За ползата и вредата от клизмата преди раждане

  • 41 774
  • 214
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 468
Цитат на: nikol78
#Shocked  #Shocked  #Shocked "Абе не е чак толкова гадно, като се има предвид, че те боли на друго място това е бял кахър. Даже в някой случаи облекчава.
А ако родиш със секцио ще ти направят няколко след това - извинявай за следващите писанки но правян първо солена за да изкараш газовете, после очистителна за да отидеш до тоалетна, след два дена пак очистителна и дупето ти става на поничка
!"#Shocked  #Shocked  #Shocked

Това го намерих тук и още съм потресена Shocked

хахахахааа... как ме развесели по никое време!!!
Представям си, тази солената клизма за газовете /незнам каква е/, ама като приключат, как ли е бъдещата родилка?! #Crazy

# 196
  • Мнения: 639
Цитат на: Liorena
Цитат на: Kose
Цитат на: Liorena
Цитат на: Nansen
Абе кажете, при секцио слага ли се катетър в пикочния мехур или не?


разбира се, + дренаж и системи и всичко както си се прави сериозна операция.


Ееее, не плаши чак така жената. Дренаж се слага само ако има проблеми. А катетъра на мен ми го сложиха след като ми сложиха упойката, ама това сигурно зависи от стила на болницата.
Но определено дренаж не се слага на всички наред!


Съжалявам, ако е прозвучало като заплаха.
А на мен защо ми сложиха дренаж, и на всички които раждахме секцио в Майчин Дом - София? Не съм имала т.н. от теб "проблеми". Дренажът е абсолютно задължителен при секцио, още повече, че се слага упойка, която те обезчувствява от кръста надолу и все пак тази мръсна кръв трябва да изтича някъде, нали? а ти си под упойка доста след операцията, поне няколко часа, и без дренаж при секцио - ами няма как просто.
бих отворила ей такива #Shocked очи, ако някой ми каже, че не са му сложили дренаж при секцио.
значи мръсната кръв е текла на воля, докато е излизал от упойка.

За обезчувствяването от кръста надолу - отпускат си всички мускули , вкл. и сфинктера на ануса, и квото има си излиза на воля- ако не в операционната то в реанимация и както си неподвижен не можеш да се вдигнеш даже и за да ти сложат подлога, лежиш си и се омазваш доволно!
 Дрен се слага само при нужда, има коремен, субфасциален и подкожен дрен, слага се ако има кървене дори и малко. Кръв под фасцията(демек м/у мускула и обвивката му - фасция) = отворена рана, същото е и за подкожния. За коремния е по-сложно...релапаротомия и т.н. или мно-ого сраствания... Та дрена е за твое добро и се радвай, че си е свършил работата. Дори и в него да е имало малко и е сложен "за всеки случай" значи, че нещо е смутило оператора и е искал да подсигури операцията с него. Катетъра в пикоч.мехур е задължителен при операция- не само в БГ!!!Вервайте ми !  Laughing Имам две раждания в Майчин дом - първото с форцепс, второто секцио, освен това съм акушерка в родилна зала и операционна пак там. Това за мръсната и чистата кръв не го схванах - сигурно имаш предвид лохите ?? Ама то лохи имат всички които са родилки - това е кръв и раневи секрет от мястото на прикрепяне на плацентата и др. и си изтича през отвора на шийката на матката, влагалището и така навън...

# 197
  • Мнения: 46 520
nani_, ти си навътре в нещата, издай тайната, защо в другите държави не правят клизма Thinking

# 198
  • Мнения: 3 200
Цитат на: nikol78
nani_, ти си навътре в нещата, издай тайната, защо в другите държави не правят клизма Thinking


Аз съм чувала, че дават очистителни вместо да се прави клизма, но ефекта пак е същия, но нека някой раждал в друга държава да каже

# 199
  • Мнения: 46 520
Цитат на: evpraksia
Цитат на: nikol78
nani_, ти си навътре в нещата, издай тайната, защо в другите държави не правят клизма Thinking


Аз съм чувала, че дават очистителни вместо да се прави клизма, но ефекта пак е същия, но нека някой раждал в друга държава да каже


Лаура, миз и Ружа  не споменаха за очистителни???

# 200
  • Мнения: 5 539
Уфф, хубава тема се е отворила тука! Wink
Прочетох я цялата и виждам какъв голям интерес има към тези въпроси. То е и нормално де, особено за бъдещите майки Embarassed
Тук в Бургас както стана ясно клизма не правят. Защо - така и не разбрах  Rolling Eyes За щастие не ми се случи неприятност при раждането, защото получих силно разстройство преди това и си отидох нормално до тоалетната.
Ако се случи изпускане на родилната маса обаче, със сигурност няма да разберете за това, гарантирам ви. Освен това акушерките са свикнали на подобни неща, просто забърсват с парче лигнин и това е Grinning
Разберете, че с клизма или без изпускането, което може да се случи по време на раждането е НЕЩО НОРМАЛНО И ЕСТЕСТВЕНО. В този момент жената не може да контролира напълно себе си и няма нищо срамно ако се случи нещо такова. Колкото и да се иска на някои, естественото раждане /не говоря за секцио, защото не съм запозната/ си е мръсна и кървава работа. Бебето не излиза чистичко и с бяла якичка.
Между другото, преди да родя, гледах едно друго раждане, понеже докторите бяха оставили отворена вратата на родилна зала, и никога няма да забравя какво беше. Повярвайте, гледката отпред не е като да се гледаш отгоре. Дори не е и като да го гледаш по Дискавъри Чанъл.
Така че, ако ви предстои раждане, оставете си всички скрупули и предразсъдъци вкъщи. Възможно е да има болка, възможно е да загубите контрол над себе си, възможно е нещата да не са точно такива, каквито сте си ги представяли. Но всичко което се случва по време на раждането е естествено и нормално, затова оставете на докторите, акушерките и на природата да си свършат работата.  Heart Eyes

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: nikol78
Цитат на: dodo_dodo
............Много ми хареса това дето май Чета беше написала - че най-малкото не искам първата среща на моето дете на тоя свят да бъде с лайно Twisted Evil
Та момичета нещата имат и сантиментално измерение, не така, молим ви се ! Laughing



Мда,  децата по целия свят се раждат в купчина лайна, но какво ни пука за тях, нали ние сме цъфнали и вързали, българчетата излизат на белия свят чистички, в прекрасна болнична обстановка и биват изписвани без инфекции, айде бе!
Ехх, пак се сравняваме...
Ми дай сега като има болничи инфекции и хигиената не е на ниво в болниците, съвсем пък да не ни пука ! айде де Laughing

# 202
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: миз
бебетата, които раждат майките без направена клизма, не започват живота си на този свят по правило в купчинка лайна! при нормално протичащ процес на раждане когато контракциите се засилят те обикновено довеждат до естественото изпразване на дебелото черво - личен опит.никой не ви оспорва правото на клизма, темата доколкото аз разбрах от прочетеното, е повдигната с цел обсъждане на нейната необходимост.
приятна вечер или приятен ден, за който каквото е в момента...


Да, но очевидно не винаги така се получава. Дори и самата анкета го доказва. Че има случаи когато дори и при направена клизма пак има пропуски. Та какво остава ако въобще не е правена...купчинка ли каза ? Laughing
И да кажа още нещо. Да, така става, природна му работа. Когато жената стигне да ражда, толкова неща и се въртят в главата, че това е може би последното нещо което я вълнува. И че всъщност едва ли би и разбрала ако се случи. И че санитраките, и докторите и присъстващите са свикнали и че това са съвсем обикновени гледки за тях...и че с праче лигнин се обърсва и голям праз.
Да, така е. Не оспорвам.
Но може би съм луда, а може би съм лигла, и аз не зная каква съм, но кажете ми какво да направя като на мен МИ ПУКА за това ????
И че бих умряла от срам и притеснение преди и след раждането само при мисълта за това ?
Ха отговорете ми уважаеми, аз ли съм кривата? Grinning

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Laura
И аз да допълня МИЗ, че изобщо не е въпрос на лична хигиена бръсненето на космите по тялото - тяното наличие е с цел; за разлика от човешкия апендикс, който е закърнял орган, космите ни имат функция; това, че ние ги премахваме по козметични причини не означава, че наличието им е нефункционално.


Никой не коментира функционалността на космите, а тяхната естетика, а също така и приносът им или по-скоро липсата на такъв когато нещата опрат до хигиена. Или може би оспорваш, че една обръсната подмишница мирише по-малко на пот?
Да не говорим за други части....
Но както казах - всеки избира как да ходи. Ако иска може да си топи мустаците в супата, да си пусне естествена козинка по крачката, за да не му е студено през зимата или пък каквото друго му хрумне.Въпрос на избор..... и вкус. Laughing

# 204
  • Мнения: 8 769
Цитат на: dodo_dodo



Но може би съм луда, а може би съм лигла, и аз не зная каква съм, но кажете ми какво да направя като на мен МИ ПУКА за това ????
И че бих умряла от срам и притеснение преди и след раждането само при мисълта за това ?

Ами просто си вкарваш маркучето в д-то и точка по въпроса. За тези, които са против и/или НЕ ИМ ПУКА-могат да поспорят с болничния персонал и да откажат клизмата, или да отидат да родят в Бургас, например Laughing

# 205
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Туфи
Цитат на: dodo_dodo



Но може би съм луда, а може би съм лигла, и аз не зная каква съм, но кажете ми какво да направя като на мен МИ ПУКА за това ????
И че бих умряла от срам и притеснение преди и след раждането само при мисълта за това ?

Ами просто си вкарваш маркучето в д-то и точка по въпроса. За тези, които са против и/или НЕ ИМ ПУКА-могат да поспорят с болничния персонал и да откажат клизмата, или да отидат да родят в Бургас, например Laughing


Ама заповядайте, как не сме се сетили да ви поканим още?! Mr. Green

# 206
  • Мнения: 3 146
Луди ли сте - за една клизма 14 страници написахте.Направо без коментар.
Аз преди секциото един ден нито ядох, нито пих вода и пак си ми направиха клизма.Много важно, как ви се занимава с подобни глупости - като темата дали сте чакали 2 минути преди да се изпикаете в болницата.Ей хора има важни неща - мама фин се развежда седмици преди да роди.Само като сравня темите ............

# 207
  • Мнения: 8 769
Цитат на: mama kenga
.Ей хора има важни неща - мама фин се развежда седмици преди да роди.Само като сравня темите ............

Всеки с приоритетите и ценностите си....... Wink

# 208
  • София
  • Мнения: 250
Цитат на: evpraksia

Аз съм чувала, че дават очистителни вместо да се прави клизма, но ефекта пак е същия, но нека някой раждал в друга държава да каже


Аз не съм раждала, но са ми правили операция в Германия и наистина, клизма не са ми правили, а ми дадоха разхлабително и съответно по-лека храна последния ден. А операцията си беше много по-тежка от секциото (това го казвам дори при сравнението в условията между немската клиника и Майчин дом).

Уфф, ама наистина 14 страници за тая пуста клизма, голяма полемика стана, и то безсмислена, всичко си зависи от порядките в болницата...

# 209
  • Мнения: 46 520
Цитат на: Туфи
Цитат на: mama kenga
.Ей хора има важни неща - мама фин се развежда седмици преди да роди.Само като сравня темите ............

Всеки с приоритетите и ценностите си....... Wink


Ами погледни датите, тази тема е пусната много преди другата, от къде да знаем, че ще има по-важна тема?

Общи условия

Активация на акаунт