За ползата и вредата от клизмата преди раждане

  • 41 774
  • 214
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 153
Цитат на: nikol78
Включително и една мама с нормално раждане, която беше отишла вече като се показвала главата.

Е, единствено това е основателна причина да не ти направят клизма или просто ако се случва всичко адски спешно и бързо! Но ей така, при нормални условия-не разбирам!

# 181
  • Мнения: 46 520
Цитат на: Гизи
..............Освен това аз съм съгласна с Додо, че след като влизаш в болницата, се съобразяваш с техните порядки и толкоз. Аз, ако някой ми дойде на работа или вкъщи да ми дава нареждания, ще го изгоня с метлата..........


Аааа, не така, аз с мойте клиенти винаги се съобразявам, защото килента е цар, с метлата - не.
А за болниците, за чисто медицинските неща не споря с лекарите, но за другите, дето са странични - с нокти и зъби Mr. Green
А и аз в крайна сметка се съобразих с техните порядки, защото никой не отвори дума за клизма, а аз си мълчах и само мигах на парцали Mr. Green

# 182
  • Мнения: 46 520
Цитат на: Petinka
Цитат на: nikol78
Включително и една мама с нормално раждане, която беше отишла вече като се показвала главата.

Е, единствено това е основателна причина да не ти направят клизма или просто ако се случва всичко адски спешно и бързо! Но ей така, при нормални условия-не разбирам!


Повечето раждащи имат разстройство.

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: nikol78
Цитат на: Гизи
..............Освен това аз съм съгласна с Додо, че след като влизаш в болницата, се съобразяваш с техните порядки и толкоз. Аз, ако някой ми дойде на работа или вкъщи да ми дава нареждания, ще го изгоня с метлата..........


Аааа, не така, аз с мойте клиенти винаги се съобразявам, защото килента е цар, с метлата - не.
А за болниците, за чисто медицинските неща не споря с лекарите, но за другите, дето са странични - с нокти и зъби Mr. Green
А и аз в крайна сметка се съобразих с техните порядки, защото никой не отвори дума за клизма, а аз си мълчах и само мигах на парцали Mr. Green


Ами, че за мен и клизмата е важна. И не е някаво странично нещо си там....защо трябва да се правя на по-знаеща, там където всъщност нищо не знам?
И когато става въпрос за раждане и въобще за детето ми - няма странични неща, всичко е от жизнено важно значение.
Много ми хареса това дето май Чета беше написала - че най-малкото не искам първата среща на моето дете на тоя свят да бъде с лайно Twisted Evil
Та момичета нещата имат и сантиментално измерение, не така, молим ви се ! Laughing

# 184
  • Мнения: 370
1. Да отидеш да раждаш не е като да отидеш да си купиш гащи (мноооого готина дума Laughing  Laughing).
2. Дори и да е като да отидеш да си купиш гащи, ти си цар или царица, само до определен момент. Ако отидеш да обясниш на продавачката как да си подреди магазина, надали ще си желан и чакан посетител, нали така?
3. След като докторите държат да бъде направена клизма, ще се дам и десет клизми да ми направят. Поне когато мен ме приемаха в болницата, имаше табелка, която гласеше, че на всички постъпили за раждане се прави клизма и тоалет. Ergo, за тях това не е странично нещо.
4. Колкото до разстройството- ми аз пък нямах. Пак ли съм извън класациите?

# 185
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Erica
Цитат на: Andrea$
Между другото, понеже се заговорихте за катетъри, на курса в Св.София изрично питах дали се слага катетър (за пикочния мехур) при епидуралната упойка - отговориха, че НЕ се слага, нито пък слагат катетър при секцио. По това могат да се изкажат наскоро раждали със секцио там


Веднага се изказвам!  Grinning
Или са те излъгали, или нещо не си разбрала...
Преди два месеца и нещо раждах точно в Св. София- секцио, сложиха ми катетър и не са ме питали искам ли или не!
Преди три години и нещо раждах пак там- Св. София- отново секцио, отново с катетър!
Това е положението...

А как се прави секцио без катетър? Лежиш си на масата и си пикаеш на воля? Отпред пикаеш, отзад дрискаш... Няма що.
Вие още малко и ще вземете да учите докторите, как да ви оперират и как да ви израждат.

# 186
  • Мнения: 46 520
Цитат на: Гизи
............След като докторите държат да бъде направена клизма, ще се дам ..............


Е, моите не държаха, какво да направя, да ида да им падна на колене ли?

10х на new*, че върна темата, аз не смеех Mr. Green

# 187
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: new*

Вие още малко и ще вземете да учите докторите, как да ви оперират и как да ви израждат.


very, very, ама много very   202uu   202uu   202uu

# 188
  • Мнения: 46 520
Цитат на: dodo_dodo
............Много ми хареса това дето май Чета беше написала - че най-малкото не искам първата среща на моето дете на тоя свят да бъде с лайно Twisted Evil
Та момичета нещата имат и сантиментално измерение, не така, молим ви се ! Laughing



Мда,  децата по целия свят се раждат в купчина лайна, но какво ни пука за тях, нали ние сме цъфнали и вързали, българчетата излизат на белия свят чистички, в прекрасна болнична обстановка и биват изписвани без инфекции, айде бе!

# 189
  • Мнения: 5 468
Цитат на: nikol78
10х на new*, че върна темата, аз не смеех Mr. Green

Как бе Laughing, аз днес не съм се изказвала по нея. Въпреки, че сме опоненти в нея Rolling Eyes, темата си е интересна.

# 190
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Liorena
very, very, ама много very   202uu   202uu   202uu

# 191
  • Мнения: 4 242
Гласувах с втория отговор след консултация с таткото понеже той не си спести и не изпусна нищо от раждането, а аз в онзи момент едва ли бих усетила какво точно се случва Embarassed .
Акушерката от курса за бъдещи родители ни беше разказала доста неприятни  истории по отношение на изпускането. Налагало се е да израждат "пацули" най напред за да може да се роди бебето после. Отделно че и детето понякога бива изпоцапано и с Това Embarassed  и едва ли всичко това е приятно някому Rolling Eyes . В крайна сметка стигне ли се до там на никой не му дреме кой знае колко, но ако може да бъде спестено- защо не. За това и се практикува масово, така мисля аз де. Извинявам се ако е прозвучало грубо. Wink

# 192
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Гизи

Ха така сега де... Значи тия на запад много разбират, пък ние българките нищо не разбираме. Добре, в Щатите мъжете се обрязват, а жените не се бръснат. Добре, "на Запад" хората са дебели, чак специални хотели почнаха да им правят, и им искат по двойна такса за самолетен билет. И ние ще се поклоним доземи и ще приложим на практика челния им опит. А мерси. Може нищо да не разбирам, ама аз бях там, погледнах си между краката, когато Калина излезе и освен бебе друго нямаше там. Просто, както каза една мама, изпусналите се най- вероятно не са слушали наставленията на сестрите.
И въобще не виждам какъв е проблема с тая клизма- повечето мами казват, че биха я предпочели за свое собствено успокоение. Освен това, като влизаш да раждаш, главата ти е пълна с толкова много вълнения и страхове, че последното, което би те притеснило, е някакво маркуче в дупето.


леле какви елементарни примери и разсъждения  !!!
за твое сведение - ВСЕ ПОВЕЧЕ НАМАЛЯВАЩАТА практика на масово обрязване на мъжете в щатите на времето е била ПРАВИЛО И УСТАНОВЕНА ПОРЯДКА В БОЛНИЦИТЕ на щатите, с което не са питали родилките дали са съгласни, каквото е и обсъжданата клизма в българските болници. защо смяташ, че едната практика е грешна, а другата - правилна?
на какво по-точно се базират изводите ти за липсата на практика на бръснене или както се смята в този клуб, на липсата на лична хигиена у американските жени? не обсъждам дали обезкосмяването на половите органи е задължително за добрата лична хигиена...
моля те, приеми на доверие уверенията ми, че на запад или поне в щатите, няма специални хотели за дебели хора, както и че опитите на някои авиокомпании да продават допълнително място в самолетите си на хора със затлъстяване, завършиха със заведени дела от въпросните хора. личното си мнение за причините за затлъстяване на населението в тази част на света ще ти го спестя...
извинявам се на Andrea$ и всички четящи темата за отклонението, но особено се дразня на изказвания с дълбоки и категорични познания как е на запад и в частност в щатите...
и няколко реда по темата все пак - вземете се опитайте да осмисляте каквото четете - бебетата, които раждат майките без направена клизма, не започват живота си на този свят по правило в купчинка лайна! при нормално протичащ процес на раждане когато контракциите се засилят те обикновено довеждат до естественото изпразване на дебелото черво - личен опит.никой не ви оспорва правото на клизма, темата доколкото аз разбрах от прочетеното, е повдигната с цел обсъждане на нейната необходимост.
приятна вечер или приятен ден, за който каквото е в момента...

# 193
  • Мнения: 2 452
И аз да допълня МИЗ, че изобщо не е въпрос на лична хигиена бръсненето на космите по тялото - тяното наличие е с цел; за разлика от човешкия апендикс, който е закърнял орган, космите ни имат функция; това, че ние ги премахваме по козметични причини не означава, че наличието им е нефункционално.
За клизмата няма да вземам отношение. Аз родих без клизма и не съм имала "усложнения"; по повод секциото искам да кажа, че това е коремна операция и в резултат от манипулацията на органите, вкл. черва, е по-скоро ЖЕЛАТЕЛНО наличието на перисталтика=дефекация; отколкото не; ако липсват такива (перисталтика, газове, дефекация) означава, че има проблем!
В крайна сметка, наистина е необходимо да се прави това, което налага съотяветното здравно заведение - никоя от нас не е принцеса, за да се оплаква от граховото зърно. Това, което лично мен би ме притеснило е неуважението към личността, независимо във каква форма се проявява. На мен ми се наложи да родя спешно със секцио, обръснаха ме,  но от това нямам мегативни емоции, защото бе направено с необходимото уважение към личността ми. Това, че раждам в момента и съм слаба не означава, че някой трябва да се възползва и да си повишава самочувствието заради това, че аз в момента съм уязвима. А факта, че се използват ,многократно ножчета за бръснене и накрайницжи за клизма просто не мога да го кометирам! След като искат толкова много пари от вас за раждане поне нека да го направят леге артис!

# 194
  • Мнения: 46 520
#Shocked  #Shocked  #Shocked "Абе не е чак толкова гадно, като се има предвид, че те боли на друго място това е бял кахър. Даже в някой случаи облекчава.
А ако родиш със секцио ще ти направят няколко след това - извинявай за следващите писанки но правян първо солена за да изкараш газовете, после очистителна за да отидеш до тоалетна, след два дена пак очистителна и дупето ти става на поничка
!"#Shocked  #Shocked  #Shocked

Това го намерих тук и още съм потресена Shocked

Общи условия

Активация на акаунт