Какво да сложа в чантата за количка?

  • 1 618
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 975
Момичета, ще съм ви благодарна ако споделите какво носите в чантата за количка, когато излизате навън с бебето. Става въпрос за бебета под 1 година. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 6 764
Сухи и мокри кърпи, 2 памперса, един чифт резервни дрехи, пелена, която да постеля някъде ако се наложи да я преобувам извън количката. Кърмя и не нося нищо свързано с хранене.
Ако хранех с мляко, бих носила шише с отмерена доза мляко и термус с топла вода.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 072
Зависи какво ползваш обичайно за бебето си.
Аз отделна чанта за количка с никое от децата не съм ползвала. Винаги нося мокри и сухи кърпи. С малко бебе взимам резервен памперс, резервна дрешка и шише (с мляко, вода или каквото пие детето, храна за по-голямо бебе), залъгалка или играчка, крем за личицето. Гледам да нося по-малко неща, за да не ги мисля.

# 3
  • Мнения: 975
Благодаря ви! Все гледам навън майки с препълнени чанти и багажно на количката. Чудя се какво толкова носят. Аз съм със нещата които вие писахте, а когато съм пред блока дори не взимам нищо. Сигурно е моя грешка.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 072
Може да пазаруват и затова да са им пълни чантите.
Аз си гледам моето удобство, а то е да не нося излишни неща и да се товаря като магаре.
Дори за почивка с бебе нося минимум неща. Но пък аз и изобщо за бебе смятам, че повечето неща по магазините са рекламен трик, а не са необходимост.

# 5
  • Мнения: 594
В несесер слагам 4-5 памперса, 1 чифт чорапки,дрешки за преобличане. 1 пакет мокри кърпички. Дозички от АМ и шише с вода. Една лъжичка и в кутийка приготвено пюре(ако е захранено). Навън не слагаме биберон.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 612
Когато сина беше малък си имах в чантата сложени в найлонов плик 10-тина памперса и пакет мокри кърпички.Всеки ден си преварявах и вода и слагах в чантата преди излизане.Иначе памперсите си стояха там,за да не ги забравям.Когато го захраних на 6 месеца добавих в количката и бурканче с домашно приготвено пюре,лигавник и лъжичка.Това е.Не съм привърженик на пълните торби с всевъзможни непотребни неща.Но каквато е жената преди раждането(като мома),такава е и с бебе/дете.Говоря за големите дамски чанти пълни с какво ли не.Моята(като мома) беше мини чантика и носех пари,телефон и шише с вода.Винаги съм се чудила на жените с големите дамски чанти,какво толкова носят в тях.Като стане майка след години,започват да тъпчат в чантата на количката всевъзможни неща,повечето от които непотребни.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 3 424
Докато бях 1г вкъщи по майчинство, бях заменила дамската ми чанта с чанта за количката, там си държах както моите неща, така и тези за бебето - та ключове, портмоне, телефон, чантичка (несесер?) с червило, пиличка, дезодорант и други такива дребни неща, които може да ми потрябват. За бебето 4 памперса, мокри кърпи, подложка за повиване, която си беше към чантата, 1-2 бодита за всеки случай, две пеленки зазорзаман, шапчица, якенце/жилетка, малко кремче за дупето,  слънцезащитен крем, 2-3 торбички за памперси ако преобувам някъде, където не мога просто да хвърля памперса в боклука… това е било в общи линии.
Като тръгнаха децата на ясла, а аз на работа, си минах пак на дамски чанта, сега държа по няколко памперса и мокри кърпички в колата, че не се знае, кога могат да ми потрябват.

# 8
  • Мнения: 6 887
Аз навън не съм носила пюрета и т.н.,само ам няколко пъти като беше по-малка,но много се разсейваше ...иначе солети такива да😄
Бих добавила дъждобран според времето ако е променливо и лека пелена ако заспи 🌞
Не съм носила чанта,или в моята раница или в багажника на количката,но парка ни е на 10 Мин и да съм забравила нещо се прибирам
Е вече бебето е на две г .🙈

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
В чантата винаги имам мокри и сухи кърпички, вода, резврвна залъгалка, гризини, крекери, бисквити, паучове, вода, дезинфектант. Сега, когато времето е променливо винаги слагам връхна дреха в чантата, защото излизаме към 16ч, когато е топло и е по елек, към 18ч застудява. Нося и един памперс, но май не ми се е налагало да я преобувам навън.

# 10
  • Мнения: 612
Аз изобщо не харесвам тези чанти към количките, не са за мен просто..
Ако излизам за бърза разходка с малкия не нося буквално нищо, ходя с малки чантички през рамо, вътре прибирам кутийката с биберона му и по една дрънкалка.
Ако излизаме за по- дълга разходка взимам една по- голяма дамска чанта с няколко памперса, мокри и сухи кърпички, дозатор за АМ и шишенца (колкото ще ни трябват) и еднократна подложка за повиване. Тази чанта ми стои в коша за покупки на количката, иначе аз пак си ходя с мъничката чантичка с биберона 🤣Все още сме само на мляко, другата седмица ще започваме захранването и съм си подготвила за навън термо купичка с място за лъжички и един силиконов лигавник.

# 11
  • Мнения: 410
В чантата към количката носех- два памперса, резервни дрешки/защото памперса може да пропусне/, сменях памперса в количката/ носех малка подложка/,малък пакет мокри кърпички, малък пакет сухи кърпички, резервно
тънко одеалце/ за пролетния сезон /, вода. Аз кърмех.Лятото я мажех с крем преди да излезем ,но пръскало то за комарите го взимах. Моите неща в малка раничка на гърба.
Вече е на 4 години и в моята раница/ просто свикнах вече само с раница/ ,нося също резервни дрехи ,защото ми се е случвало да се намокри на някоя люлка или пързалка/ не всички чистят след себе си разлятото😉/. Също вода, сухо и мокро кърпи, и лятото - пръскало за комари.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 911
Носех докато беше под 1 година 2-3 резервни памперса, мокри кърпи, подложка за смяна на дупе, доза адаптирано мляко , топла вода и 2 шишета.
Не съм носила резервни дрехи никога , докато е била малката на под 1 година.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 480
Ехее, по 4-5 памперса и дрехи за преобличане, ако е някакво целодневно излизане . За кварталния парк/градинката почти нищо не взимам . Айде едни мокри кърпи и шише с мляко за всеки случай (мдаа приготвено мляко, второ дете ми е, не ми се влачат термоси и дозатори). Винаги преобувам преди излизане, не съм имала пропуск, но дори и да се случи , ще се прибера до вкъщи. Пюрета и лъжици никога не съм взимала за разходка.
В идеален вариант излизаме 1-2ч преди обяд и се прибираме да обядваме вкъщи, след това следобеден сън - кой , каквото хапва, слагам чист памперс и излизаме пак. Другото в чантата са портфейл, ключове и телефон. Вече за по дълги преходи , според зависи.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 3 424
Аз като казах 4 памперса, имам предвид че те винаги са ми в чантата, не я приготвям специално преди да изляза. Така няма опасност да остана без памперси докато сме навън, защото все ще се сетя да я заредя пак. А и аз често бях навън с бебето часове наред, къде на разходка, къде на гости, а не за 1 час на площадката пред блока.

Това мисля е нещо, което всяка майка може да си прецени сама трябва ли ѝ или не

Общи условия

Активация на акаунт