Сняг вали и вятър духа, а СЕПТЕМВРИЙЧЕТО щастливо гука

  • 12 974
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 678
Аз също ще доида така че бройте ме и мен.Предлагам да се съберем някаде,например вторник за да дадем на Денис паричките и да резервира клубчето.
Момичета знам че като се постави живата ваксина детето става автоматично заразоносител и има голяма вероятност да зарази околните.Има ли вероятност след първото поставяне на пентаксима,дете имащо контакт с дете със жива ваксина,да се зарази?
До по късно че сега се кърмим  Hug  Hug  Hug

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 439
Днес от разходки се скапах и сега ужасно ми се спи. Но малкия като никога не спа спокойно, а постоянно се будеше и плачеше, може би затова се уморих повече от предишните дни. Иначе - май поовладяхме акането, с кърмата обаче положението отново е зле. Намаля ужасно, храня го от двете гърди на всяко хранене, изцежда и двете до дупка и започва да плаче. Храня п рез 1 час, но е неспокоен. А дохранване не мога да започна, понеже чакам резултатите от микробиологията на акото в ХЕИ.Много ми е напрегнато, дано скоро  да отмине...
Ирини, ние се колебаем между два варианта за отопление. Единият е този на Лулова с отоплението с костилки. Но клоним към първия и май ще е той. А за термометъра и изхождането - от толкова малко не може да привикне. Така беше ВИки, през няколко седмици се запичаше и го оправях с термометъра. После се нормализира. А аз бях чела в кърмаческия, че бебетата на кърма могат до 4-5 дни да не акат, било нормално, това означавало че усвояват кърмата почти изцяло. Само се следи дали пишкат достатъчно.
За срещата - бройте  и нас.
Стес - аз съм голяма блейка, видях че си ми звъняла и забравих да се обадя. Много съжалявам  Peace А в предната тема видях, че сме в един и същи ден на ортопед при Драганов - от колко часа сте вие?
Алфира - при нас люлеещият се шезлонг не върши работа уви. И вечерната одисея продължава Mr. Green

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 18:05 от Vesito

# 32
  • Мнения: 252
Здравейте днес  бяхме  на  консултация и ни мериха , за един  месец  сме  качили само 250 грама  Rolling Eyes ама това за  нашия  случай било даже  за  браво ... Както  и да е  аз  вече  не се  притеснявам за тея  килограми ,защото Софи се  чувства добре  не е  отпаднала, понякога , след  ядене, като не  й се спи  си лежи в  леглото  и си ритка с  краченца , гледка си. Обича  да й говоря  и тогава започва да се  пули или да си събира  очите на носа  Laughing и да  ритка  и щава  по-бързо. Да  покаже , че е  доволна  Grinning

Иначе  сме  дълги 56 см. Според  педиатърката  нямаме  данни за  луксация, но ще отидем все  пак  на  преглед тия  дни  при ортопед...

А за акото , докторката каза, че се случвало да  има слуз  при стомашни неразположения. Не  вярвам да са сополи от  носа , защото  няма хрема.

Малко сме анемични и сега  ни предписаха  какпки желязо по 5 на ден за един  месец.

Това е  от  нас. Все  още не  ни ваксинират, трябва да си  качим  килограмките  първо  Wink
Затова за  сега не  можем да дойдем  на срещите Sad Ще си гледаме само снимки от  вкъщи Wink

Целувки  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 2 123
добър вечер  Hug
Със Спаси днес бяхме на пикник в планината - миличкия спа непробудно 3 часа край едно езерце. После минахме през къщата и през Мола на Хемус. Преди 1 час се изака сам и съм много доволна. Количеството преливаше от памперса  bowuu
зия, браво на жълтото патенце Софи за самочувствието и развитието. Явно на принцесата и трябва още мъничко време, за да влезе в още по-пълноценен хранителен режим и да наддаде. Най-трудното е зад гърба ви и оттук насетне следват гукане, усмивки и пълни пампи! Blush
Мила84,при ваксинация с пентаксим за имунизирано се счита детенцето едва след като се бие третата доза от ваксината. /това е инфо от педиатъра ни/ Д тогава детето не е имунизирано. При имунизация с жива ваксина детенцето изгражда антитела като се бори с по-лек вариант на болестта, но това не означава, че е заразоносител. Поне това аз знам.

# 34
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Денис, ние ще присъстваме на срещата! PeaceТрябва само да измислим начин по който ще бъдат събрани паричките за капаро!
           Нашата консултация приключи, горе - долу успешно.Казвам горе, защото ехографията мина успешно и всичко с коремчето на Кари е добре, има незатворена напълно клапа, която с времето ще се затвори и повръщането ще престане( даже е започнала да се затваря).Долу, защото много малко сме наддали - за два месеца и половина само 1,200кг. и май ще се наложи дохранване с Аптамил.За сега имаме пробен срок от 10 дни и ако кантара не помръдне от 4,900кг., ще започнем с изкуственото мляко. Crossing ArmsИначе сме пораснали с 2 см., вече сме достигнали достойните - 57 см.! Peace
За ортопед сме записали час при д-р Драганов, чак на 6.12.!
    Това е от нас за сега...до скоро....  bouquet - за всички мами!

# 35
  • Мнения: 678
Относно ваксината,ето това ми отговори Birdie на лични,който е педиатър-"Дете, ваксинирано с орално полио до около 3 седмици е източник на вируса.
Дете ваксинирано с инжекционно полио за около 2 седмици има добър имунитет (макар и краткотраен от само една доза)."
Ирини забравям да те питам какво стана намери ли си покривалото на количката?
Лека вечер

# 36
  • Мнения: 4 451
Добра вечер бебковци-дребковци и мами-сладурани! Grinning
Вчеранаписах един дъ-ъ-ълъг отчет и какво се случи незнам, но всичко изчезна някъде. #Cussing out Така ме хвана яд... Затова пък се отчитам днес и дано този път всичко е наред! Praynig
Вчера и днес времето е чудесно и като излязохме забравихме да се приберем hahaha. Събираме се много мами с колички, пием кафе и си клюкарстваме Mr. Green, после разхождаме бебковците в парка, по улиците и така, докато стане време да прибираме големите ни дечица от детската градинка. Взимаме и тях и после пак сме в парка Wink Ех, че супер си изкарваме!
Irinii,аз се интересувам от термопарното. Дай повече инфо. Супер е, че Спаси вече няма проблем с акането.
Стискам палци на всички болни дечица да оздравяват бързо!
Целувки!

# 37
  • Мнения: 252
Здравейте и от нас с Рая, която току що заспа и аз бързам да прочета как сте. При нас всичко е наред, чета радовно , но за съжаление напоследък не мога да се организирам и да пиша, все много бързам...
За срещата - бройте и нас!
Весито, ние сме при Драганов на 24 от 18 часа. Звънкай като сте свободни за разходчици в района.
За ваксината на нас ни предстои на 22 и съм леко притеснена, дано всичко мине добре.

# 38
  • Мнения: 209
Здравейте мамчета
 Не съм писала от цяла вечност но с двечки нямам време за нищо
Каката все пак успя да зарази Алексчето и сега сме болнички  newsm45 Сърцето ми се къса като го слушам как кашля а като му пръскам в нослето и на мен ми се реве

Иначе и ние сме по цял ден навън дори и болестта не ни спира Кърмим се навсякъде - вече даже два пъти в Мола  и веднъж в Арена

Днес оставих Алексчето на жената и ние с Дарката отидохме на кино по женски  Laughing Милото момиче на мама толкова трудно намирам време за нея  Embarassed

За срещата и тримата сме за  Laughing

На всички мини рожденници честито
 А всички болни бебоци - бързо бързо да се оправят за радост на мама и тати

Хайде лека нощ  Hug

# 39
  • Мнения: 2 123
здравейте милички!
Мила84, за съжаление покривалото на количката ни е безвъзвратно загубено. Ако поръчам ново от Куини ще ми бъде доставено чак януари, когато мисля, че кошчето на количката ни вече ще е малко на Спаси. От магазина ми казаха, че дъждобрана към голямата количка става и за коша и май така ще караме... Благодаря ти за интереса и за инфото относно ваксините!
За термопарното - направихме много сериозно проучване и запитвания. Оказа се, че в БГ единствените места където се ползва ефективно такова парно е там където има вряла минерална вода. На останалите места са някакви половинчати неща. Термопарното е пепетум мобиле и всъщност всичко е повече теория отколкото практика. Много е скъпо като система, но въпреки всичко бяхме готови да платим колкото е необходимо с идета, че с времето ще се избият парите, но... не. За костилковото отопление - ходихме до фирмата производител на тези котлета и системи и се оказва, че за къща над 200кв.м. тр д асе поръча за изработка едно 2 пъти по.скъпо котле. Както и да е и това щяхме да приемем, ако обаче наши познати от бизнеса с брикети не ни обясниха, че косилките и брикетите вече са в дефицит, а количеството криенти на тази отплителна система се увеличава и с времето просто никой не може да ти гарантира суровина. Фирмата Ерато предлага някакъв абонаментен план за първите сезони, но после - и по-трудно ще се намират, и съответно цените ще са по-високи,  а за да се отопли по-голяма къща трябва съответно и по-голямо количество.
Най-добре за нас като че ли ще бъде електричеството. Колкото и странно да ви звучи, но ни направиха изчисление, че при изолацията, която ще сложим на къщата си+съответната дограма /с Ка стъкло и разни екстри/ щеплащаме максимум 200-250лв ток!!! А е чисто, н есе нуждаем от складове за суровини, няма шумни котлета и машини... та така. Мога още да ви обяснявам, но който се интересува нека на лични, за да не досаждаме.
Ето и сайто за термопарното
http://heatpump-geotok.hit.bg/
днес съм на масаж и съм щастлива.
 bowuu bowuu bowuu bowuu

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 09:20 от irinii

# 40
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас с моят малък сладък бебко:))). както казвате вие всички, вече гукаме, смеем се и не спим толкоз много. Но как успявате със всичко с домакинската работа, с бебето , бащата , а и ако учиш е капакът на всичко. Аз нямам никакво време, да изпереш, да сготвиш , да изчистиш, то няма време да поседнеш , задължително и разходка трябвя на бебо и това е на първо място за мен. Вие как се справяте, мами, помага ли ви някой, имате ли си помошници в къщи като изключим таткоот , който е на работа по цял ден през седмицата:( 

# 41
  • Мнения: 388
Здравейте момичета!
Ирини по отношение на отоплението,понеже и ние в къщи сме на тази вълна,избрахме камина с водна риза,към която се прикрепят радиатори във всички стаи и така се отоплява целия етаж,а едни наши приятели си направиха в къщата някакво немско парно,излиза някъде към 6-7000 лева,зависи вече от квадратура,много са доволни, в тях е просто баня,котлета е направен от такъв материал,че не излъчва топлина и няма опасност от изгаряне при допир,наглася се на каква температура искаш да работи,като може да се включи парното само в отделни стаи или може централно на целия етаж, свързано и към бойлера,ако се интересуваш мога да попитам коя е фирмата и вече лично с тях да говорите и да разберете повече по въпроса.
Аз избрах варианта с камината,тъй като при нас при вятър и въобще при лошо време доста често спират тока,на няколко пъти се случи и у нас стана страшно-едното реве,че го е страх от тъмното,другото реве,че е гладно,а аз няма как да му направя да яде,тъй като не мога да стопля вода,да не говорим,че в стаите стана студено,всички се облякахме с якета и завити ,абе направо ужас,не искам да се сещам,да не говорим,че в студените дни радиатора работеше на пълна мощност и беше в стаята едва 20 градуса,а какво ще е когато навън станат минусови температури ,направо незнам.

# 42
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Здравейте,майчета и бебчета!  Hug
Честит втори месец на всички,които празнуват днес и тъй като и ние вече сме на 2 месеца-  cook
Честит рижден ден,Калея!!! Да си здрава,усмихната и много обичана жена!   bouquet
Ирини,поздравления за новата темичка!   bouquet
Аз пък съм болна и ми е много мъчно,че не мога да си гушкам и целувам бебчето,защото ме е страх да не го заразя.  Cry Крис днес е на разходка с татко си извън града и ме оставиха да се лекувам и да си поспя.
Усмихнат ден на всички!  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 9
Здравейте, мамчета! Да са ви живи и здрави септемврийчетата и авгостовски като моето и  септемрийските и октомрийските и всички други бебоци!!
За акото на Филип не се тревожи то е зелено не защото му е студено а защото папка сок от ябълка!
До скоро

# 44
  • Munich
  • Мнения: 155
Здравейте мами! Честито на всички осем майчета, чиито слънца навършват днес два месеца! Да са ни живи и здрави бебенцата, родени в най-продуктивния ден в темичката ни!!! За мой голям срам сетих се, че влизаме днес в третия месец благодарение на форума Simple Smile Но често не знам кой ден от седмицата е, камо ли датата. Веднъж да дойде свекърва ми, чакаме я в началото на декември за месец, ще вляза за кратко в ритъм. Единственото, което успявам да свърша покрай грижите за бебо, домакинството и разговорите ни с таткото след като се върне от работа, са едни упражнения за възстановяване след раждането. Но и на това съм доволна.
Ирини, радвам се, че Спаси вече ака спокойно, като виждам Вико колко се мъчи, когато не се е изходил 8-9 часа, представям си какво е няколко дни.
Зия, много се радвам за София, пожелавам ви да растете и да се развивате добре и да ти е здравичка и да те радва много!
И не на последно място Честит рожден ден, Калея!!!  newsm51 Да си жива и здрава, обичана и щастлива мама и жена!
Такаааа... Сега малко фук фук: Моят Виктор от седмица прави нощем паузи от по 5-6 часа. Нямаше по-щастлив човек от мен. Снощи вечерта обаче беше кошмар, измъчи се след хранене много, повръща няколко пъти, присвива го коремчето, два-три часа се мъчихме да го успокоим безуспешно. Милата душичка, на моменти, когато го отпускаше, започваше да гука, докато не го заболеше пак. И така до 1.30. После се строполихме и двамата на голямото легло, мъжът ми в другата стая. В 9.30 се събуждам от нещо, което сънувах и си усетих гърдата пълна до пръсване. Не мога да опиша какво нещо беше, напипваше се ръб горе, където свършва мастната тъкан и съответно млякото. Много се стреснах, изпомпих за нула време 200мл и го нахраних на другата, след като се събуди след още час. Такава пауза със сън и без хранене не беше правил досега - спа 8 часа, а без храна изкара 10! Трябва да внимавам друг път да не си докарам някой мастит с тези големи интервали. Иначе послучай двата месеца е удвоил родилното си тегло, аз продължавам да си се притеснявам, че наддава така бързо, макар и вие, и други хора, и лекарят ми да ме успокоявате. Но не ми се струва много нормално двумесечно бебе да тежи и изглежда като бебе на пет месеца. Кръстът как ме боли да не ви казвам, китката на лявата ръка също. Но така ще е явно, ще си имаме огромно бебе. Приятелите ми се шегуват, че произвеждам сметана, не мляко. Той стартира с 57см, сега не знам колко е, но носи вече размер 68. А тежи 7кг... Та така... Ходим иначе по разходки, на гости на бившите ми колеги на рождения ден на шефа, бяхме разбира се, център на внимание и отнехме на шефа полагащото му се внимание Simple Smile Вчера на среща с две майчета, една австрийка и една полякиня, с които раждахме заедно. Добре си прекарваме. Тук също кърменето насам-натам не е проблем, но вече по-рядко ми се налага.
И накрая, поздравления за всички, които прочетоха постинга ми до края Simple Smile но така е, когато не намирам време по-често да пиша, а само чета, се натрупва

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 14:22 от дилИпилИ

Общи условия

Активация на акаунт