление ние сме една от малкото, в които тази практика продължава, поне в държавните болници. А организмът естествено си освобождава червата докато се стигне до пълно разкритие, ако не е направена клизма.

аз искам да ти кажа, че преди време, когато гледах снимките на едни раждащи американки не бях толкова шокирана от кадрите, колкото от косматите им шунди. То не бяха косми то не бе чудо...

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: nikol78
Цитат на: DEianaZ
#Shocked  ти май не си в ред...егати тъпата анкета. Не, родих с ако и пико...


И какво, излиза, че  всички по целия свят са луди, само в България са нормални, така ли?

само в Б-я правят клизми, а навсякъде другате си икат като се4 напъват. Не съм знаела...ами предпочитам детето им да не е осрано

Общи условия

Активация на акаунт