Какъв крем за лице използвате? – 22

  • 86 982
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 27


Това ли е крема, за който коментирате?
Да, този е.

# 676
  • Мнения: 641
Благодаря!

# 677
  • Мнения: 891
ForestFairy13 ,не знам защо искаш да смениш продукт ,който работи за твоята кожа ,но само ще ти кажа ,че е хубаво да използваш по-дълго време даден продукт и да не се сменя толкова често.
Но това кремче е вълшебно и прави кожата супер гладка ,идеален е за основа ,матира ,хидратира и е супер икономичен.
Не го използвам ,защото съставът на Bioderma не е толкова изчистен като повечето продукти на Avène.
Но благодаря ти ,че ме подсети за него.
https://remedium.bg/bioderma-sebium-mat-control-matirasht-i-hidr … se-x30-ml-71695/p
Иначе всяко едно кремче на Avène ,което вземеш за смесена към мазна и чувствителна кожа са много добри.
Просто нямат този ефект като Биодерма кожата ти да става гладка като стъкло.

# 678
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Кожа като стъкло докарват кремове и серуми със силикони в състава Simple Smile
Аз лично нямам нищо против тях, но не си правя никакви илюзии, че изведнъж кожата ми е била преобразена от вълшебен и супер полезен за мен продукт.
Апропо - много от продуктите за коса дължат драматичния си ефект на същите силикони.

# 679
  • Мнения: 4 638
mavina1380, като фен на марката и като ползвател на различни видове техни продукти, можеш ли да ми препоръчаш крем за комбинирана/мазна кожа, който да хидратира, да матира и да има анти ейдж ефект?
Аз използвам два крема на марката в момента. Честно казано винаги когато избирам крем или емулсия за лице гледам да е задължително първо за моята комбинирана към мазна кожа и чувствителна ,склонна към комедони.
Антиейдж включих съвсем скоро за мой голям срам (на 41 ,като сега съм на 42) ☺️,едва преди два месеца.
Като крема е с Ретиналдехид.
Пише ,че допринася за намаляването на черните точки и несъвършенствата ,изглажда кожата ,оказва влияние върху признаците на стареене ,хидрататира.


Като използвам през вечер ,защото е изцяло нощен крем ,тъй като съдържа Ретиналдехид и задължително през деня със слънцезащита от  spf50+
Препоръчвам за през останалото време тези две кремчета,като аз използвам ето това:
https://remedium.bg/avene-hydrance-light-hidratirashta-emulsia-z … 0-h40-ml-150463/p
Хидратира много добре ,предпазва от появата на комедони ,пише че има антиоксидантен ефект и разбира се е за смесена към мазна и чувствителна кожа.
Преди това използвах този ,който също е много хубав и също хидратира много добре. Матира и е изключително лек.
https://remedium.bg/aven-cleanance-matirashta-emulsia-40ml-056929/p
А с този ,но аз го усещах върху лицето си ,но нямах никакви трънчета по носа от него и когато веднъж се опитах да използвам лепенки за нос за премахване на трънчета ,нямаше нищичко.
Изключително лек е ,матира и хидратира добре ,но създаваше някакъв филм и това на мен не ми харесваше ,но е изключително ефикасен.
Надявам се да съм помогнала поне мъничко! ☺️Ако имаш въпроси ,пиши!
https://remedium.bg/avene-cleanance-comedomed-kontsentrat-protiv … a-h30-ml-150996/p
Много благодаря за изчерпателната информация. На една възраст сме и явно и с едни и същи кожи. Ще инвестирам в това, което препоръча. ❤️

# 680
  • Мнения: 1 141
Аз го използвам както вече казах като нощен крем само, предполагам, че на повечето се е случвало да се намажат с някакъв крем и сутринта да се събудят с някоя пъпка в повече 😁 този крем не го прави поне на мен, за това го харесвам. А искам да го сменя, защото вече е на свършване и го ползвам 3 месеца и да не привикне към кожата ми, за това исках да редувам него и още някакъв друг ако и той има добър ефект, разбира се.
Simple Smile

# 681
  • Мнения: 891
Аз го използвам както вече казах като нощен крем само, предполагам, че на повечето се е случвало да се намажат с някакъв крем и сутринта да се събудят с някоя пъпка в повече 😁 този крем не го прави поне на мен, за това го харесвам. А искам да го сменя, защото вече е на свършване и го ползвам 3 месеца и да не привикне към кожата ми, за това исках да редувам него и още някакъв друг ако и той има добър ефект, разбира се.
Simple Smile
Можеш да си избереш от тези ,които съм предложила на sharpy на марката Avène.
За мен тази марка работи безотказно.
Разбира се всеки е с различна кожа и харесваме различни марки и продукти.
sharpy много се радвам ,че съм успяла да помогна. ☺️
За този крем с Ретиналдехид първо започнах да го ползвам един път в седмицата. За две седмици. После по два пъти в седмица пак две седмици.
И сега използвам крема 3 пъти в седмицата през ден.
Сутрин използвам ето този серум а вечер крема.
https://remedium.bg/aven-cleanance-women-korektiven-serum-30ml-056927/p
Като серума съм го започнала заедно с крема ,но серума го нанасям сутрин ,защото е с киселини ,крема вечер и ги използвам през ден.През останалото време използвам друг серум и крем за лице.
Кожата ми се поизглади ,придоби по-свеж цвят ,по-розова стана като преди това беше жълтеникава ,бледа и уморена.
Като в началото от Ретиналдехида ми избиваха пъпки ,което е напълно нормално ,защото кожата започва да се чисти.

# 682
  • Мнения: 23 450
Това с привикването към кремовете си е мит.

# 683
  • Мнения: 2 806
https://remedium.bg/vishi-liftactiv-supreme-h-a-epidermic-filler … rum-30ml-058767/p
Какво съдържа този серум на Виши, но направих страшна реакция. Някой имал ли е проблем с техните продукти. Сложих серума и оггоре крема от червената им серия и се събудих подута с обриви. Възпаления под очите, ужас
Аз. На мен също не ми понасят по някаква причина. Спряла съм опитите и експериментите. Uriage също са ми в "не" списъка.

# 684
  • Мнения: 1 666
Момичета Помощ. Направих голяма глупост. Направих си тази маска Центела:

И не знам с кой акъл реших после да си сложа нощния крем с ретинал алдехид(този на Монускин)
И сега цялата ми кожа Пламена - червена е. Като се усетих какво съм сътворил измих веднага с почистващ гел и намазах с алергозан, защото първо помислих за алергична реакция. Моля, кажете какво друго мога да направя. Много се уплаших.

# 685
  • Мнения: 55
Чак повдигане е несериозно като очакване, но тъмните кръгове и подпухналостта почти изчезват. Преди това използвах на Меди пийл, ТО и Клиник. Нищо общо със сегашните резултати.Simple Smile
А вашата кожа каква е? И аз на тази марка съм се спряла, но имам притеснения да не се зачервавам от ниацидамина, защото съм със нормална към суха и чувствителна кожа.

# 686
  • 1444
  • Мнения: 1 082
Момичета Помощ. Направих голяма глупост. Направих си тази маска Центела:
И не знам с кой акъл реших после да си сложа нощния крем с ретинал алдехид(този на Монускин)
И сега цялата ми кожа Пламена - червена е. Като се усетих какво съм сътворил измих веднага с почистващ гел и намазах с алергозан, защото първо помислих за алергична реакция. Моля, кажете какво друго мога да направя. Много се уплаших.
Viktoriai, сега виждам поста. Как е кожата тази сутрин?
Много странно, че се е получило така, тази маска с центела не би ли трябвало да е успокояваща, регенерираща?
Аз рядко правя реакция, веднъж сгафих с една маска с червена глина, после намазах с La Roche-Posay Cicaplast Gel B5 - много съм доволна от това гелче, ползвам го след лазерен пилинг и много помага за възстановяването на кожата.

# 687
  • Мнения: 23 450
И аз не видях какъв е проблемът между Центелата и ретиналдехидът. не съм чела да не се ползват заедно.Аз имам тонер с центела и после си ползвам ретинал и третиноин.

Последна редакция: пн, 12 дек 2022, 10:46 от ДХ3

# 688
  • Мнения: 1 666
Ами помислих си, че нещо съм объркала, защото от скоро използвам ретиноиди. Но май наистина е било алергична реакция от маската. Ползвам за втори път точно тази, а за алергиите е характерно, че се проявяват при втори контакт с алергена. И като се загледах по-обстойно червенината беше точно по контурите на платното. Кожата се успокои още снощи, около 15 минути след като намазах с алергозан. Благодаря ви все пак, че се отзовахте.

# 689
  • Мнения: 2 623
Аз ставам така след гликолова киселина. Много ли се зачервявате след нея, защото при мен лицето пламва като огън след 3-4 минути?🤔

Общи условия

Активация на акаунт