Сняг вали и вятър духа, а СЕПТЕМВРИЙЧЕТО щастливо гука

  • 12 971
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 259
Честито на всички които навършват 2 месеца днес!
И ние имаме с какво да се похвалиме. От 3-4 дни Мони прави пауза от 6 часа през ноща което за мен е добре че се понаспивам доста , обаче нали се сещате като се събудя какви са ми гърдите. Твърди като камък. Като тебе дилИпилИ и аз си изцеждам и после му давам да яде. В четвъртък бяхме на консултация и сме качили 1.5 кг и 4см. Вече сме цели 6.07кг. Аз  също ги усещам върху моя кръст!!!  smile3518 А когато трябва да вдигам и количката със кошчето в нея и с детето направо незнам как успявам.  Бързо оздравяване на всички болни   love001  love001  love001

# 46
  • sofia
  • Мнения: 562
Здравейте на всички!
При нас положението вече е по-добре, започнаха да завяхват пъпките както и няма нови Simple Smile Благодаря на всички за окуражителните думи. Каролина, Ели първо се разболя и Габи се е заразила от нея. Тук е мястото да споделя на всички, ако не дай боже ви сполети нашия късмет, мажем пъпките с Фенистил гел, а по-големите дечица могат да пият по веднъж една лъжичка кларитин, облекчава сърбежите. аз за щастие съм карала варицела та съм само обгрижвам дребосъчето.
Ирини, да ти кажа нещо за отоплението на ток. Майка ми в Лом се отоплява на ток-готви и си затопля водата от бойлера, зимата плаща сметки от 160-180 лв, като се отоплява само детската стая, около 20 м2 и чат пат се включва и климатика в хола(25 м 2), тя живее практически сама, баща ми пътува непрекъснато ние с брат ми сме в София. Температурата, там където е климатика се качва за кратко време колкото е у нас с парното, но колко уреди от всякакъв друг тип сме сменили, нито един не затопля толкова. При отопление на къща трябва да се предвиди факта че всичките ти стени са външни, а в апартамента става дума само за две такива стени, както и пода и тавана през тях има големи температурни загуби. Казвам ти го като човек, който цял живот се е топлил на ток. Не бива да се пренебрегва и казаното от Валентин.
За подгряването на топлата вода понеже бяхме бесни на поредното поскъпване на парното, а имаме и бойлер решихме да пресметнем грубо колко ще ни излиза на ток, излиза около 5.50-6лв. минимум на кубик за подгряване на водата. Има основно неудобство при къпането с бойлер е че той се изпразва и трябва известно време за подгряването на водата повторно, а през зимата, за да имаш постоянно топла вода трябва да е непрекъснато включен самия бойлер, иначе дори и да е подгрята вода след известно време изстива от топлообмен с външната среда. Не бива да се пренебрегва и факта, че ако температурите паднат много примерно -25 ако сте на климатик той дори няма да може да се включи, поради технологични особености.
ето ви адреса и на друга фирма занимаваща се с такива проблеми
тук може да зададете въпроси
Не искам никого да убеждавам в нищо просто искам да ви споделя от опита си и естествено това, което знам!  Heart Eyes Надявам се не съм обидила никого  Heart Eyes
На всички много целувки, а болните дечица и бебенца скоро да оздравяват!

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 15:39 от assia

# 47
  • Мнения: 169
Здравейте момичета!
Днес най-много септемврийчета празнуват ден-ден. Честито на всички!!!  newsm18 Tada
Калея, честит рожден ден!!!
adriana_78, на мен ми помагат и двете баби на Никол, особено когато уча. Най-вече ми носят сготвена храна и гледат малката, което никак не е  малко. Мъжът ми помага с чистенето. Когато нямам да уча разбира се аз си върша почти всичко.
Това го пиша от сутринта...  Embarassed

# 48
  • Мнения: 385
Момичета, искам да ви споделя новите си тревоги! Започнах да ходя на лекции и упражнения, благодарение на това, че малката се научи да папка от шишето! И до снощи всичко беше на 6, когато от 18 до 20 трябваше да отида на упражнения по AutoCAD и да правя първото от трите семестриални контролни! Отивам аз колкото можах по-рано /кърмим се в 18/ и влизам! При всичките ми усилия бях позорно изгонена от 30 годишен асистент, който ме заплаши, че изобщо няма шанс да ми завери книжката, защото не съм била влизала до сега! Каза ми да съм ходела да поработя една година?!? И когато му заявих, че аз си работя, но сега съм отпуская по майчинство, тоя ми заяви, че трябвало да си гледам детето! Наруши ми правата отвсякъде и няма да остане ненаказан, но с малкото време което имам, ми отвори нов ангажимент! Но то всичко в този живот се връща и то когато най-малко очакваш!

Извинете за излиянието, но ми олекна!

# 49
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Много благодаря за поздравите!!!!  bouquet
      Аз също желая на всички мами, усмихнати и здрави бебенца, много целувки на всички......
Черпя ви с коктейл и огромно парче торта!!!

# 50
  • sofia
  • Мнения: 562
Веси, случвало ми се е с Ели в определени периоди да кърмя от двете гърди на всяко хранене, известно време така и после нещата се урегулират. Това вероятно го знаеш, но да споделя наравно с балансираната храна и прием на много течности за повече кърма най-важното нещо е почивката. Знам че с две дечица е трудно, но си полягвай и почивай легнала, не е магия, но действа. Освен това можеш да го кърмиш често нощем казват, че тогава се отделя най-много от хормона(не му помня името), който спомага за образуването на кърма. Оставяй го колкото иска на гърдата, ще я стимулира. Дано съм ти била поне мъничко полезна и ако повтарям неща, които знаеш и съм те отегчила извини ме.   bouquet
Калея, Честито!Да си жива и здрава, много щастлива, обичана и желана много радости да ти носи принцесата и много да се разбирате, да изпълва дните ти със щастие, радост, магия!   bouquet

# 51
  • Мнения: 2 123
добър вечер дами-мами!
Днес както си обещах отидох на масаж. Казвам ви - 100кг свалиха от гърба ми. Дилипили,Веении - горещо ви препоръчвам да организирате времето си и да си откраднете 1 час!
Ася, убедена съм, че споделяш абсолютно обективно наблюденията си за отплението на ток. Само че сега се усещам, че не съм уточнила.   bouquet Ще се топлим с електрическо котле и радиатори на водна риза/а не климатици и духалки  Wink/, към цялата система ще са вързани и два бойлера по 150литра!Освен това ще имаме и слънчеви бътерии. /т.е. напълно безплатна топла вода през поне 8 месеца от годината/ А след още 1 година инсталацията ще се включи към газоподаването.Цялата система ще еподсигурена с ups.
Валентин, вашите приятели с какво котле са - на електричество или нещо друго?
Асита, нямам думи!!! Трябва задължително да подадеш жалба!  #2gunfire Трябва да се оправиш и да продължиш образованието си без прекъсване!!! Сигурна съм, че ще намериш начин  Hug
Калея, всичко най-специално и красиво ти пожелавам!!!ЧРД   bouquet

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 20:25 от irinii

# 52
  • Мнения: 252
Момичета, кажете  ми как точно изаквате  бебетата с термометър  ?

Искам да знам за  всеки случай , защото Софи нещо се запече. От  вчера  сутринта  няма  ако , а  преди това акаше  по 2-3 пъти  на ден  Rolling Eyes Но сега  сме  на смесено хранене  от  2 дни  и май адаптираното  мляко я  запече  Sad

дилИпилИ, благодаря  за  пожеланията  Hug Браво за  нощната пауза  на  Вики Simple Smile

Честит рожден ден, Калея!!!    bouquet

# 53
  • sofia
  • Мнения: 562
Зия, измиваш термометъра с хладка вода, подсушаваш го, изтриваш го с памуче със спирт, после намазняваш с олио или зехтин металния накрайник, пъхваш половината от него в анусчето. Завърташ по посока на часовниковата стрелка, но не въртиш термометъра по оста му, а движиш целия термометър като по този начин леко разширяваш анусчето. Дано съм обяснила като хората и си ме разбрала. Може и да е само период а да не е запечена.
Ирини, блазе ти за масажа   bouquet извинявай за излиянията ми, но ми е малко болна тема. Свеки цял живот се е отоплявала на дърва и въглища и като рече искам климатик и се вслуша в доброжелатели пропусна покрай ушите си професионалното ми мнение и опита ми и сега стои на студено да пести от ток. Котлето е чудесен вариант, абсолютно реална ми се вижда цената, възможностите за подгряването на водата са супер, с със две думи ползвайте си го със здраве   bouquet  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 2 123
Добро утро!
Аз ако не се разпиша тук, сякаш денят ми не може да продължи нормално  Wink
Спаси се събуди към 8.00 - пиграхме хапна и сега пак дреме до мен на дивана. Вчера пак не се изака. Чувсвам аз, че нещо не е наред, но да видим  Thinking Днес ще се напомпам с активия и круши /сливите доказано не му действат/ и ще се моля да не стигам пак до термометъра. За момент вчера се замислих да не би кърмата ми нещо да не е достатъчно, или да не е достатъчна като грамаж и по този повод пих 1чаша лактогенен чайна Хип. Сутринта се събудих с препълнени гърди  Mr. Green От миналата събота до тази, т.е. за 1 седмица Спаси е качил 180 гр, с което влизаме в идеалните норми- качване по 25-30 гр на ден, но въпреки това нещо взех да се тревожа за наддаването му  newsm78 Може би е временна параноя покрай акането. Ех, ама какви проблеми само Simple Smile
Зия, Ася ти е описала процедурата.Аз я изпълних с пластмасов термометър на Чико. Хубаво е няколко пъти да вкараш и изкараш термометъра, като след това свиеш крачетата на Софи към коремчето, така че да създадеш напрежение и натиск върху черавцата й. Дано не ви се налага. Отделно има и теза, че в определени периоди дребчовците усвояват почти цялото количество папане изатова пропускат да се изходят.

Днес е доста по-хладно, но ще поизлезем по обяд. Целувки!  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 169
Добро утро!
Имам температура 37.9, нито хрема, нито гърло ме боли, само костите като при грип (но дали е това  newsm78). Мъжът ми е болен от 2-3 дни и сме го изолирали в др.стая, с него се срещаме само с маски  Simple Smile , но все пак е възможно да съм се заразила и от него. Гърдите ми не са напрегнати. Чудя се дали може и да е някаква инфекция  newsm78 . Ох, днес е неделя, ще имам гости.... незнам какво да правя. Какво да пия, за да сваля температурата? Пих току що фервекс и витамин С.
Assita, направо съм потресена  #2gunfire . Без да съм специалист, пробвай да си занесеш копие от болничния в канцеларията, където учиш и да ти заверят книжката служебно.

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 10:22 от tonitta

# 56
  • Мнения: 111
Здравейте момичета!   ние сме все повече усмихнати,контактни и развиваме супер бърза скорост при риткането.Много му харесва да го слагам в шезлонг4ето на земята и той като рита сам се залюлява,залюлява му се и играчката и въобще -пълна програма Simple Smile
На мен ми се струва,че наш Сами ака прекалено много...почти на всяка смяна на памперса.Е,вечер започна да пропуска.Незнам дали е нормално това.Да,по-добре ,отколкото запечен...но все пак се питам newsm78
Пожелавамна всички хубави дни ,оздравяване,радости и успехи Peace

# 57
  • Мнения: 280
Привет мамчета!
Да ви се оплача днес откраднаха ни количката Shocked не повярвах на очите си!!!Държах я на последния етаж!в 11 ч по сред бял ден Sick

Добрата новина е че нямаме луксация след прегледа в частната Св. София Flutter.
Сега спешно нова ще пазарувам Tired

Ох олекна ми че ви попрочетох та малко нормални и близки ситуации и хора да ме занимават, а не това на кой му е притрябвло да ни вземе количката.
Хубав ден милинки!

# 58
  • Мнения: 731
Здравейте и от нас със Сашко!

Първо да честитим на вчерашните и днешните мини-рожденици! Също и на Калея! Приемете нашите най-прекрасни пожелания по случая!  newsm51

Днес, въпреки че беше по-студено, бяхме два часа в кварталната градинка. На краченцето на Сашко има лека бубунка там, където биха ваксината, но вярвам, че ще отмине скоро. След два месеца денонощна помощ пуснахме баба да се прибере у дома и сега се гледаме двамката със Сашко. Майка ми идва привечер за къпането и да си види внучето и после с баща ми се прибират у тях. Доволна съм, ако Сашко ме остави да се изкъпя и да ям от време на време.  Grinning Иначе майка готви и ни праща.

Ние отопляваме апартамента с ел. котле с радиатори на водна риза и лира в банята. Най-високата ми сметка за ток на месец през лютата зима е била 380 лева по старите цени на тока, а апартамента е едва 70 кв.м. Топлата вода се сгрява от бойлер. Хубавото на системата е, че плащам точно толкова колкото консумирам и мога да се топля дори през лятото, ако се наложи. Но спре ли тока, увисваме.


Ася, радвам се, че пъпчиците завяхват и сте на път съвсем скоро да оздравеете напълно.
Асита, какъв кошмар! Аз бих намерила начин да го сдъвча този асистент с парцалите! Не го оставяй безнаказан!
Алфи, съжалявам за количката. И аз държа нашата на етажа, но зад заключена метална решетка, а купих и една верига за колелета, за да я заключвам към решетката. Още е тук, но не знам до кога.

Дано имаме още хубави дни за разходки! С нетърпение чакаме следващата ни сбирка!

# 59
  • Мнения: 175
Здравейте и от мен . Отдавна не съм влизала , но вече нямам и миг покой . Преминаха коликите , но сега започнаха зъбите  newsm45.
Долните предни зъби и кучешките са толкова надути , че нямам думи . Малката по цял ден плаче и мрънка . Спи по 10 минути и за да си подремне повече трябва да я държа . Вече всичко ме боли - кръст , ръце , гръб .... най-лошото е , че педиатърката ми каза , че макар да са подути венците и зъбките да напират може и да ги изкара след няколко месеца Weary , а може и до седмица. Няма да издържа . Имам нужда от почивка . Каката много ме ядосва и само бели прави , а освен мен никой не си мърда пръста . Майка ми я няма от 15 дни и вече съм страшно отслабнала , а ако я няма още 15 ще остана само коса и очи ....
Иначе за един месец е качила 1,800 кг и 4 см , което ме притеснява ...
Повдига си главата и дори прави опити да се седне , разбира се не може , но все пак успява да се повдигне на около 5-10 см . Вечер като я хванат инатите и започва да се опъва като струна докато й масажирам гърба , успява понякога да се обърне от корем на гръб .
Запека ни премина и нещата с коремчето са вече ОК ..
Само дето аз не издържам Всичко правя сама , включително и къпането .Моят мъж не си мърда пръста и само гледа своя кеф . Постоянно ме боли глава и ми се вие сват , не мога да свърша никаква работа у дома и понякога ми се иска да се разплача . Много труден период , дано скоро премине

Общи условия

Активация на акаунт