Какъв крем за лице използвате? – 22

  • 83 940
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 358
Единствения, от който не ми се омазнява кожата е този на Нивеа 🌞

Пробвай този, попива мигновено и същевременно хидратира. Забравила съм да го похваля тук. Аз ще го ползвам лятото.

# 31
  • Мнения: 453
Здравейте, момичета! Бях при дерматолог, за да ми изчисти пигментно петно, което ми се появи на скулата след едно море. Тя ми препоръча за моята кожа 2 крема, единият на Neostrata, a другият на Derm Eden. Тъй като разликата между двата беше окол 40 лв., си взех по-евтиния - Derm Eden. Имам чувството, че много започна да ми изсушава кожата, която е нормална към мазна и не съм сигурна дали да продължа с него. Пробвах тестер на Neostrata, доста добра консистенция, но цената му е над 100 лв. за 50 гр. Някво мнение от първа ръка за двата?

# 32
  • Мнения: 1 564
Скрит текст:
Единствения, от който не ми се омазнява кожата е този на Нивеа 🌞

Пробвай този, попива мигновено и същевременно хидратира. Забравила съм да го похваля тук. Аз ще го ползвам лятото.

Благодаря, ще пробвам да го намеря. Живея в чужбина и нямаме нищо от това, което преди си купувах в DM 😅

Последна редакция: ср, 30 мар 2022, 21:00 от bubanka

# 33
  • София
  • Мнения: 1 358
Merylin 3-купен е от Нотино. В ДМ го няма.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Благодаря за темата.Two Hearts Вчера привърших Филорга Нутри Филър и без това му свърши времето понеже е богат, плътен крем.Днес започнах Lancome Genifique, за околоочен в момента ползвам Benton Fermentation Eye Cream.Изключително хубав крем, много ми харесва, дава нужната хидратация без да омазнява.Blue Heart Тубичката е от 30мл. и стига за много, много време.

# 35
  • Мнения: 346
Мнения за този? В момента е намален в делириум

# 36
  • Мнения: 559
Мнения за този? В момента е намален в делириум

Много добре хидратира, не запушва порите, не ми излизат пъпки от него. Добре попива, не оставя мазен филм.

# 37
  • Мнения: 940
Мнения за този? В момента е намален в делириум


Хубав е за хидратация и млада кожа до 25 .. няма anti age ефект

# 38
  • Мнения: 776
Точно този на Клиник нямам, но имам Clinique Moisture Surge 100H auto-replenishing hydrator.

За моята нормална до суха кожа не предлага хидратация и вечер определено ми трябва нещо друго. Toзи е гел с много лека текстура. Слагам го сутрин под слънчева защита. Не виждам никакъв ефект и не бих подновила.

# 39
  • Мнения: 2 787
Момичета,  отказах се от намерението да закупя Шисейдо . Размислих и сега съм се спряла на серума на GUERLAIN ABEILLE ROYALE DOUBLE R - RENEW & REPAIR SERUM . Мнения за него ? Дали си струва ,  ще има ли ефект върху фини линии на 27 годишна възраст ?  Или отново да си взема серума на Clarins Double Wear от който съм доволна 🤔
Дабъл серума на Кларанс и ABEILLE ROYALE DOUBLE R - RENEW & REPAIR SERUM са сходни продукти за мен. Хубави, но и двата определено не са най-любимите ми. Този на Герлен е и доста силно ароматизиран. Прави кожата много нежна и мека, но миризмата дразни и зачервява очите ми, а и цената му е неоправдано висока. Повече от година се мъча да го доизхабя с ползване от време на време, между други продукти. Ако трябва да избера от двата, по скоро Дабъл серум на Кларанс бих повторила.
Мои любими серуми в момента са Advanced Night Repair на ЕЛ и CLARINS V SHAPING FACIAL LIFT. И двата са доста по-леки от горните два, но дават достатъчно свежест и хидратация на лицето.
В последните страници на предходната тема някой питаше за вит. С бустъра на Клиник. На мен ми харесва, както и ретиноловите им бустъри, които вървят в комплект с него. И двата вида ползвам вечер. За ефекта им върху пигментни петна не мога да дам мнение, защото нямам такъв проблем, но определено дават равномерен тен и свеж вид на кожата.
В момента съм ги заменила с ампулите с вит. С и ретинола на ЕЛ, които определено са по-силни и с още по-изразен ефект, но и тези на Клиник харесвам.

Кремът за лице, който ползвам в момента е Clarins Extra-Firming Day - Dry Skin. Имам от него за още два-три дни и ще го сменя с някой от другите, които кротко чакат реда си. На по-топло време ми е добре и с продукти за нормална кожа.
Вечер съм с  нощния ABEILLE ROYALE, разни маски без отмиване, Клиник ID лосиона за суха кожа в комбинация със зеления успокояващ концентрат. И серум плюс вит. С/ретинол под тях.

... и отново с уговорката, че съм на 45 и не очаквам козметиката да заличи възрастта или бръчките ми като с магическа пръчица. Просто придава свеж вид и равномерен тен, и ме спасява от зачервявания, сухи петна, обриви и т.н. Факт е, че жена с хубава, плътна и нереактивна кожа спокойно може да мине  с две трети по-малко  мазила и да изглежда по-добре.

Последна редакция: нд, 03 апр 2022, 20:34 от Light Beam

# 40
  • София
  • Мнения: 5 733
Аз използвам Moisture Surge 100H auto-replenishing hydrator.Кожата ми е нормално към смесена и съм доволна .

# 41
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 119
Момичета,
 препоръчайте крем за силно чувствителна и зачервена кожа.
в чудо се видях.
 От много време си имам проблемна кожа, загрубяла главно на бузите. От известно време обаче стана по -зле. Започна много да се черви  и зачервява от всичко /пак най-вече бузите/- студено, топло, слънце, алкохол - всичко!  Аз смятам че е розацея, но дори да не е - пак е ужасно досаден проблем. Понякога дори вкъщи докато си седя, усещам как изведнъж почва да ми гори кожата на бузите.

Почти нямам  период от време през деня , в който да не съм като домат!

# 42
  • Мнения: 940
Аз вече си взех цялата серия на Lancome Genifique ..  Надявам се да съм направила правилен избор и да има ефект върху финните линии .
Вашите мнения какви са за Genifique ?

# 43
  • Мнения: 2 787
Момичета,
 препоръчайте крем за силно чувствителна и зачервена кожа.
в чудо се видях.
 От много време си имам проблемна кожа, загрубяла главно на бузите. От известно време обаче стана по -зле. Започна много да се черви  и зачервява от всичко /пак най-вече бузите/- студено, топло, слънце, алкохол - всичко!  Аз смятам че е розацея, но дори да не е - пак е ужасно досаден проблем. Понякога дори вкъщи докато си седя, усещам как изведнъж почва да ми гори кожата на бузите.

Почти нямам  период от време през деня , в който да не съм като домат!


Продукти със салицилова киселина за ексфолиране веднъж седмично, за да се отстранят мъртвите сухи клетки по бузите и да се успокоят зачервяванията. Почистване на лицето с олио и измиване с нежна пяна. Може и успокояващи тоници след измиване. Лек и достатъчно хидратиращ серум - без олиа и масла, каквито са коментираните малко по-горе Дабъл серум и ABEILLE ROYALE DOUBLE R (и двата са комбинация с олио за лице, което може да зачервява и дразни такъв тип кожа). Вит. С, кремове и серуми с ферменти действат добре. Много добро подхранване и хидратация. През зимата - и денем и вечер богат крем. През лятото денем може и лек крем, но вечер - пак нещо успокояващо и подхранващо. И слънцезащита - целогодишно и ежедневно.
При мен такива неща помагат много. И моята кожа е супер склонна към зачервяване, особено горната част на бузите. Там имам нещо като мрежички от много фини капиляри. С подходяща грижа капилярите се успокояват, свиват почти не се забелязват. От загрубелите сухи участъци няма и помен. Остава видим само един голям звездовиден капиляр под лявото ми око, но той е неспасяем случай и отдавна съм свикнала с него.

Продуктът, който е най-голямото ми откритие в това отношение са ампулите на ЕЛ ESTEE LAUDER PERFECTIONIST PRO INTENSE BRIGHTENING ESSENCE AMPOULE WITH VIT C/E + LICORICE. Малко скъпички са, но за една нощ ми оправят зачервяванията. Не ползвам непрекъснато. Отварям ампула, когато усетя че имам нужда и изразходвам за около 2 седмици. Ефектът е бърз и видим, поне при мен.
Друг много полезен ми е концентрата на Клиник CLINIQUE iD™ ACTIVE CARTRIDGE CONCENTRATE FOR IRRITATION с Лактобациликус фермент.

Последна редакция: нд, 03 апр 2022, 21:10 от Light Beam

# 44
  • София
  • Мнения: 4 713
LightBeam, това значи ли че колкото по малко мазилка, толкова по добре за кожата (говоря за тоалетни мляко, серум и крем например)?

Общи условия

Активация на акаунт