Отделянето в самостоятелна стая

  • 4 836
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен, това е доста голям проблем при нас ,дъщеря ми е вече на шест и не иска да спи сама ,всяка вечер с уговорки стигаме до споразумение че ще спи сама  и непосредствено преди лягане решава че пак няма да спи сама . И мен нали ме е жал и става пак на нейното, незная кога е успея дя натделея над нея, но да се надяваме че ще е скоро.Така ще май е по добре докато са по малки , и по не се усещат , но пък тя като малка много се будеше и това щеше да значи че както не спях по половин нощ, щеше да не спя по цяла нощ.Така че моя начин на действие не беше един от най разумните ,успех на вас поне

# 16
  • Мнения: 649
Синът ми спи отделно откакто навърши една годинка- точно на РД се преместихме в ново жилище, където има своя стая. До тогава спеше в нашата стая, защото просто нямахме възможност да го отделим. Бих го направила още от раждането, ако имах възможност.

# 17
  • Мнения: 532
За мен е безсмислено от родилния дом да го отделям в самостоятелна стая.Какво разбира едномесечно бебе?А тримесечно?
Това щеше да е само мъка за мен да обикалям по къщата по нощите.Дъщеря ни си е още при нас и ще я отделим когато е готова за това.Буди се често нощем и плаче.Какъв е смисъла да е сама като пак ще отида при нея.
Зависи от детето.Според мен няма точен отговор кога да се отдели детето.

# 18
  • Мнения: 4 629
Преместихме синът ни като беше на 3 месеца. Получи се добре за всички. Мисля си, че колкото пшо-рано, толкова по-добре

# 19
  • Мнения: 11 007
Аз съм за отделянето от 1-вия му ден вкъщи  Peace

# 20
  • Мнения: 8 917
аз съм привърженичка на по-късното отделяне, знам, че децата на по голяма възраст трудно се отделят, но пък е много важен контакта с мама първите години. Дет де вика няма дете, което вечно да спи при мама и тате Peace
Подкрепям Peace

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 20:58 от The Sun

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
За мен е безсмислено от родилния дом да го отделям в самостоятелна стая.Какво разбира едномесечно бебе?А тримесечно?
Това щеше да е само мъка за мен да обикалям по къщата по нощите.

Хъм... а ти пробва ли? Защото ако не си няма как да знаеш.

Аз "пробвах" да я оставя да спи сама в нейната си стая и ако не ставаше щях да я преместя, но ...нито се будеше, нито плачеше, нито съм обикаляла.

# 22
  • Мнения: 295
Аз отделих сина си като стана на годинка - добре го прие.

# 23
  • Мнения: 1 640
Моята дъщеря е на 2г. и2мес.,заспива си сама в кошарата без никакви приспивни ритуали ,но често в съня си проплаква и се буди разстроена.нуждае се от успокоителни думи,затова отлагам отделянето. А вашите деца спят ли на нощна лампа?

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
А вашите деца спят ли на нощна лампа?

От скоро спи на намалена светлина. Казва, че така иска и за мен е ОК. Понякога се буди, понякога иска да дойде при мен - всичко приемам.

# 25
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми я отделихме като стана на 2 месеца, синът ми отскоро и той отиде в стаята при сестра си - на малко повече от 3 месеца. За мен това е по-добрият вариант.

Няма лампи. По едно време купихме една за дъщеря ми защото вечер като си легне обича да разглежда книжки преди да заспи и реших, че все пак е по-добре на лампа. Обаче след няколко вечери реши, че не я иска и разглежда книжките в тъмното! Не ми е ясно какво вижда ама щом така е решила... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 069
За нас беше лесно, защото са двама и са си напълно достатъчни. Големия беше на 6, а малкия на 4,5год. първоначално се налагаше по няколко пъти да влизам при тях, за да ги приканвам да заспиват. По някога се събираха на едно легло. Приспособявахме сме различни лампички, за да не им е пълна тъмнина, но сега вече си заспиват и на тъмно без проблем.

# 27
  • Мнения: 2 957
Синът ми навърши годинка миналият месец и още си спи при нас.Не мисля в близко бъдеще да го отделям.Вечер се върти,отвива се а понякога и проплаква.Ако е в друга стая съм сигурна че няма да мога да  мигна и ще направя пътека до детската:)

# 28
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
на англйски казват ASAP Simple Smile - колкото може по-рано.
Най-късно на 6, но месеца!
Ние така направихме /но по обективни апартаментно-ангажиментни причини иначе щеше да е от първия ден в къщи/.

Проблем не е плача или отвиването - има бебефони /или отворени врати/ и чувалчета.
Нагласата на майката е важна, и ако иска независимо дете /и независимост и за себе си/ трябва да стисне зъби ако се налага в началото Simple Smile

# 29
  • Мнения: 125
Според мен най-късно до годинка трябва да се отдели.Големият ми син спи от първия ден в къЩи в собственото си легло ,в стаята си.Да,бях направила "пътечка" до неговата стая,zаЩото ставах по сто пъти,но това никога не ми е пречило.Вzимала съм го да спи при нас само когато е болен.
 Малкия мисля вече да го местим при баткото.Не съм го направила до сега,zаЩото го бях научила да го приспивам (греШка от моя страна) и трябваШе да го отуча.


Проблем не е плача или отвиването - има бебефони /или отворени врати/ и чувалчета.
Нагласата на майката е важна, и ако иска независимо дете /и независимост и за себе си/ трябва да стисне зъби ако се налага в началото Simple Smile
  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт