За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 23 957
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 124
За мен е нормално, за памп.

Да, може би ще са тези зъбчета, иначе по принцип прозират, но когато са надути венците скоро ги чакайте, при дъщеря ми така бяха доста надути и лекарката го каза и наистина вадеше по 3 и 4 наведнъж, по един почти никога

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 22:18 от Orion_Sagitta

# 751
  • Мнения: 488
Мами, възможно ли е бебе да повърне след ядене на жълтък. Малката е на 11 месеца, на обяд хапна г/д половин жълтък, давах й го така на трохички и си го хапна, после хапна 5-6 лъжички кисело мляко с бисквитка и след час някъде пи АМ. И един час по-късно повърна всичко, след това имаше още 2 позива да повръща, но вече нямаше какво. И сега се чудя дали просто й стана тежко и преяде или пък е някаква реакция от жълтъка, че не беше яла отдавна? Повече не е повръщала, но доста се стреснах Disappointed Relieved

# 752
  • Мнения: 75
Мами, възможно ли е бебе да повърне след ядене на жълтък. Малката е на 11 месеца, на обяд хапна г/д половин жълтък, давах й го така на трохички и си го хапна, после хапна 5-6 лъжички кисело мляко с бисквитка и след час някъде пи АМ. И един час по-късно повърна всичко, след това имаше още 2 позива да повръща, но вече нямаше какво. И сега се чудя дали просто й стана тежко и преяде или пък е някаква реакция от жълтъка, че не беше яла отдавна? Повече не е повръщала, но доста се стреснах Disappointed Relieved

Като увеличих по съвет на педиатърката от четвъртинка на половинка няколко пъти повърна обилно. Сега продължавам да си давам по четвъртинка.

# 753
  • Мнения: 488
И аз за първи път дадох половинка, иначе до сега все четвъртинки, че и по-малко и може би й претоварих стомахчето... надявам се да няма някакви последици Confused

# 754
  • София
  • Мнения: 3 442
От яйце е повръщал веднъж, но еднократно и яйцата бяха пържени. Около 7м беше. После бъркани яйца дадох след годинката, преди това винаги в комбинация с други храни.

# 755
  • Мнения: 4 060
Има ли някъде четка за зъби за дете на 2 години и половина, която да може да я дъвчи?

# 756
  • Мнения: 1 606
Момичета, камилията наистина ли не се дава повече от 8 дни за един курс??
На бебешора тъкмо му проби единият зъб...и тръгна втори...

Иначе вчера и аз дадох повечко жълтък на синът ми и след няколко часа повърна ...около 3,4 пъти, докато накрая не остана стомашен сок!

Направо се почуствах ужасно!! А той милият така се напъваше, с такива позиви - както яз едно време като прекаля с алкохола 😂😂😂😂

# 757
  • Мнения: 488
Момичета, камилията наистина ли не се дава повече от 8 дни за един курс??
На бебешора тъкмо му проби единият зъб...и тръгна втори...

Иначе вчера и аз дадох повечко жълтък на синът ми и след няколко часа повърна ...около 3,4 пъти, докато накрая не остана стомашен сок!

Направо се почуствах ужасно!! А той милият така се напъваше, с такива позиви - както яз едно време като прекаля с алкохола 😂😂😂😂

Хаххахаха това с алкохола ме уби! Ама си е самата истината Grinning Ех, как си повръщахме едно време Joy Иначе и моята дъщеря повърна яката след жълтъка и после още няколко позива само със стомашен сок, държах я над тоалетната чиния и си мислех как ще го правим пак същото като стане тийнейджърка и се напие за първи път с текила Joy

# 758
  • Мнения: 3 124
Боже, аз мразя повръщането, добре че нямах гадене при бременноста, а с алкохол никога не съм се напивала, не виждам нещо яко в това ама шарен свят...
Може осадент пилули за зъбките,аз бях много доволна

Защо да се дъвче четката и мята дъвче често, но не мисля,че е ок такава четка, нали трябва да се чистят,хаха
Имаше мека на кикабу, сега е с на дм четка

# 759
  • Мнения: 1 106
Някой давал ли е скоро АБ Клацид на детето си да ми каже как точно се съхранява след като се отвори и допълни с вода ? Пише да е недостъпно за деца, но в хладилник или навън го държите?

# 760
  • Мнения: 961
Клацид давах преди месец. Държах го на по-хладно, но не в хладилник, тъй като пише само да се съхранява по 25 градуса.

# 761
  • Мнения: 7 898
Няма нужда да се държи в хладилника, просто в някъде на хладно и след 7 дена се изхвърля.

# 762
  • Мнения: 6 769
Някой давал ли е скоро АБ Клацид на детето си да ми каже как точно се съхранява след като се отвори и допълни с вода ? Пише да е недостъпно за деца, но в хладилник или навън го държите?
Според нашата лекарка специално Клацид след отваряне се държи в хладилник. За да бъдел ефикасен, следва да е на студено винаги когато го е изписвала ми го подчертава, следователно винаги съм го държала в хладилник.

# 763
  • Мнения: 1 021
Здравейте, ежемесечните профилактични прегледи на бебета до 1 год. задължителни ли са? Защото ние някой път пропускаме, особено по време на пандемията. За едно мерене на кантар, което правя и вкъщи, не ми се струва нужно...Като имам рутинен  въпрос за захранване примерно някой път й звъня по телефона...

# 764
  • Мнения: 3 124
Аз ходех редовно незавизимо пандемията, но не е само мерене при нас.
Бих държала в хладилник, до сега не е пила аб

Общи условия

Активация на акаунт