Барбекю на балкона

  • 3 982
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 464
Здравейте, на последен етаж сме.
Може ли да ме ориентирате, тези от вас, които имат или са ползвали, в балконските барбекюта: с въглища, какъв модел, вид и Дали? След всяко ползване ли се чисти, мие и търка? Изобщо всички минуси най-вече, за плюсовете донякъде се досещам.

Благодаря!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Барбекю на терасата, не.Ще обгазиш съседите.Голям димилник е.Да,след всеко ползване се мие и търка,защото после като клеяса е много зор да се изчисти.Ние имаме малко барбекю(подарък за сватбата) на дървени въглища.Ползвамего лятото и не много често,НО на покрива,който сме направили като лятна тераса(градина).Обикновено лепваме бележка,че ще палим и ако някой иска да си изпече нещо,и се събираме 2-3 семейства.

# 2
  • Мнения: 11 575
Последен етаж, ама като се понесе към съседните тераси на последния етаж......

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Не бих запалила барбекю на терасата и въобще близо до хора, до апартаменти. Като човек, който много години е работил в заведение на барбекю, мога да кажа, че си има тънкости, съвсем не е елементарно и по-добре да не е на тераса определено. В двор да, в блок твърдо не.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 464
Привет, благодаря за информацията. Такава е конструкцията на блока ни, че около нас (на същото ниво) няма други апартаменти. Разбира се, вятърът може да го разнесе и на партерните етажи, то за това и на двор не винаги става.
Говоря за малко барбекю на дървени въглища, именно. И мен ме разколебава евентуалната пушилка и якото търкане.....

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Имах предвид двор на къща евентуално. Двор на блок или кооперация не става, да. А пушилката съвсем не е евентуална, реална си е. За търкането, зависи от модела дали ще е по-лесно или повече зор, но определено се почиства след всяко ползване. Има специални телени четки за почистване.

# 6
  • Мнения: 11 312
Но за да стигнете до въглени, на които да печете нещо е необходимо преди това добре да погори въпросното барбекю. Нима има възможност да гори огън на терасата ви? Терасата има ли таван?

Малко хора знаят, че храна приготвена на дървени въглища е всъщност вредна. Храната поема вредни вещества все едно сте изпушили кутия цигари или сте изпили сам бутила вино. Храната приготвена на дървени въглища няма нито едно предимство пред тази, приготвена на ток. По-добрият вариант е електрическа скара.

# 7
  • Мнения: 193
Това е едно от ужасните неща, които може да причините на съседите си. Още си спомням като дете как ни одимяваха, защото имаха скара/барбекю на терасата. То не беше смрад на риба, на печено...ужас. Неприятно е и не го причинявайте на хората. В крайна сметка си купете един по-добър грил тиган и това е.

# 8
  • Мнения: 1 575
На последен етаж може да го ползвате без никакъв проблем, ако си направите метална камина с комин и е вътре. Иначе зависи от терасата и ветровете кого ще одимите, може и никого, може и всички. Запалете по два вестника при различен вятър и ще се ориентирате. Колкото до търкането, няма нищо сложно, решетката е просто една метална скаричка. Гореща се минава с телена четка, като изстине малко обезмаслител с домакинска хартия, изплакване и готово. Или директно в миялната.

# 9
  • Мнения: 4 752
Аз от барбекю не разбирам, но съседите имат електрическо. Мирише, но не дими.

# 10
  • Мнения: 68 583
В съседния блок гледам комшия, вади барбекюто някоя събота или неделя на двора до блока. Там си пекат нещата, после го прибира. Малко е, на въглища, доколкото виждам....

Имаме познат, живее в къща. До него са още къщи, това в  центъра на града, задна уличка. Та все къщи са. Познатият се дракаше с една баба в отсрещна къща нещо, та е споделял, как нарочно си е палил в двора огън, за да отива пушека към къщата на бабата.
Та това, в двора на блока не можеш, ама в двора на къщата си можеш, да палиш, не го разбирам, поради горното - пушек и в двата случая може да отиде към съседите.

Роналд, сега ще те отнесат в селската тема и ще те изядат с парцалите повечето.

На мен не би ми пречило. Предпочитам да ми мирише на вкусно печенКо месце, отколкото на изгорели автомобилни газове и пушек от комините на съседния блок. Simple Smile

На въпроса за търкането и поддръжката - аз по тази причина изхвърлих и една скара, електрическа, която ММ донесе. Ползвахме я няколко пъти на откритата тераса да печем кебапчета. Аз обаче не исках тя да стои постоянно на терасата, защото ми пречи, защото когато вали дъжд трябва да я покриваш и т.н.
Ако трябва да я прибера - къде да я прибера такава миризлива? В кухнята в шкаф не става, тя не се мие, колкото и да я почистваш си мирише, не мога в шкаф да я съхранявам, веднъж ползвана.
И се отървах от нея и сега съм рахат.

Ако ти мислиш да си я съхраняваш там на открито, на терасата, мисля че чистенето не трябва да те притеснява. Сигурно скарата ще трябва да се изжулва след ползване, изтръсква и това е.

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 12:21 от teta75

# 11
  • Мнения: 11 575
За да не пушат електрическите скари, а и месото да остане сочно, в тавичката отдолу се сипва вода. Като изстине скарата, мазното се втвърдява над водата и може лесно да бъде събрано, а в същото време тавичката не е загоряла.

# 12
  • Мнения: 11 565
Имаше едно време култова тема за едно барбекю в къщичка. И снимка имаше май.

# 13
  • Мнения: 4 810
Ние имаме газов грил. Цяло лято седи на балкона и есента го мия основно и прибирам. През останалото време само с телена четка.
За миризмите - за блок според мен дървените въглища са абсурд. не само, че димът е задушлив и вреден, ами и цялата тераса ще стане черна. Иначе нямам абсолютно нищо против да мирише на печено месо. Дали ще е от скарата на балкона или ще се разнася миризмата на манджа из цялото стълбище е все тая.

# 14
  • Мнения: 8 916
Практичен съвет. Печете рибата в оребрен тиган,като на дъното слагате хартия за печене. След това само изхвърляте хартията...

Общи условия

Активация на акаунт