Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 14

  • 47 096
  • 755
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 976
Реално лятото и с лека кола се минава пътя ако не е валяло, а ако е валяло кой пък ще ходи на плаж? Зимата пък за какво ти е да ходиш натам изобщо. Тоест и така става пътя. Аз лично смятам плажа на Кранево за претъпкан и малък. Освен това между Кранево и Албена има едни гадни блата и реки, дето не съм много убеден какво точно тече. Хубавият плаж е Албенският.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Нали имаше проект, за обособяване на нови области?

# 227
  • Мнения: 1 472
Някой има ли наблюдения и мнение за строителството на Миг маркет?

# 228
  • Мнения: 681
Много се забавиха с Акт 16 Ренесанс(със сграда 1 и 2).Някой знае ли каква е причината?

# 229
  • Мнения: 429
Много се забавиха с Акт 16 Ренесанс(със сграда 1 и 2).Някой знае ли каква е причината?
Да получиха официално писмо за 4 месеца забавяне. Като причина е посочена сграда 3. Между сграда 2 и 3 имаше кранове и тежка техника и нямаше как да се направи пространството отпред. Сега сграда 3 е готова като груб строеж и кранът е демонтиран. Скоро сигурно ще вземат Акт 16. Сезоните също още не са готови а почнаха почти заедно, но там всички сгради се актуват на едно.

# 230
  • Мнения: 681
Един приятел се оплаква от Сезони,че не могат да започнат с ремонта.Многоооо им се проточили нещата,трябвало отдавна да имат Акт 16.

# 231
  • Мнения: 2 072
Всички текущи строежи се забавят, къде заради Ковид-а, къде заради забавени доставки на много суровини и материали, къде заради други причини…

# 232
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Какви са цените в "Ренесанс"?

# 233
  • Мнения: 429
Какви са цените в "Ренесанс"?
Влизаш в сайта и гледаш. Не са останали много оферти и цените не са естественно както в началото. За сезоните е същото.

# 234
  • Мнения: 681
Пандемията и доставките на суровини не трябва да са оправдание. Чух,че К Скай и Фамилия  са си спазили срока за Акт 16,само Сезони и Ренесанс се бавят.

# 235
  • Мнения: 4 593
Във Варна вече циркулират цени от 3000-4000 евро на квадрат - говоря за проекти в топ центъра, и противно на изумлението ми - има желаещи... така че очаквам скоро Възраждане и Младост по 1500 евро/кв.
За мен желаещите за тези цени или няма какво да си правят парите или са глупаци. Историята помни и други такива вълни каквато е тази сега.

# 236
  • Мнения: 2 072
Разликата с предни вълни, според мен, е че в момента наистина има пари Simple Smile. Банките ти вземат, за да си ги държиш там, и логично хората с възможности гледат да ги инвестират - най-лесно в имот/земя. Декар земя в района на Балчик вече стига 5000 лв., добре помня като беше 1000 лв земята, и на мен ми се струва безумие, но сделки има Simple Smile.

# 237
  • Мнения: 481
За кой проект става въпрос за 3-4000 евро? Има няколко дето им търсят високи цени и стоят от 5 години. Едната е на Комфорт дето прилича по- скоро на офис сграда.

# 238
  • Мнения: 5 553
Разликата с предни вълни, според мен, е че в момента наистина има пари Simple Smile. Банките ти вземат, за да си ги държиш там, и логично хората с възможности гледат да ги инвестират - най-лесно в имот/земя. Декар земя в района на Балчик вече стига 5000 лв., добре помня като беше 1000 лв земята, и на мен ми се струва безумие, но сделки има Simple Smile.
Земята въобще не може да се сравнява с тухли във въздуха - лично мнение.
Това за парите и аз си го мисля, но и тоя ресурс се поизчерпа..При тези ниски лихви не се знае колко хора са се изкушили за кредит...и аз бях тази категория.

# 239
  • Мнения: 2 072
За Картофената къща говоря - там даже и по-високи цени са обявени, имат строително разрешение и са започнали - има телефон за продажби на обекта, може да се провери. А за сградата на Комфорт, ако говорите за тази зад Музикално училище, там отдавна няма свободни жилища, зная, защото наши познати от Швейцария скоро се интересуваха.

Общи условия

Активация на акаунт